Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2014., 01:49   #1
nytroboy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Spojen na WIFI mrežu no ne radi internet

Pozdrav!

Može li mi netko objasniti u čemu je problem. Imam u svojoj okolici puno otvorenih wifi mreža no niti jedna mi ne radi iako sam uredno spojen na njih i signal je dobar. Dakle niti jednu stranicu ne mogu otvoriti. U čemu je problem? Našao sam na internetu da se na nekim mrežama mora gateway podešavat no pokušao sam i to sa nekih standardnim ip adresama koje bi mogle biti router sa druge strane 192.168.1.1/100/254 (isto ponovio samo na treću brojku stavio dvojku) i neće i neće.. zna li netko što bi bio razlog? Znam da su 100% sve u pitanju prave mreže

Zadnje izmijenjeno od: nytroboy. 18.04.2014. u 17:12.
nytroboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 10:47   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,093
Uz podesenu pretpostavljenu IP adresu Gateway-a pokusaj postavit i primarni DNS na istu tu adresu, a kad otkrijes od kojeg je provadera mreza na koju se spajas, onda dodaj DNS server tog provajdera kao drugi.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2014., 10:52   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Malo više detalja - čime se spajaš: pc, laptop, tablet, mob?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 17:20   #4
nytroboy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Uz podesenu pretpostavljenu IP adresu Gateway-a pokusaj postavit i primarni DNS na istu tu adresu, a kad otkrijes od kojeg je provadera mreza na koju se spajas, onda dodaj DNS server tog provajdera kao drugi.
evo kako npr. ja pokušavam:



na default gateway bubam bezveze ip adrese od routera koja bi mogla biti, recimo ako je na vip-u (a nisam još sazno operatera) i ima techicolor onda je defaultna adresa routera 192.168.1.254 i to stavljam onda na gateway, taj dio mijenjam sa ostalim adresama routera koje mi padaju na pamet, 1.1,2.1,1.100,2.100 i slično..

pod ip bi situacija trebala biti lakša samo je potrebno utvrditi da li je treća brojka dvojka ili jedinica, četvrtu mogu više-manje bubnut bilo koju samo je važno da nije već iskorištena u toj mreži..

subnet mask je uvijek 255.255.255.0

DNS nisam nikad podešavao, ne znam kako bi to

radim li što krivo?
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Malo više detalja - čime se spajaš: pc, laptop, tablet, mob?
spajam se sa pc-a na besplatne mreže koje sam uhvatio u okolici. na 90% ih se mogu spojiti ali ne radi net iako je signal i više nego dobar, samo jedna besplatna radi kako spada (i to bez ikakvih podešavanja gateway-a i sl)

sve je čisto znatiželje radi, dovoljan je meni moj internet ali me muči ipak zašto tolike mreže ne rade a može se spojiti na njih
nytroboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 17:30   #5
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
možeš rokat napamet al neide to tako.. ako i pogodiš gateway nemaš net jer nisi dns stavio.

instaliraj wireshark na linux pa onda u monitor modu prati koje su ip adrese u igri za navedene mreže
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 17:36   #6
nytroboy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
ali kakve su to mreže da je sve toliko komplicirano sa tim postavkama? imam i ja wifi kod sebe pa se na njega može spojiti svaki laptop i komp bez ikakvog dodatnog podešavanja (samo je password naravno potreban)
nytroboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 19:12   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,093
Citiraj:
Autor nytroboy Pregled postova

DNS nisam nikad podešavao, ne znam kako bi to

radim li što krivo?
Da, ne definiras DNS adrese. Stavi na prvo mjesto uvjek isti IP kao i za Gateway.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 19:29   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Zašto ne staviš na Automatic?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 19:36   #9
nytroboy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zašto ne staviš na Automatic?
Zato što kad stavim na automatic internet ne radi.

