Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2015., 00:07   #1171
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jebena nestabilnost.
Daj pojasni ovo.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:09   #1172
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Daj pojasni ovo.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:20   #1173
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Daj pojasni ovo.
U tom segmentu, nestabilnost i perspektiva budućeg poslovanja mora se, nažalost, pojašnjavati samo onima koji nisu upućeni, kao što gore spomenuh.

Mikroekonomske specifičnosti AMD-a nisu mikroekonomske specifičnosti Intela, Samsunga, Applea, Nvidie etc.etc.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:27   #1174
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
U tom segmentu, nestabilnost i perspektiva budućeg poslovanja mora se, nažalost, pojašnjavati samo onima koji nisu upućeni, kao što gore spomenuh.

Mikroekonomske specifičnosti AMD-a nisu mikroekonomske specifičnosti Intela, Samsunga, Applea, Nvidie etc.etc.
Ajde ostavi se ekonomskih pizdarija.

Tehnicko objasnjenje,kakve nestabilnosti? Kako se manifestiraju?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:39   #1175
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ne.

Daj se pokušaj uozbiljit. Nitko sretniji od AMD-a da je ta tvrdnja i približno točna. To je velika zabluda tipična za nepoznavanje suštine problema.
Problemi AMD-a puno su složeniji a neki od najbitnijih su:

- prečeste fluktuacije u top managementu
- učestala restrukturiranja i smanjenja broja djelatnika stvaraju atmosferu nesigurnosti za radna mjesta, što može rezultirati padom motivacije i odljevom kvalitetnih kadrova
- strateške orjentacije na određene proizvode i tržišne segmente koje bi trebale rezultirati iskorakom u rast tržišnog udjela i profitabilnost, ne mogu se održati niti u srednjem roku, a kamoli dugoročno
- opadajući trendovi u desktop segmentu, a AMD za razliku od Intela ne ide u smartphone/tablet segment
- ovisnost o third party proizvođačima (AMD je 2008. kako bi došao do casha i spasio se, samu proizvodnju procesora prodao fondu u vlasništvu vlade Abu Dabia, dok Intel sam proizvodi svoje procesore i ima nadzor nad proizvodnim procesom i kontrolom kvalitete)
- proizvođači AMD procesora u proizvodnom procesu koriste inferiornu tehnologiju u odnosu na konkurenciju (intel) a naprednija tehnolgija utječe i na kvalitetu proizvoda i na marže (P & L)
- rizik da će eventualni napredan dizajn AMD procesora zahtjevati prilagodbe u proizvodnom procesu tvrtki koje ih proizvode (GlobalFoundries) te da će proizvodi kasniti s izlaskom na tržište (moguće i kod Intela, ali u manjoj mjeri jer sam kontrolira proizvodni proces)
- AMD sa dijelom proizvođača nema dugoročne ugovore o poslovnoj suradnji, a ista je zasnovana na purchase-order osnovi te postoji rizik da proizvođači neće biti u mogućnosti isporučiti potrebne proizvoda u predviđenom roku
- proizvođači na purchase-order osnovi rade i za druge kupce te bi mogli kapacitete prilagoditi konkurenciji ili AMD-u povećati cijenu za uslugu proizvodnje što može negativno utjecati na rezultat
- prodaja AMD proizvoda ovisi o poslovanju dobavljača (proizvođača), a ako oni uđu u financijske poteškoće, evo velikog problema za AMD
- intelovi partnerski odnosi sa velikim igračima u PC industriji, od hardvera do softvera, product mix, kanali distribucije, agresivna marketing strategija mogu znatno utjecati na tržišnu poziciju AMD-a
- zaostajanje u budgetu R&D i marketinga za Intelom
- mogućnosti Intela da cjenovnim intervencijama drastično smanji potencijal AMD-a u tržišnom udjelu
- pad prihoda (27% u Q1 2015 u odnosu na Q1 2014) može ozbiljno utjecati na mogućnost otplate kredita ako ih ne restrukturiraju (što ovisi o bankama)
- eksterni izvori financiranja potrebni za R&D, uslijed loših financijskih rezultata, manje su dostupni a i traže veću cijenu zaduživanja što dodatno opterećuje rezultat
- uslijed pogoršanog financijskog stanja AMD-a, dobavljači (proizvođači) bi mogli biti zabrinuti za mogućnosti plaćanja AMD-a za isporučene proizvode i uvesti restrikcije u pogledu količina koje će isporučivati AMD-u

Posebna su priča financijske obveze, i to u najvećem dijelu revolving kreditne linije koje su zaključene na način da u ugovorima postoje bitni financijski covenanti kojima banke, s ciljem povećanja sigurnosti otplate kredita (to sam već spominjao više puta) ograničavaju slijedeće dijelove poslovanja AMD-a:

- mogućnosti ulaganja u razvoj određenih proizvoda
- mogućnosti akvizicija pojedinih tvrtki
- mogućnosti uzimanja kredita kod drugih banaka
- mogućnosti prodaje imovine (kako bi došli do cash-a i podmirili kratkoročne dospjele obveze)
- mogućnosti davanja imovine kao osiguranje za kredite

Kad se sve ovo uzme u obzir prilikom izračuna rizika, dionice AMD-a mogle bi kotirati otprilike kao i grčke obveznice (nažalost).

zanimljiv post, nemam na njega nista dodati

ali on ne objasnjava onaj cesto vidjeni scenarij u ducanu koji prati AMD godinama: ocu kupiti ( komp, laptop,pa cak i grafa) ali da ima intel proc (nvidia grafu)...

nasi ljudi voze njemacke aute i to ti je tako, golf je golf

s obzirom da sam radio u ducanu za vrijeme P4 ere, pa i tada je intel imao bolje rezultate prodaje, a kamo li danas..
tako da definitivno nisu dobro poslozili svoj brand

sve ono gore sto si rekao i dalje stoji,
ali AMD nikad nije bio "pozeljan" i kada je imao sve argumente ,
a kamo li kad mu je jedini argument "da je jeftiniji" sto zvuci "jeftino"

a po ovome sto si naveo, tesko ce ikad biti pozeljan (jer vec sada kasakaju a konkurencija sigurno nije spavala i kakav god proizvod izbace, nece se desiti brijem nikakvo nedostizno cudo) osim ako ne ne zaposle teslu 2.
realnije je da mozda nesto malo bolje ulove korak ako im se ova "cudesa" koje spremaju pokazu dobra, onda konkurencija pokaze zube, oni se malo kratkorocno stabiliziraju, a mi i dalje kupujemo na kraju opet jeftinije best buy AMDe dok se oni bore za prezivljavanje..

idem spavat, kasno je
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 00:45   #1176
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova

nasi ljudi voze njemacke aute i to ti je tako, golf je golf
Ovo je,zapravo,najbolje objasnjenje.

EDIT: Sad slijedi bjesomucno google kopanje bilo kojih teh. problema s kojima se user vulgaris sretne koristeci vishere.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 14.06.2015. u 00:54.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 01:36   #1177
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
s obzirom da sam radio u ducanu za vrijeme P4 ere, pa i tada je intel imao bolje rezultate prodaje, a kamo li danas..
tako da definitivno nisu dobro poslozili svoj brand

sve ono gore sto si rekao i dalje stoji,
ali AMD nikad nije bio "pozeljan" i kada je imao sve argumente ,
a kamo li kad mu je jedini argument "da je jeftiniji" sto zvuci "jeftino"
Baš to. Brend je jako bitan danas. Usudio bih se reći da je jednako važno, a u kontekstu prodaje i važnije od samih tehničkih karakteristika procesora. Eto baš taj P4 vs athlon primjer iz prošlosti. Ajmo reći kad bi amd i u budućnosti slučajno izbacio bolji proc od intelovog u istom cjenovnom rangu, al ono da je bolji apsolutno u svemu (potrošnje, singlethreadinga, multithreadinga, sve) misliš da bi se prodavao bolje od intelovog? Bi kuratz

Ajd tu nas šaćica i nešto zna o hardveru, ali na jednog upućenog dolazi 100 neupućenih i kod njih više pali brand ili mitovi. Pogotovo krkani iz USA ili drugih značajnih tržišta. Jbte imaš tamo masu slučajeva gdje tip npr. mjenja ivy bridge i7-icu za devils canyona jer je stara, pazi... drumroll - radi gaminga Dok je ovaca bit će i šišanja.

