Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.09.2009., 16:12   #91
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
A kaj se čudiš ko guska dreku?

Već je vani CUDA Fortran Compiler Beta:
ma ne čudim se, nego mi je smiješno kad čujem ili vidim fortran, znam čemu služi, ali je praprastro pa mi je to zanimljivo
Elpresidente1 je offline  
Staro 30.09.2009., 20:19   #92
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Sve to lijepo zvuci na papiru i u teoriji, uglavnome bit ce fail (ne u smislu propast ce i kartice nevaljaju) kao i uvijek ostati samo hrpa neiskoristenoga potencijala....

Sve je trenutacno okrenuto konzolama, svi optimiziraju igre za slabasne konzolice jer je tamo lova cak evo i Crytek se odlucio potrositi 2god na optimizaciju engina kako bi se mogao fino vrtiti na konzolicama i to bar koliko sam ja vidio lijepo se vrti...
E sad ovo sto nVidia radi po meni je super sto se tice napretka tehnologije samo je kvaka onda da ce game developeri biti rastrgani na sve strane, prvo imas xbox na koje je najlakse raditi (bubnes u UT3 engine igru i bok), potom prekodiravanje za ps3 pa onda kako bi se ova zvjerka GT300 pokazala u punom sjaju i za nju nes posebno nakucati u linijama kodova, sto nece ici bar ne onako kako ja to vidim...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 30.09.2009. u 20:31.
Gjurovski je offline  
Staro 30.09.2009., 20:37   #93
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Issa ti,koja bolest,ako ce biti tolko jako kolko govore briem da je atiju GG.
Samo ce rezat clustere,stavit manje meme i imat jake kartice cak i za low-mid.
Da li se suska kaj o release date?
Majo je offline  
Staro 30.09.2009., 21:20   #94
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
ma ne čudim se, nego mi je smiješno kad čujem ili vidim fortran, znam čemu služi, ali je praprastro pa mi je to zanimljivo
Što starije to niža razina -> preciznije za programiranje na nižoj razini.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline  
Staro 30.09.2009., 21:35   #95
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
GT300 novi Fx

GT300 novi Fx
Surfajuci po netu naisao sam na malo stariji no odlican i vjerodostojan (bez obzira tko sta ovdje mislio o inquireru) clanak koji baca novo svijetlo na protekla ali pogotovo buduca zbivanja na 3d sceni.
http://www.theinquirer.net/inquirer/...0-architecture

U tekstu su odlicno objasnjene ali i predvidjene mnoge stvari.
Ipak daleko je najzanimljiviji odlomcic o directx-u u kojem stoji da je DX11 sve ono sto je desetka trebala i mogla biti a glavni razlog zasto to nije je nvidia.
Ako se sjecate kada su krenula prva prestavljanja DX10, lista ficera i poboljsanje je bila ogromna, obecavala su se brda i doline a na kraju smo dobili ono sta smo dobili - frisku figu.
Izgleda da se je nVIDIA poput kakve razmazene primadone odlucila u svoj G80 implementirat samo ono sto je njoj odgovaralo jer ostatak nije mogla (u potpunosti nece moci ni GT300) a o daljnjim kompromisima nije htjela ni pregovarat. Na kraju je microsoft pritisnut izlaskom viste glupo kapitulirao (sto mu se i poslije obilo u glavu) i uklonio desetki vecinu njene originalne funkcionalnosti.
Verzija DX10.1 je vratila neke, ali ne i one najvaznije.

Suma sumarum je da je na kraju najvise najeb** Ati koji je izgubio enormne resurse i veliki dio chipa razvijajuci dijelolove koji nikad nisu koristili vec su samo smetali pospjesujuci zagrijavanje i potrosnju.
Popusio je je i microsoft cije je vista dozivjele fijasko a dobru ako ne i najvecu zasulogu za to imao je kastrat dx10.
Rezultat jei to da danas pred svitanjem 2010 tehnologija tj. barem njezin softwarski dio ondje gdje je trebao biti krajem 2006.

Ali najvise smo izgubili mi gameri jer su izdavaci ubrzo uvidjeli da s razvijanjem ili bolje receno nerazvijanjem igara za novi api ne gube bas previse pa su konacno cijeli proces razvoja prebacili na konzolaske verzije.
Tako da je danas 99% igri na trzistu tesko konzolasko smece(aka Gears of war) a od onog 1 % pola sjebu s portanjem (aka Gta4) a onu preostalu mizeriju sta vrijedi(aka Mass efect) covijek je prisiljen odigrat na originalnoj verziji jer tko bi od te sve silne kolicine smece legalno pronasao dijamant umro bi ubrzo od gladi.
Jos tamo od vremena Cod4, Witchera i mass-a nisam jos nesto postenao odigaro nadu ne gubim ali znati sta kazu za nju
Jedini koji se u cijeloj toj prici profitirao je Nvidia, fino omastila brk prodajuci papreno taj svoj "nextgen" koji to zapravo nije ni bio za masnu lovu i zato je vrijeme da plati stari dug.



p.s. nedavno sam nabavio kvada, od prije imam 8800gt, planiram upiknut jos 2 gb rama a na torentu upravo skidam najnoviju distribuciju Linuxa.

p.p.s. cekam da na kakvom portalu prenesu da diablo izlazi i za konzole i onda cu znat da je zbilja sve oslo u ku***

Mod: bez spominjanja piratluka, inače će biti kartona.
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 30.09.2009., 21:43   #96
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
p.p.s. cekam da na kakvom portalu prenesu da diablo izlazi i za konzole i onda cu znat da je zbilja sve oslo u ku***

Mod: bez spominjanja piratluka, inače će biti kartona.

Sa ovakvim razmisljanje mislim da ces prije ti otici u.....

Citiraj:
Tako da je danas 99% igri na trzistu tesko konzolasko smece
A ovo govori da nemas pojma o cemu pricas....

EDIT: sto mislim da se odnosi samo na Xbox za koji se nebi usudio reci niti da je trecina konzolaskog trzista, rijetko ces ekskluzivni naslov Playstationa i Nintenda vidjet na PC-u (osim emulatora)...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 30.09.2009. u 21:58.
Gjurovski je offline  
Staro 30.09.2009., 21:51   #97
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
zato kaj je sad nakon prek godinu dana izaslo nes(mislim na batmena) sta bi se jos dalo i proci da to sta mjenja previse situaciju
noop
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 30.09.2009., 22:46   #98
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Što starije to niža razina -> preciznije za programiranje na nižoj razini.
pa znam reko sam, fascinira me kako je to čudo preživilo od bušenih kartica pa eto sve do gt300 heh
Elpresidente1 je offline  
Staro 30.09.2009., 23:47   #99
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
Constantine je offline  
Staro 01.10.2009., 00:31   #100
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
GT300 novi Fx
Surfajuci po netu naisao sam na malo stariji no odlican i vjerodostojan (bez obzira tko sta ovdje mislio o inquireru) clanak koji baca novo svijetlo na protekla ali pogotovo buduca zbivanja na 3d sceni.
http://www.theinquirer.net/inquirer/...0-architecture

Meni ovaj tekst zvuči kao apokaliptična priča nekog bolesnika. Po ovome je ATi super duper firma, a NVidia prčija što mi je pomalo nevjerojatno.
A definitivno mi je nevjerojatno da je NVidia mogla toliko utjecati na razvoj DX10, a ATi i Microsoft su rekli dobro, neka naši proizvodi budu lošiji ali ćemo vama dati.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 01.10.2009., 02:52   #101
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Talking

Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Meni ovaj tekst zvuči kao apokaliptična priča nekog bolesnika. Po ovome je ATi super duper firma, a NVidia prčija što mi je pomalo nevjerojatno.
A definitivno mi je nevjerojatno da je NVidia mogla toliko utjecati na razvoj DX10, a ATi i Microsoft su rekli dobro, neka naši proizvodi budu lošiji ali ćemo vama dati.
naravno da je mogla jer njoj se sve savrseno poklopilo a budimo i realni ipak je nVIDIA uz par manjih oscilacija NO.1 u svijetu grafike jos tamo od propasti 3dfx-a, pa nekakvog utjecaja valjda ima

na cijelu pricu treba gladati iz perspektive vremena u kojem se ona odigrala.
ako se sjecas u to vrijeme digao se nevidjeni hype oko izlaska novih windowsa, nije bilo medija koji nije nes drobio o visti (ipak mali ima jedan od najmocnijih marketinga na svijetu) brijem da sam cak i kod tete frizerke u teni naletio na o vistu

ati je pak u to vrijeme bio gadno zaglibio sa svojim mastodontom(puno ima razloga koje sad necu nabrajat) i microsoft je kao njegov partner u razvijanju api-a sigurno bio upoznat s problemima s kojima se suocio ati
naravno da su glavonje u microsoftu u tom trenutku imale i vise nego svojih problema jer je i kod njih pustalo na sve strane tako da nisu mogli/htjeli zabiberit nvidiji jer je i njihovom marketingu posto poto trebao bilo sto licilo na dx10 hardware

microsoft je tada trebao imati muda a mnogi bi rekli i mozga i odgodit windowse bar do uskrsnjih praznika(umjesto samo do januara) dok ne rijesi svoje probleme s kodom i driverima a ekipi iz nvidiiji je trebao dobro dat po prstima(kao sto je napravio onda kad su zajebavali s cijenom prvog xbox chipa) nagradivsi ih sa nekakvim 9.0d certifikatom, tek tolko da se vidi tko je gazda

na kraju pobijedili su "genijalci" iz marketinga, pa danas umjesto da cekamo na izlazak novih windowsa sa onim sad vec mitskim WinFS, dx11 api-jem i tko zna kakvim sve ne djindjama, mi strepimo nad usminkanom vistomSP3 i dx10 api-jem

svatko tko ima malo mozga uvidjet ce sto pokusavam objasniti a tko nece jebi** nek se ne uzbudjuje previse i nek uziva u novoj porciji srota sa xboxa
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 01.10.2009., 09:41   #102
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 01.10.2009., 11:01   #103
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
panisher20 je offline  
Staro 01.10.2009., 11:08   #104
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Sve ce to nvidia skupa naplatit, ali me zivo zanima koliko ce to bit brzo.
ehohr je offline  
Staro 01.10.2009., 11:43   #105
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Zvijerko