Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2008., 21:58   #31
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Baš suprotno,u u ZG-u i većim gradovima je više kruha.Zakon brojeva - više ljudi više posla,u ovom slučaju je konkurencija nebitna jer se ne radi o prodaji već o nuđenju usluga...a svaki servis npr. računala je u stanju otklonit bilo kakav problem,što znači da ljudi neće na drugi kraj grada u servis već tamo gdje im je bliže.Zato sam rekao,u Zagrebu kao i u bilo kojem drugom velikom gradu imaš dovoljno posla u kvartu...imao ti servis računala ili video klub,nebitno...imaš puno kvartovskih servisa i svi rade dobro...posla uvijek ima i uvijek će ga biti,kompjutera je sve više pogotovo kod nas...još kad bi potpisao ugovor o suradnji s nekom od većih firmi poput vemila ili hgspota...

Dobar je to posao,ali ograničen...za sigurnu prosječnu zaradu,no neku veću lovu ne možeš zaradit...
Pa ne znam bas. U krugu 3km od mene mozes servisirati bicikl na...erm...bar 4 lokacije. I ne znam jel bi se ja uspio probiti. U Dubrovniku, prema mojim saznanjima, postoji jedan serviser i prema vidjenom, idiJot prvoklasni. Vrijeme potrebno za ugovaranje posla u fusu ljetos: 45sek

Slicno zasicenje imas i medju PC servisima, ili mi se tako cini...?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 21:58   #32
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa parketari, keramicari i maleri finu lovu tuku...

uglavnom tko zeli imati svoju firmu neka se pripremi da radi 16sati dnevno.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2008., 22:03   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Dariob Pregled postova
Postovani
U 50-tima su roboti obicno imali imena Robi. Robi Robot ili nesto slicno. Na PCE-u se svaki odaziva na Dario! Vidi se da dDario nije od jucer : Gledao je daleko u buducnost kad je birao korisnicko ime Stvarno mi je jadno kad ovo iskoci na forumu Ako ovo nije gore robot, bome mi mirisi na takvog


Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Evo ja sam otvorio ono kaj sam i mislio i mogu reći ak hoćeš raditi i zaraditi isplati se, posla ima što me je čak i iznenadilo. Naravno, početak je jako težak i ja sam još na početku, ali kak je krenulo biti će super.
Nek ti je sa srecom i puno posla za vratom.

Jedan stari trgovac Grk, prijatelj od dede i stara garda trgovaca. Skoro pa gusar. Jos kao klincu mi je pricao da u najvecoj rupi ako otvoris ducan, najbolje ce ici ako je u njemu hrana. Netko ce reci ali cekaj, pa vidis koliko ima mega ducana, mali svi propadaju! Istina, ali izaberi dobar punkt ili se smjesti na koraku necije navike prolaska i imas sigurna gladna ili zedna usta koja ti dolaze svaki dan.

Recesija gore dole, ljudi moraju jesti Fora je samo sto vecina micro ducana i dalje ordinira nabavom i ponudom po mentalitetu razmisljanja prije 20+ godina. U Brooklynu postoji citav labirint micro ducana, koji bi po nasem uzoru propali za mjesec dana. Ali tamo svaki vlasnik zna dobro sto mu je prodavati; znajuci da ce njegov kupac uci samo kod njega. Tako ce prvi specijalizirati nabavu pljuge samo za Fleks ekipu. Ducan do njega, za Jelc ekipu cuva pikantniju papicu... model primjenjljiv na sve. Htjede izvuci jos jasniju poantu sa temom, ali padam u zemlju snova...zzz
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2008., 22:14   #34
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Pa ne znam bas. U krugu 3km od mene mozes servisirati bicikl na...erm...bar 4 lokacije. I ne znam jel bi se ja uspio probiti. U Dubrovniku, prema mojim saznanjima, postoji jedan serviser i prema vidjenom, idiJot prvoklasni. Vrijeme potrebno za ugovaranje posla u fusu ljetos: 45sek

Slicno zasicenje imas i medju PC servisima, ili mi se tako cini...?
ja osobno na jarunu,pa na srednjacima...baš i nisam vidio pc servise,niti jedan,a sam jarun je dovoljan da od njega imaš posla.svako kućanstvo danas ima kompjuter...

i pazi...kažeš da u krugu 3km možeš servisirat bicikl na 4 lokacije,očigledno ima dovoljno posla za sva 4 servisa,ako rade ... a koliko kućanstva ima bicikl,a koliko kompjuter? i koliko se često i lako neznanjem može "pokvarit" kompjuter,a koliko bicikl u windowsu klinac stisne 3-4 tipke i 2 puta stisne enter eto ti blokade windowsa

Naravno da nije dobro sad 5 servisa oko tebe,no uvijek se nađe negdje neka lokacija.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 12:13   #35
osijek-goran
Registered User
 
osijek-goran's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: osijek i okolica
Postovi: 6
Pozdrav svima!
Zanima i mene jedna stvar: - dali se može otvoriti obrt na maloljetnu osobu sa 100% invalidnošću, i ako kojim slučajem može ,koje su prednosti i nedostaci?...
Naravno ja bih bio kao uposlenik i dali se može obavljati više raznih poslova na jednom mjestu? , recimo npr... servis i prodaja računala,montaža zemaljskih i satelitskih sistema , internet+igraonica ,usluge kopiranja i prijevoz.....
UNAPRIJED HVALA
osijek-goran je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 15:58   #36
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor osijek-goran Pregled postova
Pozdrav svima!
Zanima i mene jedna stvar: - dali se može otvoriti obrt na maloljetnu osobu sa 100% invalidnošću, i ako kojim slučajem može ,koje su prednosti i nedostaci?...
Naravno ja bih bio kao uposlenik i dali se može obavljati više raznih poslova na jednom mjestu? , recimo npr... servis i prodaja računala,montaža zemaljskih i satelitskih sistema , internet+igraonica ,usluge kopiranja i prijevoz.....
UNAPRIJED HVALA
Ne
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 00:25   #37
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
"maloljetna osoba" i "obrt" u istoj rečenici. pa otkuda samo ideja??
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 14:06   #38
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Može li mrezni admin otvoriti servis?

Dakle, moze li mrezni administator otvorit firmicu za servisiranje racunala?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 14:08   #39
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Firmu može svatko otvoriti No ti vjerojatno misliš na obrt neki.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2012., 14:10   #40
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
dakle, mogu otvorit firmu i radit poslove servisiranja racunala ako nemam u knjizici serviser?
obrt pretpostavljam ne mogu?

i da, gg za rapidan odgovor
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2012., 12:57   #41
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Letimično sam pročitao post, i vidim da nitko nije spomenuo troškove zatvaranja d.o.o.. Dakle ako imaš doo moraš proglasiti stečaj da bi zatvorio doo a to iznosi oko 15-20000 kn sa svim troškovima ! Ovo je u kratko.

I sam sam razmišljao da prebacim obrt -> d.o.o samo zato što imam obrt uz redovni posao i ubiju me doprinosi (razlika) i ostali troškovi, radio ja ili ne, dok dosta toga u doo nema jer doo može zarađivati i funkcionirati bez zaposlenih ... !!! ( tog ima samo kod nas ).

Dakle sve ima svoje prednosti i mane. Još jedna bitna razlika : ako si dužan kao "OBRT" uzet će ti i sa privatnog računa, (recimo ovrha na obrt, obrt nema love, ali ti skinu sa privatnog tekućeg ili kojeg već drugog računa i svi troškovi su vezani za tebe kao fizičku osobu, dok kao doo možeš to drugačije .. .)

Za sve ti treba dobar knjigovođa i netko od povjerenja da te zna "savjetovati" kada to treba, tj pronaći možda koju "rupicu" ili kako nešto "izvesti" ...

Moj savjet ti je ....

Tek kada ćeš imati toliko fuša da ti trebaju računi i da imaš "zalihu za preživljavanje crnih dana" - onda razmišljaj o tome.

Otvaranje firme ili obrta ti neće pomoči . To će ti biti dodatni teret !!! Pogotovo kada dodaš svoje neznanje i neiskustvo ( što je razumljivio) ...

Probao sam (puno toga nisam znao, a sada znam) i hvala ... nije to za mene ...

Pogotovo "servis računala" ! Pa svaki klinac ljepi plakate po banderama da za 200 kn radi sve i svašta. Njemu se isplati cijelo popodne se zezat za 200 kn a tebi ... hm hm ...
Nije za badava satnica servisa (obrta ili doo) oko 150-200 kn / h +PDV ...

Pa se ti bori onda s takvom "konkurencijom"... I meni (ne samo meni) su "majstori iz oglasnika" skresali cijene nekih usluga ... Ali zato mastim brk popravljajući njihova _ranja jer ih nitko više ne želi, a onda ja diktiram koliko je servis ... Idem malo OT, ali tako je to ...

Drži se ti fuša ... Kada će ga biti preko glave ... Onda nađi neko drugo riješenje, a otvaranje firme ostavi za kasnije ... A ako baš trebaš račun ... pa za to se uvijek nađe netko ...

Sretno ti u svakoj kombinacji ...
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 13:02   #42
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
dakle, mogu otvorit firmu i radit poslove servisiranja racunala ako nemam u knjizici serviser?
obrt pretpostavljam ne mogu?

i da, gg za rapidan odgovor
Mislim da možeš tj, možeš i druge djelatnosti samo moraš imati zaposlenog nekoga tko to može obavljat. Zaposliš ga samo kada otvaraš doo i onda mu daš nogu ... Naravno, nađeš nekog poznatog i zaposliš ga na 10 dana ili sl. Ima i varijanta ako je ON zaposlen da se to izvede, ali sam zaboravio ..

Da li to kasnije netko kontrolira ne znam, ali znam da su neki godinama obavljali sve i svašta sa "internet trgovinom", a postavljali recimo dizala za invalide. Doo kojeg je vodio jedan penzioner ...
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 10:56   #43
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Važna razlika je da obrt nema pravnu osobnost, vezan je uz vlasnika obrta.
Pravno, za dugove se ne utužuje obrt, već vlasnik obrta i odgovara za dug cjelokupnom svojom imovinom. Znači blokira se sve po OIB, šta znači tekući, žiro računi, oročeni štedni ulozi...
D.O.O. je trgovačko društvo i kao takvo odgovara za svoje obveze.
Generalno, član društva ne odgovara za obveze društva, no postoje iznimke.
U praksi ako primjerice d.o.o. uzima neki kredit, kao jamac platac pojavljuje se direktor društva ili cijela uprava, tako da se onda i njih može utužiti.
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 13:30   #44
StBobi
Premium
Moj komp
 
StBobi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 151
Pozdrav ekipa,ovako malo sam čitao ovu temu.Ja sam kao Mr.Black završio PTT školu,i ovdje u mom kraju nema baš puno skoro i nikoga tko servisira računala,pa sa, mislio otvoriti neku firmu pošto imam neke ušteđevine koja se bavi samo servisiranjem računala i postavljanje mreže.Znači nikakva prodaja i sl i ne želim se obogatiti "na brzaka
" nego želim koliko toliko pristojno zarađivat jer sam i ovako i onako nezaposlen.Pa me sad zanima u ovo vrijeme recesije koliko je to isplativo i što mi sve treba da otvorim doo.

Hvala
StBobi je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 14:39   #45
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Treba ti min. 20.000 kn za osnivački polog, popunjena i od javnog bilježnika ovjerena prijava za upis u sudski registar, nakon toga rješenje o NKD-u, pečat, račun u banci i na kraju prijava tvrtke u sustav HZZO, HZMO i poreznu upravu.

Potraži najbližu FINA poslovnicu (HITRO šalter) i oni ti sve detaljno objasne.

