Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2022., 11:51   #1081
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Da, na to sam mislio. Uglavnom, jasno mi je o cemu je rijec. Kupujem za manje tehnicki potkovane, pa gledam da bude što više plug and play.
U tom slucaju im kupi ovakav dodatni kabel i rijesi ih jos jednog napajanja i potrebe za uticnicom
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 15:48   #1082
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
zakaj bi kupovao extra kabel ?
iskoristiš koji dolazi uz uređaj
višak kabla sakupiš i vežeš u klupko. finito
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2022., 19:56   #1083
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Glede estetike
Imace, original kabel za napajanje je prilicno zilav i odmah ih spremam u kantu za nekoristenje...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 20:21   #1084
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam svojima zamotao kabel i lastikom za kosu sredio . Spojio u usb i bok. Sve sljaka i ne vidi se ništa. Gasi se s tvom, upali se kad i tv i autostarta app koja je potrebna
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 21:20   #1085
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Samo pazite ako koristite Kodi na fire sticku koji se napaja iz usb-a. Zna koruptirati data folder ako Kodi radi a tv se ugasi, pa ga se ne moze pokrenuti dok se ne napravi clear data. A onda naravno, cijeli setup iz pocetka...

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2022., 22:54   #1086
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
To vrijedi, cak je napomenuta obaveza, za sve uredjaje na kojima se vrti Kodi. Kako Kodi radi iz memorije treba ga se gasit tj. izlazit iz njega iskljucivo preko "Power" menija, jer tada Kodi iz memorije sprema na unutarnji medij nekoliko fajlova, prije sve Log filove. Ako je Kodi aktivan i prekine mu se napajanje (npr. gasenjem TV-a) prije il kasnije ce syebat fajlove/foldere bez koji se vise nece moci pokrenut.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 12:07   #1087
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Iako je već sigurno bilo riječi, ali ne budi vam teško opet da utvrdimo gradivo...jeli u Kodiju pod Fire stickom treba uključiti ili isključiti opcije "adjust display refresh rate" i "sync playback to display" ?

Pod Coreelecom imam obje uključeno i radi to odlično, ali tamo nemam DRM za Kodi i Netflix u 4k.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 13:27   #1088
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Iako je već sigurno bilo riječi, ali ne budi vam teško opet da utvrdimo gradivo...jeli u Kodiju pod Fire stickom treba uključiti ili isključiti opcije "adjust display refresh rate" i "sync playback to display" ?

Pod Coreelecom imam obje uključeno i radi to odlično, ali tamo nemam DRM za Kodi i Netflix u 4k.
Na Firestick-u je to dosta drugacije od CoreElec-a.
Prvo, i na jednom i na drugom NE ukljucuj "Sync playback to display" (u CoreElecu je ta opcija onemogucena) jer ti nece radit "Audio Passthrough" koja je jedna od glavnih prednosti Kodi-a glede visekanalnog zvuka, a imat ces i trzavu sliku na pojedinim filmovima posebno onim sa 25Hz "refresh rate-om"

Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.

Moje postavke:
za Firestick: Video => Auto, Audio => Dolby digital 5.1
za Kodi video: Adjust display rate => Off, Sync playback to display => Off.
za Kodi audio: Audio Passthrough => On, Passthrough device => Android RAW Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 15.03.2022. u 13:32.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 15:00   #1089
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti
hvala
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 15:45   #1090
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Na Firestick-u je to dosta drugacije od CoreElec-a.
Prvo, i na jednom i na drugom NE ukljucuj "Sync playback to display" (u CoreElecu je ta opcija onemogucena) jer ti nece radit "Audio Passthrough" koja je jedna od glavnih prednosti Kodi-a glede visekanalnog zvuka, a imat ces i trzavu sliku na pojedinim filmovima posebno onim sa 25Hz "refresh rate-om"

Drugo "Adjust display rate" u Kodi-u ovisi od postavke za video u FS postavkama. Ako u FS video postavkama stavis Video na "Auto", onda u Kodi-u NE ukljucuj "Adjust display rate". Ako ju ukljucis imat ces opakih problema sa titlovima i AC3 audiom sa HBO_Max streamovima. Netflix ce radit OK, ali HBO ce bit negledljiv.

Moje postavke:
za Firestick: Video => Auto, Audio => Dolby digital 5.1
za Kodi video: Adjust display rate => Off, Sync playback to display => Off.
za Kodi audio: Audio Passthrough => On, Passthrough device => Android RAW Packer, i sve daljnje opcije ukljucene.
S takvim postavkama radi mi HBO_Max na najvisoj kvaliteti videa sa Dolby Vision i AC3 zvukom te Netflix sa Dolby Vision i AC3 zvukom bez_yebemti
Bravo, super post, još ovako sve na jednom mjestu 🔝

Je, vidim i ja sad da je u novom Coreelecu opcija "sync playback" ukinuta, nema je više. Doduše uvijek mi je bila uključena skupa sa drugom "on start/stop" i moram priznati da nisam primjetio trzanje.

Što se tiče Kodija pod Firestickom ili AndroidTV nekog drugog obje te opcije nisam nikad niti uključivao kako kažeš... Video mi je pod auto, jedino mi je uključena opcija "match original frame rate" u settinzima, jel to trebam isključiti ili da ostavim na on ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2022., 19:59   #1091
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Što se tiče Kodija pod Firestickom ili AndroidTV nekog drugog obje te opcije nisam nikad niti uključivao kako kažeš... Video mi je pod auto, jedino mi je uključena opcija "match original frame rate" u settinzima, jel to trebam isključiti ili da ostavim na on ?
Ta opcija mi je na Firesticku iskljucena, jer na njemu za streaming koristim iskljucivo Kodi. Tu opciju trebas ukljucit SAMO u slucaju ako koristis "tvornicku" Amazon Prime aplikaciju (ili kako se vec zove, jer je ta, osim blokiranja update-a, prva koju odyebem "Debloat" aplikacijom). Na sve ostale video/streaming aplikacije na FS-u ta opcija nema nikakvog utjecaja, jer su tako jadno/povrsno/lose napravljene da ne koriste android-ovu podrsku za "Match original frame rate". Dakle, i za Kodi je nepotrebna.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 20:40   #1092
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Odlično, hvala. Sad mi je sve jasno .
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2022., 09:51   #1093
macalek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: blizu
Postovi: 35