Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2014., 19:24   #61
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

Uglavnom , kad se to isto gleda na TVu gledatelji dobiju samo goli k**** jer se ljudi ne vide.
Molim te pojasni ovo .

@mbuljuba obično ti projektor ima servisni meni u kojem možeš vidjet stvarni broj sati lampe ... bar mislim
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 20:16   #62
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@mbuljuba, da ovo što Forace kaže...postoji service izbornik u kojeg ulaziš sa nekom kombinacijom tipki na daljincu, koja je kombinacija ćeš morati malo progooglati...kod nekih projektora će u service menu biti stvarni broj sati (ukupni) a kod nekih samo broj napravljenih resetova na lampi pa sa time nećeš znati stvarni ukupni broj.

dakle ako si napravio sada jedan reset on se zabilježio, ako nađeš stavku u kojoj piše da je bilo dva ili više reseta na lampi onda je prodavač resetiro lampu i nećeš saznat ukupne radne sate.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2014., 09:48   #63
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
Stigao mi je PJ
Evo dva dana se zezam sa njim (mjesto,kablovi,fotelja itd)
Slika je po meni super i po danu i po noći
(možda zato što za bolje i neznam)
Gledam na zidu širine 2,5m PJ udaljen 4,5m
Probao sam neku igru ,isto super
i ...za kakav smještaj si se odlučio - strop?

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
Po mraku kad su svjetlije scene
Soba mi bljesti ko da sam popalio sva svjetla
Na zidu je jupol,svi zidovi su bijeli i vrata
Koji bi dulux trebao za ofarbati ekran
Kako znati koliko je gaina
Muči te presvjetla slika ili soba?

Svjetlinu slike možeš riješiti sivom bojom.
To če imati utjecaj i na sobu.
Ipak , ako želiš riješiti sobu , to ne ide bez oblaganja nekom tkaninom koja upija svijetlo....no u večini slučajeva dovoljno je da prostorija nije sva u bijelo ...da je na podu tamniji tepih te zavjese...

Uz to , svjetline se možeš riješiti na par načina i bez bojanja....
Lampu staviš na low/eco , prešaltaš na neki 'cinema ili movie mod te maksimalno udaljiš projektor i smaniš zum.
Eventualno , možeš kupiti ND filter te smontirat ispred leče.

Ako to ne rezultira dovoljnim padom svjetline udreš projektor čekičem

Višak svjetline se riješava puno lakše nego manjak iste i siguran sam da če bilo što od navedenog biti dovoljno....a imaj na umu i da intezitet svjetline pada tokom vremena

Što se gaina tiče , ako je jupol matiran i ne muči te hotspoting ,gain je najvjerovatnije sitno ispod 1.0

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Za boje i zid treba pričekati Imagine-a, ja nikad nisam sa tim eksperimentiro.
Na tablu lesonita zaljepiš drveni okvir da dobiješ rigidnu površinu i ...bojaj.
Sad se ne sječam što si natezao ali bojanje je lakše od natezanja a i običan duluks nije loš. Uz to , imaš ispriku da ideš na 2.40:1 . Reci da češ bojat! - znam da želiš

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
kakvog onda uopće smisla
Ima hvaliti se ,u oglasima, koliko je koji projektor
potrošio sati , ako svatko može resetirati sate lampe.
Projektori za razliku od Tva imaju svoj vjek trajanja a nova lampa kod nekakve entry level klase projektora nerjetko dođe - kao pola projektora. Ima i zamjenskih koje ne traže toliko ali svejedno -s lampom na izdisaju imaš dodatni trošak te zajebanciju. Ljudi to ne vole pa se prodavači hvale da je projektor novi i nekorišten te kao potvrdu navode stanje brojača sati.


Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Molim te pojasni ovo .
Pretpostavljam da imaš Tv?

Ispod su ti 2 snapšota. Materijal je 1080p i iako nisu fulskrin , čovjek ne može reči da ih muči razolucija pa su nejasne.





E sad...

Znaš kako ova "povorka" izgleda na 140" dijagonale (Ok , film je u 2.2:1 formatu što rezultira slikom od 130" na ekranu od 140" u 2.39:1 formatu ali nije toliko ni važno) s 4-4.5 metra udaljenosti?

Znaš kako izgleda ta ista povorka kad film pustim u kužini na 37" LCD ( u biti se dobije 35" dijagonale jer TV 16:9 a film u 2.2:1 formatu) preko medija playera te se udaljim 4-4ipo metra?

U prvim uvjetima imaš povorku a u drugim uvjetima imaš nešto nevidljivo - crtu na obzoru.

Sad sigurno misliš da se kur*im. A ako spomenem kako film nisam htio gledati dokle nisam kalibrirao projektor ...što sam radio 2 puna dana ...shvatit češ ko preseravanje , zar ne ?

Vjerovao ili ne . ne radi se o "čiji je veči" več o činjenicama i nečem drugom...a to bi tražilo malo više kuckanja za objasnit.


Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
dakle ako si napravio sada jedan reset on se zabilježio, ako nađeš stavku u kojoj piše da je bilo dva ili više reseta na lampi onda je prodavač resetiro lampu i nećeš saznat ukupne radne sate.
Mislim da zaista nema šanse da to sazna jer je u 'oglasu' pisalo 365 sati a u u naslovu 30sati. A on ga je dobio s 4 sata i sad je to resetirao na 0.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 11:19   #64
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
i ...za kakav smještaj si se odlučio - strop?

nisam se još odlučio
prostorija je malo zeznuta 5 x7, to je predsoblje u potkrovlju sa
puno zidova i vrata i rupom za stepenice ,gdje je rijetko koji zid okomit na drugi.
na ovom mjestu di je sad PJ ne može stati više ljudi, fotelja i to..
kad bi ga premjestio na drugu stranu i uperio prema balkonu
trebao bi neko platno preko balkonskih vrata

nisam naišao nigdje na odgovor da se može kupiti neko platno u metraži
i ofarbati sa duluxom ili nećim drugim ( vjerovatno i nije nešto pametno)
orginal platna na 3m širine nisu baš jeftina


Muči te presvjetla slika ili soba?

prostorija mi je sva bijela , u proljeće ću je okrećiti u neku drugu boju
kad skupim više iskustva sa PJ
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 13:37   #65
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
@Forace

Iako "čiji je veči" nije poanta , gornje je vrlo lako svesti upravo na to pa evo da malo opširnije objasnim...

Filmovi su umjetnička djela. Umjetnička dijela koja ti pokretom kamere i sadržajem prenose ili bolje rečeno 'izazivaju' emocionalne odazive te navijaju moždane vijuge. Pošto je pokret kamere sugestivan imaš prezentaciju ideja i emocija. Budi ti 'dušu i um' te formiraš stavove ili mijenjaš postoječe.

Ono što želim u biti reči je da ništa u filmovima nije slučajno.
Ok , nerjetko glumačke improvizacije rezultiraju zanimljivim sitacijama i scenama koje nadu svoj put u filmski uradak ali to opet ne završi slučajno u filmovima.

Da bi nastalo to umjetničko djelo , pošteno se naradi dosta ljudi.
Naradi se redatelj , glumci , kinematograf , scenograf , snimatelj , montažer , ekipa za zvučnu podlogu , osoba koja radi na gradaciji slike pa sve do nekakvog tipa koji povlači fokus. Svi oni potroše poprilično vremena da bi gledatelj nešto dobio u cca sat-ipo.

Večina filmova malo smrdi a malo miriše. A nerjetko nam se (nama gledateljima) servira čista pita govana. Namjerno ili ne , činjenica je da je profit ogroman motiv iza svega. No u nekim slučajevima , usprkos toga , servira ti se nešto fino. Redatelj se prema tebi ne odnosi kao prema moronu. Poštuje te se. Ne lopataju ti govna u facu prazneči nekakvu septičku jamu pokretnih slika. A u tim slučajevima , ne misliš li da je u redu nešto i uzvratiti. Pokazati malo poštovanja prema redatelju ili studiju. Npr. pogledat 'end credits' do kraja ili tu i tamo iznajmiti blurej u videoteki umjesto downloada ili ako je nekome mrsko kino ,malo sačekati neku normalnu verziju filma.

Večini ljudi koje sam ja imao prilike upoznati, tako nešto nije ni na kraj pameti. Filmovi kakvi god bili se prekidaju prije nego se pojavi prvo slovo na kraju , gleda se na svačemu i kad se skida , skida se žnj kvaliteta.

Kad čovjek gleda Lawrenca gleda jedan od najboljih filmova ikad napravljenih. Film je osvojio 7 oskara u vrijeme kad su oskari imali malo drugačije značenje.... gleda film s jednom monumentalnom pričom. Jedan brilijantan film. I to ne samo u jednom pogledu. Epsku priču s odličnom Leanovom režijom , odličnom glumom , te montažom koja je rezultirala jednom koherentnom cjelinom....čovjek gleda film s odličnom kinematografijom. Jednostavno rečeno - vizualni spektakl koji traje skoro 4 sata. Spektakl kojeg su šutali na 65mm film za razliku od raširenog 35mm. Uglavnom , čovjek gleda jedan veličanstveni film.

I onda dođe prosječna internetska budala kojemu druga budala spomene film radi nečega kao epske scene s bunarom i dolaskom Sherif Alija ....i onda spomenuta budala ukuca "Lawrence of Arabia" u YuTub na poslu i ljepo se posere na vrh svega.

Da gledao je film ali je dobio istu stvar kao što bi dobio onaj koji bi vozio Ferari po makadamu ili onaj koji bi otišao mirisat nekakav parfem na karepovac. Dobije 'goli ku*ac' a ne film.

Oni koji drže malo više do filmova , skinu isti za zanimljivu večer s ženom ili curom ispred Tva, i onda sutra prijateljima ide ,pogledan je "Lawrence od Arabije"... i uz napomenu "verzija od 16Gb"!!

Gledajuči LOA , gleda se film nastao prije vremena kad su redatelji počeli razmišljati o činjenici da neče svi to gledati na velikom platnu. Sažeto , čovjek gleda film najmjenjen za kino dvoranu. Sve izgleda bolje na večoj dijagonali ali ako išta baš traži dijagonalu ili bolje rečeno "zahtjeva dijagonalu" - onda je to Lawrence od Arabije.

Gledajuči taj film na Tvu koji je kupljen jer se morala imati zadnja riječ tehnike kao 3200Hz panel ili zakrivljeni ekran , gledatelj bude doslovno opljačkan dojma. A to je zaista šteta jer je otišlo puno truda u nastanak tog filma a da ne govorim o utrošenom trudu ili bolje rečeno vremenu i novcu za remastering kako bi mi gledatelji dobili 'više'.



Čitajuči moj stav sigurno si reagirao jer smatraš da sam ipak "malo" pretjerao , zar ne?
No gledaj ....prva slika koju sam zakačio je kad Sherif Ali na fenomenalni način bude uveden u priču a ona druga slika je zadnji kadar one sekvence kad kreču na Akabu.
Za razliku od kompozicije i načina na koji je kadrirana prva stvar , druga je pomalo bezveze ali svejedno , pogledaj veličanstvenost tog prizora. Na projektorskim dijagonalama dobiješ zapanjenost tim prizorom. Dobiješ jedan grandiozni kadar!
Na onom mom LCDu ih kuhinje to izostaje. Vidi se crta ali umjesto crte vidim 'povorku' samo zato jer znam da je to povorka a ne crta.
Yebalo mene ako bi vidio povorku u tom kadru da film gledam po prvi put i u tim uvjetima.
Za Sherif Alija su složili poseban objektiv! Kad Tafas primjeti nešto u daljini i nervozno ispusti "kantu" , to na TVu i projektorskim dijagonalama diše potpuno drugačije. S večom dijagonalom čovjek vrlo brzo primjeti da se ne radi o nekakvoj bandi ,primjeti i to da na mjestu "bez vode" ima života jer nešto progmiže po žutom puteljku a još kad primjeti da deve seru i trčeči , nije mu ni na kraj pameti da gleda film.


E sad , koliko je to važno za doživljaj filma?
Ili koliko je NEvažno što su nočne scene snimane po danu s filterima pa deve imaju sjene?
Prvi dojmovi su obično najjači i prvo gledanje u principu formira stavove koji se rijetko mijenjaju. Kad se to sagradi na lošem temelju onda bože pomozi. Tehnički gledano , ukradeš dio po dio filma i ode uvid u isti.
Nemamo svi mi isti vid a ni iste televizije kao ni kauče na istoj udaljenosti od naših ekrana. A bome nemamo ni iste stavove o stvarima a ni istu listu pogledanih filmova. Zbog toga bi zasigurno bilo zanimljivih odgovora na ta pitanja.

Iako je "kineski LED projektor" kriva tema za tako nešto ...iako če netko reči da ovo nije podforum za film več tehnikalije , smatram da je gledanje u tom kontekstu doslovno nezabilazno.
Na forumu tehničke prirode je putem nekakvog automatizma vrlo lako sve spomento zanemariti jer realno film možeš danas pogledati i na mobitelu. Zbog toga je priču o veličini ekrana lako okarakterizirati kao priču "čiji je veči".
ALI , spomenuto nebi trebalo zanemariti jer sve tehnikale ne postoje same za sebe. Tu su zbog filmova i glazbe. Bez filmova i glazbe ništa od tehnikalija nema smisla. Rezolucije nemaju smisla , veličine ekrana nemaju smisla , sposobnost vjernih reprodukcija boja nemaju smisla , sposobnosti zvučne rekreacije prostora nemaju smisla , sposobnosti subwufera nemaju smisla , raznorazni grafikoni , bitrejti, certifikacije i razno razni kodeci - sve to jednostavno nema nimalo smisla.



EDIT:
@mbuljuba

Otvaraš kino pa je važno što su zidovi pod kutem i što ne možeš ugurati 15 ljudi i 10 fotelja?
Jedino što bi ti trebalo biti važno je da riješiš te refleksije i da je projektor okomit na ekran te u centru. A da si išao na LCD nebi ni to bilo važno. Balkon riješiš zavjesom i bonogracijom a ako več kupiš platno , bojati isto je šteta te zafrkano s tehničke strane...iako izvedivo.
Što se krečenja tiče ,jupol je realativno jeftin a s onim jub tonerom i komadom štapa dobiješ željenu nijansu u roku odmah. Kupiš još papirnatu traku od 10kuna te daš 20kn za onu prozirnu foliju 4x4 metra , nabiješ valjak na dršku metle i u sat-2 si gotov s cijelom prostorijom bez da si obojao bilo što što nije trebalo obojati. Ako ti smeta što prostorija svijetli ne vidim razloga da se patiš do prolječa.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 30.11.2014. u 13:51.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 16:00   #66
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
jako malo ljudi gleda filmove u detalje kao ti
puno ljudi ce reci za neki film da je dobar iako nisu primjetili sve te scene
i puno njih ce se osjecati poslje ono vau kakav film
a i teško je primjetiti nešto na filmu ako se koncentriraš na titlove
nije tesko primjetiti ni da je neki film treće razredan gledajući ga i na mobitelu

meni je ovo gledanje filmova preko projektora nešto extra dobro
i dalje ne primjećujem neke scene u pozadini zbog kojih bi trebao uživati više
ali mi je daleko bolje gledati na velikom ekranu nego na malom ( da bar mogu napraviti još veći )
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 14:18   #67
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Pogledao jučer:
Let's Be Cops (2014)
Minuscule: Valley of the Lost Ants (2013)
The Babadook (2014)

Umjesto da sad meljem , daj pogledaj nešto od to troje?
Nakon toga mi najozbiljnije reci - bili dobio isti filmove da si to gledao na mobitelu?

Bili mogao doživiti sise Natashe Leggero da ih nisi vidio u 1:1 mjerilu več kao 2 točke na mobitelu ...
Bili mogao upiti tu ogromnu količinu detalja šume i osjetit život bubamare na mobitelu...
Bili mogao osjetiti atmosferu zadnjeg filma i misliš li da bi ti prenjeo tjeskobu da si ga gledao na mobitelu.

Daj , čisto me zanima


btw, ....zbog čega ne možeš iči na veču diagonalu? po svemu sudeči ne muči te svjetlina pa ....što te spriječava ? Udaljenost projektora , širina ili visina ekrana? Ako je visina ograničavajuči faktor , možeš iči na scope ekran
A probleme zbog lošeg kontrasta i osvjetljenog okvira riješiš s nekakvim maskingom na leči kojeg postaviš pod kutem da se ne reflektira nazad. Traži malo zafrkancije no zasigurno je bolje nego da oko slike svijetli 16:9 okvir
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2014., 23:14   #68
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
nema smisla uspoređivati film na mobitelu i film na zidu
ja ponekad pogledam film na mobitelu na poslu da skratim vrijeme ( ukradem 2 sata)
ali nisam ništa propustio ,jer filmova ima previše i nema šanse sve pregledati
na zidu je zanimljivo i gledati tv i igrati igre i surfati

nemogu povečati dijagonalu jer mi je zid širok 2.4m
na drugoj strani su mi balkonska vrata . tu bi mogao staviti neko platno širine 3m
i napraviti da bude kao rolo zavjesa
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2014., 13:46   #69
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@Imagine - Ajd ukratko ću napisat trenutnu situaciju: da, imam TV. Panasonicovu plazmu 42" staru 3 godine? ... plazma se uzimala jer nije bilo LCD.a (bar tada) koji je mogao vjerno reproducirat crnu.

Šta se tiče formata ne forsiram 16:9 nego si u većini filmova ostavim one crne trake, jer kad staviš na 16:9 odreže se lijepa količina filma sastrane.

Većina sadržaja koji se gleda zasad su serije i sam TV-program, a za to je dušu dao 16:9. Kad smo kod sadržaja lista kvalitete izgleda otprilike ovako:

-dobar film - ja gledam- Blueray - 50GB
-serija-> 1080p
-film-ukućani gledaju-1080p ili 720p ako ja ne gledam

Ove ostale "kvalitete" samo ako određeni sadržaj nije dostupan u gore navedenim ili se nekom ukućanu žuri nešto gledat .... .

Tako da mi nije strano to tvoje opširno pisanje o tematici i općenito doživljaj filma kao takvog, jer ruku na srce čak ni 42" telka nije usporediva sa poštenim projektorom i slikom na zidu .

Šta se tiče projektora imao sam prilike imat pod rukom ove jeftikanere (acer, benq) sa 800x600 rezolucijom i ustanovio sam da si privatno nabavljam nekog takvog da bi mi to bilo bacanje novaca jer ne zadovoljava moje standarde (recimo to tako), a iskreno nemam pretjerano vremena za filmove i pošteno uživanje pa je priča kućnog kina kod mene još uvijek na čekanju .


A isto tako mi recimo nema smisla uzet sad neki pošteniji projektor, a ne imat pošteni audio sustav koji bi to popratio. Kad kažem pošteni mislim nešto jače od trenutnog logija X530 koji je na telki, a opet ne nešto preskupo.

