Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2004., 01:15   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Matrox najavio novu grafičku karticu

Tocnije, nije rijec o novoj kartici, vec o novoj reviziji Parhelie. Tako da nema neke velike najave (barem za sada), ali je nova revizija vec u prodaji. Ako nekoga zanima, evo i prvih iskustava na MURC forumu:
http://forums.matroxusers.com/showth...5&pagenumber=1

Nova revizija je ono sto je originalna Parhelia trebala biti: AGP 8x, 250MHz GPU (originalna je 200/220MHz za OEM/Retail), te popravljeni odredjeni problemi unutar samog GPUa. Za sada se pojavila u verziji sa 128MB, ali se zna da ce se pojaviti i 256MB verzija.
Problem je sto je ta revizija bila gotova u doba kada se vec originalna pocela prodavati (citaj: proizvoditi), tako da su u Matroxu odlucili pricekati sa novom revizijom dok ne rasprodaju originalnu.

Takodjer, novu reviziju Parhelie je otkrila ekipa sa MURC foruma, pretrazujuci raznorazne sluzbene detalje na samom Matrox sajtu, gdje se u popisu odjednom pojavila novi prodact number (PHA8x128). Malo pomalo, njuskajuci malo ovdje, malo ondje, otkrilo se da je rijec samo o novoj reviziji Parhelie (da je AGP 8x i jos par sitnica). Takodjer, otkrilo se da je doticna revizija bila spremna jos u jesen 2002. godine.
Pitanje je dali ce sam Matrox uopce "najaviti" novu reviziju Parhelie, jer se doticna vec pojavila u prodaji. Nadalje, tijekom ljeta bi se trebala pojaviti i nova graficka iz Matroxa, ali zbog politike samog Matroxa (sutnja), ne zna se dali ce to biti jos jedna graficka za profesionalno, uskospecijalizirano trziste, ili dolazi PCI-E graficka, ili mozda dolazi Parhelia II. Zapravo, nije nemoguce da Matrox "predstavi" ovu novu reviziju Parhelie kao novu graficku, iako bi to ispalo krajnje smijesno i pomalo glupo (graficka se nasla u prodaji mjesecima prije sluzbenog prestavljanja).

Cijelu situaciju pratim od kada je pocela (prije nekih desetak dana ili tako nesto), ali nisam vidio razlog od toga stvarati vijest.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2004., 10:58   #2
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Ja još uvijek ne vidim razloga za stvarati vijest od ovoga.
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2004., 12:20   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
A znas da je Goran Matrox fan... A da je Matrox firma za ignorirat, a bome je.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2004., 12:47   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ne kuzim vas, ljudi. Nisam ja stvarao vijest od toga, nego sam reagirao na vijest na PCEu koju je prenio horza. da sam htio raditi vijest od toga, dnevno bi bile barem dvije vijesti na PCEu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2004., 13:27   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by ozren
A znas da je Goran Matrox fan... A da je Matrox firma za ignorirat, a bome je.
Nisam Matrox fan i namam tu karticu. Ali da je to za ingorirat NIJE. Možda je TA novost bila za ignorirati ali nikako Matrox.

Svi koji koriste Matrox znaju zašto je to tako. To je određena skupina ljudi kojima nije UT prvi i jedini na pameti. Ja prvi,.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2004., 20:56   #6
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Meni je matrox uvijek bio dobar proizvodjac od prije i svidja mi se sto fura svoju ideju i ne gura se poput Ati-a i nvidie tko jaci tko bolji tko im vise fps-a i 3Dmarkova jer nepate svi ljudi za tim.
@ RAK
Ja sam drugi...
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na