Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2020., 16:48   #391
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Definitivno je original, zakrimpan je na žice, termo bužir gore, nikad otvaran taj dio.
Pozicija odgovara - spoj prirubnice grijača na oplošje. Hm, prirubnica ustvari niti nema pravi spoj na ostatak bojlera: iznutra je brtva, a i šarafi koji je drže za kotao imaju plastične

podloške. Pravi starinski bojler klasične izvedbe, ne ovi novi s fancy displayom , wirelessom i ostalim điđama.

Valjda znaju ovi u gorenju zašto su to stavili
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 17:37   #392
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
svaki uređaj koji je spojen stalno na struju je router, pa razmisli da li ti zaista treba jos cc2530
da da, ali u tom slučaju žarulja mora biti stalno u ON stanju na zidnom prekidaču za svjetlo, ako je obični prekidač? logika je ako se prekine strujni krug za tu žarulju, ona nije više u router modu...
Ili moram kupiti i zigbee prekidač, tipa aqara itd? Ili je možd jednostavnije s nečim drugim napraviti router?

Citiraj:
Autor n30n Pregled postova
Ja u jednom projektu koristim CC2652.
Ovdje ima dobra lista adaptera, i po tome taj CC2538 + CC2592 je stvarno dobar, ali kad sam ja kupovao na to nisam naišao.
Ovaj CC2652 trenutno funkcionira, nisam imao problema sa njim. Kroz sljedećih par dana bi trebao na njega spojiti oko 40-50 uređaja na prostoru od oko 70-ak m2 pa javim kako je to prošlo.

Konkretno kad su mi wifi i zigbee bili na istom kanalu (odnosno pripadajućim kanalima koji se preklapaju) i kad mi je bio upaljen download igre na playstationu, zigbee mreža nije fukncionirala. Kad bi ugasio download sve funkcionira.
Prijedlog je da si skeniraš prostor po kući sa nekom wifi scanner aplikacijom i vidiš koji ti je najpovoljniji kanal te si onda pripadajući zigbee kanal postaviš za zigbee mrežu, a neki drugi koji je dobar (ali odmaknut od zigbee) si staviš kao fiksni na routeru za wifi.



Istina, ali ne mora biti da će npr. Philips Hue znati komunicirati sa Ikea ili xiaomi žaruljom.
Isti brand će funkcionirati na taj način, ali je moguće da različiti brandovi neće
da da svakako idu na različite kanale wifi i zigbee, a u pitanju je kuća,da. i imam još cca 4 wifija kad skeniram tako da to ne bi trebao bit problem.
baš na tom linku sam i našao ovaj cc2538+2592, ali me zanima sam proces flashanja itd. jer ako ga mogu postaviti centralno u objektu i ako stvarno ima range koji pise, onda ne bi kupovao jtag i sve ostalo nego gotovo rjesenje sa tindie-a. a ako cu trebati vise komada onda mi se definitivno isplati varijanta sa jtag i svim ostalim
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 17:55   #393
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Zašto bi zigbee žarulju isključio na šalteru?
Koristiš li uopće zigbee žarulje odnosno koje zigbee uređaje imaš po kući?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 18:17   #394
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
imam par osram zigbee žarulja u pripremi. kako sam nedavno preselio uhvatio sam vremena za slaganje smart home ispočetka i dosta kompleksnije nego što sam imao do sada u stanu. većina mreže bi mi bila door/window senzori, temp senzori, tado termostat i termo ventili, roomba, video nadzor/kamere reolink. to sve imam trenutno raspoloživo/instalirano, samo treba pospajati.

ne kužim pitanje zašto bi isključio na šalteru? kako da kontroliram, isključivo preko home assistanta? ili node red pa automatika neka sa recimo door senzorom?

razmisljao sam možda uzeti par aqara prekidača za svjetlo i sa tim riješiti dio priče, ali cca 25$ po komadu plus vrijeme dostave iz Kine, nezz
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 18:36   #395
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
imam par osram zigbee žarulja u pripremi. kako sam nedavno preselio uhvatio sam vremena za slaganje smart home ispočetka i dosta kompleksnije nego što sam imao do sada u stanu. većina mreže bi mi bila door/window senzori, temp senzori, tado termostat i termo ventili, roomba, video nadzor/kamere reolink. to sve imam trenutno raspoloživo/instalirano, samo treba pospajati.

ne kužim pitanje zašto bi isključio na šalteru? kako da kontroliram, isključivo preko home assistanta? ili node red pa automatika neka sa recimo door senzorom?

razmisljao sam možda uzeti par aqara prekidača za svjetlo i sa tim riješiti dio priče, ali cca 25$ po komadu plus vrijeme dostave iz Kine, nezz

Upravo si napisao da radiš sve ispočetka.
Radi onda na ispravan nacin

Smart žarulja:
- nema smisla ako će se gasiti putem klasičnog prekidača. Ugasiš je na prekidaču i nakon toga je moraš i upaliti na prekidaču čime smart home priča potpuno gubi smisao. Nakon 2-3 dana češ skužiti da si se zajebao.

