Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2009., 09:01   #991
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

Kupac moze vratit artikal u roku od 8 dana i trazit puni povrat novca.
To sto trgovci imaju svoje pravilnike je goli kura* jer pravilnici ne vaze ako smanjuju prava kupaca.
Mislim da se to odnosi na robu koja je kupljena na ""nevidjeno", tj. online ili nekim drugim putem.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 20:32   #992
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

Kupac moze vratit artikal u roku od 8 dana i trazit puni povrat novca.
To sto trgovci imaju svoje pravilnike je goli kura* jer pravilnici ne vaze ako smanjuju prava kupaca.

Znaci ako mislite da nesto nije u redu , zovite inspektora, ovde ionako pise ekipa koja nema poma o nicemu.

To sto trgovci koriste glupost ljudi to je ok, neka budale placaju, ali ako vec covik pita, dajte mu tocan odgovor, nemojte srat gluposti.

Cuj... malo smanji taj ton jer ocito jedini koji ovdje s*** si ti...

To sta su u bugu napisali je totalna glupost i osobno kad sam vidio nisam mogao vjerovati... Totalno su iskrivili zakon i napisali neistinu, a ne vjerujem da ne znaju kako zakon glasi...

Malo rasiri svoj krug podrucja informiranja, nije bug jedino sto postoji na ovome svijetu... jer dogodit ce ti se da u bugu napisu "gej is okej", pa ces automatski skidat slike modnog macka i dirat se na njih....

Ako se zelis praviti pametan i citirat zakone, onda barem otidji na web narodnih novina i procitaj zakon, da ne ispadas glup
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 21:05   #993
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
blago nama s ljudima koji pamet u bugu kupe....
bemti, ne mozemo tako u europu ljudi

Inace zakon ili ne u svakoj normalnoj trgovini ukoliko artikl odmah ne valja trebao bi biti zamjenjen novim bez razvlacenja. Zbog njih, ako planiraju zadrzati musterije. Jer nema covjeku nista gore nego kad nesto ode i kupi a onda ceka tri tjedna na to jer nije valjalo.
Inace, Vemil je posebno tezak za reklamacije. Jos ako se radi o nekoj poslovnici izvan Zg....bolje ih je izbjegavati. Jos ako lazu kao sto lazu ovi u Vk pa i ono malo prava sto imas ljudima osporavaju. I onda se cude sto je promet slab i Zg hoce da ih zatvori jer ne mogu prodat dovoljno da bi opravdali postojanje
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 04:03   #994
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
Cuj... malo smanji taj ton jer ocito jedini koji ovdje s*** si ti...

To sta su u bugu napisali je totalna glupost i osobno kad sam vidio nisam mogao vjerovati... Totalno su iskrivili zakon i napisali neistinu, a ne vjerujem da ne znaju kako zakon glasi...

Malo rasiri svoj krug podrucja informiranja, nije bug jedino sto postoji na ovome svijetu... jer dogodit ce ti se da u bugu napisu "gej is okej", pa ces automatski skidat slike modnog macka i dirat se na njih....

Ako se zelis praviti pametan i citirat zakone, onda barem otidji na web narodnih novina i procitaj zakon, da ne ispadas glup

Stari moj, tebi nista ne pomaze...
Iako citanje narodnih novina ne cini pravnika, kad si bas zapeo, evo ti kratak copy/paste:

Pravo na raskid ugovora

Članak 44.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona, potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od 8 radnih dana.

Posljedice raskida ugovora

Članak 47.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora.

Ali kako je negdi procitao, pisanje na forumu je isto ko pisanje na vratima wc-a na kolodvoru, pristojni ljudi ipak zaobilaze (izmedju redaka . steta vremena moga potrosenog na raspravu s tobom)...

Ovo za diranje , modnoga macka i ostalo necu ni komentirat, to ostavljam tebi da se zapitas sto te navelo pisat o tome,
ko je ovde glup probaj zakljucit sam.
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 08:34   #995
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona, potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od 8 radnih dana.

/cut
pa dobro stari u cem je problem... znaci "sredstvima daljinske komunikacije"... znaci telefonska prodaja... webshop prodaja... onda vrjedi taj zakon...

al ak dodjes u trgovinu... i kupis neki artikl... vracanja nema... tj trgovac nije, po zakonu, duzan izvrsit zamjenu ili povrat sredstava...


Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

/cut

To sto trgovci koriste glupost ljudi to je ok, neka budale placaju, ali ako vec covik pita, dajte mu tocan odgovor, nemojte srat gluposti.
BUG je IT magazin, a ne pravna referenca... znaci taki zakon postoji ako kupis preko telefona ili web shopa...

sorry stari... al ti si taj koji daje netocne odgovore i sere gluposti


Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Inace zakon ili ne u svakoj normalnoj trgovini ukoliko artikl odmah ne valja trebao bi biti zamjenjen novim bez razvlacenja.
s ovim se svakako slazem...

covjek je imo hdd doslovce ni jedan dan... odmah je ustanovljeno da ima gresku (bad sector(e))... treba mu se odmah zamjenit... istim, slicnim... il kak se vec dogovore... ako nema zamjenskog ili dogovora... vratit pare...
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:54   #996
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
ko je ovde glup probaj zakljucit sam.
Ne treba se nista zakljucivati, sama cinjenica da si upravo citirao zakon koji jasno pobija tvoje tvrdnje iz prijasnjih postova govori sve....
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 16:19   #997
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
eh, ko ce se svadjat sa debilima, previse ih je...
koliko se sjecam, ti si reka da ne postoji zakon po kojemu mozes vratit artikal u roku od 8 dana... ionda si poce navodit svoje gay fantazije, sto je ok, ali bas nema puno ljudi koje to zanima...
Sto se mene tice eod.
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 18:35   #998
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
eh, ko ce se svadjat sa debilima, previse ih je...
koliko se sjecam, ti si reka da ne postoji zakon po kojemu mozes vratit artikal u roku od 8 dana...
I ne postoji... onako kako si ga ti prezentirao ovdje na forumu i kako si procitao u bugu ne postoji.. ne izmotavaj se sad...


Postoji zakon koji ti kaze da to mozes uciniti samo ako si kupio preko webshopa,telefona,.... i to je velika razlika


isto tako ako postoji zakon koji policiji dopusta da pod rotirkom prodje kroz crveno, ti si ga mogao prezentirati kao zakon koji ti dopusta da autom prolazis kroz crveno.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 20:10   #999
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ukratko, ova i svaka druga rasprava na ovom threadu se svode na moj prvi post u ovoj temi... Onako jedna više manje realna slika.

Vi svi možete pričati da to treba ovako i onako, zakon ovakav i onakav, no kada vam se jednom to dogodi vidjet ćete da ćete se hvatati za slamke...

Uostalom i u servisu rade ljudi, a svi znamo kakva gamad može biti i kako mogu biti pristojni (adm i links).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 21:50   #1000
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...u roku od 5 dana možeš ili vratiti proizvod ukoliko nisi zadovoljan s njim ili bez pitanja dobiti novi ako je ovaj neispravan. Nisam samo siguran jel 5 ili 2 dana, ali u svakom si slučaju trebao isti tren dobiti novi disk.
Ovo prakticira samo Hg.
Kod Vemila ovo ne pali, kao što i piše na njihovim novim računima ...
Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 22:27   #1001
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
EDIT: False alarm. nažalost, ploča je još uvijek ispravna.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 17.01.2009. u 23:33.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 08:29   #1002
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Kveščn. Ako kupim nešto recimo u Zagrebačkom HG-Spotu, dali garanciju mogu isposlovati u HG Spotu u Slavonskom Brodu?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 08:30   #1003
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Kveščn. Ako kupim nešto recimo u Zagrebačkom HG-Spotu, dali garanciju mogu isposlovati u HG Spotu u Slavonskom Brodu?

da
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 11:58   #1004
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Centralizacija

Evo ni sam ne znam sto mislim postic sa ovim threadom ali eto, da se malo ispusem

Dakle, moze li mi netko objasnit koja je svrha informatickih ducana i servisa u Splitu kad za svaku sitnicu treba nesto iz Zagreba?

Jucer odnesem laptop na servis, dell latitude d830 u ducan u Splitu u kojem je kupljen a koji je ujedno i servis (dosta jaka firma) i zamolim ih da mi to rjese po kratkom postupku jer mi je to jedini komp trenutno i treba mi za rad. Deckima svaka cast, stvarno su u roku sat vremena nazvali sa informacijom.

Informacija je bila da trebaju slat laptop u Zg jer ovdje nema djelova...
Tko je tu lud?
Ne sumnjam da ce to Kodeks u Zg brzo rjesit ali cemu cijela ta komplikacija..

Situacija 2:
Upravo zovem Hgspot jer hocu kupit lcd monitor koji samo oni drze.. Pitam jel ga imaju - imaju, ali u Zg ali je kao narucen vec i u Splitu ce biti u cetvrtak. Cemu uopce ducan u Splitu, jeftnije im je otvorit webshop i da korisnici sami narucuju bez da se nerviraju..

Kad nesto ocu kupiti onda to hocu sad a ne za 2, 3 ili vise dana a vjerujem da je i vecina ovdje takva.

Jako rijetko mi se dogodi da hocu nesto kupiti od informaticke robe a da to mogu odmah i dobit a nije bas da kupujem neke egzoticne proizvode

Evo to su samo dva primjera u zadnja dva dana ali toga ima koliko hocete..

Recimo jos da za napravit atest plina u Splitu treba oko 7 radnih dana od trenutka pregleda dok se ne dobiju svi papiri, dok recimo u Zg za istu stvar treba 1 dan..

edit: ako je ovako u Splitu sve me strah pomislit kako je recimo u nekim manjim gradovima, recimo u Dubrovniku
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote