Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2011., 11:06   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Shuttle XPC Barebone SH67H3 - Sandy Bridge HTPC

Testirali smo Shuttleov barebone za Sandy Bridge.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:33   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
krešimire, sad pazi šta ću te sljedeće pitati

1. da li na sendi briđevima on-die vga, tj. intel driveri imaju sljedeću mogućnost:



2. kad to stiže u hrvata?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2011., 11:37   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dobar članak

Lijepo kućište, šteta što nema displej neki, makar s osnovnim informacijama jer puno podiže vizualni dojam uz korisnost.
Što se tiče zagrijavanja, vidi se da je hlađenje na limitu, a uostalom i naznačeno je da je tih 95W vršna vrijednost koju može podnesti hladnjak no dobro bi došla opcija undervoltanja u biosu koja je nažalost izostavljena.

Šteta što nema slike kućišta dok je napunjeno s komponentama, konkretno diskom, dvd romom, grafom te kabelima. I kakav je vent od napajanja, buka i zagrijavanje samog napajanja?


I nažalost, opet dobivam 404 kad pokušam otvorit onu sliku u tekstu. Izgleda da mi je komp uklet
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pupo kako si mi točno pomogao sad ti?

imho ja nisam zagovornik displayeva naprijed pošto mi u mraku ti skakajući drekovi više smetaju nego koriste, ali eto svakom svoje... da ne spominjem kako redovno dižu 100+€ konačnu cijenu.

@krešo...

3. 2 x 3.5" hdd idu nutra bez beda? stane možda još negdje i 2.5" ssd?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:57   #5
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
krešimire, sad pazi šta ću te sljedeće pitati

1. da li na sendi briđevima on-die vga, tj. intel driveri imaju sljedeću mogućnost:

2. kad to stiže u hrvata?
Eto slika svih kontrola vezanih za boje al mi se čini da toga nema. Kad stiže nemam pojma, al ću pitati ljude u Shuttleu.

http://imageshack.us/photo/my-images/51/44842328.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/830/35889596.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/861/24474223.jpg/

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobar članak

Šteta što nema slike kućišta dok je napunjeno s komponentama, konkretno diskom, dvd romom, grafom te kabelima. I kakav je vent od napajanja, buka i zagrijavanje samog napajanja?


I nažalost, opet dobivam 404 kad pokušam otvorit onu sliku u tekstu. Izgleda da mi je komp uklet
Slika sad radi, a na vent od napajanja sam u potpunosti zaboravio jer je praktički nečujan.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
@krešo...

3. 2 x 3.5" hdd idu nutra bez beda? stane možda još negdje i 2.5" ssd?
Ne, ja sam za SSD koristio Corsairov adapter i jedno 3.5" mjesto. Možda bi ga mogao zgurati pa da visi, za to mjesta ima
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:06   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hvala ti na trudu hvatanja slika... iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.

kad je limited range, a po defaultu i ati i nevidija stavljaju limited jer prepoznaju telku, a ne monitor kao output device, onda je slika na plazmi katastrofa, na lcd-u tak svejedno

shvatit ću ovaj drugi dio kao potvrdan da stane 2 x 3.5" jer mi tako odgovara, a eventualni ssd može i visit što se mene tiče

bogati do neki dan sam planirao iskeširat 1500kn za lian-li htpc kejs koji ima prednje usb 3.0 i onda dođe ovo za maltene iste pare, ali ima i ostatak kompa... pure epic.

1 x pcie x16 za eventualnu vga i 1 x pcie x1 za tuner, di ćeš bolje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:14   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hvala ti na trudu hvatanja slika... iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.

kad je limited range, a po defaultu i ati i nevidija stavljaju limited jer prepoznaju telku, a ne monitor kao output device, onda je slika na plazmi katastrofa, na lcd-u tak svejedno

shvatit ću ovaj drugi dio kao potvrdan da stane 2 x 3.5" jer mi tako odgovara, a eventualni ssd može i visit što se mene tiče

bogati do neki dan sam planirao iskeširat 1500kn za lian-li htpc kejs koji ima prednje usb 3.0 i onda dođe ovo za maltene iste pare, ali ima i ostatak kompa... pure epic.

1 x pcie x16 za eventualnu vga i 1 x pcie x1 za tuner, di ćeš bolje.
Da, da, cijena za sve što nudi je super. Utrpaš dobar proc i imaš zvijer od HTPC-a

Samo koliko vidim Shuttle nema distributera za Hrv, ali znam da rade na tome da ga nađu
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:15   #8
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
240€ nije baš 1500kn, a i kad to zaračunaš po našoj tarifi od x10, dobiješ skoro 2500 a i upitna je dobavljivost kod nas

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pupo kako si mi točno pomogao sad ti?
ke?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 12:22   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma meni je i trenutni e7300 dosta, eventualno bi utrpao ssd pošto sad već image-keš i metadata od preko 200 filmova i ~1500 epizoda serija treba malo da se zalaufa

usb 3.0 je mandatory pošto sam okružen lijenim ljudima kojima je glavna "e daj mi donesi..." i onda ja gledam u ekran dok se prebacuje 50gb podataka na usb 2.0 ladicu.

ajde šatl, ajde kreni...

edit: @pupo... ja bi dao 2500 za tak integriran sistem bez beda, evo računaj recimo taj lian-li + psu + mbo + cooler uz opciju da uvijek možeš naletit na mbo ili neku kombinaciju mbo i komponente zbog kojeg komp neće u s3 recimo i dao si dreku pljusku.

Zadnje izmijenjeno od: syss. 14.06.2011. u 13:35.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 15:41   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
iz tog razloga već dvije generacije intela (g41 i g45) preskačem int. vga, što je imho šteta, i koristim ati pci-e neku truljagu jer mi ne treba samo da daje sliku.
Ivy Bridge bi trebal ispraviti sve nedostatke koje Intel fura u posljednjim IGP generacijama, a AMD-ov Llano je već sad na dobrom putu da većinu slabašnih diskretnih grafičkih kartica pošalje u ropotarnicu povijesti.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas