Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2008., 13:44   #241
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor gbijelic Pregled postova
dali ce kvaliteta zvuka biti bolja u odnosu na audigy se? zbog toga je i kupujem
..zanemarivo bolja,govorim iz prve ruke,ali ako vec uzimas svakako uzmi "music" verziju
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 13:53   #242
njubina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 24
Kupiš Audigy se u HG-spotu za nekih 170 kn i pukneš modane drivere i dobiješ X-Fi Xtreme audio .

Evo ti link;
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=47961

Radi na mojoj Visti bez problema... uštediš skoro duplo novaca.

Edit: koliko vidim po tvom postu ti imaš SE...probaj sa ovim driverima razlika u kvaliteti zvuka se primjeti .
njubina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2008., 13:58   #243
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Gbjelic, kakve zvucnike imas?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 14:00   #244
gbijelic
Premium
Moj komp
 
gbijelic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Oslo
Postovi: 806
genius 5.1 5000, zasto?...ovo sa modanjem cu pokusat, jel ima kakve prednosti sa tim driverima
gbijelic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 14:08   #245
njubina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 24
Zvuk je dosta jači nako modanja , glasniji .Subjektivno ....bolji je.
njubina je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 15:44   #246
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Za te zvucnike ti je ta koju imas ova ti je ok, probaj ju jos modat, neces nista dobit sa ovom Music za 600 kn.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 16:55   #247
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Zvučna

e ovako... trebao bi neku zvučnu do cca 1000kn
gledao sam uzeti neki DAC, jer mi treba za spoj sa pojačalom, ali u tom rangu DAC-ovi na koje sam naletio ne vrijede baš novaca pa sam se odlučio dalje raspitati...
znači, važan mi je samo stereo...


thnx unaprijed
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 14:13   #248
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Imam Denona pma 500 (mislim) onaj od 1500kn i Dali Concet 2 zvučnike. Trenutno to slušam na Audigy 2 karti i želim nešto bolje. Molim vas da me savjetujete koju kartu da kupim.

Vidim da se navode e-mu karte 1212 (interna) i 0404 (usb) kao dosta dobre. Čak se interesiram za ovu usb 0404 jer otkad sam stavija dvi 3870 u crossfire nemam više slobodnih PCI slotova (moga bi jadan oslobodit da baš triba).

Idem na bolje rješenje tj. ako emu 1212 ima bolji zvuk od ove 0404 (usb).

Ili je možda bolje da kupim neki DAC (do 1500kn) pa spojim to na integrušu. Samo neznam gdje da kupim taj DAC. Iz Splita sam. Molim nekoga tko se razumi da me savjetuje. LP
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 15:55   #249
sysyphus
Premium
Moj komp
 
sysyphus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ši
Postovi: 90
zanima me jeli ko vec proba modati ovu karticu i dali bi mi se vidila velika razlika na z 5500...pa ono ako ima neko ko je radija da kaze cita san na onom forumu ali tija bi cuti i od vas ako je ko radija ...
sysyphus je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2008., 17:51   #250
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Kakva je Terratec Aureon 5.1? Da li na nju mogu spojiti izlaz na front panelu?
Imao sam Audigy 2 (ne ZS) i 4 i obje su mi bile dobre, dosta bolje od one integrirane na MSI K8N Neo4-F, dok mi je sada integrirana na ABIT AN M2 jos losija od oni na MSI.
Na ovim Audigy me smetalo to sto ih nisam mogao spojiti na front panel, pa ako ima nešto više manje (prije manje) iste kvalitete zvuka a da se može... naravno najniže cijene, X-Fi Gamer mi je ipak malo preskupa
Inače komp je za igranje i mutimediju (od glazbe isključivo MP3)

Fala
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2008., 21:11   #251
JDoe17
Banned
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 42
jel mi moze netko preporucit zvucnu do 200kn?
mislim uzet audigy se ali jel mi mozes netko rec kako je modat u x-fi?
JDoe17 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 21:24   #252
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor JDoe17 Pregled postova
jel mi moze netko preporucit zvucnu do 200kn?
mislim uzet audigy se ali jel mi mozes netko rec kako je modat u x-fi?
pa tako da umjesto default drivera instaliras te modane x-fi...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 21:42   #253
JDoe17
Banned
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 42
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pa tako da umjesto default drivera instaliras te modane x-fi...
jel imas neki link gdje ih mogu skinut imam vistu x64
JDoe17 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 14:41   #254
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Imam vec zadnjih oko 1,5god Audigy4 a sada kupujem novu maticnu pa mislim da mi nema potrebe je prebacivat iz razloga sta mislim da su mi ove integrirane vise nego dovoljne. Sta mislite koliko bi moga trazit za nju, nema garancije?
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 16:38   #255
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
Imam vec zadnjih oko 1,5god Audigy4 a sada kupujem novu maticnu pa mislim da mi nema potrebe je prebacivat iz razloga sta mislim da su mi ove integrirane vise nego dovoljne. Sta mislite koliko bi moga trazit za nju, nema garancije?
200kn max. Ali nova Audigy SE dođe 150kn (s garancijom). Tako da bi ti realnija cijena bila oko 150kn. Budimo realni da ljudi koji kupuju creative kartice traže imena tehnologija poput EAXa, acceleriranih vojsova i drugih glupih dinđa minđa. Sve gluposti najbitniji je vjerodostojan zvuk. Nisam uspoređiva ali pretpostavljam da tvoj Audigy 4 ima bolji zvuk od Audigy SE.
Ovo govorim jer nitko neće cijenit tu kartu koliko zvuka može dat već će gledat njene nedostatke zbog nepostojećih novih "tehnologija".

Mislim da ti se ne isplati prodavat. Ako imaš nešto šta sliči na zvučnike taj audigy daje osjetno bolji zvuk od integrirane.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 16:53   #256
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Sve to stoji da zvucna kartica sigurno daje bolji zvuk od onih integriranih ali opet ono kad pogledam danas sta mi je na kompu - nista drugo nego mp3 - tako nista od kvalitetnog zvuka u startu! A i ne bavim se obradivanjem/snimanjem (klavijature, midi itd)....... Vjerojatno cu je ostavit jer nikad se ne zna kad ce zatrebat budem li se bavia od ovog navedenog (pogotovo snimanjem je ima sigurno manje suma nego integrirana).
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2008., 17:11   #257
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Ma mislija sam ako slušaš muziku. Ja sam bratu jučer posudija Audigy 2 i sad sam na integrusi. Dođe mi da plačem kad poslušam neke pjesme na svom entry hifiu. Planiram ubrzo uzet EMU 1212M jer mislim da je grijeh slušati na integrusi ili audigiju.

Po mom mišljenju je veći grijeh integrirana karta od mp3ca. Jer ipak mp3 možeš i kompresirat a da bude i stvarno kvalitetno. Jedino ako su ti kompresirani na 128bitrate onda tu nema pomoći.

Ako slušaš na pc spikere onda ti audigy ništa ne mjenja.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 23:07   #258
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Usb zvucna preporuka

Molim preporuku za USB zvucnu.
Kupujem frendu poklon za Bozic a malo se bavi nekim pustanjem muzike i neko mixanje te ostale điđe biđe preko laptopa, virtual dj (koristi samo integriranu na laptopu pa nemoze sa sluskama odvojiti output za monitoring i to... uglavnom malo je zahtjevan i izbirljiv po mome misljenju) i slicni programi pa bi mu trebalo nesto tako, ne bas za pocetnika ali i nista profi. Budet je do 650 kn.
Mislio sam ovo: LINK
Creative labs Soundblaster x-fi surround 5.1 USB

Isplati li se to?
Inace nece to koristiti samo za muziku jer i igrice igra cesto.

Obavezno mora biti na USB.

Ako nije problem neku preporuku jos baciti ili ovo sto sam naveo razmotriti jer ja bi to kupio najkasnije u petak da mogu jos dostupnost provjerit i tako to.
A i Bozic se blizi.

