Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2021., 14:14   #4951
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa hvala _urcu da sada imaju ozbiljnu konkurenciju. Samo bolje za nas. Ali to ne mijenja činjenicu da grade nove tvornice..
Ispravio sam ti malo post, samo nek grade tvornice, gradi i TSMC, nitko ne spava to je lijepo za čut i vidjeti, no dok Intel gradi tvornice, AMD gradi market share i brand, oni koji žele najbolje kupuju AMD, Intel je sada budget opcija, iako top 10 lista u većim trgovinama pokazuje da AMD dominira i u budget opciji sa Zen 3 5600x i Zen 2 modelima.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 14:16   #4952
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Intel je očito USA strateški interes a ne pogoni na Tajvanu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2021., 14:18   #4953
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Intel je očito USA strateški interes a ne pogoni na Tajvanu.
Što je USA interes ne znam, ja sam samo državljanin jedne male državice pod imenom Hrvatska .
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 14:20   #4954
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Što je USA interes ne znam, ja sam samo građanin jedne male državice pod imenom Hrvatska .
Guglaj Kina/Tajvan, zveckanje oružjem itd.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 14:46   #4955
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Prilikom komentiranja, ne koristite samo % jer je to polovicna i jako neprecizna informacija
% ima i neki svoj iznos.

Pita nije uvijek jednaka. Trenutno je trziste vece nego ikad i kada dodate konzole i auto industriju ..pfff
A i kapaciteti proizvodnje nisu isti!


Izmisljam primjer: danas 9% i 50000 necega moze biti više nego prije dvije godine 18% i 45000 necega.

Hvala ako se budete držali toga, i sebi ćete olakšati, i meni će biti jasnije čitati..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 15:02   #4956
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa to i pišem cijelo vrijeme. Na tržištu od osam milijardi ljudi ima mjesta za obje firme i nove rekordne zarade. AMD ima bolje procesore i grafe, to valjda ne treba stalno ponavljati, to je očito. Intel nije najbolji ali je dovoljno dobar. Ima vlastite kapacitete za većinu svojih proizvoda, maržu mogu rikati kako im paše. Bez obzira sto su natjerani na rezanje cijena opet stoje dobro. AMD nikada bolji, ponavljam to svako malo.
Kod oboje cvate cveće u naše preduzeće. Mi plaćamo kako njima paše. Ili kupimo polovno i ne sudjelujemo čak ni sa jednim šarafom u njihovoj novoj jahti kožnati me jedini zajebao.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 15:11   #4957
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Antony Pregled postova
...


Apple nije ove godine prešao sa 7nm na 5nm, nego već početkom/sredinom prošle jer je trebalo naštancati milijune A14 Bionic SoC-ova koji su na 5nm, a koji su dio Iphone-a 12 koji je izašao u 10. mj. 2020. (naravno ostalo im je bio dio na 7nm radi starijih SoC-ova).
prešli na 5nm nije 'događaj' koji se dogodio odjednom, ok, vijest je s kraja prvog kvartala, potpuni prelazak i odustajanje od 7nm moglo je biti i dosta ranije

no tek nakon što je apple oslobodio 7nm kapacitete amd je počeo lakše 'disati' i krenuo u širenje ponude sa nižerangiranim procesorima i grafama, sve dok je apple držao 7nm kapacitete amd je bio u banani, jedva su nekako balansirali sa konzolama, najskupljim procovima zen3 serije i isto tako najskupljim rdna2 grafama, za bilo što drugo nisu imali mjesta u proizvodnji

amd isto tako nemere odjednom krenuti s prodajom rx6600 ili 5600g čim apple počne oslobađati kapacitete, nego trebaju prvo mjesecima štancati zalihe, zato i ova parmjesečna odgoda nakon appleovog odustajanja do launcha tih nižerangiranih proizvoda

s druge strane, kapaciteti 5nm su trenutno većim dijelom zaokupljeni apple proizvodima, manji dio dijele svi ostali, uključujući i nevidiju koja se vratila sa samsunga...
kako će se odvijati situacija možemo samo nagađati, amd-u ide u korist i što konzole zasad ostaju na 7nm (one slim i pro verzije na 5nm najavljene su tek za 2023.), pa će i početni udio na 5nm biti slobodan za zen4 i rdna3, možda će to biti dovoljno da za početak izađu s većim količinama nego aktualne serije kad ih je bio debeli manjak dugo vremena (svakako ne pomaže niti rast globalne potražnje, pa su svi imali problema)