Recimo da sadašnji setup zadovoljava moje trenutne potrebe, a u budućnosti se nadam nabavit neki projektor te pripadajući audio sustav tako da se određeni materijal poput kvalitetnog filma ili koncerta može pogledati u za to zadovoljavajućim uvjetima.


p.s. udaljenost od telke je nekih 2.5-3m mislim.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2014., 12:40   #70
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
nema smisla uspoređivati film na mobitelu i film na zidu
ja ponekad pogledam film na mobitelu na poslu da skratim vrijeme ( ukradem 2 sata)
ali nisam ništa propustio...
Nema smisla uspoređivati ali ipak misliš kako nisi ništa propustio?


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
nemogu povečati dijagonalu jer mi je zid širok 2.4m
na drugoj strani su mi balkonska vrata . tu bi mogao staviti neko platno širine 3m
i napraviti da bude kao rolo zavjesa
Pošto si ograničen širinom onda 16:9
Kao nekakvo brzo i jeftino riješenje uzmeš tablu lesonita i iza naljepiš drveni okvir za rigidnost a naprijed bojaš. Na vrh uvidaš 2 kukice kao i na strop i kad ti treba objesiš a kad ne gledaš makneš i imaš normalnu prostoriju.
Rolo platno nije problem napraviti što se tiče platna a može se napraviti i 'tensioned' u DIY varijanti. Problem je 'valjak'. Ja sam eksperimentirao s drvenim jer je to bio največi promjer koji sam mogao nabaviti. Iako mi se činilo rigidno u odnosu na uže cijevi rezultat su bili valovi koji su se pogoršavali s vremenom. Iako čovjek ne primjeti na prvu malo iskusnijem oku ne treba puno da upadne 'u oko'. Eto ti sodom kao primjer

Nedavno sam u gradu vidio dosta dobar mehanizam za podizanje zavjesa od 'ALU protekt' i zaista izgleda fenomenalno.
Trebalo bi samo promjeniti materijal i eto rollOn platna. Pogledaj. Ima čak i solucija s motorom.
Ali cijene su im takve da je jeftinije kupiti platno.



@Forace

Svaki put kad se od mene zatraži da 'upalim nešto' ovo mi je jedna od dražih stvari za pustit. Od normale do potpunog kuršlusa u 20 minuta.

Zadnji put mi čovjek rekao da je to bilo na TVu i da mu je film bezveze.
Ja svejedno pustio i ....da nisam stopirao film 20ak minuta poslje , čovjek bi pogledao cijeli film. Film koji je več gledao i film koji mu je bezveze!

Od prve scene ga dijagonala uvukla u film.
A kad su krenule munje te kad je stroj izašao iz zemlje , tip je rukom stezao rukohvat na kauču

Ja film više znam napamet a dijagonala s vremenom izgubi "vilica do poda efekat" ali je uvjek zanimljivo vidjeti kako je dovoljno samo "malo" više dijagonale , "pinku" saraunda te "komadić" subwufera da nekog uvuče.

Inače , na momente se primjetila fleka na slici jer se PJ takav vratio s servisa pa mi se nije dalo zafrkavati s kalibriranjem slike ....a po jednom subwooferu sam nešto petljao pa je bio van pogona. Želim reči - mogao se taj film pogledati i bolje.
Ali i tako nešto je bilo dovoljno da čovjek stane i bulji ko blesav.

Kad ljudima spomeneš dijagonalu svi automatski pomisle na nekakvi blockbuster a ta vrsta filmova nije za njihovo fino nepce pa ....na svom Tvu ne propuštaju išta značajnog. A kad im spomeneš saraund ili subwoofer svi opet pomisle na nekakvi blockbuster a to im je unaprijed šit pa opet ne propuštaju išta.

LOL na kvadrat.

Subwufer traže i horori a ne isključivo ekspozije a saraund i dijagonalu traži običan žamor ljudi na nekakvom balu a ne samo fijučkanje metaka.

Kao što smo rekli film se može gledati i na mobitelu a kamoli ne na TVu.
Iako s malo više dijagonale ekrana čovjek NE dobije nekakvo automatsko silaženje boga filma u njegov dom te nekakvav direktan uvid u redateljevu viziju ....to definitivno olakševa stvar jer je film i rađen za veču dijagonalu. Kao što gledanje s saraund sistemom olakšava stvar jer je film napravljen s tim na umu.

Pošto sve to košta lakše je zatvoriti jedno oko i reči da se ne popušta puno.

Da, možeš film pogledati i kad odstraniš dijagonalu , saraund te subwufer ....a ako ne znaš kako te može uvuči u priču kad se sve to ljepo složi , film može bit gledljiv bez ikakvog problema a navedeno se može činiti kao suvišno. No to "suvišno" je razlika između tebe 'tamo' i tebe 'gledaš film'.

Naravno , svima nama su potrebne različite stvari za to. Jednome je dovoljan malo veči ekran a drugom bolji subvufer a trečem bolji / udobniji kauč. Kako god okreneš stvar se svodi na... što bolji ekran , saraund i subwufer - to ti je draže pogledati film. Mislim da se s tim možeš složiti?

Gledano u tom kontekstu , kad se navikneš na određenu razinu doživljaja npr. 42" plazmu, film na mobitelu je pušenje na doživljaju , zar ne ?

Zadnje , BluRay i 50GB 1080p materijal za 42" sa 3 metra?

Ako ti je ono što gledaš toliko važno da koristiš tu razinu kvalitete materijala te displej s vjernom reprodukcijom crne ,zbog čega nebi stavio kauč na 1.5 metar umjesto 3 metra?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.12.2014. u 15:27.
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2014., 01:23   #71
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
to sa lesonitom bi bilo jednostavno rješenje ali gdje makniti 3m ploču kad mi ne treba

napravio sam valjak od cijevi za rinu fi 100 , na krajevima sam napravio plastićne ležaje
mislim da nema potrebe za nekim mehanizmom ( bar meni , 6 okretaja i platno je dolje )
našao sam neku sivu plahtu 140x240
u pozadinu sam stavio crni najlon da se ne skrozira
slika i nije toliko loša , ali plahta je tanka pa leluja iako sam je zategao i lako se zgužva

sve to izgleda ko šaka na oko , ali ću kasnije napraviti kutiju od rigipsa i
sakriti cijev

tražio sam u par trgovina u osijeku gdje prodaju materijal na metre , ali tamo imaju samo neke tanke materijale za suknjice

neznam od kakvog bi materijala trebalo biti to platno
imam rolo zastore i čini mi se da bi taj materijal možda bio dobar ( čvrst, tanak ,ne gužva se),
ali se jako skrozira ,pa bi svi susjedi mogli gledati xxx filmove.

na eyebu i alixpresu ima platna sa crnom pozadinom , ali to mi se čini ko da je najlon

možda bi oni plastični stoljnaci bili dobri .
s jedne strane je glatka plastika u boji ,a sa druge nekakav bijeli materijal sa sitnom teksturom

evo par slika
slika na zidu
Click image for larger version

Name:	DSC_0917.jpg
Views:	768
Size:	213.4 kB
ID:	14213
slika na plahti na suprotnoj strani
Click image for larger version

Name:	DSC_0926.jpg
Views:	564
Size:	347.6 kB
ID:	14214

Click image for larger version

Name:	DSC_0919.jpg
Views:	526
Size:	392.5 kB
ID:	14215

Click image for larger version

Name:	DSC_0928.jpg
Views:	475
Size:	379.8 kB
ID:	14216
slika iz dvorišta
Click image for larger version

Name:	DSC_0931.jpg
Views:	479
Size:	251.3 kB
ID:	14217
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2014., 10:19   #72
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
to sa lesonitom bi bilo jednostavno rješenje ali gdje makniti 3m ploču kad mi ne treba
Ako nemaš gdje s pločom mogao bi umjesto vješanja na konop ili sl. ,napraviti tvrdu vezu između table i stropa. Na ljevu i desnu stranu ekrana naljepiš štape koji idu do stropa a na strop su spojene šarkama. I kad ne gledaš sve skupa ljepo zarotiraš na strop te s nečim zakačiš. I nikome ne smeta tabla.

Naravno, sve ovisi o tebi i prihvatljivosti estetske strane.
Ja sam upravo zamjenio nosac za PJ. Skinuo ga s Vogels mounta od 600kn te ga okačio na DIY mount koji me došao čitavih ...35kuna
...i koji izgleda dest puta gore od Vogelsa. Ali sam dobio ono što sam htio.
Tabla na stropu sigurno nebi izgledala lijepo kao roll platno ili obojani zid ali je definitivno najlakši , najeftiniji te najbolji način da dobiješ dobru površinu za projiciranje.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
napravio sam valjak od cijevi za rinu fi 100 , na krajevima sam napravio plastićne ležaje
To je ona tanka limena cijev za oluk?
Koliko je to rigidno ...ne savija ti se ?
i...zar to nema spoj po dužini?

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
mislim da nema potrebe za nekim mehanizmom ( bar meni , 6 okretaja i platno je dolje )
Iako se može reči da je "potreba" ovisna o tome koliko ga često vrtiš , kako god okreneš to če ti dop*zdit prije ili poslje pa zašto nebi sebi olakšao. Onaj mehanizam za rolete je jednostavan za priključit konstrukciji.


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
našao sam neku sivu plahtu 140x240
u pozadinu sam stavio crni najlon da se ne skrozira
Zaboravi lancune i raznorazne kese...

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
slika i nije toliko loša , ali plahta je tanka pa leluja iako sam je zategao i lako se zgužva
Onaj dio koji visi ...neka nešto na njemu visi.
Dakle , nategneš je i za zaklamaš na neku dugu dasku i otežaš s nečim.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
sve to izgleda ko šaka na oko , ali ću kasnije napraviti kutiju od rigipsa i
sakriti cijev
Ne zaboravi ostaviti dovoljno mjesta da ti bude dostupno za nekakve buduče modifikacije. Nikad ne znaš što ti može pasti napamet.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
tražio sam u par trgovina u osijeku gdje prodaju materijal na metre , ali tamo imaju samo neke tanke materijale za suknjice

neznam od kakvog bi materijala trebalo biti to platno
Zaboravi robnu metražu. Sigurno u gradu možeš nači nekakav obrt koji se bavi s tendama , nadstrešnicama za kafiče ili pokrivačima za kamione ...
Ako nema prodam ti ja nešto slično što mi je ostalo
Uglavnom ,otiđeš tamo i pokupiš par uzoraka.
Doma pogledaš kako izgleda refleksija i odlučiš se za nešto.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
na eyebu i alixpresu ima platna sa crnom pozadinom , ali to mi se čini ko da je najlon
Na iBeju ima svega i svačega. Onoga što nevalja i valja. Kao popularni BC.
Problem s svime je što ti to dostavljaju 'složeno' i kad dobiješ , ako ne namjeravaš rastezati na okvir - zaboravi.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
možda bi oni plastični stoljnaci bili dobri .
s jedne strane je glatka plastika u boji ,a sa druge nekakav bijeli materijal sa sitnom teksturom
Materijale s glatkom sjajnom površinom zaobiđi jer češ imati hotspot problem. I to poprilični. Isto tako zaobiđi i sve materijale poput lancuna jer ti ipak treba refleksija...

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
evo par slika
Ako ti smetaju crne crte a ne zeliš se zafrkavati s maskingom na leči jer traži preciznost ...uzmeš 2 štapa i na svaki zaljepiš po cijeloj dužini cca 30cm nekakve crne zavjese. S strane ekrana staviš male kukice i kad gledaš scope format , objesiš napravljeno da pokriva crne crte. I eto jednostavnog masking sistema i crnih crta - koje su crne.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2016., 11:17   #73
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
Pozz.
Imam priliku doci u posjed Excelvan GM60 led.Malo sam gledo po youtube,i vidim da je slika ok....Uzeti ili zaobici kineski shit?Sta kazete?
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na