Preporučena upotreba:
- upariti je sa Zigbee prekidačem koji samo šalje zigbee signal za paljenje
- kontrola putem MQTT protokola ako se koristi neki od zigbee2mtqq hubova. U tom slučaju se stavlja npr Sonoff sa Tasmota firmwareom + vanjski prekidač koji služi samo kao signal Sonoffu da okine TOGGLE, dobiva se isto što i sa Zigbee prekidačem
- za kontrole dimmanja i eventualno promjene topline svjetlosti ili RBG kontrolu koristiti mobitel/ neki od glasovnih asistenata poput Siri, Alexe, google home

Moje osobno mišljenje i upotreba pametnih žarulja:
- isključivo za ambijentalnu rasvjetu i na mjestima gdje želim RGB.

Za mjesta gdje je potrebna normalna rasvjeta, bez mogučnosti dimmanja koristiti npr Sonoff mini ili Sonoff basic ili Sonoff Dual ili zigbee 220v prekidač, Aquara koji si gledao i koji košta 20-25$ ovisno o tome da li je single ili dual, točan odabir ovisi o potrebama i načinu na koji sve želiš složiti.

Dodatno, postoje i Tuya prekidači koji imaju mogučnost dimmanja i stavljanja Tasmota firmware-a.

PS Ako ideš sa Aquara zigbee prekidačem za kontrolu Zigbee žarulje onda ideš sa prekidačem koji radi na bateriju, a ne onim koji ide na 220V. Cijena ovog sa baterijom je oko 13$
https://www.aliexpress.com/item/3287...archweb201603_

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 07.12.2020. u 18:43.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 19:02   #396
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Točno to, probao sam jednu osram žarulju i poprilično je slabo to, eventualno ambijentalno. A i svakako sam na skoro sve sobe ugradio plafonjere koje nisu smart, no dalo bi se iskombinirati sa sonoffom...
kad smo već kod sonoffa mini, što napraviti kad imam samo žice line bez neutral, može li to funkcionirati?
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 19:11   #397
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Točno to, probao sam jednu osram žarulju i poprilično je slabo to, eventualno ambijentalno. A i svakako sam na skoro sve sobe ugradio plafonjere koje nisu smart, no dalo bi se iskombinirati sa sonoffom...
kad smo već kod sonoffa mini, što napraviti kad imam samo žice line bez neutral, može li to funkcionirati?

Mislim da Shelly ima foru za korištenje bez neutral žice.
Ne znam kako to radi iskreno, nisam nikada testirao.
Imam N kod svakog prekidača pa nisam imao nikakvih problema oko toga.

Opcija ti je, ako ti je do prekidača povučen trožilni kabel, prespojiti to na razvodnoj kutiji i dobiti N na trečoj žici i onda radi bez problema.
Naravno, preporučam da to odradi električar ako nemaš iskustva sa takvim radovima.

PS Google je pametan, ima nešto i za Sonoff
https://support.itead.cc/support/dis...cs/11000016944


I review sa superhouse YT kanala. Ima odlične stvari lik i jako je dugo u toj priči.
https://www.youtube.com/watch?v=VNYc...ature=youtu.be
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 19:21   #398
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Još jedna stvar.
Za bolje iskustvo upotrebe ne preporučam ove touch prekidače.
Imam ih na dva mjesta u stanu, rade oni super, ali moraš gledati u njega kada ideš upaliti/ugasiti svijetlo pa je svakodnevno korištenje malo nespretno
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 19:28   #399
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Nemam trozilni tako da sam tanak s opcijama jel, vec bi to rijesio sa sonoff mini al kad sam vidio da treba neutral odustao sam. Da, svakako mi taj touch prekidac nije bas neka opcija bas iz razloga kojeg si napisao. A s druge strane ne zelim samo postaviti zarulje i racunat dal ce tko iskljuciti ili nece na prekidac,pa da mi jedan router u meshu bude down

Hvala ti svakako, pozabavim se ovim videima kasnije kad uhvatim vremena
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 19:45   #400
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ima sad više rješenja bez korištenja "nule"

https://peyanski.com/convert-existin...hts-shelly-1l/

Ovaj shelly 1L čak može raditi i sa serijskim prekidačima.
Vidio sam da ima i sonoff, tuya pa čak i aqara prekidače koji rade bez neutral. U svim slučajevima mora se koristiti nekakav bypass, to u biti omogućuje smart uređaju da radi bez neutral žice.

Što se tiče zigbee dometa možeš staviti i tradfri pametnu utičnicu, ako nemaš potrebu za zigbee žaruljama. To sam ja napravio da premostim veću udaljenost uz više armirano betonskih zidova.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 21:52   #401
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
Upravo si napisao da radiš sve ispočetka.
Radi onda na ispravan nacin

Smart žarulja:
- nema smisla ako će se gasiti putem klasičnog prekidača. Ugasiš je na prekidaču i nakon toga je moraš i upaliti na prekidaču čime smart home priča potpuno gubi smisao. Nakon 2-3 dana češ skužiti da si se zajebao.

Preporučena upotreba:
- upariti je sa Zigbee prekidačem koji samo šalje zigbee signal za paljenje
- kontrola putem MQTT protokola ako se koristi neki od zigbee2mtqq hubova. U tom slučaju se stavlja npr Sonoff sa Tasmota firmwareom + vanjski prekidač koji služi samo kao signal Sonoffu da okine TOGGLE, dobiva se isto što i sa Zigbee prekidačem
- za kontrole dimmanja i eventualno promjene topline svjetlosti ili RBG kontrolu koristiti mobitel/ neki od glasovnih asistenata poput Siri, Alexe, google home

Moje osobno mišljenje i upotreba pametnih žarulja:
- isključivo za ambijentalnu rasvjetu i na mjestima gdje želim RGB.

Za mjesta gdje je potrebna normalna rasvjeta, bez mogučnosti dimmanja koristiti npr Sonoff mini ili Sonoff basic ili Sonoff Dual ili zigbee 220v prekidač, Aquara koji si gledao i koji košta 20-25$ ovisno o tome da li je single ili dual, točan odabir ovisi o potrebama i načinu na koji sve želiš složiti.

Dodatno, postoje i Tuya prekidači koji imaju mogučnost dimmanja i stavljanja Tasmota firmware-a.

PS Ako ideš sa Aquara zigbee prekidačem za kontrolu Zigbee žarulje onda ideš sa prekidačem koji radi na bateriju, a ne onim koji ide na 220V. Cijena ovog sa baterijom je oko 13$
https://www.aliexpress.com/item/3287...archweb201603_



Lijepo si ti to detaljno objasnio, ali postiji jedna situacija koju nisi pokrio, a to je ona situacija kad iz nekog razloga hass/automatizacija ne radi.


Dolazim doma u 23h, ulazim u dnevnu, ali svjetlo se ne pali, (hass/Rpi se zbesirao) i onda ni moj zigbee prekidac na zidu ne radi i imam mrak u prostoriji i svjetlim sa mobitelom da otkrijem u cemu je problem.


Ja osobno idem u smjeru da mi sva rasvjeta bude na sensore, znači pali se kad netko uđe u prostoriju. Ali na zidu su pametni salteri koji i ako bilo sta od smarthomea rikne, ipak ima opciju paljenja zarulje "ručno". U pravilu ako sve radi, sve se pali automatski ulaskom u prostoriju, ako nesto ne radi, opet se moze upalit rucno.


Idealno bi bilo da postoje prekidaci kao recimo Aqara
ali da imaju "dupli mod, tj da se moze podesit da je npr 1 klik na gumbu zigbee, a npr dvostruki fizička sklopka.


Ovaj Aqarin salter ima fiksno, jedan klik po gumbu je fizički prekidac, a onda kombinacije gumba su zigbee. I steta sto svaki gumb nema adresiran dupli/dugi stisak kao zigbee
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 21:58   #402
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
@srale7
Zigbee sam napisao radi njegovog slučaja.
Ali isto tako upravo sonoff/tasmota radi na način na koji si ti opisao. WiFi je down ili mqtt server, ali i dalje postoji fizički prekidač na zidu koji daje signal sonoffu da okine releji svijetlo se pali na staromodan način
To je idealno riješenje.
Ja sam sa zigbee prekidačima išao na dva tri specifična slučaja gdje su mi oni ustvari dodatni prekidači na mjestima gdje mi je to zgodno
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 22:36   #403
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav, imam pitanje.
Da li netko od vas ima 24h aktiviran (uključen) Sonoff basic? Imam situaciju da moram staviti 4G router (zte od A1) na relativno nepristupačno mjesto i želio bih da mu Sonoff drži napajanje i recimo jednom ili dva puta dnevno na sekundu - dvije prekine napajanje tako da se router restarta. Dešava se da ako je router nekoliko dana online da padne brzina ili da se počne blesirati pa bih umjesto provlačenja do njega i gašenja zadao da ga Sonoff restarta u npr 00:00h.
Da li mogu računati da će Sonof izdržati mjesece - godinu - dvije stalno uključen ili bolje da se poigram nekim sklopnikom ili relejem sa NC kontaktima?
Hvala
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 22:49   #404
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
da, imam ja par sonofa. prije im je padao server često ali u zadnje vrijeme šljaka dost dobro . Taj njihov cloud nestabilni me samo naveo da gledam kako izbjeći ovisnost o cloudu.

