Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2020., 18:40   #1
postar1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: zagorje
Postovi: 32
Preprodan broj

Jučer je djetetu prestao raditi mobitel, dok je bilo u školi. Broj je bio na bonove i u vlasništvu je već nekoliko godina, uredno nadoplaćivan račun (kartica nije istekla). Naravno dok sam je pokušavao nazvati šok, umjesto djeteta javlja se stariji muškarac, ne želim opisivati što sve prođe kroz glavu u taj tren.
Naknadno je potvrdio da je taj isti broj dobio ugovarajući pretplatu. Operater se pravi grbav, nazvat će kad utvde u čemu je problem
Ima li tko sličnih iskustva i što napraviti?
postar1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 18:46   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Svasta. Ja bi ovo odmah prijavio HAKOM-u.
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2020., 18:50   #3
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
To se dešavalo sa ljudima koji su imali 6 znamenki u HT-u.
Znam za par slučajeva
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 18:52   #4
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Moglo bi biti da je riječ o ovome, obzirom da se nažalost dosta populariziralo u posljednje vrijeme.
Citiraj:
The fraud exploits a mobile phone service provider's ability to seamlessly port a telephone number to a device containing a different subscriber identity module (SIM).
This feature is normally used when a customer has lost or had their phone stolen, or is switching service to a new phone.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 18:54   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
To se dešavalo sa ljudima koji su imali 6 znamenki u HT-u.
Znam za par slučajeva
Znaci, novi pretplatnik plati ispod pulta da hoce broj sa 6 znamneki, i oni nekome ubiju broj?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:01   #6
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da ne. Broj mora biti u karanteni 12 mjeseci i ne koristiti se (ili neki drugi vremenski period), čini mi se.
Frend je pred koju godinu dobio 6 znamenkasti. Bio je u vlasništvu neke direktorice iz HR cesta ili HR šuma ili tak neš. Saznao je to tako što je zvao lika koji je slao poruke na taj broj da kad se mogu vidjeti nakon dugo vremena da se opet popiški po njemu.

Ima neka fora sa time. Brojevi se recikliraju sigurno jer moj ćaća je imao neki Simpa sa 7 znamenaka kojeg ja iz nekog razloga imam u mobitelu. Neki dan mi se na Viberu pojavila poruka "Ćaća is new on Viber, say Hi". Slika nekog para, nikad čuo ni vidio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 19:59   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Meni se slična situacija dogodila prije 2-3mjeseca, imam ovaj 098 broj sa 6 znamenki, imao sam nešto sitno novaca na bonove i jednog dana samo "neaktivan broj", ne možeš ga ni nadoplatiti ni ništa, piše "broj nije na bonove".

Još se na njega nitko ne javlja, kontaktirao HT i rekli "da vam pošaljemo sim karticu s nekim drugim brojem" ono wtf.

Tako da očito ljudima mogu bonašima uzimati te sa 6 znamenki

Još posjedujem i ovaj dio ali to je sada za baciti:


Taj broj mi nije bio primarni ali stvarno bezobrazno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 22:57   #8
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
I nisu ti ga vratili? Doslovno ukrali? to prijavi HAKOMU. Prvo sluzbeno reklamaciju HT-u i onda hakomu prijava.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 23:00   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
AG, koliko dugo nisi nadoplatio taj broj?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:43   #10
postar1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: zagorje
Postovi: 32



Citiraj:
zahvaljujemo na Vašem javljanju.

Budući da nam je zaštita osobnih podataka naših korisnika jako važna, ljubazno Vas molimo da nam se obrati vlasnik broja na bonove ovim putem ili:

dopisom na adresu Županijska 21, 31000 Osijek
faksom na broj 095 1000 445
s najbližeg Tele2 prodajnog mjesta.




Njima poslan mobilni broj i serijski broj kartice da ne moraju istraživati, a HAKOMU prijava, pa napišem rasplet
-->
Hvala na odgovorima!

Odgovor na prigovor upućen operateru mailom, očito im čitanje i uporaba sivih stanica nije jača strana



Citiraj:
zahvaljujemo na Vašem javljanju.

Budući da nam je zaštita osobnih podataka naših korisnika jako važna, ljubazno Vas molimo da nam se obrati vlasnik broja na bonove ovim putem ili:

dopisom na adresu Županijska 21, 31000 Osijek
faksom na broj 095 1000 445
s najbližeg Tele2 prodajnog mjesta.




Njima poslan mobilni broj i serijski broj kartice da ne moraju istraživati, a HAKOMU prijava, pa napišem rasplet
postar1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2020., 20:26   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bizarna situacija nakon mog posta AG-u

Zove me matera jutros da su starom isključili broj s mreže. Ništa mi nije jasno, oboje su na pretplati. Gledam status brojeva u aplikaciji -> sve normalno.
Prvo je stari zvao podršku, di su ga motali a nije mu tehnologija jača strana, i obećali su da će ga uključiti u roku 24 sata bla bla.
Onda sam ja zvao ponovno. Kao sve je ok bla bla, al mogu resetirat karticu remote. Nakon toga je sve proradilo.

I da, ima simpa broj sa 6 brojeva.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 22:21   #12
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Citiraj:
Autor postar1 Pregled postova
Jučer je djetetu prestao raditi mobitel, dok je bilo u školi. Broj je bio na bonove i u vlasništvu je već nekoliko godina, uredno nadoplaćivan račun (kartica nije istekla). Naravno dok sam je pokušavao nazvati šok, umjesto djeteta javlja se stariji muškarac, ne želim opisivati što sve prođe kroz glavu u taj tren.
Naknadno je potvrdio da je taj isti broj dobio ugovarajući pretplatu. Operater se pravi grbav, nazvat će kad utvde u čemu je problem
Ima li tko sličnih iskustva i što napraviti?
Agent kojeg si dobio kod operatera nema prava pristupa tim informacijama, moze jedino otvoriti ticket da to netko iznad njega rijesi.
Dobro je da si se zalio hakomu, ali ako je broj od pocetka bio u tele2 i nikada nije mijenjao mrezu mislim da hakom nema zapis ciji je broj.

Oni broj nebi smjeli reciklirat ako nije bio neaktivan nekoliko mjeseci. Za ovo imas dokaz, ispis poziva sa svog broja na djetetov prije nego je aktiviran novi sim.

Mislim da im se najprije ovdje dogodila neka greska i da je broj upao u reciklirane ili slobodne...
Uglavnom vjerovatno ce ti ponuditi novi broj jer je to njima sada najlakse rjesenje. Opcija ti je borba s njima, uz pomoc hakoma. Trenutnu simicu cuvaj jer preko njezinog id-a bi tele2 morao moci vidjeti koji je broj bio prijavljen na nju.
tpm4 je offline   Reply With Quote