Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2007., 21:22   #31
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ja bi isel na iriver svejedno. Npr ja imam: IRIVER T10 1024MB
http://links.hr/index.php?naziv=MP3+...kl=350.609.029
i super sam zadovolajn s nijme unutra idu AA baterije koje drze po dva tjedna (niakd nisma u komadu zdrzal tolko da vidim kloko bi bil ekzaktni kapacitet) s time da u zadnje vrijeme imam punjive sanyo 2500 mAh - i trajnost je ista. Mana su mu po meni losa izvedba slusalice (skroz plasticne bez pravog oblika i tezine) pa sam kupil pioneer sluske za 90kn u sonijevom ducanu. Uglavnom mp3 je malo veci zbog te baterije ali je ctrst i otporan na udarce, ekran ima ljepih boja i nebrojeno postavki. Moja preporuka ako zelis da je slusanje bez izmjene baterija sto duze. Review:
http://www.theregister.co.uk/2005/09...ew_iriver_t10/
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 21:56   #32
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Preporuka - Creative Muvo V100

Imam Muvo TX 1GB već neke 3 godine, uz sva fizičke oštećenja koja je preživio radi kao i prvog dana. Jedan od primjera je mojih tada 65 Kg i sjedanje na njega, a podloga beton, rezultat samo manja pukotina na ekranu, a čitljivost skoro pa ostala ista. Rekao sam sebi opet Muvo uzeti kad ovaj papke odapne
Sa dobrom baterijom ala Varta, Duracell i sl. 10 sati slušanja minimalno kod TX modela, mislim da bi se V100 trebao ponašati slično. Naravno c/p prebacivanje fileova bez ikakvih anomalija.

Mislim da ćeš biti i više nego zadovoljan sa Koss The Plug, sa cijenom od 90 Kn best buy
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2007., 22:05   #33
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A očito će i biti tako. Creative MuVo V100 + Panasonic SE-CL20 (koliko sam skužio, ima ih u Teslinoj, produžetak Masarykove u Sony dućanu ?) + punjive baterije i punjač. Koss ima samo u optimumu (barem piše da ih ima tamo), a ako nešta mrzim to su web shopovi

Sad, što se tiče baterija i punjača, pretpostavljam da moram kupiti istu voltažu baterije koje se koriste u MuVo-u (a nigdje nisam videl koji napon treba za player, jel to 1.2V ?), a jel moram na što paziti kod punjača ? Vidim da imaju različite jačine struje, ali to pretpostavljam utječe samo na brzinu punjenja.

To budem onda u četvrtak išel kupit, jer sutra i srijeda su neradni.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 22:14   #34
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
Kvaliteta zvuka (canyon vs creative nebo i zemlja, omisys vs creative slabije primjetno cak i kad koristim postene sluske za razliku od onog njihovog dreqa), turbosmotano sucelje, ekran (jos kad rikne koja ledica u osvjetljenju u duginim bojama ), sporost, grozno piju baterije, a gore receni canyon je blago receno...njezan. Omisysa nisam stavljao na teze kusnje...
ove sluske od kineza su sve grozne, usporedio bi ih sa onim zvucnikom u kucistu
uz njih obavezno moras kupit druge slusalice, to sam mozda trebao napomenuti

sucelje nije bilo bajno ni na jednom od ova dva koja sam imao, al se naviknes, nije mi to bio neki problem, nit su mi puno baterije trosili nit su neizdrzljivi, vidis da sam jednom razbio display i jos ga koristim kao usb stick

no ok, thanks za odgovor


Vuco, kad ga kupis javi kakav je, ako ostane para nakon nove mogao bi i ja otic po jednog, fali mi mp3 vec neko vrijeme al sam skrt kupit novog


Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Sad, što se tiče baterija i punjača, pretpostavljam da moram kupiti istu voltažu baterije koje se koriste u MuVo-u (a nigdje nisam videl koji napon treba za player, jel to 1.2V ?), a jel moram na što paziti kod punjača ? Vidim da imaju različite jačine struje, ali to pretpostavljam utječe samo na brzinu punjenja.
punjive baterije imaju 1.2V, a obicne 1.5V, svi playeri rade s oba tipa normalno.. neznam zakaj su im naponi razliciti

a kaj se punjaca tice to stvarno neznam (ali tipka mi se pa cu svejedno nesto napisat ), na mom sanyo 4 AA baterije od 2500mAh se pune ~24h, na istom punjacu su mi se ove male (800 i 900mAh) AAA punile mislim oko 10ak sati

to s jacinom struje si vjerojatno u pravu, ko zna, znam da postoje oni neki super punjaci ali i da u njih idu i posebne baterije ... to ces morat pricekat nekog kompetentnijeg..

Zadnje izmijenjeno od: hash. 24.12.2007. u 22:25.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 22:21   #35
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
ups/...
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 22:43   #36
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma naravno da ću napisati dojmove, to je najmanje kaj ste zaslužili za Božić od mene

Što se tiče napona punjivih, malo me zbunilo jer sam u 90% slučajeva vidio da imaju napon od 1.2V, a na jednom mjestu sam vidio i 1.5V pa mi je bilo malo čudno. Znači, punjive imaju manji napon, ali svejedno rade. To je ok za znat .

A što se punjača tiče - onaj u Linksu ima 125mAh struje, dok ovaj kaj sam u Kvarku videl (zaš ne obavit sve na jednom mjestu ) ima 250mAh, neki i 300. Dođe isto nekih 50-ak kuna bez baterija koje su posebno (po 17kn 2 komada, 750mAh mislim).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 23:03   #37
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
na mom sanyo pise 1.2V*4 = 0.12A, tak da gledaj dal je ta struja na 1 kanalu ili 4 i tko zna dal se ta struja mnozi sa 4 ako je samo jedna baterija unutra
hash je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 23:40   #38
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Ja bi isel na iriver svejedno. Npr ja imam: IRIVER T10 1024MB
http://links.hr/index.php?naziv=MP3+...kl=350.609.029
i super sam zadovolajn s nijme
kada sam ja kupovao mp3 player bas sam se dvoumio izmedu ta dva playera Creative vs iriver(bas sam to htio predloziti)...sve recenzije koje sam procitao isle su na stranu irivera. Cak je Bug napravio veliki test mp3 playera u kojem je iriver bio "nesto" bolji od tog creativea(ak to uopce sta znaci). Inace iriver je vrhunski mp3 player za malu lovu..jedina mana je debljina playera zbog baterije.

ne zelim te s ovim zbunjivati. I ja sam bio u slicnim dilemama kada sam kupovao mp3...taj Creative je dobar izbor. Nema greske.

Kupi..kupi, kupi
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2007., 16:03   #39
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Bokić, evo opet mene

Neću Vam niti govoriti koje sam jučer imao slatke probleme. Naime, naletio sam, malo onako usputno dok sam surfao, na review iRivera T10 koji dođe oko 580kn kad ono - piše da mu baterija (jedna AA) traje ~45h, malo je poveći i ima jednostavno drag-and-drop sa pjesmama (ako u početku nema, onda se flasha firmware). No, koliko god bio zaluđen sa njime, shvatio sam da uz nega moram i punjač kupiti i eto cijene preko 600kn, tako da sam na kraju ipak odustao od njega. No eto, moral sam to napisati.

Ono što me danas muči (odluka je i dalje na Creative + sluške posebne + punjač i AAA baterije) jesu slušalice. Naručio sam Koss The Plug. Ljudi ih hvale, vele da su ok za te pare (a ja sam too much Jew da trošim 200kn ko hash na EX51 koje isto ljudi hvale na sva usta). No zanima ma, jel trebam ja uz njih i naručiti KOSS Pro Eartip for The Plug ili ja to dobijem uz njih (tipa, da su ovo kao ako zagubim svoje originalne) ? Mislim, oću pitat jel do dodatna oprema ili pak za korištenje The Plug moram imati i to čudo (ti neki čepiči za vuha)?

EDIT:
Pričam o ovom čudu:
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2007., 16:34   #40
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ja sam kupio koss the plug za 50-ak kn, i dobio sam 5 rezervnih cepica, ali nisu te koje si stavio na sliku...mozda ti mislis na neki skuplji model..

btw slusalice su prva liga ako se uspijes priviknut na njih, ja se prvi dan mucio s njima, ali sad kad sam se priviknuo su mi milina, dok naprimjer mom bratu nikako ne pasu i neudobne su mu..

BTW ja imam Sony E002- i jako zadovoljan sam sonijem, baterija je dugotrajna, nijednom mi se nije potrosila do kraja, slusalice su dosta dobre, za razliku za ovih druge koje dolaze s ostalim playericima, jedina veca zamjerka je na sonic stage koji se rusi,bugovit je dosta, ali zato se koristi neka alternativa i to je rijeseno
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2007., 16:41   #41
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ma eto, javili su mi odma i iz shopa, da su to posebni čepići, ako spušiš svoje negdje. Uz ove kaj sam ja naručio dobivam 4 čepića ta za uši. Nije neka cifra, s obzirom da sam naručio više stvari pa je poštarina 36kn za sve, inače bi me samo sluške + poštarina došlo 104kn (do 1kg je mislim 37kn poštarina).

Što se tiče privikavanja, budemo vidjeli. Uvijek ih mogu trapnut na tržnici ako mi neće pasati nakon dan-dva isprobavanja. Sutra se ide i po player i punjač i napokon mogu zatvoriti ovo poglavlje mojeg života
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 19:20   #42
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Evo, stigao player doma. Kratki dojam:
Krenulo je loše, prerano sam se probudio (prije 12h). No, otišao sam još jednom pogledati na Kvarkove stranice da imaju Creative-a na skladištu i sve je bilo u redu. No, uslijedio je hladan tuš i za*** prvi - kako mi je Kvark 5minuta od kuće, otišao sam tamo na slijepo i naravno "popušio". Playera nije bilo, no nudio mi je Nano jer je kao 100% isti MuVo. No njemu nije bilo važno to kaj je bio skoro pa duplo skuplji

To me Hash sigurno ukleo, pa me Bogek kaznil i moral sa put pod noge u ADM, prvi puta u kod njih kupovati. Nazvao prije, rezervirao zadnji komad - nakon sat vremena vožnje tramvajem, ugrabio i Vuco svoj primjerak MuVa V100 od 1GB i razveselio se za žićBo.

Creative MuVo V100 1GB


U paketu se dobije (punjač za baterije ne dobijete ):

  • MP3 player
  • slušalice
  • Duracell AAA baterija nepoznatog kapaciteta
  • manual
  • papirek od Creative-a za dobrodošlicu

Uz to sve, sutra bi mi trebale i stići KOSS ThePljug sluške, pa ću tek onda moći reći koje su bolje.

Veličina playera (da imate neki osjećaj, ovo je pored njega AAA baterija)

Sam player

Slušalice, player i duracelka


Instalacijski CD nisam niti stavljao u komp, odma sam preko drag-and-dropa stavio pjesme na njega (točnije, radio sam to iz Foobara jer tamo imam sve playliste lijepo napravljenje i najdraže pjesme stavljene). Pjesme mogu biti razvrstane po folderima, mogu biti bez foldera. Ima snimanje glasa mada ja to neću koristiti.

Što se tiče zvuka, odmah sam ga išao usporediti sa bratovim Kinezom. Inače, mala digresijica, dobro sam se nasmijao kada sam na kutiji od MuVa pročitao "Made in China". Prvo što mi je prošlo kroz glavu je bilo - dobro da nisam poslušao hasha i kineza kupio .

Što se tiče usporedbe zvuka, s obzirom da je burazov Kinez prije godinu dana došao isto toliko (dobro, čak je skuplji bio - oko 350kn), razlika je nebo i zemlja. Kinez sa svojim slušalicama i Creative sa svojim. To je jasno. Onda sam roknuo od Creative-a sluške u Kineza i bilo je puno bolje, ali opet ne kao kod Creative-a. Razlike ima, ali i Kinez puno bolje zvuči sa poštenim sluškama. Mislim, nemojte me krivo shvatiti. Creative ima malo bolji zvuk kad se uzmu iste slušalice. Možda bi netko, tko ima profinjenije uho nego moje bauštelsko, mogao više nahvaliti to sve, ali ja osjećam malo razliku, ali je ima. Dobro da nisam uzimao skuplje playere, sve sumnjam da bi vidio razliku između Creative-a i npr. iRivera, a šteta novaca.

Sutra kad stignu KOSS-ice, pa da vidim jel uopće na njima vidim razliku. To me puno više zanima.

Sam player je full lagan, sa baterijom je taman. Možda da je malo teži ne bi škodilo, jer bi bio sigurniji sa njime u rukama. Ovako imaš osjećaj da je baterija duplo teža od te sve plastike (koja je IMHO dobro napravljena, no kako je player iz dva dijela i odvojiv je, može se na tom prelomu kada se jače stisne prstima, čut lupkanje jer se ipak radi o dva dijela). Bijele je boje i sve se bojim koliko će ostat takav.
Meni je klasično jednostavan, ne znam jel ima podršku za playliste. Budem još istražio, tek ga imam doma sat vremena, nisam ga niti pošteno poslušao. Kretanje po samom meniju se radi preko scrolla koji ide prema gore i dole, te prema unutra koji služi da bi se ušlo u meni i potvrdila neka postavka. Uglavnom, sve se radi jednom rukom i koliko sam ja to malo sve prošnjofao, relativno se lagano sve u džepu napipa i nemreš fulat (jer ono, ima 4 tipke sveukupno). Jedna stvar sam sad pred kraj uvidio kao manu - naime, lock tipke nema i mora se ući u izbornik i napraviti 2 klika previše da bi se zalockao player.

Ima Equlizer, par onih pretpostavljenih (Normal, Pop, Rock etc.) no ima i Custom EQ i to mi se sviđa. Ima još i "Bass Boost" opciju koja pojača bassove, ali meni se baš i ne sviđa takvo što. Bolje preko EQ-a narihatit malo jači bass, mada ja slušam laganice, a Foo Fighters-i su valjda najjače što se bassa ima.

Riječ o slušalicama - izgledom obične, zvukom čini se malo iznad prosjeka. Ne volim jako slušati muziku i da trešti oko mene. Što se tiče glasnoće, player ide do nekih 25 levela kod Volume-a. Ja slušam na nekih 12 pored kompa koji svira Foobar na normalnoj jačini (prosjek do malo jače) i ne čujem pjesme s kompa. Kako će biti u vanjskim uvjetima, nemam pojma. Javim sutra kad ću i do prošetat player i svoju guzicu do Avenue Mall-a.

Nakon par dana ću i editirati post sa trajanjem baterije i KOSS-ovim sluškama.

Dojam je - dobro da nisam išao na skuplje jer ja sigurno ne bi vidio razliku. Ovaj me došao ko Hashov Kinez, ali je ipak koliko toliko poznatije (mada velim, sve ide iz Kine). Usput sam si kupio i punjač sa dvije punjive AAA baterije od GP-a, kapaciteta 800 mAh. Vjerojatno će biti dosta za kojih 15h slušanja po bateriji.

Cijena - 254 kn u ADM-u.

KOSS ThePlug - 69kn
Punjač baterija + baterije - mislim oko 70kn.

Hvala svima koji su pomogli

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 27.12.2007. u 19:44.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 20:43   #43
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
najs,dobar izbor...
puno sretnih trenutaka i puno mjuze
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 23:41   #44
Baka
Pig on the Wing
 
Baka's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
@Vuco...dobro si izabrao.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Dojam je - dobro da nisam išao na skuplje jer ja sigurno ne bi vidio razliku.
Mislim da bi prije vidio odnosno cuo razliku izmedu playera koji kosta 300 i 600kn (ako se radi o istoj velicini diska...npr 1 gb) nego 600 i 900...hocu reci da sto se cijena vise penje to je ta razlika manja. Mislim u kvaliteti zvuka.

Mislim da nebi bilo lose to jednom testirati...npr. 300, 600, 900, 1200 kn. Iskljucivsi sve dodatne đinđe (izgled, velicinu i tak to). Znaci cisto samo reprodukcija zvuka. Pa da vidimo kolike su razlike. Nadam se da ih ima. I da ne placamo samo ime firme, velicinu displeja i broj gumbica razbacanih po playeru. Iako............glupo je o tom pricat ako se iskljucivo slusa samo mp3 format.

Zato...Vuco uzivaj
Baka je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 23:50   #45
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Dobro, ja sam to samo za sebe rekao. A to kaj je isti mali Kinez napravio hashev i moj mp3 player, to je isto tema za razglabanje
Mada, da, pitanje je i koliko su moje pjesme dobro zripane u mp3 formatu. Ali da bi trebalo neki testić, to sigurno.

Frend mi ima iRivera T10 pa ću ga čak možda i odmah sutra moć pitat da mi da malo da ga poslušam. Iako će pjesme biti vjerojatno drugačije, opet dobiješ neki feeling.

Uglavnom, uživam. Još sutra kada KOSS prihajaju, sreći neće biti kraja. Mora ću si neku pjesmu dobro izripat da osjetim neku prokletu razliku...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 00:16   #46
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Em je zel sve prijedloge u obzir, em je kupil ono s čim je i više nego zadovoljan, em koristi Foobar za slušanje muzike.
Hoćeš-nećeš mora ti biti drago za čoveka.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mora ću si neku pjesmu dobro izripat da osjetim neku prokletu razliku...
Bilo kaj od Lane Jurčević u FLAC, to ti je pod obavezno. Ako ti se njezina muzika ne dopada (makar ne vidim razlog), onda In Flames + Lisa Miskovsky.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 01:12   #47
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čuj ti Varaždinec. Bu tebi bilo drago kad ti ponovno prihajam u grad. Budemo vidjeli jel ima šta doma u FLAC-u, mada sumnjam. A onda bum se konzultiral s tobom, ak niš ne nađem. Barem za Lanu...

Onda ću ti dat da na tren poslušaš moj novi MP3 player, ali samo na tren

A i tko Vas ne bi poslušal ? Svatko ima svoj prijedlog , a onda da Vam svima bude srce na mjestu, uzeo sam od svakoga po malo...
Opet, ja zadovoljan.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2007., 01:34   #48
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj ti Varaždinec. Bu tebi bilo drago kad ti ponovno prihajam u grad.
Meni je uvijek drago kad mogu biti u tvojem društvu. Znaš i clockati, pa je i to plus prilikom prolaska prek Korza.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Budemo vidjeli jel ima šta doma u FLAC-u, mada sumnjam. A onda bum se konzultiral s tobom, ak niš ne nađem. Barem za Lanu...
Onda ću ti dat da na tren poslušaš moj novi MP3 player, ali samo na tren
Lana u playeru, a ja ju na tren slušam - što ti je veselje i opća radost.

Citiraj:
Autor Vuco