Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2009., 16:44   #121
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imao sam godinu i pol Samsung 931BF i mogu reći da je taj monitor smeće..
Istina, smeče od smeča. I nemožeš taj monitor uspoređivat danas niti s jednim TN-om...
Ja sam uzeo LG W2284F i to nakon što sam pročitao brdo review-a i meni je monitor fenomenalan..Probijanje je minimalno-gotovo neprimjetno, vidljivi kut i brzina su odlični za jedan TN..I sad da mi neko veli da je TN smeče- šutnuo bih ga ravno po čelu
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2009., 18:36   #122
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Istina, smeče od smeča. I nemožeš taj monitor uspoređivat danas niti s jednim TN-om...
Ja sam uzeo LG W2284F i to nakon što sam pročitao brdo review-a i meni je monitor fenomenalan..Probijanje je minimalno-gotovo neprimjetno, vidljivi kut i brzina su odlični za jedan TN..I sad da mi neko veli da je TN smeče- šutnuo bih ga ravno po čelu

kog treba sutat i ja bi stao u red

ljudi su nekad igrali igre gdje su se vidile samo kockice, ali to su bile igre kojih se svi i danas sjecaju

danas su sve igre iste, bljeste, odlicno izgledaju, ali nakon sto ju jednim dijelom predjes vidio si sve

ocito da izdavaci igara nemaju ideja vise, pa sad sve guraju na grafiku, kvalitetu zvuka i fiziku, ako je suditi po njima TN je smece
zapravo skoro sve sto nije intel extreme, nvidia, i creative je smece
Momir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2009., 18:47   #123
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ma 90% Creative asortimana u usporedbi sa nečim ozbiljnijim je zaista smeće,NHF,počevši od X-Fi Fatality koje prodaju po 1 000kn,pa preko 5.1 plastikaner zvučnika koji su 600kn,itd.Za pare tog 5.1 sistema uzmem deset puta prije Z3e od Logitecha,neusporedivo bolji zvuk.

Ne znam čemu odlazak toliko u OT,pa da se vratim.

TN po meni nije smeće nego jeftini i vrlo rasprostranjen,a time očito i popularan budget panel. Nažalost nedostaci su prije svega u kutu gledanja i neravnomjernoj raspodjeli odnosno toplini boja po cijelom panelu,crvena je više pale - blijeda,a crna je grey - siva. Ima par fora kojima se to da kalibrirati pogotovo na boljim Samsung TN-cima i BenQ modelima,ostalo je manje više vrlo crispy odnosno zrnato i u usporedbi sa PVA i IPS matricama, lošije ukratko.

Ono gdje po meni TN ima prednost je svakako cijena,omjer uloženo dobiveno, input lag kojeg jednostavno na modelima od 5ms nema, te eto,vjerovali ili ne, izgled. Ima predivnih TN-aca,i odurnih PVA modela,netko će reći i obrnuto, ali ja kažem zasad ovako.

Pitanje koji 24 monitor se kod nas svodi uglavnom na Samsung i Philips,odnosno LG ukoliko se radi o nekoj pristojnoj budget cifri od 2500 plus,minus 200kn.Tako da smo manje više dali sve odgovore koji uzeti..

@medo, a čuj,pa bilo bi zanimljivo staviti tako dva panela,ali isključivo u smislu igara,mislim da bi se iznenadio,kažem - daju se vrlo lijepo kalibrirati, i ako ćemo igrati pošteno,tj. stajati ispred monitora a ne ukoso , bili bi iznenađujući rezultati i kvaliteta prikaza,što nije HW omogućio TN-u, tu uskaču SW pizdarije...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 10:00   #124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Do prije 2god nisi ništa smi reći ovdje protiv 930BF i 931BF bez da si započeo gadan flame....

Novi Fiat Punto je napredovao i bolji je od starog. Ali to je i dalje fiat punto. Tunirani fiat punto ide nešto bolje, ali to je i dalje fiat punto.

To je kao da kažeš da je Punto bolji od Stila zato jer manje troši i lakše je s njim po parkingu i ideš ih samo po tome uspoređivati.

Isto je i tu. Novi TN je bolji od starog, ali je i dalje TN. Ima nešto manje loše kuteve, ali i dalje loše. I dalje se slika pokvari kada se zavališ dublje u stolac Možeš kalibrirati do neba i natrag, ali nikad nečeš imati sliku NI BLIZU kao na IPSu. Nečeš dobiti 16.7m boja i neće ti nestati zrnatost slike...

Ajmo ignorirati sve prednosti IPSa i xVA, te usporediti ih s TN-om samo u onome u čemu bi TN mogao biti bolji? Give me a f***ing break! To nije ništa drugo nego liječenje kompleksa onih koji imaju TN da se tješe da im nije ipak sve uzalud. Realnost je da ste po ne znam koji puta popušili marketinške fore i kupili (jeftin) monitor iz istog kontejnera koji je marginalno bolji od onoga od prije godinu-dvije-tri. Pa kaj vi mislite da će proizvođač unaprijeđivati svoje najjeftinije panele o te mjere da budu konkurentni najjačim skupim panelima? LOL

Na kraju krajeva, IPS i xVA matrice su također vrlo napredovale, i bogu hvala prilično pojeftinile Zapravo, do prije 2-3 godine je TN bio jedina opcija za igrače. Danas su se IPSovi i MVA paneli toliko razvili da su se sve prednosti TNa istopile.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 10:21   #125
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislim da je uvredljivo nazvati korisnike TN panela kompleksašima,ispravi me ako griješim,ali nigdje se tebe nije prozvalo zato što mašeš ovdje ekipi u lice monitorom od 5 000kn i vičeš ips ips u lice. To je po meni mnogo veći kompleks,nego imati monitor od 2300kn i biti itekako zadovoljan,jer si ga i takvog jedva ili nekako uspio priuštiti.

