Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2007., 19:36   #31
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Naravno da enkapsulira ali koristi se zbog autorizacije...

Jos da samo pojasnis kako bi ti to furao dsl preko frame relaya
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2007., 23:41   #32
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Naravno da enkapsulira ali koristi se zbog autorizacije...

Jos da samo pojasnis kako bi ti to furao dsl preko frame relaya
pa nebi vozio dsl preko frame relay-a, samo govorim o iskoristivosti (ukupna velicina paketa vs. payload) )
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2007., 11:16   #33
P_KAMENi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 232
screenshot cega tocno ti treba?
__________________
Stari se...
P_KAMENi je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 12:24   #34
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Također potvrđujem pppoe na svom routeru, al ono što mi je zanimljivo jest, je da su mi u routeru postavljene veće brzine, cca 4800kbits/850kbits, što je po meni u redu, je to su garant dobili nekom shemom za gubitke, te kao što sam rekao, gubici su minimalni.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 16:40   #35
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Meni je na za 2mbit brzinu pušteno 415 / 2.422 up/down. Download je oko 2000,ali upload mi rijetko kad pređe 300 gdje god da probam uploadat.. Vidjet ću kako će se ponašati sljedećih par dana.

Nego,jel vama radi wpa2 enkripciju na routeru? Wep i wpa rade normalno,ali kad stavim wpa2 i upišem ključeve,laptop se nemože spojiti.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 16:55   #36
TheLions
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZGB
Postovi: 72
@JVC HX-Z10 trenutno hvali Amis ali vjeruj mi kad iskrsne neki problem koji oni neznaju riješit (konkretno problemi s telefonom) onda sve što oni rade je da te zivkaju svakih sat vremena da provjere jeli sve radi i to svaki put drugi operater. Inače ja sam prvi (na ovome forumu) uzeo AMIS i posto pingove i ne vidim razloga da malo malo neko žica pingove
TheLions je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:17   #37
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ok tko ce mi objasniti kako ste dosli do gore navedenih cijena buduci da je ovdje potpuno drugaciji cjenik...??
http://www.amis.hr/privatni_adsl.php
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:20   #38
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:23   #39
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
cek koja je fora ako uzmes i telefon onda ti daju jeftinije??
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 00:24   #40
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Da i onda više nemaš veze sa T-scumom
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2007., 12:47   #41
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
veoma interesantno. selim se uskoro na drvinje i tamo nema dcm-a i sad gledam kaj bi mogao uzeti u stilu sa trenutnim 3MB kod dcm-a. izgleda da ce to biti 4MB kod amisa
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 14:15   #42
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
evo samo mala obavijest svim "bivsim" tcomovcima koji su prelsi na amis

naime danas mi dosao racun iamo sa 5gb paket kod tcoma, i to bi trebao platiti 59kn, a naravno da necu platiti iz jednog razloga jer bajta prometa nisam potroio a i da sam htio nisam mogao potrositi jer nisam imao telefonske linije, bez koje je nemoguce koristit adsl kod tcoma, ali nakon 30minuta telefonskog uvjeravanja osoblja tcom da je to nemoguce kaj su mi sposlali poslao sam prigovor na racun i sad cekam odgovor

sta je tcom napravio i zahtjevao od mene, anime ukoliko imate start paket i nenapraviti neist od prometa onda vam tcom nece nista naplatiti ali ako imate 5gb ili neki drugi paket onda ce vam naplatiti 5gb paketa u ovom slucaju 59kn, zato su tcomovci zahtjevali da se prebacim na start sta sam ja odbio jer bi samim time potvrdio da trebam platiti 5gb prometa za 2mj Zato kada dobijete radun zovite tcom i potrudite se sa njima ili platite 59kn ili koliko trebate da ih se rj. koje zbrke tcom napravio samo da bi dobio prometa lazu i kradu, nadam se da cemo se vidjeti na sudu, ustavri to i cekam ukoliko ne storniraju racun jer cu onda zatraziti da mi uvedu adsl na more makar nemam telefonske linije, a to je moguce kako oni tvrde a ujedno i nemoguce

