Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2008., 21:43   #91
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
pise i na plotu pichka

Ma i ovaj moj JVC je 50w, al hebo me svako ako ima vise od 15-20w po kanalu
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 21:49   #92
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ma koji mrtvi wooooferi slozeni doma u garazi.

igrom slucaja imam par prijatelja koji se bave profesionalno glazbom u autima. Jedan od njih je najveci strucko za to podrucje u HR. Sub se stavlja ONDA kada imas dovoljno svega ostalog (srednje - visoko) i SAMO ako ti STVARNO fali niskih. Ja sam cuo hertz elipse spojene drito na HU (blaupunkt neki) koje nadsviraju 300w magnat sub. Nemojte mislit da nisam trazio pojacalo i gurao ruku pod sicive. Jesam.

Konkretno imam

ovo:

deh4800mp

Elipse

Postavljene ovako

prednji komponentni - prethodnik ovog modela

Prednje mjenjam sa hertzom ovih dana, cisto da dobijem malo vise zvuka napred.

Ono sto ljudi rade obicno je da si sami projektiraju muziku, ulupaju 6k kn i skuze da imaju samo bassa, al dobro bitno da se cuje po jarunu.

Tak sam i ja ljepo fino slozio to sve i reko super. Idemo po woofer. Dodjem kod frenda, e lik na ti 2500kn sutra dodjem po auto oc JL audio monoblok i sub neki. Naravno da mi se udrio smijat u facu. Uzeo je 200kn ostalo mi vratio i reko dodji navecer po auto. Znate sto je napravio? Rastavio mi je auto, koj inace ima jednu od boljih zvucnih izolacija od svih auta koje sam vidio i JOS ga je dampirao (samo gepek, vrata dolaze kad zamjenim sistem na red). Razlika? Puno vise od tih hebenih 200kn za materijal. Ono sto je osnova svega je damping, da zvuk ostaje unutra, a ne da ko oni seljaci na jarunu u opelima svirate za publiku.

Cuo sam muziku u jednom polu bas sto je ovaj frend slagao u kojoj su bila napred 2 17cm komponentna i otraga elipse na nekom neprejakom pojacalu i alpine Hu. Usao sam u auto i nisam mogao disat kolko je to glasno islo. prvo sam isao otvoriti gepek da vidim di je sub. Nasao sam prvu pomoc, prsluk, litru ulja i sok iz menze. Sub nisam nasao. naravno magnet na elispama je bio poveci

Najbolje mi je kad ekipa na neku tvornicku muziku u golfu 3 stavi 500w woofer. A jos su mi bolji oni sa kojima odes u ducan po HU i misle da je 4x50w sony za 500kn isto ko i alpine 4x50w za 2500kn.

Muzika u autu nije nuzno skupi sport, al treba imati mozka i posavjetovat se. Odes fino u absolute i da vidis kak ce ti sve biti jasno.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2008., 21:54   #93
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to je to fleksonja

inače do sada nisam naišao na hu razumne cijene, a da ima preko 4 x 20-24 (pravih) w... tako da bi 4 x 40 ili 4 x 60 bi mogli uzeti pod pmpo vrijednosti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 21:57   #94
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
A jos su mi bolji oni sa kojima odes u ducan po HU i misle da je 4x50w sony za 500kn isto ko i alpine 4x50w za 2500kn.
Fleks, ne zayebavaj. 4x50 je 4x50. i za 500 kn i za 2500 kn. i to svi znaju
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:02   #95
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
to je to fleksonja
neznam sto si se neckao do sad to napisat, pa sam morao ja. Cek sad drvlje i kamenje na mene od pobornika sony autoakustike. Jedino sto su dobro imali u auto akustici u zadnjih 5 godina su bile one xplode elipse za 300kn sto su svirale krasno. Ne ove nove, nego one prije.

Citiraj:
inače do sada nisam naišao na hu razumne cijene, a da ima preko 4 x 20-24 (pravih) w... tako da bi 4 x 40 ili 4 x 60 bi mogli uzeti pod pmpo vrijednosti.
ako mozes se ikako isprsiti kupi alpine. Ako nemozes pioneer 4xxx ili 5xxx serija . Blaupunkt je isto ok, al jebat ga mislim da je malo presku, a pregadan.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:11   #96
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
slony+magnat= katastrofa

magnat je za nabijačinu nis drugo...ja sam prije bio samo za nabijačinu u autu al ono kad krenem slagat setup nebu bilo samo za nabijačinu...i nebu bilo slonija (nedo bog veceg zla) i magnata.

nakon slusanja par sistema ljudova sa cice foruma, najvise mi se svidio focalov zvuk, ne preskup a jako dobar... ono je da je to sviralo na xxx eura pojačalima ali opet svi znamo da je focal dobar, do pred koji tjedan (auto sajam) nisam čuo ni jedan focal...al ono paf kad sam cul. jos focal + genesis ili phase.......looodost


btw - meni elipse kvare totalno zvuk kakve god bilo...hebeno je naštimat ako imas elipse, sub i neke prednje sisteme...najbitniji su prednji...dampat ak nista bar vrata...kako je fljeks rekao damping sprečava zvuku da pobjegne a prvesntveno da umrtvi to silno železo...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:14   #97
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Slaganje kvalitetne autoakustike u kvalitetanom autu je vrlo jednostavno ako se vodite osnovnom niti:

Stavite nešto Europsko u nešto Japansko. Nikako obrnuto jer ćete dobiti drek na šibici.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 22:18   #98
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
još bi se dodao na ovu rakovu filozofiju sa jednim dobrim starim - "manje je više"
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 23:08   #99
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Slaganje kvalitetne autoakustike u kvalitetanom autu je vrlo jednostavno ako se vodite osnovnom niti:

Stavite nešto Europsko u nešto Japansko. Nikako obrnuto jer ćete dobiti drek na šibici.
Japansko imam, sad mi treba para za Europsko.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 23:13   #100
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Slaganje kvalitetne autoakustike u kvalitetanom autu je vrlo jednostavno ako se vodite osnovnom niti:

Stavite nešto Europsko u nešto Japansko. Nikako obrnuto jer ćete dobiti drek na šibici.
dobra..ali igra i kombinacija Europsko u Europsko..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2008., 23:39   #101
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Da se ne bi zajapurili dežurni dušebrižnici, moram kazati kako se samo malko šalim. Iako mislim da nisam previše od dobrog recepta, svakako nisam najbolja osoba koja će trabunjati o akustici. Imam Pioneera koji je imao funkcije (zvuk nebitan, ali ne loš) i neke elipsaste Pioneere koji su bili ušarafljeni u vrata i gepek. Nisu se od tamo pomaknuli ni milimetra.

Čuo sam koješta u autima. Blaupunkt mi se najviše svidio. Već za entry modele se dobije pristojan zvuk. Samo će ljubitelji lampica, bljeskalica i žmigalica biti razočarani (sjetite se kako imam Pioneera ). Tako se dobije jeftino i zadovoljavajuće.

Jeftina pojačala (kakva uglavnom imaju svi koji misle kako imaju super akustiku u autu, samo iskrivljavaju zvuk. I onda na to sve ušarafe 128-bitni mp3 i misle kako su glavne face.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 15:24   #102
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Da se ne bi zajapurili dežurni dušebrižnici, moram kazati kako se samo malko šalim. Iako mislim da nisam previše od dobrog recepta, svakako nisam najbolja osoba koja će trabunjati o akustici. Imam Pioneera koji je imao funkcije (zvuk nebitan, ali ne loš) i neke elipsaste Pioneere koji su bili ušarafljeni u vrata i gepek. Nisu se od tamo pomaknuli ni milimetra.

Čuo sam koješta u autima. Blaupunkt mi se najviše svidio. Već za entry modele se dobije pristojan zvuk. Samo će ljubitelji lampica, bljeskalica i žmigalica biti razočarani (sjetite se kako imam Pioneera ). Tako se dobije jeftino i zadovoljavajuće.

Jeftina pojačala (kakva uglavnom imaju svi koji misle kako imaju super akustiku u autu, samo iskrivljavaju zvuk. I onda na to sve ušarafe 128-bitni mp3 i misle kako su glavne face.
pa sad,nebih se složio sa tobom kako je pioneer loša marka,ja sam prije imao blaupunkta i sad imam pioneer-a DEH 30-MP i puno bolji zvuk ima.
Fora je u tome što je bitnije da su zvučnici kvalitetni od toga da je HU kvalitetan.
konkretan primjer kod mene, imao sam astru g i u njoj standardne zvučnike i blaupunkt cd,neznam koji model ali 4x40w, nakon toga sam kupio pioneer jer su mi svi govorili da mi je blaupunkt kriv za loš zvuk,što u biti nije bila istina,krivi su bili zvučnici,tek kad sam kupio prave zvučnike (phase evolution cfs 165.25) su stvari sjele na svoje mjesto,kristalno čist zvuk uz solidnu dozu bassa a sve to samo na prednje zvučnike.
nakon toga sam vratio nazad blaupunkt unutra i razlika je bila nebo i zemlja što se tiče zvuka, blaupunkt ima puno slabije visoke tonove i baseve, no svejedno opet je 100 puta bolji zvuk nego na standardnim zvučnicima, tako da iz prve ruke mogu reću da teorija o skupom HU i bilo kakvim zvučnicima pada u vodu.
ovo za jeftina pojačala se u potpunosti slažem,imam par poznanika sa mac audio i tim forama pa ih moli da stišaju glazbu dok se vozimo,sve što čuješ je treštanje i bass.
tko hoće dobro pojačalo,ispod 1,5k kn nema šta tražit i naravno,ako hoćeš krajnju kvalitetu reprodukcije zaboravi na 128bit mp3 zvuk.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 17:55   #103
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Vidim da brkate dosta stvari.
Dakle velika većina tj. 99% HU ima navedeno 4*45(50)w, međutim to je njihova vršna snaga koja vama ne predstavalja ništa. Naime, realna muzička snaga HU je 22 i neš sitno wata, te ako očekujete da će focal, DLS i sl prednji sistemi svirati perfektno na HU gadno se varaju. Nadalje, nije zvuk HU u nižoj i srednjoj klasi jednak HU u višoj srednjoj klasi i dalje. U to sam se osobno uvjerio. Najprije sam imao Pioneer deh 3600mp, a nakon njega sam kupio 5800deh. Preporodio sam se.

Da bi iskoristili puni potencijal, a i dobili zvuk koji se očekuje od takvih zvučnika potrebno je pojačalo. I da zaobiđite svakako Sony, Renegade, Kenwood i sl marke car audiohifi-a za 400kn u dućanu. To ne valja!

Što se tiče prednjih sistema, ako ne mislite ulupati pare u carhifi i želite nešto što će samo bolje svirati na HU onda netrebate ni otvarati ovakve topice. Kupite sony, pioneer i sl zvučnike za do 300kn i bit ćete presretni.

Svi misle da je ovaj hoby za bedake željne dokazivanje. Doduše ima takvih puno, njima je važno samo da lupa. Ima s druge strane i onih koji žele jednostavno kvalitetniji zvuk, a na tom putu ima dosta prepreka. Naravno prva su financije

Eto nedavno sam švrljao i složio jedan setup.

Otprilike ovako:
HU deh p6000ub
E sad, ja bi razmislio kad već dajem novce za ovaj da vidim što se još nudi sa usb priključkom.
Prednji sistemi:
Sveprisutni
RS6A
200eur
Makar bi tu odlično igrali i mac Audio CFX 2.16, ako su to ustvari Phase (zaboravio sam kak se zovu )
JBL GTO 1004 1770,00kn
Infinity
REF 1250W


Tako nekako bi bilo ok. Za ovo bi ti još falilo cca 150kn. E da + kablovi 300kn + kutija cca200kn.

Čovjek me pitao za utrošiti 700eur. Prema ovome još mu fali 100eur

Al onda je to to.

Ovo je samo ogledni primjerak jednem malo kvalitetnije opreme.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2008., 19:46   #104
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
mac Audio CFX 2.16 su ustvari kopije phase-ovih cfs-a 165,25... nisu za
bacit...ali phase je phase

to ke velis da focal, dls nece svirat na hu, varas se...mažu up pm na 25wrms al nista bez ampa...jedno 150wrms i to je to..al bez visokih napred nema zvuka.
bego2 je offline   Reply With Quote