Pokušao sam sad staviti na automatic pa mijenjati razne DNS adrese koje sam našao u ovoj temi, ali ništa. E sad, koliko ima kombinacija da pogodim i pravim DNS i pravi gateway.. bojim se i pomisliti.
nytroboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 20:58   #10
nytroboy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
ok, uspio sam preko linuxa dobiti ip od routera a onda dalje je lako. zanimljivo je da sve 3 otvorene mreže kad uđem u routere piše da je internet zapravo isključen?wtf, ljudi drže wireless upaljen a da im je zapravo internet isključen?? ima naravno u routeru opcija da se internet uključi ali kao što rekoh nemam namjeru ljudima raditi sranja sa netom, ovo je čisto bilo iz znatiželje zašto na nekim mrežama ne radi net

hvala svima na pomoći!
i p.s. ip adress i default gateway ipak moraju barem za znamenku jednu biti različiti u suprotnom mi je izbacivao da ima konflikt sa glavnim routerom, dakle ako je router 192.168.1.1 to onda ide pod gateway, a pod ip adress zadnju znamenku izmijeniti
nytroboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2014., 22:12   #11
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Router ne mora sluziti samo za internet.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 13:15   #12
dranogo1980
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Imam win 8.1, firefox browser, spojen sam uredno na net( wifi pise connected i signal je super),nemam virusa ali internet stranica nikako da mi se ucita znaci okrece se stalno onaj refresh button bez prestanka i stranica nikako da se loada.
Drugi laptopi normalno delaju,znaci problem je u mom laptopu ( probo sam preko dva razlicita modema i sve isto)

EDIT:
Evo napravio sam system restore i sada mi opet radi (iako sporije nego inace) .
I dalje ne znam u cemu je bio problem.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 10.05.2017. u 13:27.
dranogo1980 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 13:30   #13
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,117
A kako znaš da nemaš virusa? Jer ga antivirus nije našao ili?

Probaj ubuduće cache očistiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 14:35   #14
dranogo1980
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
skeniro sam s vise programam(malwarebyte,adwcleaner) i nis nije nasao,
ocistio sam sve sa ccleanerom i dalje nije radilo, zanima me u cemu je bio problem da znam ubuduce
dranogo1980 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 14:38   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,117
Nemam pojma iskeno
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 14:44   #16
dranogo1980
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
svejedno hvala , bitno da sada radi
pozdrav
dranogo1980 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 15:29   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,097
Citiraj:
Autor dranogo1980 Pregled postova
Imam win 8.1, firefox browser, spojen sam uredno na net( wifi pise connected i signal je super),nemam virusa ali internet stranica nikako da mi se ucita znaci okrece se stalno onaj refresh button bez prestanka i stranica nikako da se loada.
Drugi laptopi normalno delaju,znaci problem je u mom laptopu ( probo sam preko dva razlicita modema i sve isto)

EDIT:
Evo napravio sam system restore i sada mi opet radi (iako sporije nego inace) .
I dalje ne znam u cemu je bio problem.
pokupio si neki usrani update. desilo se nama u firmi prošli tjedan, svi laptopi pokupili neki update i net nije radio iako smo uredno pristupali intranetu. nismo se davili s tim, odradili system restore i nakon toga su se update-ovi vjerojatno opet poskidali ali nije se problem ponovio.
desetke u pitanju...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 16:33   #18
dranogo1980
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 5
Zaboravio sam napomenuti prije system restorea je bila desno dolje ona ikonica kao strelica ( mislim da se zove action center ili slicno ne mogu se sjetiti sad) na kojoj je pisalo da imam oko 3 updaejta za obaviti medjutim ja nisam nista htio updaejtat posto mi se je prije dogadjalo da me se trazi da nesto updaejtam pa ispadne da je to virus neki, inace nikada nisam tako nesto updaejto,vec samo updejtam kada idem na shut down pa mi se ponekad pojavi update and restart/shutdown, pa odem na to. Uglavnom sada mi te strelice dole desno nakon system restorea nema barem ju trenutno ne vidim
dranogo1980 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2017., 16:51   #19
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,117
Neće ti Windows ponuditi virus pod update
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na