Znaci kada vam dode racun zovite tcom i trazite ih da vam storniraju racun ukoliko niste mogli biti na njihovom internetu, a to nemozete ukoliko nemate njihovu telefonsku liniju doma


evotoliko od mene javljam kako se razvija sitvacija
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 16:34   #43
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
evo samo mala obavijest svim "bivsim" tcomovcima koji su prelsi na amis

naime danas mi dosao racun iamo sa 5gb paket kod tcoma, i to bi trebao platiti 59kn, a naravno da necu platiti iz jednog razloga jer bajta prometa nisam potroio a i da sam htio nisam mogao potrositi jer nisam imao telefonske linije, bez koje je nemoguce koristit adsl kod tcoma, ali nakon 30minuta telefonskog uvjeravanja osoblja tcom da je to nemoguce kaj su mi sposlali poslao sam prigovor na racun i sad cekam odgovor

sta je tcom napravio i zahtjevao od mene, anime ukoliko imate start paket i nenapraviti neist od prometa onda vam tcom nece nista naplatiti ali ako imate 5gb ili neki drugi paket onda ce vam naplatiti 5gb paketa u ovom slucaju 59kn, zato su tcomovci zahtjevali da se prebacim na start sta sam ja odbio jer bi samim time potvrdio da trebam platiti 5gb prometa za 2mj Zato kada dobijete radun zovite tcom i potrudite se sa njima ili platite 59kn ili koliko trebate da ih se rj. koje zbrke tcom napravio samo da bi dobio prometa lazu i kradu, nadam se da cemo se vidjeti na sudu, ustavri to i cekam ukoliko ne storniraju racun jer cu onda zatraziti da mi uvedu adsl na more makar nemam telefonske linije, a to je moguce kako oni tvrde a ujedno i nemoguce

Znaci kada vam dode racun zovite tcom i trazite ih da vam storniraju racun ukoliko niste mogli biti na njihovom internetu, a to nemozete ukoliko nemate njihovu telefonsku liniju doma


evotoliko od mene javljam kako se razvija sitvacija
Ne kužim zašt nisi otkazao taj account kad si se prebacio na amis ili ga odmah prebacio na start paket? Ovak imaš samo sranja...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 16:53   #44
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Citiraj:
Autor TheLions Pregled postova
(konkretno problemi s telefonom)
kod frenda se javljao problem sa telefonom kad je skidao nesto sa neta, telefon je prekidao i javljala se jeka- njegov zakljucak je da se to dogadjalo radi hardwerskog firewalla na maticnoj jer kad je prikopcao drugi comp telefon radi odlicno

Citiraj:
Autor crniskot
Nego,jel vama radi wpa2 enkripciju na routeru? Wep i wpa rade normalno,ali kad stavim wpa2 i upišem ključeve,laptop se nemože spojiti.
mozda ti kartica na laptopu ne podrzava wpa2
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 19:07   #45
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
daj mi recite vi koji ste presli sa obicnog t-com telefona na amis telefon + adsl. poslali ste zahtjev amisu i to je to, oni rjesili dalje sve? ili ste morali posebno jos i otkazati kod t-coma postojecu liniju
mat je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 20:28   #46
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
daj mi recite vi koji ste presli sa obicnog t-com telefona na amis telefon + adsl. poslali ste zahtjev amisu i to je to, oni rjesili dalje sve? ili ste morali posebno jos i otkazati kod t-coma postojecu liniju

das zahtjev amisu i oni dalje sve rjesavaju
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 21:53   #47
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
super tnx
mat je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 00:05   #48
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
evo mene, slozio sam DC++ nisam imao vremena prije, sve se radi na staru foru kak je MasterX napisao prije, al eto malo sam imo poteskoca sa port forwardingom jer nisam mogo nac kako port prosljedim na svoj IP. evo vam link, pa tu vam je detaljno objasnjeno kak se radi to na thomsonu
http://www.portforward.com/english/r...510v6/DC++.htm

inace da, i mene nesto muci telefon, al moram jos malo proprckat pa cu onda rec sve kaj znam, saznam i kaj neznam.

@mat, nemoras se brinut oko papirologije, kad se javis amisu onda ti oni doma posalji hrpu ugovora, za prijenos broja, za odabir paketa i tak to i onda ti njima to vratis, i onda oni rijese sa tekomom da se te kom makne i ubace ti amis.


e ima i jos jedna stvar, meni nebitna, al mozda nekom bude vazno:
kad uzimate amis, onda ce vas T.com iskopcati i bit cete bez neta i telefona dok ne dodu ovi iz Amisa sa Thomsonom, konkretno ja sam bio 3-4 sata bez telefona
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 15:38   #49
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
@JVC HX-Z10

Znaci moze se na Thomsonu iskljucit dhcp i postavit fiksne IP adrese za portforwarding ili kako tocno to funkcionira?