Isto vrijedi i za grafe i nvidiju kao prestižniju firmu. Znači ljudi često trpaju u gaming konfiguracije neke bezvezne gpu, iako od drugog tabora može imati osjetno jaču. Neće štekat jer je nvidia Nema veze što je 64-bitna i ddr3... Ipak je to nvidija

Kao i onaj što je pisao za sina nešto tipa da od 20 djece njih 17 ima nvidiju, a ova 3 smrde. To je to što firma mora postići, taj statusni simbol. Za amd je (što se tiče procesora) prekasno i uvijek će biti underdog. Naravno to ne znači da po mnogim linijama neće imati isplativije procesore (pa imaju i danas kad nikad slabije nisu stojali), ali to im ne znači mnogo u tržišnoj utakmici. Recimo više bi im značilo da im cpu bude i 10% lošiji a da za te spašene resurse podmite (sponzoriraju) najpoznatije youtubere, najpopularnije gaymerske kanale, sponzoriraju game developere najpopularnijih igara i sl. Više bi im se to odrazilo na prodaju.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.06.2015. u 01:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 01:49   #1178
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jebena nestabilnost.

to je razlog (mimo makroekonomskih problema).

možete trubiti koliko hoćete o tehnološkim napretcima, ali ovo je glavni problem.
Moguće se nismo razumjeli u kontekstu nestabilnosti.

Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ajde ostavi se ekonomskih pizdarija.


pa ovo je kao "love story bubbe i katarine" (oprosti mi katrin / caitlyn / Bruce Jenner etc.etc.).
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:08   #1179
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..isao sam malo bacit oko na hw info, i vidim da se moj FX i dalje otima kontroli i propinje brze nego sto zelim.. on jednostavno zeli sve gaziti pred sobom i ja tu ne mogu nista uciniti.. koji je trenutni svjetski rekord?

moj je ZA SAD stao na 7200+ MHz (vidi attach)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7263.png‎
Views:	352
Size:	30.5 kB
ID:	15078  
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 06.07.2015. u 11:17.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:12   #1180
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..isao sam malo bacit oko na hw info, i vidim da se moj FX i dalje otima kontroli i propinje brze nego sto zelim.. on jednostavno zeli sve gaziti pred sobom i ja tu ne mogu nista uciniti.. koji je trenutni svjetski rekord?

moj je ZA SAD stao na 7200+ MHz
i troši samo 110W na toj brzini?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:14   #1181
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
i troši samo 110W na toj brzini?
zelis reci da ako stavim jace napajanje da bi radio i brze?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:09   #1182
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
@Eladio
Citiraj:
koji je trenutni svjetski rekord?
Ako i postoji, sigurno nije na nečemu tipa Hyper 212+ pa si opet pobjednik

Ali bez kvalitetnog fotosessiona i bez par programa za očitavanje/testiranje svega (temperatura, napona, freq. i stabilnosti) bit će mnogo nevjernih Toma
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 06.07.2015. u 12:15. Razlog: EDIT: Quote
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:19   #1183
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Fx zna skocit do 9ghz zavisno od programa koji ga cita. Naravno,to su pogresna ocitanja.
Ako neko jos ima bloatware zvan Asus turbo evo neka pokusa promjenot frekvencije pa ce vidit na par sekundi jako zanimljive brojke.
Meni je rekordni prikaz 9,5 GHz u Asus turbo evo.

Hwinfo64 je najbolji tool za fx.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:39   #1184
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
E to je pravi rezultat - cilj (Asus bloatware) opravdava sredstva
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:50   #1185
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Steta sto su lazna ocitanja.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 13:39   #1186
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Dali je itko osim mene, vidio brzine HT i NB kod kolege eladio ?? Mislim da su to definitivno rekordi HT 5100? NB 4700? pa ti sa time da zavrtis bench bio bio bog i batina
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 18:14   #1187
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Dali je itko osim mene, vidio brzine HT i NB kod kolege eladio ?? Mislim da su to definitivno rekordi HT 5100? NB 4700? pa ti sa time da zavrtis bench bio bio bog i batina
vjerovatno je pomoglo to sto sam OCao FAN 5 na 9000+ rpma ..rekordi padaju na sve strane
sve u svemu (bez obzira na opet ocito lazna ocitanja) ja zadovoljan
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 01:25   #1188
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Tvoj komp ima neki IRL djeljitelj kojeg moraš otkrit da bi otkrija točno stanje svog monstruma
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 03:30   #1189
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Evo naso sam. Eladio ovak score bi imo u CB
Mozda ce i hawkera interesirat slikica

EDIT: Naso sam i 4770k max oc i CB. Interesantno je kako 4770k treba 2.416 volta za 5.6 ghz pod dusikom, dok FX za 7.5 treba 1.98 AMD power frendly :P:P:P
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 07.07.2015. u 03:44.
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 07:20   #1190
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Fx ne drzi uzalud sve te rekorde u frekvencijama. Puno je izdrzljiviji od Intela u tome.

Trenutacni rekord u frekvenciji drzi FX8370.

