Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2021., 15:10   #16141
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Nisam planirao skoro uzimati novi TV, ali mami me ovaj LG OLED55CX3 jer vidim da mu je cijena dosta pala. Isplati li se dati 8k za njega ili da se još strpim ako bi uskoro došla nova generacija pa bi cijene starijih modela još više išle dolje?
Must` je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 18:32   #16142
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Teško da će puno manje od toga... Mislim da je to dobra cijena.

Sony vs. LG, Vincent Teoh kaže da je novi procesor fenomenalan... Jel vrijedi 2000kn više, ne vrijedi, LG je bolja vrijednost. Ali tko želi najbolje, žuljat će ga da li je trebao doplatiti
https://www.youtube.com/watch?v=D0t5s5eQ38k

I svatko ima drugačije preferencije, ja preferiram Android i njegovu otvorenost. Jest, Sony koristi loš čipset i OS nije baš brz, ali na XE9005 još nisam imao potrebu za TV boxom za playback bilo čega s diska, Kodi ili čak streamanje igara preko Moonlighta, što su moje potrebe.


Za igranje bi uzeo LG jer je puno bolji u praćenju standarda (adaptive sync, HDMI 2.1, neke druge stvari poput HDR formata itd.).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2021., 08:10   #16143
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
U tzv."urbane legende" o procesorima koji čuda rade od slike davno sam prestao vjerovat.Ako je loš izvor signala tu nema pomoći. Taj tv košta skoro 19 tkn i ima HDR peak brightness od 750 nitsa Panasaonic JZ 2000 je vrh što se oleda tiče.

Previše novca koji ne opravdava investiciju.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 09:40   #16144
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Složio bi se sa procesorima, znači nešto procesor al nije sad drama no meni je taj peak brightness "urbana legenda"

Dobro po danu, ali ja ne znam kako ljudi to gledaju navecer, ja stavim energy saving na maximum i opet mi bude presvijetlo i peče mi oči. A uključen je i eye comfort i warm2 Možda sam ja osjetljiviji al užasno mi bude jako.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 10:18   #16145
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Realno jedino bi veći peak brightness mogao opravdati ovoliku razliku u cijeni.Iako je i meni dovoljno ovih 750 nitsa u hdr-u kojega moram smanjiti.

Netko možda voli gledati tv sa sunčanim naočalama.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 12:04   #16146
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Dobro po danu, ali ja ne znam kako ljudi to gledaju navecer, ja stavim energy saving na maximum i opet mi bude presvijetlo i peče mi oči. A uključen je i eye comfort i warm2 Možda sam ja osjetljiviji al užasno mi bude jako.
Energy Saving na mom LG-u samo smanjuje svjetlinu i OLED nivo. Kako imam kalibriran panel za nocno gledanje nikad mi nije potrebno posebno ukljucivat "Energy saving". Pri tom mi uvelike pomaze korektno postavljeno i kalibrirano pozadinsko osvjetljenje. Danas za to ima LED traka sa prigusenjem kojim se pozadinsko svjetlo moze po zelji podesit.

Ali to pase meni, kao i iskljucivanje SVIH "pametnih" funkcija kojima TV raspolaze. Bitna mi je kalibracija panela i gledanje sto kvalitetnijih materijala, bez ikakve "Korejske korekcije" koje meni uglavnom sjebu sliku..
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 12:22   #16147
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
I ja sam prije imao "nocni" setting ali onda upališ netflix sa HDRom pa on promjeni profil i sprži oči, il dolby vision pa on po svome namisti. Ovako stavim energy saving na max i miran, po danu ga ukljucim. Auto ne radi nikako. Ko i vecina "pametnih" stvari

