Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.12.2008., 16:39   #961
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovo "slicnih karakeristika" nije dopusteno zakonom.
Istina, to je izmišljotina trgovaca.
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2008., 18:33   #962
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ili napravi jedan poduži mail ili budi kratak i jasan.
U stilu da ti daju apsolutnu svu dokumentaciju da ćeš ih tužit inspektoratu, udruzi za zaštitu potrošača, ma svim živima (a to i napravi), a ako to ne žele dat da idu u potrošački kod, ili na neko drugo javno mjesto.
Ili ako to žele izbječ neka ti vrate lovu da na ništa drugo ne pristaješ.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 00:19   #963
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Nije baš svježe ali je sigurno zanimljiv splet događaja s jednim inf. dučanom pa ko netko ima ideju kako se postavit u sljedečem slučaju....

Nakon mjesec dana se pokvari jedan uređaj te to servis rješava zamjenom s drugim istim uređajem.
Međutim taj novi uređaj ima nekakvu tvorničku grešku koja se vidi odmah pri uključenju. Ona onemogučava korištenje uređaja te zbog toga uređaj uredno ide na servisiranje 3-4 puta.
Svaki put se vrača prije spomenutih 45 dana s obrazloženjem da je s njim sve u redu pošto suprotno znači distributerovo davanje novog uređaja a ne radi se o jeftinoj stvari.

Zadnje slanje uređaja serviseru prolazi tako da se nakon isteka 45 dana ide po novi uređaj prodavaču kod kojeg se dobiva informacija da je serviser/distributer rješio problem slanjem NOVOG uređaja koji odavno čeka u prodavaonici.
Međutim dok na servisnoj izdatnici piše jasno kako je problem rješen zamjenom tog uređaja , raspakirana kutija (iako potpuno nova s novim serijskim brojem) ne odaje povjerenje te se pri raspakiravanju na licu mjesta u prodavaonici na prvi pogled konstatira da uređaj unutra izgleda korišten.
A nakon drugog pogleda ,po fotografiji serijskih brojeva uređaja poslanog na servis, vidi se da je to isti uređaj.
Serijski broj na kutiji se ne slaže s onim na uređaju te se naravno ne preuzima.

Sljedi isprika jer naime taj novi uređaj kojeg je poslao distributer je završio slučajno u izlogu te je prodan, a u novu kutiju je slučajno stavljen stari uređaj.

Zadim ide čekanje da se drugi uređaj povuče s nekog lagera, a kad nakon 3 tjedna ispadne da ga nema na nijednom lageru dolazi se do naruđbe novog od distributera kao rješenja situacije.
Nakon još kojih mjesec dana, pri datumu kad je dogovoreno preuzimanje tog novog uređaja prodavatelj radi dva koraka unazad i zna samo da mi je uručen novi uređaj jer to piše na sevisnoj izdatnici. A kad se potegne priča o serijskim brojevima i da to ne može biti novo stvar se rješava da se se preko tog piše da je uređaj popravaljen.

Nakon što je uređaj predignut te je viđen isti problem zbog kojeg je i poslan ,obračanje direkno serviseru završava s informacijom da on ne zna za ikakvu zamjenu uređaja.
Da se rješi ta nejasnost serviseru se pruža na uvid servisna izdatnica no sljedi neočekivano.
Serviser nema zadnji radni nalog što znači da prodavatelj nije prosljedio uređaj serviseru već ga je držao u skladištu neka 3ipo mjeseca.

No serviser sad pogotovo odbija priču o uređaju jer je on jedini ovlašten za servisiranje uređaja a očito je da je to radio netko drugi pošto uređaj nije bio kod njega a 'popravljeno' jasno piše na servisnoj izdatnici prodavatelja.

Inspektorat kaže da oni tu ne mogu ništa pošto je kupac firma a ne fizička osoba.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2009., 00:24   #964
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
kako se postaviti?

za početak javno napiši koja je to firma i koji uređaj, a loš glas se daleko čuje.
a ovo za inspektorat mi je jako čudno i nelogično.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 16:28   #965
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
eto i mene sa jednim problemom... radi se o ADM-u

kupio sam tu od covjeka sa foruma gainwardovu GeForce 7900GS 256MB, kupljena je 04.05.2007. i dobio sam sa njom originalni racun te svu popratnu ambalazu i bundle

bilo mi sumnjivo sto nisam dobio i jamstveni list pa sam im poslao upit dal je garancija ostvariva bez jamstvenog lista, a odgovor koji sam dobio od njih je sljedeci:

Citiraj:
Poštovani,

trebali ste dobiti jamstveni list uz karticu bez kojeg nažalost ne možete ostvariri jamstvo.
Na jamstvenom listu možete vidijeti koliko je jamstvo, jedno vrijeme se davalo godinu dana jamstva na Gainward kartice pa nisam siguran bez jamstvenog lista da li je jamstvo 12 ili 24 mjeseca.
Broj od servisa je 01/6399-920, pa ako imate kakvo pitanje slobodno nas kontaktirajte.

Sa štovanjem Hrvoje Jadrijević
ok, idem se javit covjeku od kojeg sam ju kupio i pitat ga, mozda mu je jamstveni list ostao negdje doma tj. zaboravio ga je staviti u kutiju... odgovori koje sam dobio su:

Citiraj:
Kad sam kupovao dobio sam do njih samo račun.
Tako je bilo prije dvije godine. Za sve one stvari koje su na računu nisam dobio nikakav jamstveni list.
Citiraj:
Oni su mi dostavili robu i jedino što sam dobio je račun. Ništa mi drugo nisu dali. Budem ih ja nazvao u srijedu.
ja vjerujem covjeku pa bih zato vas htio pitat dal se mozda sjeca netko kod kupnje u ADM-u prije cca 2 godine dal su se dobivali jamstveni listovi te kako da se dalje postavim...

inace, kartica radi dobro, ali kopka me to... necu da netko od mene radi budalu buduci da mi je covjek od kojeg sa kupovao karticu rekao da je jos pod jamstvom

hvala
maX je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 16:51   #966
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
2 Imagine

Otišao bi u taj dučan i tražio najviše tijelo u toj firmi i objasnio bi svaki detalj i tražio povrat novaca. Ima još i osim inspektorata; potrošač, novine, itd...

2 Max

Uz svaki proizvod iz adma se dobije malo glupi papirić koji je jednako garancija, ukoliko se ostane bez njega ne znam kako ide sa garancijom...
Samo što je to uvijek na kutiji i zna se dogodit da se odlijepi, ili da ga netko jednostavno zaboravi pokupit i baci ga.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:14   #967
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
@ mymoon

a tko drugi nego omiljeni HG .

što se inspektorata tiče, da je kupac fizička osoba oni bi to rješili po jednostavnom principu nadzora slučaja i naredbe prodavatelju da kupcu da novi ispravan uređaj.
No ovako , iako se po njima radi o prijevari i stvarima koje zahtjevaju nadzor poslovanja stvar je kompliciranija i zahtjeva službenu tužbu ,sudstvo ,sudskog vještaka a to sve košta novaca , vremena i živaca.

@ buljo

Koga da točno tražim i kome da se žalim ?

Prigovorio prvi put o zapakiranosti uređaja koji mi je uručen jer bi i djete iz vrtiča znalo .po principu slagalice pravilno upotrjebit striropol koji služi za zaštitu uređaja.....ma što dijete , ma majmuni u onim ustanovama za testiranje znaju da se nemože progurat kocka kroz rupu u obliku trokuta drugi put stvar došla još gore, prigovorio zbog tog i poslao uređaj a sve se vratilo u još gorem stanju.

Znaš čovjek jednostavno izgubi početnu volju nakon hrpetine ispisanih mejlova .Nakon hrpe vozikanja između hrpe različitih osoba kojima se uvjek isnova mora sve nanova objašnjavat. I koji se uvjek osjete prozvanim vrijeđat moju inteligenciju objašnjavanjuči mi teh. stvari.
Jer tražim previše da uređaj može ono što mu piše u specifikacijama.
tj. previše tražim da drugi novi uređaj može isto ono što je onaj prvi radio bez problema
a kad sam već kod apsurdnih stvari, vjerovao to netko ili ne ,gospodin serviser želi dokaz da je prvi uređaj mogao napraviti stvar koja mu piše u specifikacijama da može. Želi dokaz urednog rada prijašnjeg uređaja (koji je završio sam bog zna gdje) pošto sam ja napisao dovoljno o drugom gledajuči iz hrpetine kuteva problem nemogučnosti izvršavanja funkcije koja za moj način korištenja stvar čini neispravnom.. I ne samo napisao već i izfotografirao , snimio kamerom.

I dok s jedne strane stoji nešto opipljivo s druge stoji samo nečija riječ na papiru 'uređaj ispravan' iza čega je distributer.


Jedan odjel,drugi odjel,treči ,četvrti ...zovi danas ,zovi sutra zovi prekosutra ,traži jednu osobu ,drugu ,treču ,četvrtu ,čekaj da se jedan vrati s godišnjeg ,pa drugi itd

Pošto je način rješenja van okvira mojeg pogleda možda ima netko drugi tko ga vidi ...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:21   #968
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
da li je problem da točno opišeš "previše tražim da drugi novi uređaj može isto ono što je onaj prvi radio bez problema" problem?
možda ga imaš u nekom mailu koji si već slao. samo da skužimo o čemu se radi.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2009., 00:42   #969
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm, ne ulazi mi se baš o čemu se radi u ovoj priči ali to što si citirao na jednostavan način bez ikakvog ulaženja u tehniku govori da s drugim novim uređajem nešto ne valja a lurkajuči po netu vidio sam da nisam jedini. Ali pošto proizvođač proizvoda nije službeno priznao problem jer to znači povlačenje i nekakva modifikacija hrpe uređaja, ja imam problem.


sažeto gle ovako ...

Imao uređaj koji sam izabrao između ostalog zbog jedne meni važne funkcije/mogučnosti...
Mjesec i pol nakon kupovine nešto se pokvari
Uglavnom ništa što ima veze s spomenutom funkcijom ali pošto je bilo nepopravljivo, distributer pošalje NOVU stvar.
Odmah pri uključivanju primjetim problem pošto sam novo krenio koristiti na isti način kao staro tj koristeči spomenuta funkcija/mogučnost koja je zabilježena u specifikaciji.
I odmah od tad kreču gluposti s servisom i predavateljem.

Nadam se da shvačaš bolje što sam mislio s citiranom rečenicom.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote