Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2010., 01:04   #1
innervis1on
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: uz more
Postovi: 4
Pomoc oko kupnje laptopa

Pozdrav svima, da li ima neka dobra dusa koja ima viska vremena i znanja da mi predlozi nekoliko prijenosnih racunala za 3-4 tisuce kuna. Nemam namjeru igrati igre, znaci internet, glazba, filmovi, po mogucnosti manjih dimenzija.

Unaprijed hvala, peace
innervis1on je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 09:26   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,353
Što znači 'manjih dimenzija'? O koliko velikom ekranu govorimo - 10, 11, 13, 14 ili 15"?
Za 15,6" savjetovao bi Toshibu L500-1EU ili Acer Aspire 5738G-432G2MN
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3755
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=4449
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2010., 14:08   #3
innervis1on
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: uz more
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Što znači 'manjih dimenzija'? O koliko velikom ekranu govorimo - 10, 11, 13, 14 ili 15"?
Za 15,6" savjetovao bi Toshibu L500-1EU ili Acer Aspire 5738G-432G2MN
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3755
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=4449
Da, nisam bio bas precizan, razlog je sto je laptop za curu a ne za mene. Manje bi bilo 11 ili 13 inca. Hvala ti na trudu
innervis1on je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 14:16   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,353
Je li tvoja cura ikad vidjela lap s takvim ekranom? Neka obiđe prodavaonice, vidi laptope u izlozima i utvrdi koju veličinu ekrana želi. Ono, 10-11" ekrani baš nisu pogodni za gledanje filmova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 17:30   #5
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Je li tvoja cura ikad vidjela lap s takvim ekranom? Neka obiđe prodavaonice, vidi laptope u izlozima i utvrdi koju veličinu ekrana želi. Ono, 10-11" ekrani baš nisu pogodni za gledanje filmova.
Ja gledam i tv na Aceru One...stvar navike.Nije svakog volja vuci cca 2,50 kg sa sobom Pogotovo one koji cesto na putu ( pomorci, vojnici i sl. zanimanja )
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 19:02   #6
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Polovni Macbook White 13.3" je za nju cini mi se. Nemora se brinut o nicemu, sve se instalira u sekundi. Vrlo jednostavan za rad.
I samo bez flejma, ne namecem nego proporucavam samo,
Moree je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 19:13   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor Moree Pregled postova
Polovni Macbook White 13.3" je za nju cini mi se. Nemora se brinut o nicemu, sve se instalira u sekundi. Vrlo jednostavan za rad.
I samo bez flejma, ne namecem nego proporucavam samo,
Osim o tome da će se laptop prije ili kasnije počet raspadati. Slučajeva na netu koliko god hoćeš, a garancija ne traje dugo. MB White imaju problema s plastikom, puca iz čistog mira. Nemam ništa protiv Applea, dapače, imam MB Pro, ali ovdje neki netbook s Atomom savršeno prolazi. Lenovo S10 recimo. A ako i zatreba, OSX ide gore bez problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 19:24   #8
Moree
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 328
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Osim o tome da će se laptop prije ili kasnije počet raspadati. Slučajeva na netu koliko god hoćeš, a garancija ne traje dugo. MB White imaju problema s plastikom, puca iz čistog mira. Nemam ništa protiv Applea, dapače, imam MB Pro, ali ovdje neki netbook s Atomom savršeno prolazi. Lenovo S10 recimo. A ako i zatreba, OSX ide gore bez problema.
Nemora se opet voditi rasprava po milijunti put...ja sam svoje predlozio a on neka vidi....
Btw ta plastika ne puca iz cistog mira...puca jer ga ljudi zatvaraju kao divljaci i onda ekran, koji se zatvara na principu zgloba i koji na sebi ima 2 izbocenja sa unutarnje strane, opizdi svom silom na po plastici. Tako da nije iz cistog mira i pises glupsoti.
Ostalo nebih htio komentirat, ako se zainteresira za doticni moze mi se javit pa mu mogu pomoci o nabavci istog.

Edit: Samo da se ispravim. Meni je laske raditi na Macu i ja se ne moram brinuti o nicemu kad radim sa njime. Nebih htio drugima nametat svoje misljenje da se razumijemo.

Zadnje izmijenjeno od: Moree. 19.01.2010. u 19:35.
Moree je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na