Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2010., 10:48   #1
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Nvidia GeForce GTX590

Nvidia's dual chip card waits for Antilles

Citiraj:
Nvidia has a dual GF110 card that is supposed to launch very soon. However, since AMD has postponed its dual-chip card for Q1 2011 it looks like Nvidia will do the same.

Sources close to company are saying that Nvidia partners are more or less ready and that the company can pull a quick launch even in 2010, but it looks like it will only happen after AMD's Antilles Radeon HD 6990 dual chip card comes out. Nvidia badly wants the two-chip card performance crown and has to see and study Antilles before its launch. The rumoured name for dual GF110 card is Geforce GTX 590.

We still have to see Cayman Radeon HD 6970 and HD 6950 cards in late 2010, and whether they can beat Geforce GTX 580 and soon to launch Geforce GTX 570. The challenge for AMD is that making a big chip and clocking it high is not that easy.

Last time ATI did this was with R600, more than three years ago and things didn't go as smooth as planned. The chip was quite hot and didn’t perform that well. After that the head of graphics Rick Bergman said that ATI is changing the course to make RV770 and a year later RV870, two chips that were chasing AMD's performance-per-watt dream.

Now this dream is apparently over as Cayman, a massive chip is powering Antilles, Radeon HD 6990. Let’s hope it all goes well for AMD.
http://fudzilla.com/graphics/item/20...s-for-antilles

Čeka se potez AMD-a
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 17:32   #2
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Potez AMD-a se zna još od dana lansiranja i predstavljanja HD 5000 serije, jer su već tad (slično ko i sad s HD 7000 serijom), počele kružiti prva nagađanja i neslužbene vijesti o HD 6800 i HD 6900 modelima. Ovo kaj sad gledamo, je samo nastavak priče o dual-GF104 i dual-GF100 karticama koje su bile i ostale koncept na radost svih inženjera. Kaj bude iz ovoga ispalo, zna samo Fuad koji je ko i obično i superpouzdanih izvora dobil prva saznanja o novoj čudovišnoj kartici iz Santa Clare.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2010., 17:36   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
I na techpowerup-u je iskrsnula slična vijest samo se spominje naziv kartice GTX595.

Citiraj:
NVIDIA Readying Dual-GF110 Graphics Accelerator, Eying Total Performance Leadership

NVIDIA stunned the computing world with a speedy launch of the GeForce GTX 580. The GPU was able to increase NVIDIA's single-GPU performance leadership, and also iron-out some serious issues with the power-draw and thermal characteristics of previous generation GeForce GTX 480. It is now that a dual-GPU implementation of the GF110 graphics processor, on which the GTX 580 is based, looks inevitable. NVIDIA seems to be ready with a prototype of such a dual-GPU accelerator, which the Chinese media is referring to as the "GTX 595".

The reference design PCB of the dual-GF110 accelerator (which still needs some components fitted) reveals quite a lot about the card taking shape. First, it's a single PCB card, both the GPU systems are located on the same PCB. Second, there are slots for three DVI output connectors present, indicating that the card with be 3D Vision Surround ready in a single card. You just have to get one of these, plug in three displays over standard DVI, and you're ready with a large display head spanning three physical displays.



Third, it could feature a total of 3 GB of video memory (or 1.5 GB per GPU system). Each GPU system has six memory chips on the obverse side of the PCB. At this point we can't comment on the memory bus width of each GPU. The core configuration of the GPUs are also unknown. Fourth, power is drawn in from two 8-pin PCI-E power connectors. The card is 2-way SLI capable with another of its kind.
http://www.techpowerup.com/134846/NV...eadership.html

Ne preostaje nam ništa drugo nego da pričekamo i vidimo što će od toga biti, vjerujem da je nakon rezanja potrošnje i zagrijavanja čipa sa novom generacijom realno očekivati i dvoglavu zvjerku
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 21.11.2010. u 17:42.
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 17:44   #4
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
cini se prilicno moguce.
ko GTX295 SinglePCB,sa svake strane GPU,odvojeni hladnjaci,na sredini vent.
nek naprave tako nesto slicno,s efikasnijm hladenjem,i to je to.
snob je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 17:45   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Sve su to varijacije na temu i uzorak je dobro poznat - kinesko-ruski-rumunjko-japansko-mongolski forum ima spy-shot kartice, a Fuad bez problema sve to prevodi.
Tak je bilo 100% da nVidia izdaje dvojezgrenu GTX 475, GTX 485, GTX 490, ma nema kombinacije koju nisu okrenuli i svim tim vijestima.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 19:02   #6
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Zasto nebi izasla GTX590 kartica, ne kuzim?
Ako se dobro siječam to isto ste govorili i za GTX580 karticu, marketinski trik, ovo, ono, a sad je tu, i to prije HD6950 i HD6970 kartica koje su vec nekoliko puta bile odgođene..
A sto ako HD6990 kartica ne postoji, sto ako je to marketinski trik?

