Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2007., 14:21   #1
Night Falcon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Philips 37 PF 9731 D LCD TV + DCM + HDTV (help)

Imam gore navedeni TV i DCM operatera.

Kako TV ima DVB-T zanima me kako doci do bilo kakvog HDTV signala.

Znaci, zanima me što više opcija, od HTV testnog signala do satelita koji se placaju.

Da li moram spojiti TV direktno na vanjsku antenu da bi mogao primati HD signal ili se moze nekako i preko DCMa?

Da li mi bez obzira na ugradjeni DVBT fali jos neki hardver?

I zadnje pitanje, TV ima mogučnost povezivanja sa Pc-om putem LAN kabla, među ostalim i sa TV se dobije program Philips media manager. Zanima me da li postoji neki drugi (bolji) program koji radi istvu stvar kao gore navedeni i da li postoji uopće neki koji moze prebaciti filmove koji su kodirani x264 ili H264 codecom?

Hvala unaprijed.
Night Falcon je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 22:16   #2
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Za DVB-T HD trebas DVB-T receiver s mpeg4 podrskom(cca 300 €).
Sto se tice SAT Tv nema ni jednog FTA programa, a da je u DVB-s standardu, vec su svi u DVB-S2 standardu pa ti i treba receiver s DVB-S2 podrskom.Ujedno ti receiveri imaju hdmi/komponent izlaz za spajanje na LCD/plazma televizore npr. humax hd1000 ili humax 2000 HDCI, Topfield 7700 HSCI, Kathrein UF 910.Vecina SAT paketa imaju u prosjeku 3-4 HD programa(1 sportski, 1 filmiski i 1 dokumentarni), Jedino ih SKY UK ima vise.Naravno sve je to kodirano.

DCM nemam, tako da ne znam kako oni salju signal prema korisnicima.
Isto tako nisam upoznat s softwarom koji dolazi uz philips televizore, a sluzi za obradu videa.
NTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2007., 23:50   #3
Night Falcon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
DBT-T tuner ima u sebi, tako da mi on ne treba ili griješim!?

Ipak je koštao 19.000 kn...
Night Falcon je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 15:21   #4
koletna
Premium
Moj komp
 
koletna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 121
Pa spojiš s grafičke DVI>na tv >HDMI i netreba ti lan za x264 filmove. Samo nabavi DVI>HDMI kabel.
koletna je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 11:30   #5
Night Falcon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Znam da je to jedno od riješenja, ali mi je TV dosta udaljen od PCa, ne znam koliko su dugi najduži HDMI kablovi i da li bi imalo smisla kupiti 5m HDMI kabel ako ga i ima zbog pada kvalitete.

S mrežnim ili S-VHS je nešto lakše, ali SVHS je beskoristan za HD video a za mrežni nemam odogovarajući program.

Probao sam još TVersity kao zamjenu za Philips media manager, ali isto nepropušta x264 prema TVu :/
Night Falcon je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 12:12   #6
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Night Falcon Pregled postova
DBT-T tuner ima u sebi, tako da mi on ne treba ili griješim!?

Ipak je koštao 19.000 kn...
Taj DVB-T nema mpeg4 podrsku.Trebas DVB-T mpeg4 receiver da bi iskoristio sve mogucnosti novog LCD tv.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 12:26   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Taj DVB-T nema mpeg4 podrsku.Trebas DVB-T mpeg4 receiver da bi iskoristio sve mogucnosti novog LCD tv.
Dobro ti govori, treba ti mpeg4 tuner u TVu...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 13:22   #8
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
ako moze spojit vga vga puno jeftinije rjesenje a slika cak identicna spajanju digitalnim putem odnosni preko hdmi kabela.
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 13:23   #9
Night Falcon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Taj DVB-T nema mpeg4 podrsku.Trebas DVB-T mpeg4 receiver da bi iskoristio sve mogucnosti novog LCD tv.
Imaš neku preporuku? I koliko košta? Gdi kupiti?

Znači, ovaj tuner u TVu je beskoristan ili?
Night Falcon je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 16:50   #10
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Night Falcon Pregled postova
Imaš neku preporuku? I koliko košta? Gdi kupiti?

Znači, ovaj tuner u TVu je beskoristan ili?

Sto se tice DVB-T tunera u Philipsu on je dobar za DVB-T mpeg2 prijem.
Kod nas bas i nije neki veliki izbor DVB-T mpeg4 receivera, zapravo ja sam nasao samo jedan
Topfield TF 7700 HTCI HDTV i kosta 2999 Kn(ima ga u www.prijem.hr, www.svijet-medija.hr itd...)
Ne znam koliko si ti spreman izdvojiti za to.
Druga preporuka bi bila Clarke-Tech 5000 HD combo koji ima DVB-S/S2 i DVB-T mpeg4 tuner i s njim mozes
primat SAT HD programe i DVB-T mpeg4.Receiver ima i USB 2.0 port za PVR(snimanje na externi HDD), a negdje
sam procitao da ima i emulator(otvara kodirane sat programe, no o tome necemo na forumu).Kosta 399 eura,
Jedino sto ga nema u HR, vec bi po njega trebao u Maribor(mogu ti dati link na PM).S ovim receiverom rijesis i SAT HD i DVB-T mpeg4 HD.
Jedan detalj sto se tice Croatel mpeg4 DVB-T signala, jedino Discovery HD ima punu HD rezoluciju(1920x1080), HRT HD test ne racunam jer tamo ide promo sadrzaj.
Sve u svemu, DVB-T mpeg4 receiveri nisu jeftini.Jedino jos mozes vidjet da to realiziras preko neke PC hybridne TV kartice.
NTN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2007., 23:30   #11
Night Falcon
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Sto se tice DVB-T tunera u Philipsu on je dobar za DVB-T mpeg2 prijem.
Kod nas bas i nije neki veliki izbor DVB-T mpeg4 receivera, zapravo ja sam nasao samo jedan
Topfield TF 7700 HTCI HDTV i kosta 2999 Kn(ima ga u www.prijem.hr, www.svijet-medija.hr itd...)
Ne znam koliko si ti spreman izdvojiti za to.
Druga preporuka bi bila Clarke-Tech 5000 HD combo koji ima DVB-S/S2 i DVB-T mpeg4 tuner i s njim mozes
primat SAT HD programe i DVB-T mpeg4.Receiver ima i USB 2.0 port za PVR(snimanje na externi HDD), a negdje
sam procitao da ima i emulator(otvara kodirane sat programe, no o tome necemo na forumu).Kosta 399 eura,
Jedino sto ga nema u HR, vec bi po njega trebao u Maribor(mogu ti dati link na PM).S ovim receiverom rijesis i SAT HD i DVB-T mpeg4 HD.
Jedan detalj sto se tice Croatel mpeg4 DVB-T signala, jedino Discovery HD ima punu HD rezoluciju(1920x1080), HRT HD test ne racunam jer tamo ide promo sadrzaj.
Sve u svemu, DVB-T mpeg4 receiveri nisu jeftini.Jedino jos mozes vidjet da to realiziras preko neke PC hybridne TV kartice.

Hvala ti puno za odgovore do sada kao prvo, ali me najviše zanima sada baš taj Croatel, tek toliko da vidim kako to izgleda ako ništa više. Znači, ne gine mi taj reciver dodatni... :/

A ako nije bed, volio bi taj link u PM
Night Falcon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na