Meni je potrebna fiksna IP adresa zbog CS.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 17:54   #50
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
nisam te bas skuzio...nema stalnog IP-a kod DSL.a se mijenja svaka 24sata. Mozes trazit staticku IP adresu od AMIS.a ona je za sad besplatna a poslje 4.mjeseca se placa 400kuna.

Uglavnom....mozda se nismo skuzili.
Fiksnu IP namjestas u opcijama od mrezne, tak da nije sve pod automaticly...i jos upises gateway i ostalo kaj ide...
i onda otvoris portove i spojis ih sa tom IP adresom pomocu linka onog gore.

i preko dydns.org si slozis ip (npr. amisIP.joj.net) i onda ga u slucaju DC++ nemoras mijenjat stalno.

Primijetio sam da i Thompson daje tu mogucnost isto ko i dydns al nisam skuzio jos kak.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2007., 22:41   #51
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
Uglavnom....mozda se nismo skuzili.
Fiksnu IP namjestas u opcijama od mrezne, tak da nije sve pod automaticly...i jos upises gateway i ostalo kaj ide...
i onda otvoris portove i spojis ih sa tom IP adresom pomocu linka onog gore.

i preko dydns.org si slozis ip (npr. amisIP.joj.net) i onda ga u slucaju DC++ nemoras mijenjat stalno.

Primijetio sam da i Thompson daje tu mogucnost isto ko i dydns al nisam skuzio jos kak.
U ovom dijelu smo se skuzili.Meni treba fiksni IP na mreznim karticama, a to mogu napravit ako iskljucim dhcp.Dyndns koristim vec duze vrijeme da bi bio Activ u DC++ bez stalnog upisivanja WAN IP adrese.Dyndns koristim preko dyndns updatera na PC-u jer siemens C-010-I nema opciju dyndns.

Znaci kazes da radi postavljanje fiksnih IP adresa na mreznim karticama i iskljucen dhcp na thomsonu?
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2007., 09:09   #52
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ali cak i ne moras iskljucivati DHCP, samo postavi staticku adresu iz thomsonovog rangea...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 16:40   #53
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
ok, za vlasnike thomsonovog speedtouch 706i routera, ili bilo koga drugoga tko zna sta ovo znaci: svako malo mi blinka LED-ica za ethernet na routeru, kao da ju stalno nanovo nalazi, ali vez ne puca, ima ko objasnjenje? thnx
danas sam slozio to sve i ok radi samo me to brine...
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 17:01   #54
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa valjda je to znak aktivnosti izmedju routera i kompa.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 17:51   #55
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
Citiraj:
Autor marauder16 Pregled postova
ok, za vlasnike thomsonovog speedtouch 706i routera, ili bilo koga drugoga tko zna sta ovo znaci: svako malo mi blinka LED-ica za ethernet na routeru, kao da ju stalno nanovo nalazi, ali vez ne puca, ima ko objasnjenje? thnx
danas sam slozio to sve i ok radi samo me to brine...

pa mora zmigati, kad koristis telefon isto ce ti zmigati to je normalno tako.

E da, sad kad vec pisem...imao sam prije problema sa pucanjem veze i telefonom al sad sam slozio sve da radi kako spada....

Evo dobro je znat da kod AMIS.a kad nema internet veze nema ni telefona, konkretno mozete igrat neku igricu i razgovarat na telefon istovremeno i u trenutku kad vam na igrici pise Connection Problems izgubit cete i vezu sa sugovornikom na 5-10sekundi al se onda veza opet spoji i vi dobijete vezu.

U mom slucaju kad sam imao spojene 2 telefona i 2 kompa na thompsona drzao sam vezu max cca 2 sata u komadu i onda bi pukla i ja bi popizdio.
Telefone nisam spajao preko terminala nego sam RJ-11 zicu prerezo i na jednom kraju skinuo izolaciju i spojio sam zicom u zidu koja mi je u zraku (to je dosta dobro da se ima par zila slobodno kod telefona da se moze nesto novo spojit i evo sva sreca kod mene je to bio slucaj da sam imo 3x2 zile slobodne i onda sam na jednu od tih zila spojio taj RJ-11 i dalje po razvodnim kutijama premostio na telefone jer je kod T-Comovog ADSLa bilo drugacije to spojeno.)
e sad iako su mi svi spojevi bili dobri meni je veza stalno pucala i nije mi jasno bilo, resetiro sam Thompsona 100 puta al bez uspjeha. Jedino sam primjetio da radi u najobicnijem 'modu spajanja' tak da mi je telefon direktno spojen u Thompsona preko RJ-11 zice al onda sam imao telefon u sobi i imao sam samo jedan telefonu kuci....pa sam opet spajao na staro al sa onom kockicom kaj ima serafice pa da se bolje spoji al opet sve po starom tak da nikak nisam mogo dobit stalnu vezu.

Uglavnom sta sam napravio sinoc: ovu zicu na koju sam dosad spojio taj RJ-11 konektor i imao telefone po kuci spojio sam na jos jednu RJ-11 uticnicu koju sam imo viska u zidu i onda sam nocim RJ-11 kablom spojio thompsona u tu uticnicu i sad mi se cini da sve radi super.

Jos uvijek neznam zasto mi je veza pucala jer spojevi su prakticki isti samo je sad malo elegantnije rijeseno jer ide preko uticnice i sad radi a prije kad sam rezo kablove nije radilo. i malo je glupo da zbog problema u krugu di su telefoni gubi se i internet al eto tak je, ja sam ih zvao hrpu puta i oni mene jos vise i stalno su mi govorili da provjerim spojeve i sve je OK bilo al evo sad preko uticnice cini se da radi super

Ja sam se na za***avo dosta jer mi je kuca dost velika i nemrem vuc nove zice za telefon po kutevima i te fore pa sam morao ovak preko dosadasnjih instalacija, al ako neko ima vise telefona i nisu mu zice problem il nema velik stan onda nek kupi terminale kaj dijele sa jedne RJ-11 zice na 2 i tak onda spoji 2 telefona i to bi trebalo dobro bit.

Ima jos jedna star kod telefona... recimo svi brojevi bar za koje znam me mogu dobit, cak i svi sa T.coma al jedan moj frend iz Bistre gore me nemoze dobit od kad sam na AMISu ima T.com i taj ADSL njihov kakav sam i ja prije imao i dok sam ja na T.com u bio mogli smo pricat a sad njemu stalno javlja da je meni zauzeto a kad ja njega zovem onda je normalno, sranje je kaj me svi drugi T.comovi brojevi dobiju normalno i ja dobijem njih i zato ovi u AMISu neznaju kaj je to, a kad je frend zvao T.com i reko da sam ja na AMISu onda su mu ovi rekli da mu nemogu pomoc..... malo cudno.... najprije sam ja zvao u njegovo ime T.com al s menom nisu bas htjeli razgovarat kad ja nisam pretplatnik te linije.... tak da eto.... da vas upozorim da i to mozete ocekivat.....

edit: sad sam se sjetio da je neko gore prije napisao da je amis los zbog telefona i da oni nis ne rade i tak to ,. mislim da se nekak sa Lav zvao , uglavnom, nece ti se telefon sam od sebe popravit i nece ti ovi iz AMISa sad doma dolazit i vuc instalacije po kuci, moras malo i sam prckat po tome da skuzis kaj kak funkcionira i onda to i poslozit da valja.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 16:40   #56
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
thnx ljudi, oprostite na noob pitanju, al sam nov na podrucju mreza, bilo koje vrste, thnx jos jednom
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 10:02   #57
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
ej, imam 'malih' problema s amisom u zadnih dva-tri dana. veza je pocela pucati, al ono ode adsl, ode i telefon na jednu minutu, na router ostane svijetliti samo power ledica, i to neovisno jel upaljen komp ili nije. mozda se router zagrije ko kod onog t-comovog pa zato pukne, ali ne vjerujem jer je na dobrom mjestu, gdje je ok protok zraka, jel ima ko kakvu ideju? ja sam ih zvao i rekli su mi da ce me kontaktirati kad budu imali nekakvu 'povratnu informaciju'... jel imo ko jos takvih problema? unaprijed hvala na odgovorima
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 15:44   #58
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
I ja imam problema s AMISom u zadnjih 7-8 dana.
Pogotovo navečer.

Koristim 4Mbit i ujutro je sve 5, pingovi savršeni itd...
No zadnjih 7 dana navečer je katastrofa.

Evo da detaljno opišem:
1. Kada skidam nešto s nekog linka, brzina ne prelazi 200KB/s (a trebala bi doć do cca 500KB/s)
2. Probam bilo koji link u svijetu ista stvar, čak mi ponekad padne i ispod 100KB/s.
3. Ako vučem recimo 5 linkova, zbilja mi brzina bude 500KB/s.
- No, treba brzina uvijek bit cca 500KB/s, kao što je to funkcionairalo prva 2-3tjedna.