Mislim tako govorite kao da ste najpametnije i da vi znate bolje od svih novinara...
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 19:41   #7
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Zbog povijesti dotične firme, čestih marketinških spinova i njene iskrenosti prema svojim kupcima. Mislim da je to glavni razlog Kada ATI nešto najavi onda se to uglavnom i ostvari, sa nvidijom to nije slučaj.
Tu je još i visok TDP jednog čipa, a kada se dva upare morat će napraviti neke kompromise da bi ostali unutar 300W TDP-a. Malo je čudno i to da se čeka Antile. Ako je kartica gotova zašto je ne izbaciti na tržište i zaraditi nešto. Jedino ako žele čekati pa vidjeti što nudi konkurencija pa prema tome izbaciti specifikacije.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 21:47   #8
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor nexusone Pregled postova
Zasto nebi izasla GTX590 kartica, ne kuzim?
Zašto bi, jer su na netu zblurane slike PCB-a neke GeForce kartice? Usput se slične slike sa svakom novom generacijom vrte još otkad je nVidia imala svoj zadnji izlet u dual-GPU vode s GTX 295. Otkad je predsjednik i direktor nVidije krajem 2009. pred cijelim auditorijem novinara i IT recenzenata držal komad plastike i bezočno lagal, (zaboravil spomenuti da je to samo maketa i svima napričal) da imaju spremne prve Fermi kartice, sve, pa i najmanje vijesti o bilo kakvim novim GeForce karticama se ne doživljavaju kao legitimne. Pogotovo ne dual-GPU monstrumi za koje nVidia nema realne potrebe, a bome ni s prijašnje dvije generacije nisu imali sredstva i sposobnost da ih realiziraju.

nVidia sve više postaje ko Apple, čiji veliki obožavatelj je direktor i predsjednik nVidije. nVidia (baš kao i Apple) svake godine prodaje "novi" proizvod koji se od prošlogodišnjeg razlikuje u nijansama (1, 2), a pritom ljude (baš kao i Apple) tretiraju ko ovce. Dok ljudi s druge strane misle kak su super prošli s kupnjom, npr. "nove" GTX 580 i kak je to super kartica, a zapravo su kupili karticu koja im je trebala stići još krajem 2009. skupa s HD 5000 serijom. Nemoj se čuditi, ako u godinama (5+) koje dolaze, nVidia (bahato kakva i je) najavi povlačenje s tržišta grafičkih čipova namijenjenih masama i kompletno se orijentira na HPC i GPGPU segmente. Kolko imamo prilike vidjeti nVidia forsira profesionalnu namjenu/primjenu di god stigne i sljedeće dvije nove generacije im isto tak dolaze s profesionalnim temeljem.
Citiraj:
Autor nexusone Pregled postova
Ako se dobro siječam to isto ste govorili i za GTX580 karticu, marketinski trik, ovo, ono, a sad je tu, i to prije HD6950 i HD6970 kartica koje su vec nekoliko puta bile odgođene.
GTX 580 za koji smo "mi" govorili da je glupost je ona nakupina nebuloza od specifikacija, a izgleda ovak; 512 do 768SP-a udomljeno s 512-bitnom sabirnicom. Da li je takva ili slična kartica ugledala svjetlo dana? NIje, niti ikad bude. Kaj se tiče HD 6900 serije, kartice nisu već po nekolko puta odgađane, već su odgođene samo jednom, a koji je razlog tome zna samo AMD, pošto (HD 6950 i HD 6970) kartice već jedno vrijeme gostuju u kojekakvim internim testovima i recenzentskim redakcijama. Kaj tolko dugo rade s njima, je isto tak misterij - za koji sam siguran Fuad ima odgovor.
Citiraj:
Autor nexusone Pregled postova
A sto ako HD6990 kartica ne postoji, sto ako je to marketinski trik?
Koju karticu od fijaska s HD 2900XT, pa nadalje, je AMD-ATi najavil i pripremil, a da ju nije izdal i ponudil u slobodnoj prodaji?
Citiraj:
Autor nexusone Pregled postova
Mislim tako govorite kao da ste najpametnije i da vi znate bolje od svih novinara.
Fuad nije novinar, nego fanboy onoga ko mu napravi više klikova na stranici, a da ti, ja ili bilo ko drugi cijele dane namata sranja na svojim web-stranicama i blogovima, tu i tam bi pogodili poneku specifikaciju.
To kaj ljudi vjeruju da Fuad stvarno ima interne špijune i pouzdane izvore i sve kaj pročitaju na netu uzimaju zdravo za gotovo - e to je već priča za sebe.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 21.11.2010. u 22:27.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 23:10   #9
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Maah, s vama se ovdje prepirati nema smisla, uvijek se nađe neko ko je najpametnije...

Uglvnom vrijeme će pokazati što će biti..

I još jedna informacije za McG-a, nije samo fud, već i Guru3d,techpowerup, expreview, a još njih najvjerojatnije možeš pronaći pomoću googla....
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 23:17   #10
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Gle, meni tog sranja od "vijesti" i "glasina" stigne more na RSS tokom dana i svi imaju jedan-jedini izvor, a Fuad to onda interpretira kak ga volja. Pročitaj kaj su drugi (i ja) napisali dosad na ovoj temi i skužil budeš da je sve to kaj si ti sad linkal u svojem postu - već linkano i svima je izvor isti. Fuad i zblurane slike s turskog i kineskog foruma. Kaj se tiče rasprave i toga ko je najpametniji - ja sigurno nisam, niti se kao takav postavljam. To kaj ja pričam i pišem ono kaj se meni čini logično i kaj ne pušim sranja koja mi stižu na RSS i kaj se ljudima ne sviđa moje razmišljanje - to je sasvim deseta stvar. Vi, vjerujte kaj vas volja i tumačite sve ove "vijesti" i "glasine" kak god hoćete. Uostalom pročitaj si službene forume tih stranica koje si linkal, pa budeš skužil da ja nisam jedini koji misli da je ovo predstava za javnost. Svaki iole relevantan IT portal ima temu na svojem forumu i na svima se vode slične rasprave. Mora da su svi ludi, a samo Fuad zna pravo stanje stvari.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 22.11.2010. u 00:07.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2010., 00:32   #11
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor nexusone Pregled postova
Maah, s vama se ovdje prepirati nema smisla, uvijek se nađe neko ko je najpametnije...
..
Ma gle ovdje su sve osobni stavovi, ako se tebi nečiji stav ne dopada, to je sasvim legitimno Stvar e samo u tome sa se zdravim razumom i iskustvom (sa vijestima i web izvorima "informacija") pokušava razlučiti glasine od činjenica, marketing od propagande.
Nije nemoguće da se napravi dvoglava grafička, ali po sadašnjim specifikacijama, to nebi po atx standradu stalo u potrošnju u pciexpres... Dakle i najoptimiziraniji model, morao bi biti baziran na još usporenijoj
gf104 bazi nego je to sada single stock gtx 460. I drugo stvarno ne drži vodu, da "netko nekog čeka". Da Nvidija ima karticu, pucala bi SADA, pred Božić, i dok konkurencija nema svoj odgovor, jer u prvom mjesecu je bonaca za prodaju. Ili to, ili su stvarno i ati i nvidija ista firma.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 01:28   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
nVidia je firma koja pošto-poto mora zadovoljiti ego i taštinu svojeg gazde i zato budu uvijek kolale (možda se i jednog lijepog dana i obestine) kojekakve informacije o najbrutalnijoj grafičkoj kartici ikad. Zotac je za svoju dušu napravil dual-GTX 460, Galaxy dual-GTX 470, a Asus ima dual-GTX 480 i sve to stoji u njihovim uredima nakon kaj su prikazane po raznim sajmovima, jer im je otpočetka bilo jasno da te kartice ne budu vidjele police dućana. Sigurno im je jeftinije napraviti jedan-jedini prototip, pa pustiti nek slike iscure diljem neta, nego ulagati mnoštvo novci za skupi i posebno dizajnirani PCB i optimiziranje ionak brutalnog monolitnog čipa za masovnu produkciju ultra skupih dual-GPU kartica.

Primjera radi, ovo je trenutačno najmoćnije dual-GPU rješenje - Asus Ares baziran na dva RV870, tj. dva HD 5870 čipa s cijenom od $1.000, a kod nas 9.000 do 10.000 kn.
Kolko god izgleda veliko, glomazno, kompleksno i monstruozno, prema ovome iz nVidije se čini ko mainstream kartica za par stotina kuna.
Jedino kaj "jednostavnošću" izvedbe ima smisla je Zotacovo dual-GTX 460 čudo, a ni to do dan-danas nije ušlo u masovnu proizvodnju.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 22.11.2010. u 01:51.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 10:43   #13
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
nexusone je offline   Reply With Quote