Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2007., 12:37   #1
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
HP 530 - niska cijena - postoji li neka caka?

Evo stari treba neki jeftini lap pa sam malo prelistao cjenike i konfiguracije.
U oči mi nekako kao zaokružena ponuda upao HP 530.

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...=5192&catid=19
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2253

Core duo, giga rama i vista (boli me briga za vistu, glavno da nije freeDOS) za 5k kn. Upravo to mi je nekako niska cifra za to što nudi. Jel ima neka kvaka 22? Jel renewan ili nešto?

Također, mali OT za ovaj podforum, ovaj win vista home basic, koliko je okljaštrena? Zapravo, starom će bit potrebna samo osnovna mrežna funkcionalnost, spajanje na wireless router i prebacivanje podataka. Za to je pretpostavljam i basic dosta. Nisam baš na ti danas s OS-ovima pa molim pomoć.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 12:42   #2
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Čuj, nema cake. Ovo je kućna serija HP laptopa, u koju spadaju manje (fizički) kvalitetni laptopi.
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2007., 21:48   #3
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
caka je samo 2xUSB, prilično slaba baterija i loš ekran te hibridna verzija core duo procesora sa samo 1mb cache.

puno bolji izbor je ovo

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=5038
igx je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 22:27   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
zasto te smeta free dos ? pa zar je bauk stavit gore operativni sustav koji ti odgovara ?
inace bi dao preopruku za hp nx7300 prije jer sam iz prve ruke korisito nekoliko varijanti i bio sam vrlo zadovoljan .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2007., 22:52   #5
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
zasto te smeta free dos ? pa zar je bauk stavit gore operativni sustav koji ti odgovara ?
inace bi dao preopruku za hp nx7300 prije jer sam iz prve ruke korisito nekoliko varijanti i bio sam vrlo zadovoljan .
Uh kako mrzim one kockaste IBM-ove
Sam free DOS me ne smeta, ali softver na lapu mora bit legalan pa bi mi bilo jako prikladno kad bi s lapom došli neki prozori.U kojim si varijantama koristio?
Kakav je nx7400?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 11:03   #6
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Uh kako mrzim one kockaste IBM-ove
Sam free DOS me ne smeta, ali softver na lapu mora bit legalan pa bi mi bilo jako prikladno kad bi s lapom došli neki prozori.U kojim si varijantama koristio?
Kakav je nx7400?
Druzi se sa bilo kojim IBMom serije T ili X samo tjedan dana i promjenit ces misljenje
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2008., 18:24   #7
drzook
Registered User
 
drzook's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 17
HP 530 recenzija i rješenje problema

gle, nemojte lupat nebuloze tipa hibridni procesor sa 1mb casha (jest 1mb casha ali po jezgri a svaka jezgra moze koristiti 2 mb)...po svim usporednim testovima procesor je u samom vrhu svoje kategorije daleko bolji od turiona.govorim o t2600 procesoru.u svezi preporuke za slabiji procesor koji je skuplji 1000kn se apsolutno ne slazem!Zabuna nastaje i oko oznake HPove serije laptopa,jer se u HP 530 seriju ugrađuje nekoliko procesora od kojih je najjači t2600 core duo na 2.16Ghz

laptop sam kupio neki dan i za sada sam vrlo zadovoljan uloženim.
baterija 4cell sa upaljenim wlanom i non stop radom izdrzi 1.5 sat, bez wlana vjerojatno 2.5 sata.kvaliteta plastike i sam design su na visokom nivou.nema priče da je riječ o lošem ekranu!boje su zadovoljavajuće i kut vidljivosti je izuzetno širok.wlan komponenta ima bolji prijem od nekih pcmcia varijanti wlana.Sto se tice zvuka,čak sam poprilično zadovoljan preslušavajući materijale na Sennheiserovim slušalicama....čist zvuk bogat basom.naravno priča je sasvim drugačija ukoliko vam je uopće bitan vanjski mono zvučnik na laptopu!korisnici su izvještavali i o problemima sa Skype-om što su riješili kupovinom kavalitetnih usb mic slušalica.

Ukoliko kupujete ovaj laptop za posao bit ćete vjerojatno zadovoljni, za igranje ,naravno,ovaj model neće poslužiti! rezultati su oko 5500 bodova 3dmarka 2001 -dovoljno za direct x8 igre...

Možda je jedan od uzroka jeftine cijene ovih laptopa i velik broj problema koji su korisnici imali pokušavajući instalirati win xp na ovaj i slične laptope.Taj problem čak nije niti naveden na službenim stranicama HPa.

Nakon 4 dana utrošena na instalaciju win xp-a odlučih vama uštedjeti vrijeme...


1.prvi problem s kojim će se neiskusni korisnici susresti jest instalacija samog operativnog sustava WinXp pro na SATA disk,naravno,ukoliko ste kupili FreeDOS računalo.Trebat će vam slipstreamed instalacija windowsa sa sata driverima!WinXP pro SP2 vam neće puno pomoći.Osobno sam instalirao WIn XP pro SP3 Sata VISTA look inačicu cca.1.5 gb na DVDu.Neki korinici su napravili u BIOSU disable native sata i uspjeli instalirati XP ,nisam bio takve sreće.WinXp pro HP distribuciju za laptope nisam uspio pronaci što bi naravno olakšalo cijelu operaciju.Problem sa neodgovarajućom verzijom Xp sustava riješit ćete vrlo lako ukoliko posjedujete USB floppy drive.

2. drugi problem nastaje zbog nepravilne instalacije HD Intel audio univerzalnog drivera (hdaudbus.sys) koji nije pravilno podržan čak niti u SP3 ,oznaka HPovog drivera je sp33867.zbog nepravilne istalacije tog drivera ne mozete instalirati drivere za zvuk i modem.Problem ćete rijesiti tako da skinete fix za SP3 HDaudio sa stranice
http://www.dashken.net/index.php?/ar...ion-Audio.html
trebat će vam i 7zip program sa iste stranice
Fix odzipajte u folder i dalje ćete opet morati ručno preko Device Managera u Xpu >sistem devices>PCI bus žuti uskličnik (HD intel universal bus driver) kliknite na reinstall i ručno ga uputite u direktorij u koji ste odzipali fix.
Tek sad moći ćete instalirati drivere za zvuk sp38314 i modem sp36089.

3. inače svi driveri za ovaj laptop nalaze se na službenim HPovim stranicama.

nadam se da sam bio od pomoći.
srdačan pozdrav korisnicima foruma.
drzook je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2008., 16:52   #8
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
ja imam doticni laptop ali sa 1.5gig rama i t2050 core duo procesorom...i moram rec da sam skroz zadovoljan njime Cak i igre vrti sasvim solidno (igre do 2007 uglavnom) , medu ostalim i FEAR , iako bi sve to moglo bit bolje...za igre ne preporucam.... nedostatak hardverskog T&L a se jako osjeti.
al za sve ostalo..thumps up
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na