Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2009., 21:56   #61
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Sennheiser "oko" 1000kn ti vec bez problema pokaze sve nedostatke te zvucne kartice.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 00:14   #62
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ako ćeš pošteno,ruku na srce,na 350kn procjenjuju polovne,doduše ja sam svoju jako malo platio,ispod 300kn,i retail je bila,ne dolazi s ničim u toj kutiji vrijednog spomena,ali ti hoću reći da ni 519 nije previše za nju, ali zahebava ju jedna stvar,a to je šta ima EMU 0202 čini mi se,i M-Audio 5.1 Revolutiona,kao i Audiophila 2496 polovnih po 400kn. Tako da se ne isplati dati više od 300,350 za ovu Music,ovo su ipak ozbiljnije kartice, pogotovo za reprodukciju glazbe.
Da, i ja bih volio da Ve-Mil nije propao i da mogu kupiti E-MU 202, ali nemogu!
Na našem tržištu možeš kupiti jedino Creative kartice i to je problem.
Asus, E-MU, M-Audio teško ili nikako
Polovnu ne bi uzimao, jer zvučna se ne kupuje svako malo i 200 kuna "uštede", a gubitak garancije mi ne znači toliko.
Tu je i gubitak na vremenu dok je pronađem, dok pronađem poštenog trgovca i sl..

Citiraj:
Sretno..znači 300 zvučna,slušalice 200-300,i to je to..mirna Bosna. Samo eto pitanje žičarije..a opet,kvragu,zašto ne uzeti bežične? Sad sam već duboko u OT..svašta sam čuo i o kvaliteti bežičnih ispod 500kn,ali ok..
Ma koje bežične!
Diže mi se kosa na glavi od pomisli na išta bežično dalje od tastature, a i ona mi je draža žična.

Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Sennheiser "oko" 1000kn ti vec bez problema pokaze sve nedostatke te zvucne kartice.
Sennheiser HD 201 + X-Fi Music je, mislim, pristojna kombinacija!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2009., 00:33   #63
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ta "Music" je ok kartica ako ne dajete previse novaca za nju. Za 300kn iz oglasnika je dobar odabir. Gore ubost HD201 je ok. Sve slusalice iznad toga trazit ce i bolju zvucnu.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 02:39   #64
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ta "Music" je ok kartica ako ne dajete previse novaca za nju. Za 300kn iz oglasnika je dobar odabir. Gore ubost HD201 je ok. Sve slusalice iznad toga trazit ce i bolju zvucnu.
Na što bi ti spojio HD 555, a da to ima kupiti u Hr. ?
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 03:12   #65
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Nemas nista takvog na zalost. Ove starije Envy24 bazirane kartice nisu toliko bolje u reprodukciji kompresiranog signala od X-Fi, a nista "novije" od Audiotraka, Asusa, Auzentech i slicnih nemas za nabavit kod nas. Uzmi si X-Fi Xtreme Music na trznici.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 16:33   #66
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ove sebi pikiram već dulje vrijeme,mislim da ću se počastiti kad plaća sjedne sad oko 1.

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=100.506.163

Na njih fino tu music od 300kn,i sve je u okvirima best buya.

Razumijem tvoj strah od polovnog,ne znam kakva je utjeha da ti kažem da sam ja dvije polovne kupio,i dvije prodao,ovo mi je treća u kompu,isto polovna.. Uvijek se može dogoditi mačak u vreći,ali ne treba to tako gledati,u pravilu,ako je u računalu,a ova što je Rain stavio gore link,je,znači kako je stavljena tako svira,treba ju samo pažljivo izvaditi a ne capom uzeti cijeli pcb pa šta savineš - savineš. Nek ju zaštiti kako spada i pošalje,nema straha.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2009., 00:14   #67
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Pozdrav ekipa! Molio bi vas da mi preporucite zvucnu za moje potrebe,tj. za moje ozvucenje,a to je ova linija iz "Moj komp" pod "Ostalo"...tocnije:
http://www.sony.hr/product/hfs-mini-...nicalspecs#tab

Pa eto po datom linku mi preporucite kojom zvucnom bi ju najbolje iskoristio. Koristim ju za slusanje dance-a,house-a i takvih electro stvari .

EDIT: Na MBO imam Realtek ALC889(koju koristim sada)...
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 09:43   #68
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Sorry, mislia sam u sljedećem reply-u da ne pravim dva posta zaredom (znam za edit)

Trenutno imam neke Philips od 70 kuna iz Linksa (Philips SHP2000) ali kupovinom X-Fi Music kupia bi i jedne pristojne Sennheiser slušalice do 1000 kuna.
Senn do 1000 kn, to ti je HD555, jako dobre slusalice, odlično ergonomija, zvuk isto tako. Moja preporuka.
Ja ih spajam na svog Marantza koji ima izlaz za slusalice, ali prodajem ti svoju Auzentech karticu s kojok su slusalice radile perfektno, pa ako si zainteresiran javi
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 20:37   #69
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Senn do 1000 kn, to ti je HD555, jako dobre slusalice, odlično ergonomija, zvuk isto tako. Moja preporuka.
Ja ih spajam na svog Marantza koji ima izlaz za slusalice, ali prodajem ti svoju Auzentech karticu s kojok su slusalice radile perfektno, pa ako si zainteresiran javi
Na kraju su me nagovorili na jeftinije Senn sluše (HD 201 od 200 kuna)
7.1 kartica mi je nepotrebna, treba mi ISKLJUČIVO što kvalitetnija stereo zvučna!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 20:44   #70
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Uzmi ili Revolution 5.1,ili Audiophile 2496,ili EMU 0404 PCI,imaš ju na njuškalu za 500kn.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2009., 23:52   #71
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Na kraju su me nagovorili na jeftinije Senn sluše (HD 201 od 200 kuna)
7.1 kartica mi je nepotrebna, treba mi ISKLJUČIVO što kvalitetnija stereo zvučna!
Ne znam tko te to nagovara,ali krivo te nagovorio
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 23:56   #72
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
E-MU 202 USB + Sen HD555 = idealna kombinacija!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 15:29   #73
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Pozz, efo ja nabavio ovu Crative X-Fi Extreme Music i kaj sada?

Šalim se, dakle imam mali probljemčić, pa ako ima znalaca da pomognu!
Ovako, ta kartica ima ovakve izlaze http://www.overclockersonline.net/im...Connectors.jpg
E pa sada tu počinju problemi za mene!
Ja imam slušalice i većinom se njima koristim, ali isto tako imam i 5.1 zvučnike, koje sam do sada spajao ovakvim kablom http://cgi.ebay.com/9-PIN-MINI-DIN-T...item45ee1fd365
i iz toga je vidljivo da nemogu spojiti i slušalice i zvučnike istovremeno!

E neka mi sada netko kaže kako da ja to ipak izvedem?
Ako nešto nije jasno komentirajte, ali dajte ljudovi pomagajte!!!!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 22:24   #74
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Nabavis ovakav adapter. Samo obicno to cudo nije najbolji (najkvalitetniji) nacin za spajat slusalice/zvucnike. Direk ustekavanje je najbolja verzija.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 00:07   #75
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Nabavis ovakav adapter. Samo obicno to cudo nije najbolji (najkvalitetniji) nacin za spajat slusalice/zvucnike. Direk ustekavanje je najbolja verzija.
Ima sam to, ne valja!
Najbolje što manje prištekavanja..
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 13:23   #76
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Nabavis ovakav adapter. Samo obicno to cudo nije najbolji (najkvalitetniji) nacin za spajat slusalice/zvucnike. Direk ustekavanje je najbolja verzija.
Ma ovo ne dolazi u obzir, ma ja sam mislio da se preko onog konektora što ostaj spojiti neki kabel sa 3 ženska 3.5mm izlaza, tako da preko toga mogu spojiti zvučnike ili sa jednim ženskim da mogu spojiti slušalice, ali izgleda da to nije moguće preko tog porta!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 15:15   #77
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Vi bi da je vuk sit, a koza cijela. Zvucna ima jedan izlaz za prednje zvucnike/slusalice i za sve ostale kombinacije dolazi jedino neki adapter u igru. Naravno da je takav nacin spajanje totalno smece. Kupite si zvucnike koji imaju DAC pa ih spojite preko SPDIF ili kupite zvucnu koja ima zaseban izlaz za slusalice.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 15:28   #78
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Zvučna sa zasebnim pojačalom i izlazom za headphonese ipak košta malkice više od 300kn na tržnici. Extreme Music za 300kn je best buy analogije danas i popularnih zelenih jackova,hoćeš nešto bolje,zvučnu sa SPDIF-om stražnjim,izlazom i pojačalom za slušalice? Može,plati.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 31.12.2009. u 15:52.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 16:11   #79
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Ej ekipa, ma sve pet, nemorate se odmah osječati napadnuto, jer Vas niti nisam!
Ja sam jako zadovoljan zvučnom, i imam i ovu onboard, i na nju ću spojiti zvučnike i sve pet!
Ja sam samo htio pitati dali ima netko nekakvo riješenje za dotičnu karticu i spajanje i slušalica i zvučnika na nju istovremeno, ali vidim da to nije moguće, pa ok!