nadajmo se da će amd što prije moći izbaciti i nižerangirane procesore i grafe u novoj seriji, jer tu zapravo leži ključ povećanja udjela na tržištu
intel je trenutno zakurac tehnološki, ali amd jednostavno nemere kapitalizirati svoju tehnološku prednost samo na high end proizvodima u smislu povećanja tržišnog udjela jer je high end mali dio ukupnog tržišta
to je problem onih priča o tržišnom udjelu, ovo da amd dominira u segmentu prodaje high end procesora nije upitno, samo što intelu prodaja high end k procesora ionako nikad nije bio najveći dio desktop tržišta, nego su to oni i3, pentium i celeron procesori koji se u statistici tržišnog udjela broje jednako po komadu kao i triput skuplji k procesori
zato intel i dalje zadržava 80% ukupnog tržišta, iako ih amd dere po pitanju high end desktopa
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 15:27   #4958
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Intel Architecture Day 2021: Alder Lake, Golden Cove, and Gracemont Detailed
Citiraj:
Alder Lake is set to come to market for both desktop and mobile, and we’re expecting the desktop hardware to start to appear by the end of the year – perhaps a little latter for the rest of the family, but all-in-all we expect Intel is experiencing some serious squeaky bum time regarding to how all the pieces will fit in place at that launch. The two main critical factors are operating systems and memory. Because Alder Lake is Intel’s first full-stack attempt to commercialize a hybrid design, it has had to work closely with Microsoft to enable all the features it needs to make managing a hybrid core design properly beneficial to users. Intel’s new Thread Director Technology couples an integrated microcontroller per P-core and a new API for Windows 11 such that the scheduler in the operating system can take hints about the workflow on the core at a super fine granularity – every 30 microseconds or so.

For memory, as a core design, Alder Lake will have support for DDR4 and DDR5, however only one can be used at any given time. Systems will have to be designed for one or the other – Intel will state that by offering both, OEMs will have the opportunity to use the right memory at the right time for the right cost, however the push to full DDR5 would simplify the platform a lot more. From a design perspective, both the P-core and E-core are showcasing substantial improvements to their designs compared to previous generations. The Golden Cove core also has very solid IPC figure gains, Intel saying 19%, although the fact there are some regressions is interesting. However, for Gracemont, Intel has taken that concept to the extreme. The performance numbers Intel provided were somewhat insane for Gracemont, suggesting +8% performance over Skylake at peak power, or a variety of 40% ST perf/power or 80% MT perf/power against Skylake.

One harsh criticism Intel is going to get back is dropping AVX-512 for this generation. That’s nothing to say if the functionality will come back later, but if rumors are believed and Zen 4 has some AVX-512 support, we might be in a situation where the only latest consumer hardware on the market supporting AVX-512 is from AMD. That would be a turn up.
Citiraj:
Sapphire Rapids is where Intel will go full “glue” on its server CPUs. I was in the room during the Skylake workshop when the now-famous slide was shown accusing AMD of using “glue” to make CPUs. Now Intel is changing its tune, and something is really interesting here. Intel’s approach is actually reminiscent of AMD’s Naples generation, just a lot fancier. Like Naples, we get four dies each with a full set of features. Unlike AMD’s 2017 implementation, everything is faster and the interconnect uses the higher-end EMIB technology. Intel says this approach provides more monolithic die-like performance yet with the benefits of multi-die.
Izvor: AnandTech
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 19.08.2021. u 16:19.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:45   #4959
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Rocket Lake i onih 14% ili koliko povećanja IPC-a je bila baš teška navučena laž, tako da im ne vjerujem točno ništa dok ne vidim. Je, znam da je bilo u jednom benchmarku, ali prosjek je bio 0%.

Mislim da bi Alder mogao biti u velikoj prednosti u igrama nad prošlim generacijama ako bude imao neki mod u kojem isključuje manje jezgre da si oslobodi TDP za velike (kao game mod kod Threadrippera u kojem se onemogući SMT). Jer sve i da Windows 11 scheduling odradi svoje i idealno distribuira load, igre nemaju potrebe za toliko threadova - HU je odavno pokazao da nema skaliranja nakon 12T.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:53   #4960
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Možda omoguće da se u BIOS-u može isključiti što god treba, slično su uveli za Rocket Lake, tj. da se može isključiti HT pojedinačno za svaku jezgru i općenito za cijeli CPU.

Onda, ako na tu foru omoguće isključivanje/uključivanje manjih jezgri koje ionako nemaju HT, to bi bilo to. Ili po uzoru na AMD Ryzen Master slože softversko rješenje za istu stvar.

Nažalost za PR i marketing, Alder Lake više nema AVX-512 instrukcije, tj. kompletno su onemogućene, pa bude i taj dio priče zanimljiv.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2021., 19:09   #4961
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
U principu svi jedva čekamo da izađe. Mislili kupiti ili ne, ispao dobar ili loš...nema niš bolje nego kad ga Stevo propusti kroz ruke, napraviš si kavu i upališ jubito i nakon toga trk ovdje da se vidi čija majka crnu vunu prede
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 01:47   #4962
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Rocket Lake i onih 14% ili koliko povećanja IPC-a je bila baš teška navučena laž, tako da im ne vjerujem točno ništa dok ne vidim. Je, znam da je bilo u jednom benchmarku, ali prosjek je bio 0%.

Mislim da bi Alder mogao biti u velikoj prednosti u igrama nad prošlim generacijama ako bude imao neki mod u kojem isključuje manje jezgre da si oslobodi TDP za velike (kao game mod kod Threadrippera u kojem se onemogući SMT). Jer sve i da Windows 11 scheduling odradi svoje i idealno distribuira load, igre nemaju potrebe za toliko threadova - HU je odavno pokazao da nema skaliranja nakon 12T.
___________________________________________________________

Ne sumnjam da su digli IPC, vidljivo je to na mobilnoj generaciji koja im nije loša.. ipak izbacivanje AVX-512 znači da imaju velik problem s potrošnjom i samim proces nodeo-m tj. efikasnost poslovično loša. Zato i jesu sve te puste priče oko TSMC-a.. Intel je jednostavno pred zidom, tehnološki previše zaostaje i to se ne rješava preko noći.

BTW, najbolje se to vidi u serverskom segmentu, ova nova serija Xeona ima chiplete ko omanji Lički krumpir, 56 jezgri, max.,potrošnja je nominalno 350W!? za taj proc.

https://wccftech.com/intel-sapphire-...e-5-0-support/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 08:07   #4963
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Kazem nema zime kad si na intelu nes ti 350w to je p*** dim

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 20.08.2021. u 08:13.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 09:19   #4964
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
HU malo o novom GPU/CPU

https://youtu.be/-7HjPyrCGME
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 10:23   #4965
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 18:49   #4966
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
https://wccftech.com/alder-lake-cpus...es-says-intel/ Ovo me podsjeća na situaciju sa Zen 1, već koriste opravdanja za mane u arhitekturi.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 22:55   #4967
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Da, ni meni se to ne sviđa kada je gaming u pitanju, ovisiti o nekim posebnim optimizacijama. Plug and play otišao u kanalizaciju.

Ako u ovome ima imalo istine
https://pcchip.hr/hardver/komponente...bazi-podataka/

najjači i7 je lošiji od trenutnog Ryzena u gamingu a AMD još nije ni dodao 3D keš. Ali pričekajmo testove. moguće da su ovo teške gluposti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 23:37   #4968
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Da, ni meni se to ne sviđa kada je gaming u pitanju, ovisiti o nekim posebnim optimizacijama. Plug and play otišao u kanalizaciju.

Ako u ovome ima imalo istine
https://pcchip.hr/hardver/komponente...bazi-podataka/

najjači i7 je lošiji od trenutnog Ryzena u gamingu a AMD još nije ni dodao 3D keš. Ali pričekajmo testove. moguće da su ovo teške gluposti.
A uostalom kakve optimizacije mogu izvesti, ako developeri optimiziraju igre za 8+ jezgri onda će i AMD imati benefite, čak i više nego intel zbog all big cores pa samim time znatno superiornije multithread performanse, a u igrama koje iskorištavaju do 8 jezgri kakve su većina danas presudit će IPC.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 23:56   #4969
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Microsoft samo za Intel zbog Alder Lakea slaže Windows 11 i popratni core/thread scheduler, tako da su bilo kakve dodatne buduće optimizacije za igre i ostale aplikacije - neizbježne.
Citiraj:
When you have two cores of different performance and efficiency points, either the processor or the operating system has to be cognizant of what goes where to get the best result from the end-user. Intel Thread Director is a combined hardware/software solution that Intel has engineered with Microsoft focused on Windows 11. It all boils down to having the right functionality to help the operating system make decisions about where to put threads that require low latency vs threads that require high efficiency but are not time critical. First you need a software scheduler that knows what it is doing. Intel’s Thread Director controller puts an embedded microcontroller inside the processor such that it can monitor what each thread is doing and what it needs out of its performance metrics.

It then provides suggested hints back to the Windows 11 OS scheduler about what the thread is doing, whether it is important or not, and it is up to the OS scheduler to combine that with other information about the system as to where that thread should go. Ultimately the OS is both topologically aware and now workload aware to a much higher degree. It’s important to understand that for the desktop processor with 8 P-cores and 8 E-cores, if there was a 16-thread workload then it will be scheduled across all 8 P-cores with 8 threads, then all 8 E-cores with the other 8 threads. Windows 10 does not get Thread Director, but relies on a more basic version of Intel’s Hardware Guided Scheduling (HGS).

In our conversations with Intel, they were cagy to put any exact performance differential metrics between the two, however based on understanding of the technology, we should expect to see better frequency efficiency in Windows 11.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 02:07   #4970
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 02:19   #4971
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
1575 naspram 1548, neznam je li to bas tako velika razika da moze upotrijebiti riječ outperforms. Da bi barem imao 500 do 1000 više bodova.
No vidjeti ćemo kako će se ponasati na Windowsu 11. Ono sto može biti sto je sad Alder lake sporiji od 12 jezgrenog Ryzena 5900 je to sto Windowsi 10 prepoznaju samo 8 osnovnih jezgri Aldera. Mozda će na 11 bolje iskoristiti svih 16 jezgri.

Zadnje izmijenjeno od: Starsylph. 22.08.2021. u 02:43.
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 02:23   #4972
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor Starsylph Pregled postova
1575 naspram 1548, neznam je li to bas tako velika razika da moze upotrijebiti riječ outperforms. Da bi barem imao 500 do 1000 više bodova.


No vidjeti ćemo kako će se ponasati na Windowsu 11. Ono sto može biti sto je sad Alder lake sporiji od 12 jezgrenog Ryzena 5900 je to sto Windowsi 10 prepoznaju samo 8 osnovnih jezgri Aldera. Mozda će na 11 bolje iskoristiti svih 16 jezgri.
Da, no ne vjerujem da softverski mogu napraviti značajniju razliku, no nadajmo se.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 08:34   #4973
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Da, ni meni se to ne sviđa kada je gaming u pitanju, ovisiti o nekim posebnim optimizacijama. Plug and play otišao u kanalizaciju.

Ako u ovome ima imalo istine
https://pcchip.hr/hardver/komponente...bazi-podataka/

najjači i7 je lošiji od trenutnog Ryzena u gamingu a AMD još nije ni dodao 3D keš. Ali pričekajmo testove. moguće da su ovo teške gluposti.
Ovako laički, možda je to zato jer napokon mjenjau arhitekturu, a dosada je sve bilo optimizirano za njihovu stariju arhitekturu koju je AMD ja bih rekao brute forceao i došao tu gdje je trenutno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 10:32   #4974
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Yup, to sam ja stalno govorio za gayming. Svi enginei su optimizirani za intel, odnosno klasičnu dosadašnju core arhitektruru, te da to sve pada u vodu kad se značajno promjeni arhitektura

Što se tiče ovog da dumpaju AVX-512 zvuči loše, vjerojatno kompromisi zbog potrošnje, a AMD će sa zen4 doći na to područje, jedino gdje je intel imao neku bitnu prednost u pr0 upotrebi
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 12:45   #4975
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Je, morali su napraviti neki kompromis, jer Alder Lake s ovim hibridnim dizajnom već ima PL1 + PL2 u rangu Rocket Lakea, a još da su ostavili AVX-512 - huh, ode to van kontrole.
Citiraj:
Both desktop processors and mobile processors will now have AVX-512 disabled in all scenarios.

But the silicon will still be physically present in the core, only because Intel uses the same core in its next generation server processors called Sapphire Rapids.
Sapphire Rapids pak koristi iste Golden Cove jezgre, ali nema manje Gracemont, pa zadržava AVX-512 dio, jer u tom segmentu je cijela stvar ionak korisnija, nego za desktop.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2021., 14:18   #4976
Starsylph
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sfera
Postovi: 399
Linus Torvalds je rekao da AVX-512 treba otići i rješavati probleme iznutra. I evo zelja mu se ispunila.
Starsylph je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 04:51   #4977
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 12:48   #4978
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Charlie je malo skeptican oko svega: https://semiaccurate.com/2021/08/19/...-anything-but/
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 13:14   #4979
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Bome si je dal truda ...
Citiraj:
If you read the fine print, it compares against an 11th gen Intel Core CPU, so Tiger or possibly Ice, right? That 19% is pretty solid for modern processors on a similar, 10+++ vs 10++, process so Intel did good here. Unfortunately they took the low road and compared it to a 14nm Rocket Lake CPU. The Ice Lake core has an 18% improvement vs Skylake core, Rocket is slightly up on Sky so it looks like Golden Cove is a whopping 1-2% better than Ice/Tiger Lake cores. Be still my beating heart. Intel was asked but would not provide the same comparisons vs a 10nm core citing product vs architecture, something that wasn’t a problem when comparing to 14nm cores. Strange that.
Citiraj:
Thread Director is ONLY compatible with Windows 11, Windows 10 does not have the tools to see TD data much less use it. Intel went to great lengths and had painfully tortured logic to say that Windows 10 has a lot of heterogeneous core capabilities without TD. It doesn’t. Heterogeneous cores on Windows serve one purpose, so Intel can catch up with AMD on the core count marketing slides. AMD has been delivering real 16C desktop CPUs for years now, soon Intel will be able to claim the same number, albeit fake, of cores. Yay marketing.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 14:09   #4980
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Imat će najbolji mobilni CPU, u to nema sumnje.
A i Redmond će biti zadovoljan.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na