Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.10.2010., 20:15   #991
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
sad napokon budu dosle cijene na svoje
Zašto to misliš?
Možda budu neke bolje tarife kod vipovaca, ali...

Uređaj ovog cjenovnog ranga na našem tržištu i to kod dva operatera.
A ktomu ovaj "prvi" ima exkluzivu već 3 godine.
Sumnjam da vipovci budu imali bolje cijene, uostalom nije operater jedini koji diktira cijenu.
tech je offline  
Staro 07.10.2010., 08:14   #992
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
jer uvijek je tako... sto vise ponude to prihvatljivije nama kupcima/korisnicima..
V.I.P je offline  
Staro 07.10.2010., 08:27   #993
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Zašto to misliš?
Možda budu neke bolje tarife kod vipovaca, ali...

Uređaj ovog cjenovnog ranga na našem tržištu i to kod dva operatera.
A ktomu ovaj "prvi" ima exkluzivu već 3 godine.
Sumnjam da vipovci budu imali bolje cijene, uostalom nije operater jedini koji diktira cijenu.
Zašto onda isti 16Gb model kod nas košta 7.400kn bez ugovora, a u Švicarskoj 898CHF (4.900kn)? Cijena će mu sigurno pasti kad dođe u VIP.
http://www1.sunrise.ch/Handys/Apple-...de_CH-CHF.html
(odaberi opciju 'Ohne Abo' tj. bez pretplate)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 07.10.2010., 08:50   #994
spoofy
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
to se zale samo oni koji imaju JB
Ja imam 3G i nemam JB isto mi se cini da mi brze trosi bateriju nakon upgrade-a na 4.1. Tj. ne čini mi se nego sigurno traje bar pola dana manje nego prije. I nemam nikakav push ukljucen. Vratio bih ga na 3.1 ali mi je to silna tlaka, vracao sam ga s 4.0 pa mi se ne da opet.
spoofy je offline  
Staro 07.10.2010., 10:58   #995
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor spoofy Pregled postova
Ja imam 3G i nemam JB isto mi se cini da mi brze trosi bateriju nakon upgrade-a na 4.1. Tj. ne čini mi se nego sigurno traje bar pola dana manje nego prije. I nemam nikakav push ukljucen. Vratio bih ga na 3.1 ali mi je to silna tlaka, vracao sam ga s 4.0 pa mi se ne da opet.
Probaj isključit multitasking, najvjerovatnije je to
http://www.ithinkdiff.com/how-to-dis...e-guide-96212/
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 07.10.2010., 11:21   #996
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zašto onda isti 16Gb model kod nas košta 7.400kn bez ugovora, a u Švicarskoj 898CHF (4.900kn)? Cijena će mu sigurno pasti kad dođe u VIP.
http://www1.sunrise.ch/Handys/Apple-...de_CH-CHF.html
(odaberi opciju 'Ohne Abo' tj. bez pretplate)
Usporedba ti je super.

A zašto taj isti model u jamerke košta troduplo manje?
A zašto novi bemblje M3 u jamerke košta manje nego ovdje?
Nema smisla uspoređivati cijene vani i ovdje, to bi ti trebalo biti jasno.

Uostalom, tu je i nabavna cijena uređaja+davanja lipoj našoj (i strvinarima u državno preduzeće zvano hakom)+nešto za u džep i dobiješ tu cijenu gore.

Preostaje vam čekanje i nadati se boljim cijenama, ja u vipovce neću
tech je offline  
Staro 07.10.2010., 11:28   #997
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Do kraja godine će biti samo u T-mobile ponudi, a dalje ćemo vidjet...
flajpan je offline  
Staro 07.10.2010., 14:36   #998
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Probaj isključit multitasking, najvjerovatnije je to
http://www.ithinkdiff.com/how-to-dis...e-guide-96212/
pa nema na 3Gu multitaskinga bez JB, a reko je da nije JB napravio.
iOS 4xx radi losije nego 3xx na 3Gu isto ko sto je 3xx radio malo losije od 2xx na 3Gu.. jebiga, hardver je preslab za sve to novo.
Shockre je offline  
Staro 07.10.2010., 14:55   #999
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
imao sam prilike igrat se sa 4-orkom i prije nego je dosla u tcom. onako nabrzaka; mob je stvarno brz, kamera super, display mrak, ali mi ne lezi u ruci kao normalni iphone 2g/3g/3gs. nekako mi ne odgovaraju ti "ostri" rubovi.
Cuky je offline  
Staro 07.10.2010., 15:16   #1000
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
pa nema na 3Gu multitaskinga bez JB, a reko je da nije JB napravio.
iOS 4xx radi losije nego 3xx na 3Gu isto ko sto je 3xx radio malo losije od 2xx na 3Gu.. jebiga, hardver je preslab za sve to novo.
A, ja mislio da to dolazi automatiš sa četvorkom
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 07.10.2010., 17:53   #1001
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
preuzeo iphone 4, prvi dojmovi odlicni, kamera radi jako dobro, snimanje HD videa takodjer,
moram prebaciti to jos na komp pa da vidim kvalitetu na velikom ekranu
sto se brzine tice, neusporedivo brze od 3G-a koji lagano umire (kada mi se u pozadini vrte poruke, imenik i recimo postavke te pokrenem safari treba mu vremena i vremena da mogu utipkati nesto), na 4ci tih problema jednostavno nema, drzao sam nekih 10tak programa u pozadini i dalje sve radi odlicno brzo.
sam touchscreen je mozda mrvicu bolji od 3G-a, prekratko ga imam da bih mogao bolje ocijeniti i definitivno losije lezi u ruci nego 2G/3G/3GS, moj dojam je kao da ce mi iskliznuti iz ruke svaki cas

