Forumi

Povratak   PC Ekspert Forum > Internet > Linkovi i ostalo vezano za Internet
Ime
Lozinka

Odgovori

Uređivanje
Staro 26.03.2020., 22:47   #811
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp

Psycho's Avatar

Datum registracije: Nov 2002
povjerenje kupca u trgovca nakon kojeg se kupac uvijek vraca tom trgovcu zbog tog povjerenja.
Staro 26.03.2020., 23:23   #812
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp

Ivo_Strojnica's Avatar

Datum registracije: Apr 2010
Aha, a ja mislija da je dovoljno jednom da te zajebu i ukradi ti pare sa racuna.
Staro 26.03.2020., 23:26   #813
bleh
Registered User

Datum registracije: Apr 2007
ako trgovac zatrazi 3DS u svojoj naplati onda u slucaju kradje kartice i drugih sporova prebacuje teret odgovornosti na kupca/karticara/banku, uglavnom trgovcima je to plus. ali moze bit da su takve transakcije da je niski rizik od frauda pa ne zeli komplicirat kupovinu i ne trazi 3ds
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:15   #814
the_ghost
lar~
Moj komp

the_ghost's Avatar

Datum registracije: Jan 2007
Generalno trgovci balansiraju izmedju jednostavnosti kupnje i sigurnosti pa ovisi tko se kako odluci. Npr american nisi morao potpisivati uopce u mcdonaldsu (u hr, zadnjiih godinu dvije).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:26   #815
Libertus
Premium

Libertus's Avatar

Datum registracije: Jul 2017
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ako trgovac zatrazi 3DS u svojoj naplati onda u slucaju kradje kartice i drugih sporova prebacuje teret odgovornosti na kupca/karticara/banku, uglavnom trgovcima je to plus. ali moze bit da su takve transakcije da je niski rizik od frauda pa ne zeli komplicirat kupovinu i ne trazi 3ds
Plus, mislim da kartičari su nudili niže naknade ukoliko trgovac uključi 3DS. Mana istog je što većini ljudi ide na živce i usporava kupovinu. Amazon, ebay, paypal ga ne koriste vjerojatno zbog toga.

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Generalno trgovci balansiraju izmedju jednostavnosti kupnje i sigurnosti pa ovisi tko se kako odluci. Npr american nisi morao potpisivati uopce u mcdonaldsu (u hr, zadnjiih godinu dvije).
Moguće da to rade svojom odlukom, ali onda u slučaju prigovora nemaju niti jedan dokaz da je kupac obavio transakciju i vjerojatnost je 100% da će izgubiti te novce. Vjerojatno su ocijenili da rade s poštenim narodom i da je postotak žalbi minoran ili nikakav i da im se takav način rada isplati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:28   #816
microsoft66
Premium

microsoft66's Avatar

Datum registracije: Apr 2008
Ma revolut je u kombinaciji sa google pay zakon...sve svugdje prolazi nista nediram.djaba mi beskontakt kartica kad moram pin ukucavat...banke su 10 godina iza fintechova

Internet bankarstvo isto nemam jer mi netreba,a preko revoluta uplatim nekom na racun i posalje mi ekipa tiskom...i sve za free
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 17:58   #817
Redline
Premium
Moj komp

Redline's Avatar

Datum registracije: Nov 2007
Ovisi onda do trgovca i kartičara zajedno, kakav deal sklope. Jer na tele2 web shop kad se kupuje zaba maestro šalje na Mastercard SecureCode, a ako se kupuje Mastercardom od Revolute ne pita ništa.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 20:06   #818
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻

panda505's Avatar

Datum registracije: Apr 2010
Citiraj:
The second thing to note is that 3DS only applies to certain ecommerce payments. Revolut has no control over which ones it applies to, as this is handled by merchants individually.
https://blog.revolut.com/3ds-secure-payments/

Pa ako netko želi pročitati u detalje

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Odgovori

Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno