Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2020., 20:44   #3541
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ti idalje ne razumijes/odbijas shvatit sto je pisac htio reci - Geometrijski/gustocom su jednaki.
No ok, nema smisla, meni ionak svejedno.
Poštovani kolega, iz gore napisanog nitko osim eventualno "vidovitog Milana" nemože znati na što se referirate.
A što se tiče 10nm i Intela, bojim se da taj proces , za sada postoji samo u promo materijalima i par laptopa.
S obzirom da je aktualna 10ta generacija procesora koji su na 14+++++nm bojim se da ste omašili ceo fudbal.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 20:45   #3542
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Intel bude (prema vlastitim najavama) tek 2022. službeno predstavil 7nm Meteor Lake, ali pitanje je da li bude dosta da napravi pomutnju kakva im treba. TSMC i AMD su do onda već na 3nm i Zen 5, pa kad i maknemo marketing iz tih proizvodnih procesa, TSMC ima minimalno godinu-dvije prednosti u odnosu na Intel. .
To uopce nije upitno. Trenutno je Intel u problemima sto se tice proizvodnog procesa. Ne znam sjeca li se Kreso onog Intel workshopa u Londonu kad su predstavljali Ivy Bridge. Lik nam je vec tada na pressici rekao kako vezano za proizvodni proces znaju sto i kako za jos samo dvije iduce generacije a za dalje nemaju pojma sto bude. I na kraju je bas tako ispalo.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2020., 20:49   #3543
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Intel bi bio u stvarnim problemima kada bi TSMC sa svojom naprednom tehnologijom mogao zadovoljiti potražnju cijelog svijeta. Dok god Intel, na svojem drugorazrednom pogonu ima pune ruke posla, i ne stigne naštancati ugovoreno, lova teče u potocima...jer ostaje pod istim krovom.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 20:58   #3544
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Dobro Mladene, bereš paru na dividendi i uživaš, dobro za tebe, nije da se nisi pohvalio bar 20 puta do sada, al neka radujem se tvom konstruktivnom postu i tvojoj dobroj zaradi
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 21:07   #3545
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Dobro Mladene, bereš paru na dividendi i uživaš, dobro za tebe, nije da se nisi pohvalio bar 20 puta do sada, al neka radujem se tvom konstruktivnom postu i tvojoj dobroj zaradi
Pusti ti mene, nisam ja tema. Makar drago mi je da me tako pratiš i voliš
To mi daje poticaj
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 21:16   #3546
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Pa nije ni tema rekordna zarada, ali kad je kolega forumaš pun ko brod meni je praznik, još da kakav dernek prganiziraš gdje bi nam bio kraj.
Ajmo malo on topic, bude po glavi stanovnika
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 23:40   #3547
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Što se tiče intelovog stagniranja, mogu razumjeti da se zapelo na jednoj strani (nodeu), no koji im je izgovor da 5 "generacija" (od 6000 desktop) imaju istu skylake arhitekturu? Nemaju novaca? Nemaju dovoljno inženjera? Nisu imali dovoljno vremena?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 08:49   #3548
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Pa novu arhitekturu imaju, ali je problem sto je za nju predvideno puno vise tranzistora nego "skylake" pa bi takva arhitektira na 14nm rezultirala velikim cipovima sa velikom potrosnjom i tempereturama.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:15   #3549
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Budimo realni, da išta imaju od nove arhitekture, do sad bi već izbacili pokoji procesor sa istom, ili bar neke najave/teasere, a ne bubali gluposti po internetima kao što to sada rade.
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:30   #3550
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Ljudi se lako naviknu na dobro, u zlatno doba druga Šoića rekli bi ti "Alaj volem ovaj režim plača ide a ja ležim".
Tu i tamo serviraš jednocifreni napredak na CPU, uvališ "nove" MBO i eto rekordna zarada.
Zadnji suvisli trenutak za reakciju bio je u tranutku lansiranja prvih Ryzena.
Doduše reakcija nije izostala, ali je nažalost bila u obliku Powerpoint prezentacija i cerekanja na "glued" procesore.
Tužno je da nabavljaju "drejbange i freze" na na istom mjestu(ASML) gdje i TSMC a rezultati nisu ni do koljena.
Očito je potreban ozbiljan pad i žešče šamaranje, pa hard reset.....
Nadam se da če to odradit u nekm ne predugom razdoblju, jer niko normalan se ne veseli monopolu, iako ni duopol nije dobar, nadajmo se da ga nebude.
Sjajno bi bilo da se vrate Motorola, Transmeta, Cyrikx,..... ali niti je realno niti je ostvarivo, a i tema je za neku drugu radpravu.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2020., 09:58   #3551
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Trebalo bi temu ocistiti od praznih mlacenja slame o nabijanju cijena i marketinskih obecanja.

Kako je guerra gore napisao, postoje tehnicka ogranicenja. Moderni procesori i tehnologije proizvodnje su toliko kompleksni, da se ne moze preko noci okrenuti na nesto novo.

Pojednostavljeni flowchart novog chipa:

1) Neki glavonje u vrhu firme odluce raditi novi chip jer imaju priliku za profitom
2) Chip designer dobije specifikaciju sto chip treba raditi
3) Odluci se kojom tehnologijom ce se chip proizvesti (u digitalnom svijetu prakticki uvijek najnoviji / najmanji proces)
4) Chip design se radi u okruzenju koje podrzava taj proizvodni proces
5) Nekoliko iteracija (stepova) kasnije, imamo produkcijski chip koji ide u prodaju

Intel je zeznuo jer su odabrali krivi put prilikom odabira tehnologije, racunali su da ce sa "starijom" litografijom biti dovoljno dobri i za slijedeci node. Zeznuli su. Ali Fab je narucen, postavljen i stoji.

Investicija za fab raste prakticki eksponencijalno sa svakim novim manjim nodeom. Jedan novi fab za moderne nodeove je reda velicine 10-20 milijardi dolara. I to treba izgraditi, postaviti, ASML mora poslati svu litografsku opremu itd... i to traje koju godinu.

Ako danas Intel odluci napraviti novu arhitekturu u novom nodeu, mi cemo taj procesor vidjeti najranije kroz 3 godine, ako sve prodje OK. i to treba imati na umu

i onda dodemo u situaciju od pred par godina: AMD nema procesora da konkurira, Intel je prikraju tehnoloskih mogucnosti ali i dalje muze kravu da iskoristi profit. i desilo se da je istovremeno AMD napravio brakethrough a Intel zapeo skroz.

Sad smo tu gdje jesmo
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 14:53   #3552
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
https://www.guru3d.com/news-story/ro...s-for-now.html

https://www.guru3d.com/news-story/ro...in-3dmark.html

.. Dakle izgleda ništa od tog Rocket Lakea ove godine, bome su debelo zapeli.
A test dotičnoga u 3D Marku izgleda stvarno obečavajuće:

Citat: "For Fire Strike the Rocket Lake-S ES scored 18898 points in the physics test, 1895 points in the graphics tests (Xe IGP), and an overall score of 1746 points. For Time Spy the overall score is 605 (due to the IGP), with a CPU score of 4963 points, and a graphics score of 524.

The CPU scores are quite frankly quit horrible as the time spy CPU score ends in the Ryzen 3 3100 and Core i7 7700K range, but again, ES."
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 15:27   #3553
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Ah, inženjerski primjerak ili ne, ali već i gotov proizvod u obliku novih 10nm+ Tiger Lake modela se muči sa Zen 2 Ryzen 4000 APU-ima.

Iste Willow Cove jezgre se koriste za Rocket Lake, tak da stvarno moraju napraviti čudo u međuvremenu, jer Zen 3 bude prava konkurecija novim Intelima.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Rocket Lake bude imal poboljšanu Ice Lake arhitekturu, a s time se već sad Ryzen APU nosi bez problema. Taman kad Rocket Lake stigne, AMD bude već imal Zen 3, a Rocket Lake bude u najboljem slučaju malo bolji od trenutnih Ryzen APU modela. Imaš par stranica unatrag PL1 i PL2 vrijednosti za Rocket Lake, skoro pa su iste kao i za Comet Lake, s tim da Rocket Lake dolazi samo u 8C/16T varijanti za najbolje procesore. Dakle, manje jezgri, poboljšan IPC portan s 10nm+ Ice Lakea, opet sve na 14nm, pa je i potrošnja ni vrit ni mimo, a AMD im sad sa mainstream Ryzen 4000 APU modelima zadaje muke samo takve.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 17:57   #3554
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ah, inženjerski primjerak ili ne, ali već i gotov proizvod u obliku novih 10nm+ Tiger Lake modela se muči sa Zen 2 Ryzen 4000 APU-ima.


Pa ako ja dobro citam, intel je 4/8 a amd 8/16 i imaju isti score? Nije li to dobro za intel?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 18:00   #3555
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kod 3d marka ako se gleda procesor tu je jedino bitan rezultat za fiziku a tu je ryzen 55% brži.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 18:13   #3556
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Naposljetku su zapravo podjednaki, Intelu se dodaju jezgre koje nema i dođe na nivo AMD-a, tj. desktop Rocket Lake.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 17:40   #3557
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Konačno Stevo počeo testirati snago procesora u igrama kako treba, umjesto da stalno testira GPU performanse u CPU testovima.

https://www.youtube.com/watch?v=GW84hUjMxHc
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 21:15   #3558
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I zaključak je da su razlike praktično iste na high/ultra AAA naslovima i natjecateljskim na low (27-50 sekunda videa). Razlika skočila sa 6% (145 vs 153) na 8% average (387 vs 417)... No valjda je ljudima dramatičnije vidjeti sličan postotak razlike na 200 fps, nego na 90...

Ono što je zanimljivo što je za ovaj video ubacio 2700X, te iako bude često zgažen od ova 2 činjenica je da u svakom "competitive" naslovu ima barem 144 fps za minimum fps, osim za battlefield V, u kojim to nemaju niti ova dvojica...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 08.06.2020. u 21:23.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 21:39   #3559
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Vecinu ovih igara toster moze vrtiti 144 fpsa lock. Medutim da 2700x ima min 144 u pubg i warzoneu mi je malo puno previse sumnjivo...
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 21:50   #3560
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je čitav paradox "competitive" gaminga - igre su uglavnom (ne uvijek) potpuno nezahtjevne da ih toster može vrtjeti (jedne od najpopularnijih poput LoL i dota 2 nije ni testirao), a onda ti kao treba neki K intel na 5.1ghz da bi imao 517 fps-a umjesto 490 fps-a, sa grafičkom koju nemaš i sa postavkama sa kojim nećeš igrati


Znači za pr0 gaming (sveto trojstvo e-sporta - LoL, dota 2 i cs:go) ti je dovoljan low end pc...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 21:54   #3561
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Zapravo je LOL dosta single core ovisan pa stariji ryzeni tu kaskaju, ali da, kod vecine mp naslova je to tako. Jedino onaj tko zeli gurati neke od novijih mp naslova treba razmislisti o boljem procesoru.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 22:05   #3562
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Zapravo je LOL dosta single core ovisan pa stariji ryzeni tu kaskaju
Jesi siguran da misliš na LoL? Koliko se sjećam igra je toliko nezahtjevna da skoro ne skalira sa cpu, pokušao sam sad pronaći neke novije benchmarke no nula bodova, igra je toliko hardverski irelevantna da je nitko nije testirao 6-7 godina

Sjećam se da je jedan poznanik bio vrhunski LoL igrač (i raznih blizzardovih igara, svojevremeno jedan od najboljih warcraft 3 igrača u europi, tako barem kaže ), uglavnom lik je imao haswella i5 te R7 265, krepala mu grafička pa je mislio uzeti novu sličnog ranga, no kad je vidio kako radi na integruši rekao je fuck that shit i nastavio na istoj

Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
kod vecine mp naslova je to tako. Jedino onaj tko zeli gurati neke od novijih mp naslova treba razmislisti o boljem procesoru.
U biti najgore su MP igre od indie developera (slab ili star engine, ili loš vlastiti), koji nemaju dovoljno ljudstva, vremena ili novaca (svo troje je ista stvar), a izbace neku popularnu igru poput PUBG na koju navale mase. Dakle nije grafički irelevantna kao LOL, no ni ne izgleda baš nešto bajno, a vrti se lošije od crysisa... Još kad pored optimizacije imaju nekih basic problema sa netcode, hit detectionom, serverima općenito... show. Čudim se što uopće postanu popularne
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2020., 22:12   #3563
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Frend mi je dosta halao LOL i znam da smo prije par godina kod mene testirali igru i rokala je samo dvije jezgre. On je taman bio u nabavci novog kompa pa je dosta istrazivao sto uzeti jer je ciljano isao da mu LOL sto bolje radi i kaze da je prevrtio "cijeli internet" pa je naletio na testove i iskustva gdje ekipa govori kako im na ryzenima prve gen igra ne drzi famozni 144 lock. Osobno nisam toliko istrazivao, ali vjerujem kompicu posto je dosta vremena potrosio na istrazivanje i nije mu bilo bitno sto je u kanti vec samo da LOL sto bolje sljaka.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2020., 20:17   #3564
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Apple plans to announce ARM transition for all Macs at WWDC 2020
Citiraj:
At its Worldwide Developers Conference (WWDC) later this month, Apple plans to announce the beginning of its transition from Intel-based Macs to ARM-based ones with internally designed CPUs, according to a report from Bloomberg. The report comes from Mark Gurman, who has had a generally good track record on reporting the internal workings of Apple and cites "people familiar with the plans." Testing of ARM-based Mac chips at Apple has produced "sizable improvements" compared to Intel chips in graphics and AI performance. The new chips are also more power-efficient, which Apple could use either to improve battery life or produce thinner, lighter laptops—or whatever combination of the two it deems desirable. The shift would also free Apple from the shackles of Intel's development roadmap, which has on more than one occasion stymied Apple's ability to release the products it wants to, when it wishes to. Bloomberg’s Gurman also notes that this shift is unlikely to drastically affect Intel's bottom line right away, as Macs only barely breach double-digit market share against other types of personal computers. But he speculates that the move might inspire other laptop manufacturers, who are prone to mimicking Apple in some products, to do the same—and that could make for a much bigger concern at Intel.
Izvor: ArsTechnica
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.06.2020., 22:29   #3565
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Jim Keller Resigns from Intel, Effective Immediately
Citiraj:
Intel has just published a news release on its website stating that Jim Keller has resigned from the company, effective immediately, due to personal reasons.
Dakle, čovek je skužil da ništa od toga unatoč i usprkos Intelovim rekordnim zaradama i neograničenom R&D budžetu. Raja je sljedeći (mada on bi mogel dobiti otkaz), ali njega ionak nije šteta.
EDIT:

Jim Keller
Citiraj:
If you aren’t making what the market wants, it doesn’t matter how well you’re making it.
Citiraj:
I’m an engineer’s engineer. Engineers like to work. I want to get the bullshit out of the way and get clear, interesting problems to solve.
Citiraj:
One of the first Keller-influenced designs from Intel, the low-power (Tremont) chip is intended to run small portable devices but could scale up to PCs.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, oni takvo pakiranje nazivaju EMIB, tj. služi im za povezivanje više čipova. Kaj se jezgi tiče i taj ARM-ovski big.LITTLE prisutp su već najavili, pa ništa od ovog nije čudno - ni najmanje. Šou samo takav u Intelu.

Također, vjerujem bez ikakve dvojbe da je ovo nešto na čemu Jim Keller radi unutar Intela. Em je to njegov fah, em je to radil prije u AMD-u, Appleu i Tesli. Tak da to stvarno i ugleda police trgovina, ne bi se čudil.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.06.2020. u 02:30.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 11:50   #3566
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Vjerojatno je uvidio koliko je tesko radit sa birokratiziranim mastodontom pa je digao sidro.
Jednostavno je rage quitao kad je vidio koliko su nesposobni.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 11:57   #3567
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
To, a i dan-danas nitko ne zna čime se on točno bavil. Izuzev ovog Tremont čipa, spominje se rad na Ocean Cove arhitekturi, ali to je više rekla-kazala, nego nekaj službeno.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 17:03   #3568
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne ode li on uvijek tako? Obavi svoje i ćao. Doduše ne volim viditi to "iz osobnih razloga" jer odmah pomislim da je on ili netko iz njegove obitelji teže bolestan...

Negdje se spominjalo da je Alder Lake (BIGlittle) njegov, a pazite i ove najave:

https://www.google.com/amp/s/wccftec...ase-rumor/amp/

Ne znam jel istinito (vjerojatno nije zbog izvora), no intel će kad tad početi raditi velike IPC pomake (preko 20-30%). Da su samo nastavili nakon skylakea ustaljene pomake od 5-6% svake generacije sad bi bilo na 20-25% IPC od skylake, tako da nekih 30% ne smatram nenormalnom najavom, a tu se radi još o ustaljenoj shemi, neka veća inovacija bi donijela i više

Što se tiče njega, nigdje nije bio baš toliko kratko, no valjda je ostavio nekog traga u 2 god.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 17:18   #3569
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da, ode i sad nakon ovakvog (iznenadnog) odlaska, diljem Interneta se mudruje da je on svoje odradil i da preostaje na Intelovim inženjerima potegnuti dalje. I onda se vraćamo na ono kaj sam pričal, pa je ispal šok i vjeverica - čovjek je u najboljem slučaju bil voditelj projekta, a s vremenom je valjda skužil da nema puno manevarskog prostora unutar Intelovih zidina. Htjeli to priznati ili ne, ali Intel nije radil na novoj arhitekturi sve dok se AMD s Ryzenom nije nametnul kao ozbiljna prijetnja. I onda 2018. Intel brže-bolje angažira čovjeka koji je "stvoril" Zen (mada je to zapravo Michael Clark), da bi i za njih upotrijebil malo svoje magije.

Neko sranje je sigurno ispalo, jer im mora ostati na raspolaganju kao konzultatnt, jer neovisno kaj Intelov PR priča, ovo ih je zateklo žešće nego Zen 2017. I da stvar bude bolja, Raja Maharadža je sad glavni i odgovorni za većinu ljudi koje je Jim Keller vodil u tih dvije godine. IMHO, nažalost nije uspjel raditi na nečem konkretnom, već je u par crtica savjetoval kretanje već postojećih planova, a sad Intel ostaje na suhom, jer Ryan Shrout i ostali pajaci, ne služe ama baš ničemu. Kaj se Alder Lake garniture tiče, vidjeli budemo kaj bude iz toga ispalo, ali bilo bi žalosno da nema za 80% bolji IPC u odnosu na orginalni Skylake. U svakom slučaju, Intel se sjebal skroz sa svih strana, na sve moguće načine.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.06.2020. u 17:26.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2020., 17:19   #3570
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne ode li on uvijek tako? Obavi svoje i ćao. Doduše ne volim viditi to "iz osobnih razloga" jer odmah pomislim da je on ili netko iz njegove obitelji teže bolestan...

.
Offtopic, ali kada korporacije objave da je otišao iz osobnih razloga, često je u pozadini problem koji nije nimalo osoban, ali je lakše staviti takav PR nego se opravdavati. Npr. predsjednik uprave hr banke otišao iz osobnih razloga, na kraju su osobni razlozi da banka žmiri na oba oka dok netko pere pare preko nje. Što ti bolje zvuči?

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 12.06.2020. u 17:27.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na