ako stignem budem preko vikenda napravio usporedne fotke sa 3G i 4 kao i malo detaljnija testiranja

anyhow, za 1298 kn bolji izbor nema IMHO, pogotovo meni koji koristim smartphonove od davnih dana SE P800
RainZG je online  
Staro 07.10.2010., 18:02   #1002
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
anyhow, za 1298 kn bolji izbor nema IMHO
Dobro da si stavio IMHO na ovu tezu, daleko je to od 1298kn, pogotovo kad se dodaju iznosi nemale pretplate u određenom periodu i ukupan iznos koji ces potrositi u njihovoj mrezi.
Router je offline  
Staro 07.10.2010., 19:03   #1003
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Dobro da si stavio IMHO na ovu tezu, daleko je to od 1298kn, pogotovo kad se dodaju iznosi nemale pretplate u određenom periodu i ukupan iznos koji ces potrositi u njihovoj mrezi.
Ok, ajmo gledati ovako, ja uzimam tu pretplatu jer mi ta pretplata treba, a ne zbog mobitela. Sada mi reci, koji je bolji mobitel za te novce?
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 07.10.2010., 19:10   #1004
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ok, ajmo gledati ovako, ja uzimam tu pretplatu jer mi ta pretplata treba, a ne zbog mobitela. Sada mi reci, koji je bolji mobitel za te novce?
Ajmo gledati realno malo, koliko ljudi uopce uzima pretplatu zbog pretplate a ne zbog mobitela(govorim samo o privatnim korisnicima, poslovni izuzeti) ? Jako, jako malo, samo rijetki. Pogotovo ne znam da li bi ikom trebala pretplata u t-mobileu koja je zaista očajna po cijenama i mogućnostima, pogotovo u cijenama poziva, apsurdno velikom broju navodno 'besplatnim minuta' unutar mreže sa toliko caka da ih platiš pun kufer... Naravno da nije loš način uštede manja cijena uredjaja u startu, ali ako gledaš recimo na dvije godine koliko se uzima najčešće onda ispada utrošak ogroman u odnosu na cijenu uredjaja. A ljudi uglavnom tako ne gledaju. A za 1300kn i valjda tarifa 300kn na dvije godine, ima boljih uredjaja, bar koji bolje mogu zadovoljiti potrebe nekog ko je više okrenut na fotoaparat ili nešto drugo.

I molio bi ikog kome treba pretplata po I-tarifi u t-mobileu da se javi ovdje, bilo ko da je uzeo pretplatu zbog uvjeta i mogucnosti same pretplate a ne zbog uredjaja. I naravno, da si sam plaća račune.
Router je offline  
Staro 07.10.2010., 19:25   #1005
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Dobro da si stavio IMHO na ovu tezu, daleko je to od 1298kn, pogotovo kad se dodaju iznosi nemale pretplate u određenom periodu i ukupan iznos koji ces potrositi u njihovoj mrezi.
aj sad jos napisi i da iPhone 4 u americi kosta $199.
biser.
ne kuzim sta tolko patite na otkljucane ajfonove kupujete mobitel za 5-6-7k kn i onda imate tomato il nes slicno, naravno bez data paketa i zovete/saljete poruke samo u najbitnijim situacijama.
nedo bog da se jos i aplikacija plati! pa ko vidio placat kad se moze krekano imat.. i onda se jos sere po mobitelu i otvara se 100 tema zasto mi se rusi sve, zasto mi ne radi ovo, zasto ono, izaso je novi update i sta cu sad nema jailbreaka koji mi naravno treba za sve te posebne funkcije bez kojih nemogu (citaj: krekane appove posto sam cigan i nedam dolar-dva-tri za app) itd.
Shockre je offline  
Staro 07.10.2010., 19:29   #1006