Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.10.2006., 14:34   #1
smoks1
Guest
Moj komp
 
smoks1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 343
Reputacija

kako se dobiva ta reputacija?
evo ja imam 1 a dole na onoj "vagi" mi pise 16...

sta je taj 1 a sta je tih 16 ?
smoks1 je offline  
Staro 29.10.2006., 14:44   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2006., 14:51   #3
smoks1
Guest
Moj komp
 
smoks1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 343
i ja svejedno nista ne skuzih
sta je ova 1 pored zelenog kartoncica, sta je 16 na vagi i zasto ti imas 2 zelena kartoncica a ja 1
smoks1 je offline  
Staro 29.10.2006., 15:12   #4
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Here we go again...

Brojka 1 - reputation power
Brojka 16 na vagi - reputation points
zeleni kartončići - nemrem se sada točno sjetiti kaj to je , valjda ovisi o rep. pointovima i power-u

Reputation power ovisi o - godini vremenu od registracije na forum (svaka godina, npr. 1 bod), reputation pointsovima (npr. 1000 reputation pointsa=1 bod) i o broju tvojih postova na forumu (1000 postova=1bod)

Reputation points dobivaš:
pozitivne ili negativne, ovisno o tvojem postu u nekom threadu. Ako si dao neku korisnu informaciju, netko bi ti trebao dati pozitivan rep. point (i ako hoće, taj može i ostaviti komentar). Ako si spamao, svadio se ili offtopicao ili ti jednostavno nekome ne paše nekaj kaj si rekao od toga ćeš dobiti negativan rep. point (On u tome slučaju MORA ostaviti komentar; bio neka suvisla rečenica ili "asfpoka" ovisi o tome - puno je bolje i kvalitetnije neka suvisla rečenica). Dobivene rep. bodove gledaš u Control panelu - gore desno ti je quick links i tamo ti je to) - zeleno ti je pozitivan rep. point, crveno negativan, sivi pozitivan od nekoga tko nema dovoljno rep. power.

Kolika je vrijednost rep. pointova (pozitivnih ili negativnih) koje netko daje? Ovisno kako admini odrede to može biti ili broj rep. powera ili polovica toga (ili 3/4; koliko to admini odrede). Znači, ako ti netko tko ima 16 rep. power da pozitivan ili negativan rep. point, ti na vagici dobivaš (opet velim, ovisno o postavkama administratora) ili 16 rep. bodova ili 8.

Naravno, kako bi se spriječila zloupotreba, ne možeš konstatno nekoga puniti ili mu oduzimati rep. pointove. Kada jednog napuniš, onda ćeš morati malo i drugima davati rep. pointove da opet dobiješ mogućnost da opet onome prvome daš ponovno.

Uglavnom, to je zamišljeno tako da bi se u svakom threadu trebala većina postova ocijeniti od desetaka ili stotina usera (ovisno o veličini foruma). Tako bi se u pravilu i vidjelo ko je dobar i koristan forumu, a tko je tu da samo dela probleme.

Moderatori bi u pravilu trebali svi imati 0 bodova, tako da te i to ne čudi. Kaj još?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 29.10.2006., 15:34   #5
smoks1
Guest
Moj komp
 
smoks1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 343
zahvaljujem
eto,sad sam skuzio o cemu se radi
vjecito sam ti zahvalan
Pozdrav
smoks1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na