Edit: interesantno je da rekord drzi lik cije ste upute o temperaturama odbacili ovdje
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:06   #1191
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ti i tvoje temp iskreno postajes blago naporan Sve u svemu, bilo mi dosadno pa sam malo pregledavo te sitnice. Cak sam naso i lijepe OC memorije.
Evo jedan primjer. Bas cu probat svoju memu roknut sa sto nizom cas latencijom pa vidjet ako to sta utjece na perfm
Cisto iz dosade, jer znam da i ako utjece na benchu u real world perf necu primjetit nista. Cisto da se igram
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 15:23   #1192
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Starting with AMD OverDrive Ver 4.3.1.0690 instead of displaying CPU temperature, AOD will report
Thermal Margin. Thermal Margin indicates how far the current operating temperature is below the
maximum operating temperature of the processor.
http://download.amd.com/Desktop/AMD_...ease_Notes.pdf

Objašnjenje:
http://www.tomshardware.co.uk/faq/id...cpus-apus.html

Da izvučem ono bitno...
Socket temperature:
Citiraj:
One is CPU socket temperature. Socket temperature is a real temperature of what your motherboard sees and reports in your BIOS and motherboard utility software (Easytune, A tuning, MSI Command Center, ect). Socket temperature is a great indication of your idle CPU temperature, but it is much less accurate during heavy loads.
Thermal Margin:
Citiraj:
The second, and trickier temperature to understand, is thermal margin. "Thermal Margin indicates how far the current operating temperature is below the maximum operating temperature of the processor." -AMD. Further information can be found in the BIOS and Kernal Developer's Guide. This temperature is based off of precise calculations that are very accurate during heavy loads. This is what you should be concerned with while stress testing your CPU. This is also the signal that is most often erroneously interpretted by 3rd party programs like HWMonitor, ect. Use AMD Overdrive to measure thermal margin.
Ne vjerujete?

Citiraj:
It is perfectly safe to operate in the full envelope of thermal margin. When thermal margin runs out, your CPU/APU will throttle to a lower power state until back in the thermal margin. It's easy to test this function to verify that the thermal trip does indeed work according to the calculation.
Suma summarum:

Citiraj:
Notice how Thermal Margin is large at idle and shrinks during load.

Now you know how to properly monitor your temperatures on your new AMD CPU/APU.
Preporuka je da odete na onaj gore veliki link i tamo vidite screenshotove, dokumentaciju, službene reference a ne neke kvazipostove klokera i tvikera koji se kunu u svoje bez da daju službene temelje.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS


Zadnje izmijenjeno od: Mario92. 07.07.2015. u 15:34.
Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 16:21   #1193
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Pa tocno tak kak si napiso i je. Cpu temp nije max 61 vec core. Core je niski pri idlu ali kada proc krene radit onda je to to. Cpu temp je neka vrsta reference za idle temp kao sto tamo pise. A kada ubacis load odleti nebu pod oblake. Meni npr na 5ghz termal margin je safe, a cpu mi otide po ljeti i u visoke 75+. I sve radi bez greske. AMD je to zakompliciro i ljudi se bune onda. Ovaj tvoj post bi trebo bit sticky iskreno, da se ne pojave opet neki koji imaju svoju briju
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 16:38   #1194
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
+1. neka to ode fino u sticky
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 18:25   #1195
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Jedino ako Hawker odobri ide u sticky
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 18:27   #1196
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Jedino ako Hawker odobri ide u sticky
????
Sto to?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 19:34   #1197
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
To je tak kad imaš pola foruma na block listi
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 19:39   #1198
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
????
Sto to?
A post kolege kojeg si izgleda stavija na ignore

Post ima tendenciju da postane sticky - vezano za temp. proceva
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 19:53   #1199
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
A post kolege kojeg si izgleda stavija na ignore

Post ima tendenciju da postane sticky - vezano za temp. proceva
Ako je o tempu nije ni bitno,povukao sam se iz te rasprave.
Niko nece promjenit misljenje ionako pa neka svak tumaci kako hoce.
Meni cpu nece preko 61,1 nikad,a i dalje cu ga koristit na 5ghz+.

Isto kao nekad i fx8150.

P.s. ja nekako vise vjerujem nekome ko se ovim bavi dugi niz godina i jako je uspjesan u tome.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 20:11   #1200
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
A ti se isto cudis, sto neki drugi tu ne kuze nesta o AMD a ti si brate isti. Covjek totalno sve argumentiro i potvrdio ono sto se prica. Ali ti samo tepes po svom. Nije mi jasno ali ok nista personal samo se nemoj cudit drugima kasnije hehehehe
P.s. nikakav hejt post prema tebi, samo cinjenice
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na