Zato shelly izgleda bolji, ali oni nemaju širok spektar proizvoda, ja bih i senzore pokreta i kamere, a najviše bih volio sve od jednog proizvođača uzeti, tak da gledam još uvijek okolo
vex je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 22:56   #405
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Shvatio sam sad da možda nisam skroz objasnio do kraja pa da ne bude zabune...
Znači zanima me da li će Sonoffu smetati ako bude imao 24/30/365 uključen relej (kontakt) i držati napajanje routeru?
Da li bi bilo bolje da napajanje drži sklopnik sa NC kontaktom a Sonoff odradi dnevno jedan klik i prekine napajanje na sekundu-dvije?
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:02   #406
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Koji točno ZTE?

Imaš kakav komp doma da radi 24/7?
Obično se ti ZTE daju restartati iz nekog schedulera preko mreže i ne moraš mu struju skidati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:02   #407
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Nemam tako spojeno još ništa. Meni jedan radi valjda 6mj bez prestanka, nemam pojma. Neki dan čačkao po njemu i skužio da je prašnjav pa se sjetio da ga nisam ni pipnuo jako dugo. Ali ta ideja je dobra, i moj router od ht-a je za bacit
vex je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:12   #408
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji točno ZTE?

Imaš kakav komp doma da radi 24/7?
Obično se ti ZTE daju restartati iz nekog schedulera preko mreže i ne moraš mu struju skidati.
ZTE MF286R
Nažalost nemam stalno upaljen komp...
Mislim mogao bih ja svakodnevno izbaciti automatski osigurač od utičnice na kojoj je router ali više mi se sviđa ideja da Sonoff to redovno uradi sam u vrijeme kad nitko nije zakačen na net (kad neka klinka ne gleda Filipa i Zagu &#128580...
Život bi bio lakši kad bi zte imao tu mogućnost u izborniku
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:21   #409
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Tehnički gledano bolja je ova varijanta preko NC kontakta,
za reboot routera bolje staviti 5 sec. kako bi proces bio korektno odrađen.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:21   #410
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav, imam pitanje.
Da li netko od vas ima 24h aktiviran (uključen) Sonoff basic? Imam situaciju da moram staviti 4G router (zte od A1) na relativno nepristupačno mjesto i želio bih da mu Sonoff drži napajanje i recimo jednom ili dva puta dnevno na sekundu - dvije prekine napajanje tako da se router restarta. Dešava se da ako je router nekoliko dana online da padne brzina ili da se počne blesirati pa bih umjesto provlačenja do njega i gašenja zadao da ga Sonoff restarta u npr 00:00h.
Da li mogu računati da će Sonof izdržati mjesece - godinu - dvije stalno uključen ili bolje da se poigram nekim sklopnikom ili relejem sa NC kontaktima?
Hvala

2 godine su mi neki sonoffi ukljuceni 24/7.
Kao što su ti rekli sonoff cloud nije najsretnije riješenje, ali ubacis tasmota firmware, neovisan si o cloudu onda i preko timera podesiš gašenje/paljenje jednom dnevno
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 23:22   #411
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Koristim sonoff touch prekidac bez neutral zice

Dobijes uz njega modul koji se inace koristi i za stabilizaciju flickera ako se ne varam.
On se spoji paralelno sa zaruljom pa bi rekao da "preko njega dobijes nulu na prekidacu"

Touch prekidac mozda ipak nije najzgodnije rjesenje ali zapravo mozes rukom "klizit" preko njega i svaki put uhvati od prve..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 00:22   #412
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Netko probao natočiti u ESP8266 neki od alternativa Tasmoti: ESPurna, ESPEasy, ESPHome?
Tasmota ima ponešto bugova
Isprobavali smo kod frenda na sonoffu POWR2, starija tasmota, a kod mene neki blitzwolf, tada zadnji tasmo 8.5.1, znači dva različita hardvera imaju isti feature da povremeno očitanje snage skoči negdje na oko 1 kw

To bi bili ovi šiljci na grafu. Ničim izazvan, nije ispao s wirelessa, nije nestalo struje, samo tako mu došlo. Dva različita uređaja na dvije različite lokacije
Drugo, ima nekih problema oko praćenja potrošnje struje u 2 tarife. Treba mu ponoviti reset komandu nekoliko puta da resetira obje tarife, inače samo jednu odradi. Onda je bio i neki problem s dnevnim očitanjem potrošnje itd.
Tog sam već zaboravio točno što je bilo, uglavnom, zbrajam to u HASS.
Treće, povremeno, doduše jako rijetko, ispadne s wlana i treba mu cca 10-ak minuta da se vrati natrag, pritom se svakih točno 5s konektira pa diskonektira
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 07:47   #413
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Na temu korištenja zigbee žarulja i prekidača, po meni je najbolja kombinacija Shelly1 na klasičnom prekidaču i zigbee žarulja za dimmanje/RGB.
S tim se dobije da imas user friendly klasične prekidače koji će raditi i ako se hass sruši, a ne može se dogoditi da neko na prekidaču ugasi žarulju i da je ne možeš onda daljinski upaliti
n30n je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 07:54   #414
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
A zašto za ruter ne staviti ovako nekakav timer umjesto petljat se sa cloudovima i sličnim?

https://www.chipoteka.hr/artikl/3304...521-6070668483
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 08:05   #415
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ja sam prije dok mi se net blesao, za reset koristio skriptu u domoticzu koju sam napravio.

Pingam 8.8.8.8 i 1.1.1.1 ako ping ne prolazi nakon 3 puta pinganja, gasi sonoff switch i pali ponovno. Nakon 10 min pinga ponovno. Ako dobije net salje mi na Telegram poruku da je net pao i restorao se.

Odkad imam iskon optiku to ne koristim jer mi se u 2 god nije dogodio veci problem s netom.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2020., 10:26   #416
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
A zašto za ruter ne staviti ovako nekakav timer umjesto petljat se sa cloudovima i sličnim?

https://www.chipoteka.hr/artikl/3304...521-6070668483
Za manju (ili ako idemo pravilima struke malo višu) cijenu dobivaš prekidač kojeg možeš uz postavljeni timer i isključiti/uključiti kad poželiš ako se router recimo zblesira kroz dan. Router bi trebao biti na relativno nedostupnom mjestu pa otuda i cijela ova priča.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 12:31   #417
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel se netko pozabavio sa ovim Aqara bluetooth temp senzorima, koji se lagano hackaju i onda ih se moze ubacit u Hass, naravno sukladno bluetooth limitma u vidu dometa.


Uputa za hack sensora:
https://www.youtube.com/watch?v=K-HG7qs9hK0


Ling na GitHub
https://github.com/atc1441/ATC_MiThermometer


Napravio sam ali nisam jos stigao ubacit sam sensor u Hass, i malo mi je zbunjujuce sto se sad cijelo vrijeme na sesoru vrte dvije vrijednosti, pa ne kuzim koja je ona koju trenutno mjeri i ne kuzim sta je ova druga.


Pa ako se netko pozabavio ovom problematikom, neka se slobodno raspise
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:14   #418
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
@cyclone

sonof_bez_nule

Uz prekidac dobijes i kondic koji se spaja paralelno s trosilom Radi bez greske.
pozz
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:30   #419
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Pitanje imam alexu i htio bi na dva mjesta staviti smart prekidac za 2 svjetla jel dovoljno zamjeniti postojeci sa Touch switch Sonoff TX i spojiti sa alexom ili mogu pustiti tipkala pa iza njih kao kolega ispod staviti sonoff basic r2 i opet imam iste funkcije? da palim/gasim preko alexe i mobitela?

Zadnje izmijenjeno od: Avan7garde. 11.12.2020. u 14:43.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:52   #420
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Evo realizirao svoju "pametnu utičnicu" koja je valjda po pravilima struke a izvedba je... hm... možda malo manje stručna
Relej, podnožje releja, Sonoff basic, nadžbukna razdjelna kutija, utikač s kablom od neke stare lampe, utičnica, komad kabla i par žica.

Utičnica je spojena na mirne kontakte releja i dok Sonoff da nalog releju tada se prekida napajanje. Ova skalamerija je namijenjena routeru, koji će se svaki dan preko timera u pola noći isključiti na 10 sekundi da se resetira. Dobra stvar je da ni Sonoff ni relej nisu aktivirani 24h nego samo tih 10 sekundi dok prekidam napajanje routeru.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na