Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.04.2011., 11:06   #601
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Cek cek, znaci nama koji imamo na 10god vozacku moramo svakih 10g vaditi lijecnicki?
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 11:09   #602
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Pripazite šta nam plavci rade s radarima....
http://www.2shared.com/document/dczbZ3T8/RADAR.html
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2011., 11:18   #603
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
Pripazite šta nam plavci rade s radarima....
http://www.2shared.com/document/dczbZ3T8/RADAR.html
Eto jos nesta sto bi trebali znati, no cuo sam da se na sudu mozes izvuci ako te upucao sa rucnim radarom, jer mali pomak pistolja smanjuje/dize brzinu...a covjekova ruka nije 100% mirna. Jedino se mos slikat ako te upuca radar na onom stalku.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 11:46   #604
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

u zg su malo drugačiji zakoni fizike... neki dan išao produžiti osobnu i odem usred mrtvog radnog vremena čisto da izbjegnem ove prije/poslije posla šlepere, rezultat - 71 osoba ispred mene
Isao si u Petrinjsku?
Ja sam tamo prije 4-5 tjedana isao vaditi osobnu i putovnicu. Bio sam gotov za oko 30 min. Valjda sam pogodio neki ludi dan .
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 11:49   #605
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a di drugdje?

ma to kak pogodiš, ali kad pogodiš onda znaš da si pogodio... ko ja recimo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 15:51   #606
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
kaze mi potencijalni prodavac da posto je auto na firmu da ni ne radim kupoprodajni ugovor nego mi on izdaje racun za to i s tim racunom idem na muriju rjesavat papire... jel to stoji?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 16:20   #607
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Isao si u Petrinjsku?
Ja sam tamo prije 4-5 tjedana isao vaditi osobnu i putovnicu. Bio sam gotov za oko 30 min. Valjda sam pogodio neki ludi dan .
Meni je Petrinjska (kao i većini) noćna mora...
Još u srednjoj išao vaditi drugu osobnu, stara i ja stali u red oko 13:30...
Ne sjećam se koliko je ljudi bilo ispred, ali znam da sam otišao doma (tramvajem - Dubrava), najeo se, odspavao, vratio se (tramvajem) i čekao još cca 3h.
Mislim da oni koji potrefe da nema gužve mogu biti Bogu i Alahu zahvalni.

Što se tiče ovoga s radarima, korisna informacija. Makar već svi zanmo da su gamad pokvarena i korumpirana.


Sad nešto posve nevezano...
Može li se prijaviti krađa vrtnih figurica? Vrijednost nije velika, možda 500kn, ali prirasli su nam srcu i sad nam fale u dvorištu. Teško da ćemo opet okupiti istu "škvadru", pa barem da na ovaj način dobijemo neku satisfakciju.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2011., 16:29   #608
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
kaze mi potencijalni prodavac da posto je auto na firmu da ni ne radim kupoprodajni ugovor nego mi on izdaje racun za to i s tim racunom idem na muriju rjesavat papire... jel to stoji?
Yep. Račun ti je u tom slučaju zamjena za kupoprodajni, tj tvoj dokaz o kupnji vozila.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 12:59   #609
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Eto jos nesta sto bi trebali znati, no cuo sam da se na sudu mozes izvuci ako te upucao sa rucnim radarom, jer mali pomak pistolja smanjuje/dize brzinu...a covjekova ruka nije 100% mirna. Jedino se mos slikat ako te upuca radar na onom stalku.

to ti bas i nepomaže ako si vozio 150 ili neka druga extra brzina.Na takvom radaru tebi od izmjerene brzine oduzima se 10%.Tako ako si vozio neki 60-65 di je ograniceno 50 tesko da ce te zaustavljat,osim ak neides srusit rekord brzine u svom naselju.


btw... jel imao ko iskustva s ovim da zadnji putnici moraju biti vezani,tj da su ga zbog toga zaustavili il cak dobio kaznu..
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 13:54   #610
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Luce_90 Pregled postova
btw... jel imao ko iskustva s ovim da zadnji putnici moraju biti vezani,tj da su ga zbog toga zaustavili il cak dobio kaznu..
Da, moraju biti vezani (i to nije ništa novo, dapače), da, kažnjavaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.04.2011., 14:02   #611
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne provode baš to nešto revno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:06   #612
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
nagodinu vam idu nove vozačke,onakve kao sto imaju npr ameri i bosanici,tj izgleda kao kreditna kartica.tako da i vi koji imate do 2048 budete vadili nove jer ce ove nece vaziti.inace,ja sam vadio vozačku 5 puta,prvo ona za zelene,pa nakon 2 godine normalna,pa onda a1,a2 i a kategorija.bolje ne računati.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:19   #613
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne provode baš to nešto revno.
Nažalost.
Ali dobro, kad se sjetim da više od deset godina nisam platio kaznu... Da kucnem u drvo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:24   #614
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
10g... matorče
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:47   #615
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da, moraju biti vezani (i to nije ništa novo, dapače), da, kažnjavaju.

a sta rade s onima koji imaju starija auta pa nemaju odzada pojaseve? :S
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:50   #616
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oni idu na otpad
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 14:51   #617
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Ako nema pojasa ne moraš se vezat
Samo ti koji iza nemaju pojase su stariji od 20 god a takvih je jako jako malo. Moj iz 94 iza ima sva 3 komada.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 15:09   #618
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Moj iz 94 iza ima sva 3 komada.
Full oprema
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 15:13   #619
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Bar mi jedan auto ima full opremu
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 15:17   #620
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da, moraju biti vezani (i to nije ništa novo, dapače), da, kažnjavaju.

Navodno budu u prvo vrijeme samo opominjali sa tim da opomena ide u sistem i drugi put nema nismo-znali
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 19:30   #621
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ljudi moji to za pojaseve odozada je priča od prije 7-8g, otkad je prvi 'stroži' zakon uveden. Samo se nije do sada revno primjenjivalo, što više neće biti slučaj. Sada je službeno da se kažnjava odmah i jednako kao da se radi i o putniku na prednjem sjedalu, nema opomena i sl. osim ako je to vozaču prva kazna u zadnjih godinu dana pa ima pravo na 1 opomenu. Jbga, stislo ih sa svih strana, premalo kazni pišu, i 'pretanke' su im evidencije rada.... A državni proračun oprazan....

Ovo za auto iz 94 sa pojasevima odozada, no comment - zadnji pojasi su obvezni zakonski u cijelom svijetu od 1980. A i do tada, tj od 1970. do 1980. je velika većina automobila imala i zadnje pojaseve, ne znam točan statistički podatak trenutno pa da ne bubam. Ali poanta je da auto registriran npr u Hr i godišta od 1980. NE MOŽE proći tehnički pregled ako nema pojaseva u autu koliko ima upisano sjedećih mjesta.

Ovo s radarom i 'kako nas varaju' je stara priča, malo je takvih šabana, puno nenajavljenih kontrola u civilu i inspekcija oni sad imaju da bi se s tim zajebavali.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 20:31   #622
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
10g... matorče
To je samo zadnjih deset. Bolje da ne znaš koliko ju imam.
Citiraj:
Autor Luce_90 Pregled postova
a sta rade s onima koji imaju starija auta pa nemaju odzada pojaseve? :S
Nije frka onda.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako nema pojasa ne moraš se vezat
Samo ti koji iza nemaju pojase su stariji od 20 god a takvih je jako jako malo. Moj iz 94 iza ima sva 3 komada.
Sve piše u pravilniku.
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Navodno budu u prvo vrijeme samo opominjali sa tim da opomena ide u sistem i drugi put nema nismo-znali
Pa ne znam baš koliko je to "prvo vrijeme" kad je to u raznim verzijama zakona već godinama. Ali znam i one koji su platili tu kaznu prije par godina, ne samo u zadnje vrijeme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 21:00   #623
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa ne znam baš koliko je to "prvo vrijeme" kad je to u raznim verzijama zakona već godinama. Ali znam i one koji su platili tu kaznu prije par godina, ne samo u zadnje vrijeme.
Pa nema dugo da sam tu informaciju negdje pročital

Našal sam nekaj, ne baš na toj stranici ali ista priča...

Citiraj:
Objavljeno: 22.03.2011 u 11:47
Citiraj:
Policajac pri kontroli vozača i putnika prvi put samo upozorava na prekršaj, no istovremeno prekršitelja bilježi u sustav, a kada se ista osoba i drugi put zatekne bez pojasa slijedi kazna od 500 kuna na licu mjesta ili prekršajni nalog - kaže Orešković.
http://www.057info.hr/vijesti/2011-0...njim-sjedalima

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...1/0912006.html
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2011., 21:12   #624
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Pa nekako mi zvuči nemoguće da će isti auto dvaput zaustavit i da oba puta ista osoba neće biti vezana iza
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 11:28   #625
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ne, kaznu dobivaš odmah, nikakva upozorenja osim ak to ne zatražiš i imaš pravo se izvući sa pismenom opomenom.

Postoji puno članaka koji su odavno aktualni u ZSPC-u, prekršajnom zakonu i ostalim stvarima vezane uz aute.

Evo primjera: jel itko znao da ako nema police osiguranja u autu ili Europsko izvješća, a policajac ju zatraži da možeš dobiti kaznu, ali pravu kaznu:

Zakon o osiguranjima u prometu
Članak 6.
(1) Vozač je obvezan za vrijeme uporabe prijevoznog sredstva u prometu imati policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju koji mora predočiti na zahtjev ovlaštene službene osobe.



Članak 66.
(1) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 do 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač prijevoznog sredstva:
1. ako na zahtjev ovlaštene službene osobe ne predoči policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju sukladno odredbi članka 6. stavka 1. ovoga Zakona,
2. ako na zahtjev ovlaštene službene osobe ne predoči Europsko izvješće o nezgodi sukladno odredbi članka 38. stavka 3. ovoga Zakona.


Evo, iskreno koliko je ljudi znalo da možeš dobiti i 1000kn kazne ak nemaš police ili izvješća-zakon je na snazi od 2005. godine
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 15:46   #626
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne, kaznu dobivaš odmah, nikakva upozorenja osim ak to ne zatražiš i imaš pravo se izvući sa pismenom opomenom.

Postoji puno članaka koji su odavno aktualni u ZSPC-u, prekršajnom zakonu i ostalim stvarima vezane uz aute.

Evo primjera: jel itko znao da ako nema police osiguranja u autu ili Europsko izvješća, a policajac ju zatraži da možeš dobiti kaznu, ali pravu kaznu:

Zakon o osiguranjima u prometu
Članak 6.
(1) Vozač je obvezan za vrijeme uporabe prijevoznog sredstva u prometu imati policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju koji mora predočiti na zahtjev ovlaštene službene osobe.



Članak 66.
(1) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 do 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač prijevoznog sredstva:
1. ako na zahtjev ovlaštene službene osobe ne predoči policu osiguranja ili drugi dokaz o sklopljenom ugovoru o osiguranju sukladno odredbi članka 6. stavka 1. ovoga Zakona,
2. ako na zahtjev ovlaštene službene osobe ne predoči Europsko izvješće o nezgodi sukladno odredbi članka 38. stavka 3. ovoga Zakona.


Evo, iskreno koliko je ljudi znalo da možeš dobiti i 1000kn kazne ak nemaš police ili izvješća-zakon je na snazi od 2005. godine
Pa zar ti mislis da policajac zna te zakone....nema ti on pojima o tome, jedino ako ne ide ciljano na neke prekrsaje
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 16:29   #627
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Pa zar ti mislis da policajac zna te zakone....nema ti on pojima o tome, jedino ako ne ide ciljano na neke prekrsaje
Normalno da zna, neće ga sigurno postavit na cestu da zaustavlja ljude, a nije siguran što piše u zakonu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 16:47   #628
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ima članaka na koje su više obraća pažnja, a na neke manje, a na te manje će gledati ak si bezobrazan i slično.

Na njemu je da piše kazne po Zakonu koji je država donijela, a na tebi je da mu ne daš povoda za kaznu. Jedan potez rukom i vežeš pojas=500kn+, 2o kn handsfree slušalica=500kn+, nemoj piti dok voziš= i par tisuća kuna+

Meni se nije teško vezati, osjećao bih se blesavo dati policajcu povod da mi uzme 500 kuna za nešto što me košta pol sekunde-tak ja razmišljam
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 18:10   #629
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Pa nekako mi zvuči nemoguće da će isti auto dvaput zaustavit i da oba puta ista osoba neće biti vezana iza
nije bitno tko je vezan ili ne, bitno je ko je vozac

jer ti kao vozac odgovaras za sve ljude u svom autu, da li su pijani na suvozacevom mjestu, da li su vezani etc etc

dakle dovoljno je da tvoj auto ulove 2 puta sa nevezanim covjekom iza, i dobit ces kaznu.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 19:18   #630
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
nije bitno tko je vezan ili ne, bitno je ko je vozac

jer ti kao vozac odgovaras za sve ljude u svom autu, da li su pijani na suvozacevom mjestu, da li su vezani etc etc

dakle dovoljno je da tvoj auto ulove 2 puta sa nevezanim covjekom iza, i dobit ces kaznu.
Ja ne vidim da je to jasno istaknuto.

Citiraj:
Članak 163.

(1) Vozač i putnici tijekom vožnje u motornom vozilu na sjedalima na kojima su ugrađeni sigurnosni pojasevi, dužni su koristiti pojas na način koji je odredio proizvođač sigurnosnog pojasa.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, sigurnosni pojas ne moraju koristiti osobe koje imaju uvjerenje da iz zdravstvenih razloga ne mogu koristiti pojas.
(3) Ministar nadležan za zdravstvo propisat će postupak, uvjete i način izdavanja uvjerenja iz stavka 2. ovoga članka.
(4) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete mlađe od 5 godina samo na stražnjim sjedalima i to u posebnoj sigurnosnoj sjedalici, koja je za vozilo pričvršćena sigurnosnim pojasom vozila ili posebnim kopčama u vozilu.
(5) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete starije od 5, a mlađe od 12 godina samo na stražnjim sjedalima, a dijete mora sjediti na posebnom postolju prilagođenom njegovoj visini tako da se može vezati sigurnosnim pojasom na tri točke vezivanja. Ako se dijete veže sigurnosnim pojasom na dvije točke vezivanja nije potrebno koristiti posebno postolje za sjedenje.
(6) Vozač motornog vozila može prevoziti dijete do dvije godine starosti na prednjem sjedalu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili ako je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od pravca vožnje koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri točke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(7) Dijete u posebnoj sjedalici u vozilu mora biti vezano.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač i druga osoba ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
Emissary je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na