Hvala na savjetima
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 00:25   #80
Real Madrid
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: unknown
Postovi: 1
Pozdrav svim forumašima!
Da ne otvaram novu temu o odabiru zvučne kartice, odlučio sam ovdje postaviti par pitanja vezanih za navedenu temu pošto zvučne kartice baš i nisu moje područje.
Do sada sam koristio Realtekovu onboard zvučnu karticu na matičnoj ploči Gigabyte 965P-DS4 na koju sam spajao zvučnike Logitech Z-5500 preko koaksijalnog kabela.
Za zvučnu bih izdvojio od 300-500 kn. Za oko su mi zapele ove dvije:
Creative Labs
ASUS
E sad, na upit da li je zvučnike na Creative Labs-ovu karticu moguće povezati preko koaksijalnog kabela dobio sam odgovor da je to moguće jedino pomoću dodatnog modula koji nije moguće nabaviti u Linksu. Molio bih vas da malo pojasnite kako se to povezuje pomoću tog modula i kolika mu je cijena te gdje ga je moguće nabaviti.
Dalje, ako imate neki bolji prijedlog o kupovini zvučne kartice u tom cjenovnom rangu, slobodno ga podijelite samnom =)
Hvala!
Real Madrid je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 13:17   #81
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
nisam neki ekspert, al puno puta se spominjalo da se ta xtreme audio neisplati kupovat nikako jer se valjda obična audigy SE kartica može softwerski modat na tu. tak nešt. malo sam to nespretno reko, al ugl. pročešljaj malo forum pa ćeš nač na šta sam mislio.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2010., 20:02   #82
Bjukenon
Premium
Moj komp
 
Bjukenon's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Pozdrav, imam dilemu oko izbora kartice, našao sam povoljno E-MU 0404 PCI karticu i htio bih ju kupiti ali sam našao par komentara po netu da ima slab izlaz za slušalice a ne bih volio dati novce za to pa da mi je izlaz zvuka na slušalice slab.

Pitanje, da li tko ima iskustva s tom karticom pa da iz prve ruke kaže nešto o tom kaj me muči. Hvala unaprijed.
Bjukenon je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 01:36   #83
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Real Madrid Pregled postova
E sad, na upit da li je zvučnike na Creative Labs-ovu karticu moguće povezati preko koaksijalnog kabela dobio sam odgovor da je to moguće jedino pomoću dodatnog modula koji nije moguće nabaviti u Linksu. Molio bih vas da malo pojasnite kako se to povezuje pomoću tog modula i kolika mu je cijena te gdje ga je moguće nabaviti.
Malo kasnim, ali samo da kažem da sam i ja imao dilemu oko ovog spajanja koaksijalcem - kod mene je doduše u pitanju Audigy LS softmoddan u Xtreme audio, ali mislim da je princip isti na svima. Uglavnom ispostavilo se da ako u taj "flexijack", koji je u pravilu najgornji izlaz (iliti najdesniji ako gledaš prema stražnjoj strani kartice u tower kućištu) jednostavno gurneš obični stereo 3,5 na 2xRCA kabel, recimo ovakav, na jednom od činčeva ćeš uredno dobiti digitalni signal koji receiver guta na "coax digital in" ulazu.
Naravno, na taj način gubiš ulaz za mikrofon, ako ti je to bitno. Zato dragi creative i prodaje dodatni digital I/O modul. Doduše tko zna, možda bi mikrofon mogao spojiti na drugi činč, nisam probavao
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 12:57   #84
ESP
Banned
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 5
malo bi se ubacio u temu ako niko nema protiv, da ne otvaram novi topic jer je tema skoro ista...

cini mi se da moja audigy 2zs polako odlazi, trebao bi ju zamjenit kako stvari stoje. a da budem iskren i nisam bio nesto previse zadovoljan njom.
kao i autoru topica, netreba mi gejmerska zvucna vec nesto za mjuzu (obican stereo). e sad da nisam trenutno u besparici uzeo bi provjerenu e-mu0404 usb i rijesio se muka. no posto sam trenutno na budzetu od 600 kn (da znam :-( ) jako bi me obradovalo ako neko zna neko rijesenje za tu cijenu. HiZ input je jako jako dobrodosao na kartici no znam da za te novce nemogu previse ocekivat. zvucnici su Wharfedale diamond 8.2 A
ESP je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 13:05   #85
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor markosan Pregled postova
Doduše tko zna, možda bi mikrofon mogao spojiti na drugi činč, nisam probavao
ne, jedan ti je digital out, drugi je digital input. Zato i pise digital I/O, flexijack
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 13:43   #86
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor ESP Pregled postova
malo bi se ubacio u temu ako niko nema protiv, da ne otvaram novi topic jer je tema skoro ista...

cini mi se da moja audigy 2zs polako odlazi, trebao bi ju zamjenit kako stvari stoje. a da budem iskren i nisam bio nesto previse zadovoljan njom.
kao i autoru topica, netreba mi gejmerska zvucna vec nesto za mjuzu (obican stereo). e sad da nisam trenutno u besparici uzeo bi provjerenu e-mu0404 usb i rijesio se muka. no posto sam trenutno na budzetu od 600 kn (da znam :-( ) jako bi me obradovalo ako neko zna neko rijesenje za tu cijenu. HiZ input je jako jako dobrodosao na kartici no znam da za te novce nemogu previse ocekivat. zvucnici su Wharfedale diamond 8.2 A
http://www.njuskalo.hr/studijska-opr...-oglas-1467005

http://www.njuskalo.hr/studijska-opr...-oglas-1209716
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 17:00   #87
markosan
Why so serious?
Moj komp
 
markosan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ne, jedan ti je digital out, drugi je digital input. Zato i pise digital I/O, flexijack
Hoću reći ako bi mic spojio na taj drugi chinch možda bi jedan chinch uredno šljakao kao digital out kad upališ digital out u creative control panelu, a drugi kao mikrofon kad ugasiš digital out, a bez da se moraš svaki put zavlačit pod stol.

Ja sam baš nedavno preselio komp daleko od receivera tako da više ne koristim digital out pa ne mogu više ni probati. Ako netko proba neka javi
markosan je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 23:51   #88
ESP
Banned
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 5
te dvije sam i ja zapazio.. no nadao sam se da mozda ima i neka ok eksterna za te pare a da nisam cuo za nju.
ESP je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 11:14   #89
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,313
Preporuka zvučne kartice

Trebala bi mi jedna dobra zvučna kartica do 700-800kn pretežno za fps igre i slušanje muzike. Ja sam iz Rijeke tako da nema baš neš velikog izbora od trgovina možda netcom,links,hgspot ostalih nekih se ni nemogu sjetiti jer su većinom propale sve)

Uzet ću si Steelseries Steelsound 5H v2 sluške tako da sa odličnom zvučnom bi trebao biti preheben zvuk

Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 11:31   #90
reverzibilni
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: ri
Postovi: 97
te slušalice su sranje za muziku.
za igru i nije previše bitno.
od zvučnih preporučio bi ti xonar dx (ali vidim da ih nema nigdi za kupit).
ali za te slušalice će bit i creative x-fi titanium (pošto će ionako služit za gejmanje)
reverzibilni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na