Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2010., 12:52   #1
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Spajanje LCD TV-a i PC-a

Operativni sustav je Windows 7 x64.

Grafička kartica je fiksna na matičnoj ploči, a radi se o nVIDIA GeForce 7050PV/nForce 630a. Na sebi ima DVI i VGA. Monitor računala sam spojio na DVI i ostao mi je slobodan ovaj VGA.

TV je Philips 32PFL3605/12. On na sebi ima VGA, HDMI i druge priključke.

Ja sam spojio TV i PC s pomoću kabela za VGA. Na TV-u sam dobio samo wallpapers od PC-a i ništa više.

Rezolucija na PC-u je 1280 x 1024. Tu rezoluciju sam namjestio i na TV-u, ali ništa. Kad sam išao i NVIDIA Control Panel, tamo mi je za TV preporučena rezolucija 1680 x 1050 na 60 Hz. Namjestio sam i to, ali opet imam samo sliku radne površine računala i ništa više. Restartao sam računalo i u početku podizanja sustava sam imao na TV-u sve što i na računalu, sve do pojavljivanja loga od operativnog sustava.

Molim pomoć.

Zadnje izmijenjeno od: mandak. 16.10.2010. u 13:49.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 14:44   #2
dedaWraith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
A kaj bi ti htel da ti bude na tvu? Pa kad extendaš desktop, na monitoru imaš fino desktop ko i do sad, a na tv-u bude samo wallpaper.

Ak oces duplicirat opalis na dsktop desni gumb, personalize i tamo na multiple displays duplicate.
U biti nisi ni postavil pitanje, tak da ...
dedaWraith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2010., 15:23   #3
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Slažem se da sam se nespretno izrazio. Ti si ipak shvatio o čemu se radi. Problem je riješen.

Puno hvala.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 15:31   #4
mklobu43
EonCentar
Moj komp
 
mklobu43's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 98
Evo covjek je sve objasnio, a evo da malo jos pojasnim,
dakle imas 2 opcije extended i clone,
u ovoj prvoj opciji tj slucaj koji ti sada imas, samo ti se desktop rasirio tj prosirio i na tv,
sto znaci ako npr hoces gledati film, pokrenes player na monitoru i uhvatis ga i povuces na stranu dok se ne pojavi na tv ekranu, i za sve drugo isto tako.

edit
evo dok sam slagao post vec je problem rjesen, molim moda da obrise moj suvisan post..
mklobu43 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2010., 17:28   #5
tolerant
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Dobro da sam nabasao na ovaj post! Ja ima problema sa spajanjem, situacija ista, spajanje lcd-a i laptopa putem vga kabla. Grafička Ati Mobility Radeon HD 2600. Kada ih povežem isto mi se desktop pojavljuje na tv-u i jedino to, ali želim gledati filmove, you tube sa laptopa. Izgleda da sam napravio Extended ali i Clone na driverima od grafičke tj. ne znam ga napraviti.
Može li mi netko u mom slučaju pojasniti korake kako se prvilno spaja tv i laptop i podešava u postavkama windowsa i grafičke Ovako to izgleda. Click image for larger version

Name:	ati radeon.gif
Views:	1790
Size:	54.8 kB
ID:	11290
tolerant je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:00   #6
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,400
odlučio se spojiti LCD TV sa kompom i sad me zanima kako je najbolje spojiti?tv ima i HDMI i DVI izlaz isto kao i grafulja...e sad DVI kabel imam kod kuće,dok bi HDMI trebao kupiti pa me zanima preko čega je bolje spojiti(nije mi toliko bitna kvaliteta jer ionako ne gledam Full HD filmove nego ripove raznorazne ).
i što se tiče reproduciranja zvuka preko TV-a,a ne preko zvučnika od kompa trebam li neki posebni audio kabel ili se može podesiti ovako?
i da kada spojim komp i TV sve podešavam iz CCC-a ili?nisam nikada radio to još pa ne znam kako i šta.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:13   #7
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Ako želiš zvuk na tv-u onda spoji sa HDMI kablom.
Sve je manje više plug n play, napraviš gore opisani clone/extend, uvjeriš se da imaš instalirane ATi audio drajvere i to je to.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:26   #8
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,400
aha ok,onda ću uzet HDMI kabel....i da pardon na tvu nema DVI izlaz nego onaj plavi(nisam siguran kako se zove,a na grafulji mi je spojen monitor u DVI ),ali kako god uzet ću onda HDMI ako i zvuk preko toga može.Hvala

EDIT: i da još jedno pitanje samo,vidio sam da neki spajaju komp i TV HDMI-DVI kabelom,e sad jel ima to neke veze ili to rade samo jer nemaju na grafulji HDMI izlaz?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:38   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
imas za kupiti adapter, ili kabel koji s jedne strane ima DVI s druge HDMI muski:


ili adapter koji upiknes u graficku, i odmah iz njega imas zenski HDMI:



ovih drugih imaju ljudi/servisi, jer cesto dolaze u bundleu grafickih, pa ce ti biti puno lakse za naci.


a sto se spajanja tice, vjeruj mi da je puno bolje preko HDMI-ja. ja sam isto imao spojen preko VGA, slika je ok, nista posebno. ali preko HDMI-ja ti doslovce boje ozive, puna je i bogata svaka boja, razlika nebo i zemlja (pogotovo na kvalitetnijem materijalu, ja inace isto vozim samo ripove, i vidi se razlika). plus zvuk je itekako jaci i cvrsci preko HDMI-ja nego preko 3.5mm ulaza, jednostavno spajaj (posto imas mogucnost) preko HDMI-ja - neces pozaliti.



jedino jedno pitanje, koju graficku imas i TV, je li HDready ili fullHD? ako je HDready mogao bi naletiti na isti problem kao ja, premala radna povrsina s obzirom na izgled W7 (ja imam W7 na HTPC-u). jer na 720p je 1280px x 720px, i sve izgleda lijepo i ok, ali je ogromno. pa jednostavno nemas prostora u folderima, tj opcenito svemu, ali film izgleda 5/5 .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 12:51   #10
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
HDMI kablovi (barem oni koji se mogu kupiti u našim trgovinama) prenose samo sliku (ne i zvuk).
Zato preporuka HDMI-->HDMI kabel + DVI-->HDMI adapter i miran si.

Evo nešto o toj temi -> klik <-
-->
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
EDIT: i da još jedno pitanje samo,vidio sam da neki spajaju komp i TV HDMI-DVI kabelom,e sad jel ima to neke veze ili to rade samo jer nemaju na grafulji HDMI izlaz?
U većini slučajeva DVI-->HDMI kablovi (barem oni koji se mogu kupiti u našim trgovinama) prenose samo sliku (ne i zvuk).
Zato preporuka HDMI-->HDMI kabel + DVI-->HDMI adapter i miran si.

Evo nešto o toj temi -> klik <-
E-mil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2011., 12:57   #11
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,400
a jel ima samo HDMI kabel?znači bez tih adaptera?jer imam i na tv-u i na grafulji slobodan HDMI izlaz,dok mi je na grafulji monitor preko DVI-a...

grafulja je HD 5770,a TV je Toshibin 26 inča ekran(66cm).
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 13:01   #12
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Komplicirate čovjeku...Ak ima HDMI na tv-u i na grafičkoj, koji čemu bog adapteri?
Kupi običan hdmi za 40kn i spoji.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 13:05   #13
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,400
e to me samo zanimalo,jer sam se bio malo pogubio u kablovima i adapterima
ništa uzimam onda to,hvala.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 13:09   #14
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Komplicirate čovjeku...Ak ima HDMI na tv-u i na grafičkoj, koji čemu bog adapteri?
Kupi običan hdmi za 40kn i spoji.
zato sto nije napisao - do maloprije?

uglavnom to je to, meni maticna ima HDMI out, samo piknes HDMI kabel u graficku i TV i vozi .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 13:12   #15
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
odlučio se spojiti LCD TV sa kompom i sad me zanima kako je najbolje spojiti?tv ima i HDMI i DVI izlaz isto kao i grafulja...e sad DVI kabel imam kod kuće,dok bi HDMI trebao kupiti pa me zanima preko čega je bolje spojiti(nije mi toliko bitna kvaliteta jer ionako ne gledam Full HD filmove nego ripove raznorazne ).
i što se tiče reproduciranja zvuka preko TV-a,a ne preko zvučnika od kompa trebam li neki posebni audio kabel ili se može podesiti ovako?
i da kada spojim komp i TV sve podešavam iz CCC-a ili?nisam nikada radio to još pa ne znam kako i šta.
Nabijemvasćorave
tech je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 13:30   #16
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
dogada se .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 16:52   #17
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,400
e ovako evo kupio sam hdmi kabel i spojio i sad mi suženo sve na monitoru i ne mogu ništa raditi na njemu nego na TV-u(makar je tv ugašen ili nije u PC modu).
sad jel se može podesit to nekako da radim sve na monitoru dok su spojeni TV i komp ili se mora uključivati i isključivati stalno HDMI kabel?znači npr upalim komp radim na kompu normalno i kada želim gledati film uključiti na TV-u PC mode i da se ona prebaci na tv?čačko sam u CCC tamo i nisam ništa uspio skontat,nadam se da ste me skontali u čemu je problem
i da što se tiče reproduciranja zvuka na TV-u,gdje to podešavam?
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 09:33   #18
Amir666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 1
spojio sam komp preko hdmi kabla na lcd ima sliku sli ton nema moze li mi neko pojasnit kako da to rijesim
Amir666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 10:19   #19
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Amir666 Pregled postova
spojio sam komp preko hdmi kabla na lcd ima sliku sli ton nema moze li mi neko pojasnit kako da to rijesim
Pomoglo bi da znamo koja je grafička u pitanju?

Moraš instalirati odgovarajući HDMI audio driver (ako već nisi, provjeri u device manageru) i onda u postavkama zvuka podesiti da ti zvuk ide preko HDMI-a
u windowsima xp: control panel - sound and audio devices - audio - default audio device podesiti na hdmi izlaz
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 10:23   #20
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ili jednostavnije - desni klik na ikonu zvuka na taskbaru/playback devices i tamo staviš hdmi.
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 10:26   #21
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor blackened Pregled postova
Ili jednostavnije - desni klik na ikonu zvuka na taskbaru/playback devices i tamo staviš hdmi.
To sam zaboravio, valjda zato što je micanje te ikone jedna od prvih stvari koje napravim na windowsima
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 22:54   #22
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
Da ne otvaram novu temu...na komp mi je spojen monitor LCD prek VGA kabela, a TV LCD prek DVI->HDMI...sve to sljaka super ali ima jedan problem.

Na monitoru rezolucija 1280x1024 sve super, na TV-u je onda ista a to mi ne paše. Nije mi potrebno da radim na oba u isto vrijeme, stoga bih si htjeo napravit da kad ocu radim na monitoru kad ocu da radim na TV a da ne moram mjenjat postavke.

Probao sam napravit 2 user-a znaci jedan je monitor a drugi je TV. Na monitoru namjestio odnosno ostavio sve iste postavke, dok sam sa drugim userom postavio DPI na 150 i fullHD rezu, DPI uredno radi na monitoru ostane stari DPI dok se na TV kada prebacim user uredno postavi na 150, ali rezolucija ostaje ista tj moram prebacivati u postavkama opet, windows je 7 x64.

Znaci kako bih mogao napraviti 2 usera pa kad kliknem ja monitor da se upali samo monitor sa svojim postavkama, a kad kliknem na user TV da se upali samo TV sa svojim postavkama. Thnx
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 02:53   #23
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
WinKey+p pa saltaj sta ti pase.
Ne trebaju ti 2 acc kad u letu mozes prebaciti solo sliku na zeljeni display.
Prvi puta kad podesis rezolucije za solo prikaze, biti ce zapamcene (i u slucaju ako su razlicite) za svaki display zasebno.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 12:27   #24
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
yes, ali DPI ostaje isti a meni na monitoru je normalni a za TV mi treba 150% posto mi je sve sitno...al dobro posluzit ce zasada ovaj prijedlog thnx
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 14:52   #25
pilotbabo
Registered User
 
pilotbabo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: na nizbrdici
Postovi: 67
spoji sam tv preko hdmi kabela sa kompom, ima slike nema zvuka, os win 7, grafa hd 6870, kako da dobijem zvuk, ne mogu naći nigdje kako da prebacim na hdmi, može pomoć..



riješio, hvala....

Zadnje izmijenjeno od: pilotbabo. 23.01.2012. u 14:59.
pilotbabo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 20:12   #26
Fantoom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 5
Pozdrav, nadam se da nisam fulio temu za postavljanje pitanja...

kupio sam Philips 26" lcd tv i spojio ga na kompjuter kako bih ga koristio ujedno i kao monitor. Lcd je povezan VGA kablom na PC. dok ga koristim kao tv sve je OK, slika je odlicna, medjutim, kada prebacim sa tv-a na VGA kako bih koristio kompjuter, na lcd-u se pojave tanke horizontalne linije koje titraju tako da cijeli ekran titra, pogotovo na svijetloj povrsini.
Da li je problem u grafickoj, napajanju kompa, ili u tome sto je sve povezano vga umjesto HDMI kablom...ili nesto sasvim trece?
Je li moguce nekako podesiti sve to kako ne bih morao kupovati graficku sa HDMI izlazom, jer na ovoj nemam HDMI izlaz (ako je problem u grafickoj a ne u necemu drugome? (Graficka karta je nVidia GeForce 8600GT - 512MB)
Fantoom je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 20:25   #27
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Koliko je dug vga kabel i koju rezoluciju imas kada je spojen na telku?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 20:58   #28
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Da ti nije možda refresh rate na nekoj nebuloznoj vrijednosti?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 23:40   #29
Fantoom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 5
Kabl je dug 1.5m (nov kupljen uz telku). A Rezolucije sam sve isprobao, al isto bude...sad je na nativnoj - a prikazuje mi da je nativna 1024x768.
a refresh rate na nVidia control panelu pod opciom "Change resolution" je 60Hz, ali kada udjem pod "Adjust desktop size and position" prikaze da je 85Hz. A ja bas se i nisam usudio da sam pokusavam mijenjati to oko Hz.
Fantoom je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2012., 23:56   #30
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Zar nema ta 8600gt dvi konektor iza? Nabavi dvi to hdmi kabel i uzivaj.

Ako je telka ova, Rezolucija zaslona je: 1366 x 768p
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na