Nikako da shvatiš da ono što tebi predstavlja HP,nama ostalima predstavlja Samsungov ili LG-ov TN model,ljepota je u očima promatrača,i tko ne vidi bolje,ne zaslužuje bolje. Nitko ne raspravlja da je TN bolji,kad nije,ali je stvarno uvredljivo nazvati išta u sklopu ove rasprave liječenjem kompleksa i zato ću se povući navrijeme,da se tema ne locka,i ne da mi se opet po 250ti put biti baniran.

Iskren da ti budem mogu sad otići u trgovinu i kupiti monitor od 15 000kn, opet će sjesti njih pet za vrat kako ne valja,vjerojatno sam iskompleksiran jer sam pokušao biti kao netko tko ima monitor od 30k kuna,pa mi nije uspjelo, i tako dalje,i tako bliže,to jednostavno nije moja razina razgovora.

Možemo razgovarati o tehničkim detaljima do prekosutra,o zrnatoj slici,o bojama,možemo suprotstaviti cijenu,input lag,što god,ali zadiranje u preferencije korisnika na način da se nekoga,ili neke ovdje,grupu ljudi koji su u većini,naziva kompleksašima,jer su zadovoljni svojom matricom,to je nedopustivo.Mnogi što je najbolje,i da su imali 5 000kn za monitor,opet bi uzeli TN od 2 000kn,jer im bolje ne treba,to je poanta svega,potreba.

Da kupim nešto samo zato da bih imao bolje,a za tim nemam potrebe,to je vidiš po meni kompleks,i ozbiljan odraz nedoraslosti.

Ja se odjavljujem iz rasprave,moj prijedlog monitora 24 u našoj HW populaciji je i dalje 24 Samsung,model sam naveo na nekom od prvih postova.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 11:03   #126
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
potpis na thedreama u potpunosti - i ja cu se suzdrzati od daljnih komentara jer medo lagano pretjerujes i izlazis iz granica normalne neuvredljive komunikacije ....
Uživaj u svom HPu mi ćemo u svojim TN Samsunzima jedino dok ces se ti opterecivati kako je nama lose, nama ce nasi monitori sasvim lijepo sluziti i bit ce nas bas briga za tebe i tvog HPa, a ako trebas nekoga da te uvjeri kako si opravdano potrosio 5kkn za monitor evo ja cu ti reci: Jesi.
Ako si ti sretan i ja sam još sretniji zbog tebe a sad ohladi i pusti ljude da disu...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 21.08.2009. u 11:15.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 11:06   #127
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Do prije 2god nisi ništa smi reći ovdje protiv 930BF i 931BF bez da si započeo gadan flame....

Novi Fiat Punto je napredovao i bolji je od starog. Ali to je i dalje fiat punto. Tunirani fiat punto ide nešto bolje, ali to je i dalje fiat punto.

To je kao da kažeš da je Punto bolji od Stila zato jer manje troši i lakše je s njim po parkingu i ideš ih samo po tome uspoređivati.

Isto je i tu. Novi TN je bolji od starog, ali je i dalje TN. Ima nešto manje loše kuteve, ali i dalje loše. I dalje se slika pokvari kada se zavališ dublje u stolac Možeš kalibrirati do neba i natrag, ali nikad nečeš imati sliku NI BLIZU kao na IPSu. Nečeš dobiti 16.7m boja i neće ti nestati zrnatost slike...

Ajmo ignorirati sve prednosti IPSa i xVA, te usporediti ih s TN-om samo u onome u čemu bi TN mogao biti bolji? Give me a f***ing break! To nije ništa drugo nego liječenje kompleksa onih koji imaju TN da se tješe da im nije ipak sve uzalud. Realnost je da ste po ne znam koji puta popušili marketinške fore i kupili (jeftin) monitor iz istog kontejnera koji je marginalno bolji od onoga od prije godinu-dvije-tri. Pa kaj vi mislite da će proizvođač unaprijeđivati svoje najjeftinije panele o te mjere da budu konkurentni najjačim skupim panelima? LOL

Na kraju krajeva, IPS i xVA matrice su također vrlo napredovale, i bogu hvala prilično pojeftinile Zapravo, do prije 2-3 godine je TN bio jedina opcija za igrače. Danas su se IPSovi i MVA paneli toliko razvili da su se sve prednosti TNa istopile.
Ne znam zašto se trudiš.

Nekima je monitor nepotreban trošak, takvi neka se dive bojama na TN-u i uživaju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 11:48   #128
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
pa cinjenica je da 90% ljudi nece primjetiti razliku izmedju tn-a i ips-a, osim uglove. Pa zasto onda da kupuju bolje
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2009., 12:20   #129
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
cinjenica je da hoce primjetit, ali ce biti i vrlo zadovoljni tn-om i nece im trebati nista vise ako nemaju odma pokraj neki bolji ekran za direktnu usporedbu.

Ja recimo nisam zadovoljan sa MVA kraj IPSa, ali samo zato sto sjede jedan kraj drugoga, inace ne vjerujem da bi primjetio razliku bas.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote