Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2019., 23:29   #6571
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Za promjenu, slažem se sa Neo-ST.

Bakkt je prodavanje magle velikim investitorima, ali istovremeno i prodavanje magle svima nama malima.

Recimo da imam 100000 BTC i sad netko hoće 50000 BTC. Sklopimo ugovor na papiru, on mi da keš ili uplati mojoj firmi pare (ili da na ruke fiat) i ja samo pošaljem BTC... i koliko shvaćam to je Bakkt. Firma sa velikim iznosom BTC na walletu. Kad si firma lako je. Možeš recimo ispostaviti račun za "usluge savjetovanja" na 40 milijuna dolara i legalno je. Uzmeš živu lovu i pošalješ BTC prema ugovoru.

Ali to ništa ne utječe na cijenu samog BTC jer nije išlo preko exchangea tj. nije utjecalo na ordere dakle mi maleni nećemo osjetiti razliku. Osim ako... kao što se piše po netu, netko ne napravi hype (a već je hype)... i netko sa "samo" 25 milijuna kupi i digne cijenu 20%. Onda ode gore u nebo.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:59   #6572
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976


Tek naletio na ovo.
Ako je ovo istina, onda mi cijela teorija pada u vodu i još je gore nego što sam mislio.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2019., 11:26   #6573
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Nije po meni BAKKT prodavanje magle, već još jedan način zarade za bogate u ovoj igri. I priča je ponešto šira od pukog sklapanja ugovora, no o tom potom kad će sve što su najavili zaživjeti.


Kako će se to odraziti na cijenu, zaista nisam siguran. Ni kratkoročno ni dugoročno. Ne bih se pozivao na priču s futuresima iz 2017. i krahom koji je uslijedio, ovdje će se ipak trgovati s BTC.


@Neo, može u dvije rečenice za nas koji ne možemo video pogledat?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 11:41   #6574
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Trebaš pogledat cijeli video kad budeš mogao.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:22   #6575
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Pogledao video, dokaze ima, a sad...Zanimljivo sve u svemu. A i oduvik sam mislia da tu nema ni a od anonimnosti.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 16:12   #6576
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Definitivno zanimljivo, znači ukratko postoji patent iz 2001.godine koji govori o crypto algoritmu koji je vrlo sličan Bitcoinu.

Ono što je najviše "opasno" jest da u tom patentu piše da su autori zaposlenici NSA. Ako su oni to napravili onda zaboravimo sigurnost Bitcoina, jer oni sigurno onda imaju i kompletan način za nadzor svih transakcija i kako doći do svakog.

Ovo bi trebao detaljnije analizirati, ali poslao sam na još par ljudi iz područja kriptografije da vide taj patent. Zanima me reakcija Vitalika na ovo.

Ono... tko bi mislio da bi se ovako nešto moglo dogoditi. Ako Vitalik ovo potvrdi računajte na 0 dolara vrijednosti Bitcoina u roku od par sekundi. Tko će htjeti imati nešto čiji je autor NSA.

Stvarno... "I didn't see that one coming".
lit je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 16:39   #6577
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Ali čekaj pa SHA algoritam i dolazi od NSA od samog početka, pa onda svi i znaju za tu činjenicu. Mislim i dalje je čudno da koristimo njihov algo jer šta mislite da tvorac istog nema backdoor za svoj izum.

Ne vidim kako Bitcoin može onda biti siguran algo kako se "reklamira" u javnosti. Sve što proizađe iz NSA labosa ne može nikako biti sigurno. U tom slučaju backdoor sigurno postoji.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 17:11   #6578
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Zato udjite u Ether...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 18:05   #6579
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Zato udjite u Ether...
Da, tko bi rekao da postoji mogućnost da Eth bude novi kralj.
Kad čovjek misli da je sve vidio, onda te šokiraju sa takvim podacima.

A baš čitam kako Australija planira uvesti u "normalne" burze pametne ugovore, kao nadogradnju starih burzi na novo doba. To im je u planu od 2020.godine.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 18:58   #6580
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Ne razumijem, jeste se vi sad udružili da bi trolali povremene posjetitelje čitače ili kaj?

Utrošio dvadeset minuta gledajući ovo....dokaze koje? Dokaza prezentiranih u ovom videu ima ravno 0. Nula. NULA. ZERO. donde esta la biblioteca?
Teoretičar zavjere ala Ivan Pernar style. Otkrivanje tople vode, prikaz površinskih informacija koje popuni vlastitim fantazijama. Otkriva ima i prezime čovjeka, njegovu adresu i poziva ljude da ga podsjete, jer je lik radio na hash funkcijama? daj me nemoj... Ostale besmislenosti da ne spominjem.

Bitcoin nikad nije bio anoniman, već pseudoniman. Bilo tko nas može skinuti full node, i ima cijelu povijest svake transakcije od genisis blocka.
Lightning network je anoniman
His Airness je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2019., 19:27   #6581
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Mene video uopće nije zanimao jer sam skužio odma da je sav u zavjerama, zato čitam patent o crypto algoritmu koji je sličan sha-256 (Bitcoinu). Patent je iz 2001.godine, organizacija podnositelj je NSA.

Čitaj patent da shvatiš o čemu govorimo, napravi analizu tog patenta i javi dojmove.

Zašto o tome nitko prije govorio, ne znam, da znam sve odgovore ne bi ovdje bio nego bi se družio sa svojom kristalnom kuglom.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 20:33   #6582
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,340
Zacrvenilo se na burzi, bit ce da trejederi citaju ovaj topić pa se rjesavaju kriptosa!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 20:43   #6583
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Mene video uopće nije zanimao jer sam skužio odma da je sav u zavjerama,