Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2019., 12:39   #6811
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Ljudi su skloni pušenju marketinških gluposti, pogotovo ako imaju omiljenu firmu.
Konkretno, bogato nagrađeni "recenzenti" izaberu najpogodniji scenario i onda se interpolira i shilla.
Zašto interpolacije kad se suprotstavljene platforme mogu 1 vs 1 RL testirat ?

Idealno bi bilo testirat na 3-6mj starim Win s antivirusom, TS-om, discordom,...
Naravno to se ne prakticira radi problema s ponovljivošću rezultata, ali bilo bi zanimljivo i korisno.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 12:53   #6812
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Ryzen 3700X ide jedva 4.3 all cores i to nategnuto https://youtu.be/6C1Jr5GMnqI?t=368

4.4 boost clock na 1 jezgri

4.3 (jedva) all cores AIO + klima


Sad je maknuo video

This video is unavailable.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2019., 12:54   #6813
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Jesi baba narikača, kupi si više tog Intela.....

I gdje ti je tih 20% ?

Bi on, ali ne da mama novaca više. Kaj nije dosta što joj sa 30 godina starosti živi na grbi i cici pare za izdrkavanje po teretanama i za kemiju, pa još da mu daje lovu za Intel procesore kako bi mu igrice radile 15% bolje.

Bi on, ali treba imat neke škole, neki posao, neku plaću, pa bi se onda moglo. Ovako samo san, bol u duši i srcu, svakodnevno gledanje u taj spori Ryzen koji je ekvivalent Celerona 300A i trollanje na PCE forumu.



Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:02   #6814
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
fulao si

tebe srce boli jer novi amd procesor ipak nije toliko dobar
  Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:05   #6815
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
fulao si
Ok kad kupuješ Intela s obzirom na fulanje ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:08   #6816
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To sam sve i napisal, trebao sam valjda ovako da me netko ne nabode na vile i na ražanj

Ako imate fenomenalne ryzene prve generacije i još fenomenalnije ryzene druge generacije, ali ako ih i nemate trenutno idu po fenomenalnim cijenama zadržite ih, ili kupite te a ne nove superuber fenomenalne ryzene najnovije generacije koji uloženo/dobiveno trpoaju Intele u šupak svijeta osim akop se ne igrate na 144hz monitorima gdje tek nekolko igara ne mogu držati na tih 144 hza, ali i bez toga su jednostavno fenomanalni a oni koji su ih kupili su pametni, lijepi i mladi i super stručni i ovnaju ovu temu i cijeli internet.
Točka.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:13   #6817
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Pa ne branim ja ili netko drugi da tu napišete milion postova o drugim tipovima testova, raspravljate o chipsetima, stazicama itd. Pišite i potaknite raspravu kavu Vi želite.
Tak je tema i zamlišljena, takva je i bila većinu vremena i uopće nije problem u raspravi kakav je koji procesor u kojoj igri s određenim postavkama i rezolucijama. Samo kaj je to sad otišlo toliko daleko da ispada da određenim korisnicima komp boota direktno u 3DMark, dok se na 720p igra CS:GO. Mogu se ostali raspisati o čemu god ih volja, ali ako nije povezano s "igricama" rasprava se momentalno preusmjerava na sličice u sekundi i sve ostalo je trenutno ugušeno pod lavinom kojekakvih gamerskih komentara. Na kraju budu dvojica - trojica imala temu za sebe, jer svi ostali ne budu ni htjeli pokušati reći nekaj kaj nema veze s "igricama".
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:17   #6818
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Onda je očito koji je interes većine korisnika, nikome se neda raspravljati o stvarima koje ih ne zanimaju...a tema je u skladu sa AMD prezentacijom gdje su pričali o "igricama" na novoj liniji cpu/mbo. E sad pa nismo mi valjda veći papa od onoga u Rimu...
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:18   #6819
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Ryzen 3700X ide jedva 4.3 all cores i to nategnuto sa extremnim vodenim hlađenjem + klimom https://youtu.be/6C1Jr5GMnqI?t=368

4.4 boost clock na 1 jezgri

4.3 (jedva) all cores AIO + klima



Sad je maknuo video

Skužio je da je preuranio pa iskljucio video do NDA lifta

This video is unavailable.
Skrinšot

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:18   #6820
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
fulao si

tebe srce boli jer novi amd procesor ipak nije toliko dobar
Micek, manje kuri kašiku upaljačem i imat ćeš za 9700K. Ovako samo trollaš, a ne kužiš da ispadaš jadan i ljubomoran i da ti se ljudi smiju.

Ali treba imati malo soli u glavi da to vidiš.



Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Skrinšot
1,48V za 4,4GHz... hahaha, toliko o napadu na 5,0GHz i onim "bit će moguče 4,8GHz sa boljim air coolingom" znači Škot i kompanija su ga failali opako u leakovima. Ajd OK, IPC gain je tu i vidi se, ali takt, nula bodova. 100 MHz više od Zen+.

Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2019., 13:19   #6821
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Ja ni digitron u 720p rezi ne koristim
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:20   #6822
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ja ni digitron u 720p rezi ne koristim
Kad ti je FX taman za 4K i 30 fpsa
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:21   #6823
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Pa manjina se treba prilagodit većini, a ne obrnuto.

Kao što se kojekakvi NGO-i, imbexi i njima slični moraju prilagodit hrvatskoj realnosti, tako i "ozbiljni korisnici" gamerima na ovom forumu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:24   #6824
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Kad ti je FX taman za 4K i 30 fpsa
Koristim 2400g i Vega56 na 2k monitoru tako da ti je konentar prilicno promasen.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:25   #6825
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Pa manjina se treba prilagodit većini, a ne obrnuto.

Kao što se kojekakvi NGO-i, imbexi i njima slični moraju prilagodit hrvatskoj realnosti, tako i "ozbiljni korisnici" gamerima na ovom forumu.
Ne ali fakat, kak su izašli prvi ryzeni svi su odjednom rendali, vrtili virtualke i imali otvoreno 100+ tabova a sad bi sam o igrama pričali
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:25   #6826
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Onda je očito koji je interes većine korisnika, nikome se neda raspravljati o stvarima koje ih ne zanimaju...a tema je u skladu sa AMD prezentacijom gdje su pričali o "igricama" na novoj liniji cpu/mbo. E sad pa nismo mi valjda veći papa od onoga u Rimu...
Zato sam i prije par desetaka stranica napomenul da se tema treba preimenovati, jer ovo više nema veze s vezom.
  • prijedlog novog naslova teme - 720p GAMING: utjecaj nadolazećih procesora na moderne igrače naslove u 21. stoljeću
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:26   #6827
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Vidi se da su testovi blizu i da je napeto, al ajmo pricekati neke postene recenzije prije kojekakvih zakljucaka
P.S. Ne zelim trovati temu sa bezbroj testova i grafova sa kvalitetnih kanala, ali reci da je ryzen 1600 cpu za 144hz+ je u najmanju ruku smijesno, a izjava da drzi lock je no comment...
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:28   #6828
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Molim te da mi ne dociraš o ponašanju i nauči razlikovati sarkazam od kontradiktornosti.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
To sam sve i napisal, trebao sam valjda ovako da me netko ne nabode na vile i na ražanj

Ako imate fenomenalne ryzene prve generacije i još fenomenalnije ryzene druge generacije, ali ako ih i nemate trenutno idu po fenomenalnim cijenama zadržite ih, ili kupite te a ne nove superuber fenomenalne ryzene najnovije generacije koji uloženo/dobiveno trpoaju Intele u šupak svijeta osim akop se ne igrate na 144hz monitorima gdje tek nekolko igara ne mogu držati na tih 144 hza, ali i bez toga su jednostavno fenomanalni a oni koji su ih kupili su pametni, lijepi i mladi i super stručni i ovnaju ovu temu i cijeli internet.
Točka.
Mladene, Mjadene **be te kao dociranje, a svako malo pametuješ ljudima što trebaju i netrebaju kupiti.
Jel te ko zamolio da mu neukom objasniš smisao života i objasniš kakav PC treba kupiti ???
Umi se hladnom vodom i usput ispljuskaj lika u ogledalu, nebi škodilo i kakav čaj za smirenje i apaurin.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:29   #6829
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne ali fakat, kak su izašli prvi ryzeni svi su odjednom rendali, vrtili virtualke i imali otvoreno 100+ tabova a sad bi sam o igrama pričali
Naj ga jebat sad i ti tako se isto može reći kako odjednom Intelovim korisnicima nisu više bitna zagrijavanja i potrošnja jer eto došli smo u vrijeme da su Intel procesori i topliji i rastrošniji, pa odjednim nije bitno Kod Zena+ odjednom je bio bitan samo 1080P gaming, a sad je odjednom bitan i 720P gaming. I to je tako, kroz povijest u svemu. Neka je konkurencije i neka je rat korporacija. Lako za cijene, ali barem će tehnologija napredovati.

Svatko u svoje doba nađe neku polugu koja kasnije ne vrijedi. U biti stvar je vrlo jednostavna - svatko neka si kupi nešto po potrebi/željama bez da ga moralne (jalne) vertikale ovdje uvjeravaju što da i što ne.



Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 13:30   #6830
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779