Zahvaljujem unaprijed.
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2008., 23:35   #259
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Mislim da je E-MU 0202 najbolja za te pare. Samo dođe 800kn u vemila. LINK
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 02:26   #260
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor n4d44 Pregled postova
Mislim da je E-MU 0202 najbolja za te pare. Samo dođe 800kn u vemila. LINK
Ne kuzim kaj u recenici maksimalan budet je 650 kn nije jasno. Vjerujem da je ova preporucena odlicna ali nemam toliko novaca.
Drugo, da kupujem sebi stedio ne bi. Tako da molim za preporuku u cjenovnom rangu.
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 10:05   #261
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Radikal, ako mu kupis tog Sounblastera neces mu nista pomoci na polju unapredzenja njegovog amaterskog disk dzokejinga . Ovaj emu sto je kolega preporucio je prava stvar za njega , tj monitoring drugog tracka dok prvi uveliko svira. Znam da je budjet prefuran za 150 kuna, ali onaj sonudblaster je ista stvar sto on vec ima na laptopu. Daj probaj se nekako rastegnuti jos 150 kuna i vjeruj mi da njegovoj sreci nece biti kraja Vrijeme je darivanja
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 10:27   #262
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Radikal Pregled postova
Kupujem frendu poklon za Bozic
Citiraj:
da kupujem sebi stedio ne bi
A jesi mu neki frend, nema što. Kupi mu onda čokoladu, kaj se uopće sa zvučnom zayebavaš



Marry Christmas!
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 12:19   #263
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
A jesi mu neki frend, nema što. Kupi mu onda čokoladu, kaj se uopće sa zvučnom zayebavaš



Marry Christmas!
Uf!
Lijepo, kazem, ma tko ga je.. izdvojit cu tih 600 kn za njega, mislim da ce mu dobro doci i da ce to znat cijeniti.
A sad me napadate da povecam budet. Joj.
A to je zbilja toliko bolja kartica?
Mislim, ja se ne kuzim u to pa pitam. Ima to dovoljno izlaza? jer ne kuzim kak se taj monitoring radi... i kaj sve treba za to. jer miksetu neku nema, a kaj ak je kupi u neko vrijeme? hoce i to moc spajat? ma, stvarno bi trebao neku cokoladu kupit.
Ah.... ovaj bozic sam vec pretjerao s budetom. Ako se isplati toliko, i ako je stvarno toliko bolja.... joj, hvala vam na savjetu.... bas ste mi pomogli. Sad sam tek u banani.
Razmislim jos. Malo mi je 800 kn previse.
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 16:35   #264
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Ajde da te i ja malo naložim...
Imao sam Audigy 2 NX usb(može se reći da je tu negdje s x-fijem) a sad imam Emu 0202.
Nebo i zemlja, ko amer i rus, korov i hibiskus...
Ako mu ne treba 5.1 zvuk a treba dobar stereo i nešto za nasnimavanje, x-fi je za njega manje vrijedan od kutije cigara.
Ako ti je previše 800 kn kupi mu nešto drugo, šteta zalud baciti 650 kn.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 16:06   #265
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Imam Creative megaworks 550 THX...5.1 sustav naravno

e sad sam vas htio pitati kad spojim iPod na zvucnike zvuk mjuze je predobar, ugl stvarno predobar, ali kad istu tu muziku slusam preko kompa zvuk je nekako losiji i to stvarno malo previse...naravno zvucnici su spojeni preko cinch/3.5mm na integriranu zvucnu realtekovu (maticna je gigabyteova ga-m57-sli-4)...e sad je li to zbog integrirane zvucne ili softvera ili nesto trece?

sto se tice kvalitete pjesama pjesme su vecinom ili ripane s CD-a u mp3 ili s flac-a (zbog iPod-a) u mp3 320kbps, a sviram ih preko winampa (zbog povece kolekcije pjesama pa mi itunesi i windows media player poprilicno se zbrejkaju svaki put kad otvorim library)

a moj nekako najlogicniji zakljucak je bio da bi valjda trebalo kupiti neku zvucnu..
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 16:31   #266
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Zvuk ti više ovisi o zvučnoj kartici nego o pjesmi da li je ona u mp3 ili FLAC (pogotovo ako govorimo o kompresiji preko 192kbita).

Teško je ovo sad reći ali svakako ti je dobro kupiti nekakav najjeftiniji creative sb koji podržava 5.1. Ja kod nekih pjesama čujem veliku razliku između integrirane->sb audigy->emu 1212 dok kod nekih pjesama jedva i čujem razliku. Sve ovisi o muzici.

Od creative kartica imam samo audigy 2 i sb live i mislim da je to sve isto govno jer one uglavnom koriste jednake DACove, razlike su vjerovatno neke softwerske što drajveri malo opituraju muziku.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 18:13   #267
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ma znam nego sam samo htio naglasiti da nije da sad slusam 96kbps pjesme pa da se cudim kakva je to kvaliteta zvuka....btw sto se tice mjuze...90% je rock tipa ac/dc, zeppelini, queen itd...fkorz nastojim kolekciju imati u sto kvalitetnijom formatu tj.izdanju(a bome zato i zauzima kojih 200GB)...a sad nabavio sam si bio queenov DL dvd koji ima za opciju 5.1 zvuk pa mi je nekako presiromasno zvucao, a znam da nije do zvucnika..

prije sam imao Z-10 koji su isli preko usb-a i doticni dvd u stereo modu je daleko bolje zvucao nego trenutno u 5.1 okruzenju.

znaci audigy ili live...ova live po nabrojanim glupostima mi "zvuce" nekako bolje...a ta shema sa modanjem u x-fi je se "osjeti" razlika u "kvaliteti"...eh da i je to vrijedi samo za audigy SE (jedina u ponudi kako vidim po lokalnim prodavaonicama) ili za neku drugu

ugl vidio sam i ove neke terratec kartice jeftine, ali nekako sam ipak vjerniji creativeu vec kad imam megaworkse 550 (a i ep-830 sluske)

btw bash gledam u hgspota audigy SE za 150, live! za 120 i x-fi audio za 299

EDIT:

evo na wikipedi-i sam procitao da je ova x-fi audio ista ko audigy SE i live! tj da od x-fi dijela ni x...a sto se tice audigy 2 i live razlike trebala bi biti tj. po ovome svemu sto sam procitao trebala bi postojati...a neznam...josh mi je i najisplativije cekati da na prodaji osvane neka zvucna pa da ju kupim...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 18:37   #268
n4d44
Premium
Moj komp
 
n4d44's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Split
Postovi: 259
Ma nisam sad testira te razlike između audigy 2 i sb livea, sigurno ih ima samo mislim da te sve creativove kartice pituraju zvuk umjesto da ga vjerno reproduciraju jer velik broj njih ima isti DAC CS4382 pa te razlike u zvuku nisu nista drugo nego softversko "pituranje", bar mislim.

Treba dobro pregledati sličice na internetu jer koliko vidim audigy se (ili neka varijanta) i nije baš isti s x-fi audiom jer nemaju isti DAC iako na nekim slikama vidim isti DAC pa mi ništa nije jasno (vjerovatno se radi o reviziji karte).

Ako na tom audigy se ugledaš CS4382 ja bi ga bez razmišljanja uzea. Isti DAC ima Audigy 2 i većina X-Fi kartica.

Što se tiče muzike, to što slušaš na tome se i najviše čuje razlika. Ja sam recimo na Queenu uspoređiva emu i integrušu i joj razlike.
n4d44 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 18:42   #269
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
aj ti reci do koliko para bi iso...
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 19:13   #270
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a neznam...do ljeta bi si uzeo neko privremeno jeftino rjesenje jer se nema para trenutno...a kasnije bi tek onda uzeo nesto malo bolje zvucne za trajnije rjesenje...tako da sto se mene tj.mog novcanika tice audigy se ili eventualno neka polovna kad bi se nasla a da je malo bolja bi mi bile taman


btw sto se hardveraja audigija i x-fi audia tice ovako odoka su isti (raspored kondića XD XD XD)

a sto se chipa tice cini se meni da je tu pojeo vuk magare...tj. nista od njega...

Zadnje izmijenjeno od: Red Dwarf. 18.02.2009. u 19:29.
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na