Čak imam i sličice koje sam radio s mjerenjem brzine...
Evo:
Slika1 - pokazuje vrijeme mjerenja brzine, iz kojeg se vidi da je ujutro sve 5



Slika2 - iz koje se vidi da kad vučem 5linkova, zbilja povučem cca 500KB/s, ali je kao što se iz grafa vidi veza "IZREŠETANA". Link skače s 500 na 50, itd...



Slika3 - Graf, prekrasan, kakav bi uvijek trebao biti, bez obzira na doba dana. Ljubim sliku svaki put kad ju vidim



- Još moram napomenuti da u igrama i koristim poslovno neke servere u svijetu (europi) navečer kad se spojim na njih
(iz razloga što je veza "IZREŠETANA" pukne mi link sa serverom na sekundu,
i dogodi se, ne znam to opisat "mrtva veza" - ja sam spojen na server, ali kao nisam).
Stisnem Refresh servera, on kaze da sam Tamo, a nisam.
I onda se nemrem spojit na određene server po 5-10 čak 20min
(to ovisi o Timeout-u koji je podešen na određenom serveru)

- Znači, navečer, narasu pingovi za duplo, s 10 na 30 čak i 50.
- Oni pingovi koju si mi 20-30 skoče na 50-60-70
- Što je najgore, taj ping nije konstantan, nego debelo i grozno varira
- cca 2 dana sam potrošio, da zbilja utvrdim da nije nešto do mene,
do mog servera ili kompa, software-a, ali sve je u redu, pogotovo jer se lijepo vidi da ujutro radi SAVRŠENO
- I, download po linku postane "izrešetan", link padne ispod 2Mbit čak i 1MBit.

NAJGORE MI JE ŠTO MI VELE DA SE TO SAMO MENI DOGAĐA, al hebga,
kad imam servere i kad osjetim i vidim svaku sitnicu. 7 dana sam šutio, nisam ih zvao, reko, valjda će se riješit, valjda je nešto do mene,
sada već 2 dana riješavaju problem, skoro 3...

-> Smiješno mi je, njihov tehničar meni govori da RAPID nije pouzdan za mjerenje downloada, jer to ovisi o SEEDerima itd...
A RAPID ima bar 14 servera na kojem je navečer slobodno na svakom 7GBit veze downloada....
Jedino im je ujutro malo zagušenje pa padne na 2-3-4Gbit po serveru...

-> Najviše što mrzim kad mi netko ide pametovat, a znam da sam u pravu i da je TO PROBLEM koji treba riješit.
(baš se iznerviram, moram ovo sve natipkat, jer prek telefona pokušavam bit pristojan )

Samo se nada da će riješit i nek riješe na bilo koji način, jer to treba radit kak spada

I lagano već pizdim. Nadam se da će to sredit.

Primjetio sam da, po logovima, mi se promijeni IP tokom dana oko 3 puta, ono, WTF???
Pitam se što se sve događa dok mene nema doma po cijele dan?

ps: ispričavam se svima s manjim monitorima i manjim rezolucijama
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 28.03.2007. u 21:45.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 17:59   #59
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
covjece sta nisi mogao stavit tumbove, imam adsl i sve ali ovako veliko ipak, jos su neki na 56k


nego kaj se tice amisa, sve sljaka 5 i ne samo meni nego i jos nekima i navecer i ujutro i kroz da, tako da je izgleda stvarno do tebe

eh sada sta se tice modema, ja imam problema sa podemom, naime imam onu obicnu verziju a ne wlan, uglavnom cuje se ko da relej preskace i to nekolko puta u danu, ali kada dodu iz amisa sve je ok, pa mi nevjeruju mislim niti bi si ja vjerovao, ali evo sada u zadnje vrijeme je ok pa niti ne pazim na o, inace sve ostalo ok
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 18:42   #60
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
ovo kaj sad pisete... to se i meni dogadalo i napiso sam gore kak sam ja to rijesio, uglavnom i ja sam imo problema al sam sredio. malo mi je glupo opet pisat... al uglavnom problem nebi nikakav smio bit kad imas jedan RJ11 kabel koji ide direktno iz thompsona u telefon,a ak ide kabel kroz zidove onda cete se mozda naza***avat malo. e, i dobro je resetirat modem

Kaj se propusnosti tice, ja imam najslabiji paket i neam nikakvih problema, uvijek skida preko 100kbps, ping, mi je normalan, makar u zadnje vrijeme ne gasim ni komp ni torrente pa kad igram paralelno sa torrentom i podesim propusnost na torrentu onda malo ping poraste al opet nebitno puno.
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na