A led traka/ambilight, da to bi koristilo u sprječavanju prženja očiju, ali imao sam to na Sonyu zbog konrasta, upalio 3 puta i zaboravio da postoji
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 14:54   #16148
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
I ja se slazem da se uloga procesora slike precjenjuje. Ono gdje je najbitniji je kod lcd-a kada se potrefi na trom panel ali tada i nije od velike pomoci. Velika svjetlina slike takodjer meni stvara problem sa ocima. To je gdjedljivo jedino u ambijentu dobro osvjetljene prostorije-ali kada je vani dan,predpostavka je da necu biti doma buljiti u tv tj. Najcesce je tako.
Dakle najbitnije za kvalitetu slike je kvaliteta panela tj kontrast,prikaz boja,vidljivi kut i brzina samog panela
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 15:23   #16149
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
I ja sam prije imao "nocni" setting ali onda upališ netflix sa HDRom pa on promjeni profil i sprži oči, il dolby vision pa on po svome namisti.
Na kojem to TV-u? Na LG-ima postoje 3 pred instalirane HDR opcije za podesavanje HDR prikaza. Jel ti bas ni jedna od tih ne pase?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 15:38   #16150
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Ima li još koji Grundig oled 65" živ?
tascam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2021., 15:40   #16151
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
C9, ali ovo mi paše sa energy savingom. Ne volim neugodna iznenađenja kad me zabljesne kad se promjeni, ima onih technicolor, pa dolbyvision i sta ja znam probao sam namjestat odustao i namjestio da sve ima narančastu nijansu i po noci Max energy saving i očima je prihvatljivo.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 16:46   #16152
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
namjestio da sve ima narančastu nijansu
Vidm tvoj preferirani ton i na tvom avataru
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 18:18   #16153
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ima li još koji Grundig oled 65" živ?
Moj radi bez greške u kombinaciji sa Firestick 4K


Nekad pa nekad sam poćne neku svoju kalibraciju il neki klinac raditi, prepostavljam da je to normalno
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2021., 18:39   #16154
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ima li još koji Grundig oled 65" živ?
i moj sljaka bez frke,maxtv na njemu i neka iptv lista
uglavnom vise ne dolazi u obzir manji tv i da nije oled
imam na njemu mibox ali samo za netflix
kalibriro ga po onim postavkama sa pocetka sage
od onda nista pipnio
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 09:52   #16155
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
potpisujem
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2021., 21:59   #16156
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Jel zna netko jel ovaj Grundig smart, tj ima li youtube i netflix aplikacije? Treba mi za apartman nešto bar ove dijagonale. Cijena je bitan kriterij
https://www.ekupi.hr/hr/%C4%8Ci%C5%A...m_medium=click
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 08:10   #16157
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Nema.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 13:48   #16158
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
https://www.youtube.com/watch?v=7vb9LS9crkk
evo malo o sonyu, nisam ni ja pogleda jos al eto prica o cijeni sonya
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 14:21   #16159
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ja upravo naručio Sony 65XH9505. Izašao me 1111€ u Saturn.de.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 16:13   #16160
Tuco Ramirez
Bandit
 
Tuco Ramirez's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Berlin
Postovi: 79
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ja upravo naručio Sony 65XH9505. Izašao me 1111€ u Saturn.de.
Kupio prije dva mjeseca isti model za istu cijenu u istom ducanu!
Tuco Ramirez je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 18:07   #16161
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ja upravo naručio Sony 65XH9505. Izašao me 1111€ u Saturn.de.
poštarina koliko?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2021., 20:28   #16162
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Uspio sam ga na licu mjesta ubosti. Nisam siguran funkcionira li mailbox.de za tako velike pakete, ali svakako se isplati probati jer je 2000 kn jeftiniji nego u Hr.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 15:09   #16163
petar1993
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Kaštel Gomilica
Postovi: 36
https://www.elipso.hr/audio__video/t...ENSE-50A7100F/

Da li je ovaj TV best buy u ovom cijenovnom rangu na rate i da ga mogu uzeti u dućanu a ne online?
Točno ova dimenzija mi treva, većinom je za gledanje utakmica...
petar1993 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 15:19   #16164
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Za gledanje utakmica će biti odličan
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2021., 17:03   #16165
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Uspio sam ga na licu mjesta ubosti. Nisam siguran funkcionira li mailbox.de za tako velike pakete, ali svakako se isplati probati jer je 2000 kn jeftiniji nego u Hr.
Mailbox ne preuzima lcd tv ni monitore preko određene diagonale :-(
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 00:53   #16166
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Evo i ja se priključio u oled compania. Danas ubo lg oled cx3 55". Prvi dojam fantazija. 55" koji mi se u dućanu i nije činio preveliki, sada je ogroman te u postojećem stanu ovo je gornja granica glede diagonale ekrana. Spojio na pc kartica gtx 650 2gb (kakva šteta) tek dovoljna za baciti 4k 60hz. Neki se zale na slabiju oled svijetlinu-a meni je ovo presvijetlo, tj oled light sam spustio na 20% pri radu u windowsima a ostrina na 12%. Po danjem svijetlu se ionako ne gleda tv vec se vani sadi paradaiz!
Od uvjetno receno negativnosti:
Boje nisu tako raskosno saturirane kao na plasmi ili crt-u,ali takodjer u odnosu na dobar ips. Dakle boje bi rekao nešto između va i ips lcd panela.
Prikaz standardnog tv programa u full hd kvaliteti ipak ponekad zaostaje za panasonic 42gt50 plasmom-ostrina i saturacija. Zapravo bi rekao da kod oled-a sa svijetlijom scenom saturacija boja opada-hm jako zanimljivo!
U pojedinim scenama filmova malo prisutan black crush efekt.
Iako tv ima i više nego dovoljno svjetline (kod gledanja tv programa oled light drzim na 50%), povremeno npr. kod nekih scena snijega preko veceg dijela ekrana primjecujem djelovanje abl algoritma.
Opcenito,ovo je bez sumnje najbolji tv koji sam imao. Sto je dosta bitno-igre u full hd kvaliteti djeluju poprilicno dobro (shadow of the tomb raider 15-20fps ). Mracne scene iz te igre izgledaju briljantno.
Za sada nisam primjetio neku manu u vidu mrtvih pixela ili slicno.
Oprez pri sastavljanju. Pored tankog ekrana tv nije lagan te je bez postolja s tv-om osjetljivo manevrirati,a eventualno ostecenje bi naravno bila prava katastrofa
Milina je za gledati ovoliki ekran bezprijekorno oštre slike, odličnog vidljivog kuta i savršene crne a bez blb ili dse gluposti kao na lcd-u.

Hdr? Taj fičur me uopće ne zanima!

Ehda, tv ima sasvim solidne zvučnike, možda čak i najbolje što sam čuo od zvučnika na tankim televizorima općenito


Usporedi malo sa plasmom za početak. Oled ima vidljivo bolju crnu, svijetliji je i ne treperi. Plasma se pak neda kada se radi o prikazu normalnog tv programa, tj. tu ima oštriju sliku. Takodjer i boje su na plasmi življe i intenzivnije u svijetlijim scenama pogotovo

Eto iako je ovaj oled mozda najbolji tv koji sam kupio,ipak nije savrsen tv

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 01.06.2021. u 11:01.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 11:21   #16167
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Usporedi malo sa plasmom za početak. Oled ima vidljivo bolju crnu, svijetliji je i ne treperi. Plasma se pak neda kada se radi o prikazu normalnog tv programa, tj. tu ima oštriju sliku. Takodjer i boje su na plasmi življe i intenzivnije u svijetlijim scenama pogotovo
Usporedjujes kruske i jabuke, (42" panel sa 55"), jer i 42" plazma ima bolji prikaz SD programa od 55" plazme.
Ovo za boje nema smisla kometirat jer ovisi i pojedinom podesavanju i o upotrebljenim opcijama.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 13:40   #16168
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nisu kruske i jabuke vec oboje su televizori i rade istu stvar tj reproduciraju sliku. Zasto se ne bi moglo to usporedjivati, jel to neki tabu? Koliko znam jedna od glavnih rabota na ovom forumu je usporedba hardvera, te usporedba televizora u ovoj temi naposlijetku tj. zbog toga smo ovdje.
To sto je ostrija slika na plasmi nema veze sa diagonalom vec sa nativnom rezolucijom plasme koja je istovjetna tv signalu koji se kod nas prikazuje full hd. Oled je 4k i mora skalirati na nize. Na manjoj diagonali slika moze izgledati ostrije ali je to obicno opticka iluzija. Na plasmi su boje zasicenije u svijetlim scenama i tocka. Toliko jos nisam oslijepio da to ne bi primjetio. Podesavanje intenziteta boja na nekom tv-u obicno ne vodi nikud,mada postoje neke rijetke iznimke.
Tja. sta reci. Oled je mozda najbolja tehnologija prikaza ali plasma nije za baciti. Ps. Jel smijem spomenuti da dvd film 2001 a space odyssey jos uvjek kod mene najbolje izgleda na crt televizoru philips 29pt9020
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 14:54   #16169
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2021., 21:04   #16170
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Hvala na preporuci. Mada,dok vidim da su boje postavljene na warm 2,tesko da ce se to svidjeti mojim ocima. Ja sam nekak vise sklon hladnijem spektru boja pa profil slike obicno drzim na standardnom.
Hej,daleko od toga da sam nezadovoljan telkom. Dapace ne bi mijenjao za nikakav lcd. Ono sto ovaj tv odradjuje briljantno su tamne scene u igrama-to nisam vidio niti na crt-u-a to je jedino s cim bi koliko toliko mogao usporediti. Nemres bas biti najbolji u svemu. Ono kad gledas u ekran sa 0 bleed-a i dse-eh to je gust.
Zaniljivo,u igri ne primjecujem black crush,dok to vidim kad gledam tv program. Ocito ce neke korekcije popraviti stanje glede toga
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na