Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2021., 18:05   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,688
Seasonic Syncro Q704 + Connect recenzija

Testirali smo inovativno Seasonic Syncro Q704 + Connect kućište.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 19:49   #2
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
biti ce bolje temp cim promjenite mjesto radijatoru.. slicno sam i sam probao nedavno, i razlika je ocita i u temp , ali i u buci..

uz napomenu da sam spustio temp procesoru i grafickoj za cca 5°C , te uz to spustio buku iz vrlo cujnog u jedva cujno..

dok je radijator bio gore ventovi su bili ispuh, sto me je dovelo do jednostavnog zakljucka da topli zrak s GPUa nije bio dovoljo ucinkovit.
cim sam ga stavio "sa strane" i to sada da radi kao usis, promjena je bila vise nego ocigledna. radijator ocito vise voli sjezi, nego rabljeni GPU topli zrak
a gore ispuh odrzava protok (u kombinacija gdje je dole takodjer usis) i na taj nacin je i ukupna buka na kraju dosta manja

u svakom slucaju vrijedilo bi ovako nesto drugacije probati kako ste i rekli da cete napraviti, cisto da se mnogi od nas dodatno educiramo po tom pitanju..
vjerujem da vecina po defaultu stavlja radijator gore, sto ocito nije bas najsretnije rjesenje
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	aio_side.jpeg‎
Views:	187
Size:	72.8 kB
ID:	24004  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 22.06.2021. u 19:57.
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2021., 20:25   #3
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Imho, u ovakav "dvorac" staviti AIO proc. hladnjak te grafičku hlađenu zrakom je blasfemija pošto kućište jednostavno vrišti za custom vodenjačom. Siguran sam da bi tada i temp. i buka bili sasvim drugačiji.

Kvalitetom izrade podsjeća na legendarne LianLi te neke Silverstone i CMaster modele.

Kad se uzme u obzir 4 vrhunska Nidec venta (20+ € svaki), cijena od 250+ € ne izgleda tak strašno.
Naravno, pod time mislim na eu, hrvatska nebuloza od 2900 Kn je najblaže rečeno smiješna.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 19:22   #4
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Brand name računala poput HPa već dugo imaju kućišta s matičnim pločama okrenutim "naopako" i napajanja sa samo jednim 12V outputom. Troše osjetno manje struje nego složenci pogotovo u idleu, a PCI(e) kartice se bolje hlade jer je elektronika okrenuta prema gore.

Lijepo je vidjeti da je to došlo među složence iako za sada po paprenoj cijeni. Nekad smo davali 250-280kn za kućišta sa napajanjima iako su ta napajanja bila drek. Danas dajemo toliko eura za kvalitetu, ali i za showcase.

Dinosauri poput mene bi htjeli kvalitetna kućišta bez nepotrebnih showcase plexi/staklenih stranica koja nisu ofarbana iznutra da se može normalno vidjeti unutra kad ga se povremeno otvori. I da može primiti bar dva 3.5" HDDa da nisu baš jedan na drugome.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 23.06.2021. u 19:35.
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na