što se isplativosti tiče, tu bi trebao napraviti malo detaljniju analizu (ciljani tržišni segment, konkurencija, cijene, resursi kojima raspolažeš, vrsta usluge i kompleksnost itd...). Nekad sam to radio u okviru posla (priprema, analiza i ocjena investicijskih projekata) ali zadnjih par godina nisam toliko u tom području.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2012., 19:35   #46
StBobi
Premium
Moj komp
 
StBobi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 151
Ustedio sam kroz par godina nešto novca ajmo reć za otvorit firmu i kupit neku aparaturu.Samo neznan koliko mi se to isplati otvarat i ulazit u to sve,znanje nije problem 10-tak godina sam u tome svijetu.Ako budem ušao u to planiram se malo oglašavati putem web-a malo se raspitati okolo koliko je ljudi zainterersirano za to napraviti vizitke i sl.
StBobi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2012., 21:18   #47
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Da se malo ukljucim u ovo, prvo vezano za otvaranje firme. Prvo i osnovno sto je kod nas (po meni osobno) najveci problem je cinjenica da nema otvaranja obrta ili drustva sa ogranicenom odgovornoscu bez zaposlenih. Dakle u startu ste duzni isplacivati sebi minimalac i sve doprinose! To vas ispadne mjesecno preko 4000kn, sto nije mali iznos koji vi morate (legalno zaraditi).

Druga stvar koja mene kao mladu osobu, sa znanjem i odredenim iskustvima dosada smeta je komplicirana birokracija, ma koliko oni htjeli to naglasiti da je pojednostavljeno.

Da skratimo, ako zaradujete 10 000 - 15 000kn ili imate projekciju takve zarade mjesecno, zelite sve legalizirati, isplati vam se otvoriti barem obrt. U njemu odgovarate za sve sto napravite tokom poslovanja sa svom svojom imovinom. No taj obrt ima i svojih prednosti. Mozete vaditi novce iz obrta i njegovog racuna kako hocete, mozete i nemorate uci u sustav PDV-a, otvaranje i zatvaranje je mnogostruko jednostavnije od drustva sa ogranicenom odgovornoscu.

Sto se drustva sa ogranicenom odgovornoscu tice, tu je malo veca problematika i ne preporucam se baviti time osobno nekome tko nije imalo upoznat sa stvarima koje su potrebne. Dakle ovo sa 20 000kn u novcu i imovini zaboravite! U vecini slucajeva morate sve imati u novcu, jer ako ne ulazete nove computere, nove stroje i to sve, vi trebate vjestaka koji ce sa odredenom metodom amortizacije i trzisne kataloske vrijednosti doci do cifre koliko odredeni stroj ili stvar vrijedi. Dakle njega placate vec par tisuca kuna!

Dalje kod otvaranja drustva sa ogranicenom odgovornoscu, isto tako morate imati barem nekoga zaposlenog. Tu vrijedi prica sa minimalcem isto! No ovdje je problem sto nemozete samo doci, izvaditi par tisuca kuna i igrati se sa time kako zelite. Morate za sve imati papir, zasto, kako, kuda i gdje. Znam da zvuci fino i lijepo odbijanje pretporeza i kupovanje na firmu, no nije to sve tako ruzicasto kako se cini. Stvar je i u tomem, kao sto je vec navedeno, zatvoriti obrt je lagano, dok je zatvaranje drustva sa ogranicenom odgovornoscu malo veca zajebancija oko toga.

Sve dok ne zatvorite pravnu osobu, dakle drustvo sa ogranicenom odgovornoscu, placate komunalne naknade, placate prostor (ako nije u vasem vlasnistvu), placate spomenicku rentu, naknadu za vode, naknadu za gospodarsku komoru i jos podosta toga. Mijenjanje adrese drustva sa ogranicenom odgovornoscu je isto podosta velik problem. Uglavnom nebih to preporucio nekome tko nije bas pretjerano upoznat sa time.

No netko je naveo da radi vec negdje i otvorio bi firmu. U tom slucaju NEMORA placati doprinose kada je zaposlen u toj novoj firmi. Zasto? Pogledate u kojoj firmi vam je bolje i lakse da vam plate doprinose i davanja, pa onda primate dvije place, od dva razlicita poslodavca. Dakle zaposleni ste od 7-15h negdje, placaju za vas doprinose i porez na dohodak, zavrsite posao tamo, idete doma i radite u svojoj firmi. Placate samo porez na dohodak po poreznim razredima, uz osnovni osobni odbitak. Po meni ovo je vrhunska situacija, malo ljudi moze tako, stvarno pograbite ono najbolje iz obe situacije.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 12:55   #48
Leona
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Bok društvo. Mene zanima da li netko možda ima informaciju što mi je sve potrebno za otvaranje knjigovodstvenog servisa? Inače imam završen tečaj za samostalnog knjigovođu.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.01.2016. u 09:44.
Leona je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 09:33   #49
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Leona Pregled postova
Bok društvo. Mene zanima da li netko možda ima informaciju što mi je sve potrebno za otvaranje knjigovodstvenog servisa? Inače imam završen tečaj za samostalnog knjigovođu.
Pa pitaj ove koje reklamiras, em su dobili pare od poduzetnickog impusla a ostali na stranici iz... neolitika, a cjenik im i dalje ima BODOVE na sebi (vjerojatno su promijenili samo DEM u EUR, obzirom da pola stavaka u sebi i dalje sadrzi ZAP, znaci cijenik nije mijenjan od pocetka 2000. i neke). Dobro da nema stavke za odlazak u SDK, to je tor mnogo voleo kad je bio mlad, pa kasnije zapaliti dve-tri zelene Morave bez filtera i mastati o boljem zivotu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 26.01.2016. u 09:44.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 13:16   #50
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ima netko info gdje je u EU najlakse otvoriti firmu online za stranog drzavljana? znaci ja da otvorim firmu u npr. Estoniji ili Spanjolskoj. gdje su najotvoreniji za online otvaranje, odrzavanje firme i sl?

p.s. da dodam - nakon otvaranja za legalno, posteno vodjenje posla i placanja redovnih poreza u navedenoj drzavi.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 16:51   #51
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Mislim da je u Litvi, ali neka ti neko potvrdi, online se prijavis e-resident status, dobiješ mislim osobnu i otvoris firmu bez da se pojavis u toj državi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 18:43   #52
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
tnx. mislio sam da ce biti tako. ne znam zasto, ali i meni je Litva ostala u glavi.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 13:49   #53
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 13:54   #54
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Da li je Litva samo najlakše otvoriti, ili je i porezno manje opterećenje?
Kako vođenje knjigovodstva?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 14:58   #55
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Treba paziti s paušalnim obrtom jer su uveli novi "pravilnik" utvrđivanja prikrivenog rada kod poslodavca koji je napisan upravo kriminalno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 21:04   #56
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Treba paziti s paušalnim obrtom jer su uveli novi "pravilnik" utvrđivanja prikrivenog rada kod poslodavca koji je napisan upravo kriminalno.
Link? "Novi"?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2021., 23:24   #57
ICT Avatar
Premium
 
ICT Avatar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Area 51
Postovi: 184
ICT Avatar je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 00:20   #58
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Oprosti, priznat cu poraz i zamoliti te da mi nacrtas.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 27.09.2021. u 00:34.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 09:41   #59
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Link? "Novi"?
Ovo što je on postao nema veze s time, to su promjene vezane us poslovanje, a ne pravilnik. Što se tiče pravilinika novi je aktivan od 2021. Isti drek kao i prije.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2021., 11:52   #60
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
ne zelim imati veze s hrvatskim sustavom. najvise sto zelim je da prijavim placanje poreza u drugoj drzavi EU i odjebem nasu 'di su ti biljezi' bagru na svakom mogucem nivou. tj. da smanjim sto vise kontakt s nasim sustavima
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na