Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2012., 23:26   #1
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
(riješeno) Pukla slusalica u laptopu

Pozdrav ljudi,imam jedan veliki problem.Naime,slucajno sam zgazio na kabel od slusalica,a slusalice su bile ustekane u laptop i metalni dio slusalica je ostao "zabijen" skroz u utoru i sad me zanima ima li kakav nacin da to izvadim?
klista,pinceta i raznorazne metode ne pomazu.laptop je hp 4510s
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:34   #2
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Tanki vijak i probaš ga malo zavrtiti unutar tog metalnog dijela i izvući kliještima.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2012., 00:53   #3
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
uslikaj ako mozes pa da vidimo sta bi se dalo napraviti
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 00:58   #4
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor cicinho22 Pregled postova
Pozdrav ljudi,imam jedan veliki problem.Naime,slucajno sam zgazio na kabel od slusalica,a slusalice su bile ustekane u laptop i metalni dio slusalica je ostao "zabijen" skroz u utoru i sad me zanima ima li kakav nacin da to izvadim?
klista,pinceta i raznorazne metode ne pomazu.laptop je hp 4510s
Stavi malo super lijepila na nekakav štapić, pričekaj i zatim povuci sve van...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 01:04   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam baš ziher da će konektor popustiti, ali svakako može probati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 10:36   #6
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Najsigurnije ti je rastaviti laptop i izgurati džek sa unutarnje strane. Usput očistiš prašinu i zamjeniš pastu na procesoru.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 22:01   #7
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor zaratin5 Pregled postova
Najsigurnije ti je rastaviti laptop i izgurati džek sa unutarnje strane.
ooooooodlican prijedlog . pod uvjetom da je nesto tipa sasijskog konektora, a ne salivena plastika kakva je najcesca .

no ok, ako lap nema garancije, isplati se vidjeti kakvog je oblika konektor.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2012., 21:18   #8
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Ako ima kakav komad plastike u tom metalnom dijelu možeš zagrijanu iglu ugurat u njega i pričekat da se ohladi pa povučeš van.

Ja uspio tak izvadit činč odlomljeni iz linije.
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 09:49   #9
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Stavi malo super lijepila na nekakav štapić, pričekaj i zatim povuci sve van...
Varijacija na temu.... imao sam sličan problem na matičnoj....

Uzeo sam izolaciju s bakrene žice 2,5mm2 i u nju kapnuo kap cianofiksa, zatim sam izolaciju utaknuo u utor i pričekao 1-2 minute te potom bez problema izvukao konektor.
Izolacija ima vanjski promjer nešto više od 3mm pa bi to trebalo biti dobro zbog centriranja, a unutarnja šupljina se napuni ljepilom te se zaljepi za konektor...
__________________
ZnaM Da niŠta Ne ZnaM
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 10:40   #10
marko_84
Registered User
 
marko_84's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 18
jesi uspio to riješiti?
marko_84 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2012., 20:01   #11
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Nene,nisam uspio,a pokusavao sam i super ljepilo,i raznorazne tehnike izvlacenja.Izgleda da cu morat otvarat laptop(iako nisam nikad,pa me malo frka).
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 20:07   #12
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
Ovo sto ti je knezigor napisao nije losa ideja. ako imas takav buzir, malo ljepila unutra ali pazi da ti se ne prolije . Uglavnom, radis na svoju odgovornost
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2012., 00:54   #13
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
slika bi dobro došla... ovako operiramo na slijepo... bilo bi najbolje nekako ga okolo obujmiti nečim jako tankim... recimo, škare za nokte od manikircajga su bolje od kliješta za ovakve slučajeve, vjeruj mi, ja sa manikircajgom rastavljam laptop jer nemam drugi alat

ili da gurneš tanku žicu između konektora i utora, tek tolko da ga malo odvojiš od utora i onda dobiješ prostora za izvlačenje... ja bi probao i ono što je netko rekao, ako ima plastike gurneš nešto vruće unutra da se plastika otopi oko toga i onda izvučeš...
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 00:29   #14
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
http://imageshack.us/photo/my-images...sc0041kku.jpg/
evo slika ako moze pomoc,livo je problemacic,a desno normalni utor.
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 00:29   #15
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Kako ne mogu rijesit ovaj problem,jedino sta mi preostaje su usb slusalice.zanima me samo oce li moc reproducirat zvuk na slusalice,buduci da je komad ostao unutra,te sad uopce nema zvuka,tj kao da su slusalice ukljucene?
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 01:01   #16
zulije
Premium
 
zulije's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 85
baš glupa situacija ... pa daj još nešto probaj, jesi probao između utora i konektora iglom ga odvojiti da dobiješ malo prostora za izvući ga pincetom ili onim kliještima za nokte... oni imaju tanki vrh pa možeš uhvatit

bilo bi super da možeš rastaviti laptop jer baš gledam jedan 3.5mm utor koji imam za dijelove, on ti sa strane ima poklopac koji samo otvoriš i možeš iznutra bez frke istisnut konektor van... gle, rastavljanje laptopa nije uopće teško ali moraš nać uputstva jer prvi put je malo teže... bar po sebi znam, prvi put gledaš uputstva, 10-ti put žmireći manikircajgom rastavljaš ekran
zulije je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 01:12   #17
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Uzmi baš cijanofix, ne bilo koje super ljepilo. On nije elastičan i stvarno brzo i dobro uhvati. Samo moraš brzo nakon što staviš naslonit da se zalijepi jer brzo stvrdne. Ovo sa izolacijom od neke 2.5mm^2 žice mi se čini kao najbolja ideja.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 15:54   #18
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Sto je najgore uspio sam otvorit prateci manual,i ne moze se pristupit konektoru jer su zalemljene bakrene zice i jos neki metalni dio na plocu,tako da su uopce ne vidi
Citiraj:
Autor zulije Pregled postova
baš glupa situacija ... pa daj još nešto probaj, jesi probao između utora i konektora iglom ga odvojiti da dobiješ malo prostora za izvući ga pincetom ili onim kliještima za nokte... oni imaju tanki vrh pa možeš uhvatit

bilo bi super da možeš rastaviti laptop jer baš gledam jedan 3.5mm utor koji imam za dijelove, on ti sa strane ima poklopac koji samo otvoriš i možeš iznutra bez frke istisnut konektor van... gle, rastavljanje laptopa nije uopće teško ali moraš nać uputstva jer prvi put je malo teže... bar po sebi znam, prvi put gledaš uputstva, 10-ti put žmireći manikircajgom rastavljaš ekran
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 17:56   #19
Tarjan
Premium
Moj komp
 
Tarjan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 94
Evo jos jedna ideja. Zahtjeva mirne ruke. Uzmes busilicu i neki minijaturni borer (najbolja bi bila neka mini busilica tipa dremel) i ubusiti par milimetara u utikac. Naci neki minijaturni samonarezni vijak i usarafiti ga u utikac. Tada ces imati nesto jaci spoj nego sto je to slucaj s ljepilom i mozda ces ga moci izvuci. S mirnim rukama ne vjerujem da bi trebalo biti problema sto se tice ostecenja uticnice. Ako se zelis dodatno osigurati uzmi komad lima širine dovoljne da zastiti uticnicu do konektora zarolaj ga i busi kroz njega. Znam da zvuci malo opasno ali ako ne mozes pristupiti uticnicu s unutarnje strane, mislim da se isplati probati.
__________________
baaaa baaaa ba ba
Tarjan je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 00:20   #20
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Hvala svima na pomoci,ali jednostavno nije islo.odustao sam od pokusavanja vadjenja puknutog komada i isprsio se za usb slusalice.
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na