Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2020., 13:21   #1
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
win server pomoć

Ovako, na komp WIN 10 sam stavio 2 usera + admin, instalirao dyndns, useri se spajaju preko remote desktop i rade u knjigovodstvenom programu. Sve dobro radi. naravno samo 1 user može raditi na računalu jer je računalo win 10 koji glumi server. I to je srž problema oko kojeg trebam pomoć. Zasad ta 2 usera rade dogovorno, ali to će se morati promjeniti.



E sad, svakako planiramo staviti pravi win server, gdje bi konfigurirao usere za rad u knjig. programu u isto vrijeme. Knjig. program to omogućuje i nije problem.

Ja bi probao to sam napraviti, pa trebam savjet oko konfiguracije i testiranja. Dakle trebam server za spajanje 2 usera na knjigovodstveni program i to je to, ništa više za sad.



1. Koju verziju WIN servera trebam kupiti za 2 korisnika da mogu raditi u isto vrijeme, u to se ne kužim baš, nebi htio kupiti nešto što mi ne trebe ili preplatiti.
2. imam hp Intel I3 treća generacija koji sada glumi server, dali moram kupiti neko novo računalo ili bi mogao na tom istom?
3. Ako je staro dovoljno dobro za to što meni treba, kako ću testirati to što želim napraviti, ima li neka besplatna verzija WINservera koju mogu nakačiti na virtualnu machinu na nekom računalu za isprobavanje.
4. Ako ide novo računalo? što mi je dovoljno za to što trebam?


Imam nekog znanja i knjige za konfiguraciju servera, pa bi volio probati to sam napraviti, bez da plaćam nekoga. Uglavnom kupim komp ako treba i winserver, pa zovem nekoga, ako ne uspijem iskonfigurirati, no svakako bi htio probati sam.



Hvala.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2020., 13:48   #2
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
Možda će ti dati netko bolje rješenje.
Mislim da ti se prica sa winsvr ne isplati. Em licenca em CAL-ovi.
2 usera mogu istovremeno na standard editionu. Ako hoces vise, moras instalirati Remote desktop services rolu i kupit CAL-ove.

Remote Desktop Services (RDS) CAL $102 per device, $131 per user

1.essential ima 2 sessiona istovremeno ali ne znam dal samo admin role. standard možda bolje pošto možeš na njega RDS rolu (na essential ne).
2.Processor - 1.4 GHz 64-bit processor. RAM - 512 MB. Disk Space - 32 GB su requiments za 2019, tako da bi taj komp trebao bit OK.
3. imas evaluation na 180 dana, ovdje mozes skinuti https://www.microsoft.com/en-us/eval...9?filetype=ISO
4. Processor - 1.4 GHz 64-bit processor. RAM - 512 MB. Disk Space - 32 GB

Zadnje izmijenjeno od: Kuzo. 21.02.2020. u 13:58.
Kuzo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2020., 13:54   #3
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2020., 23:12   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Koji knjigovodstveni program ?
Ako je Synesis onda ne treba server i ostalo šta se spominje.
Samo se na tom "glavnom" shera folder sa Synesis - om a na drugom kompu se riješi net path do share - nog programa (može i kao "net drive tj. slovo).
That's all 😁
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2020., 09:32   #5
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Bravo Nikky ili to

I vidjeti kakvu bazu podataka koristi, možda može raditi bilo gdje, samo path do baze
Ako licenca takvo što omogućuje i ako uopće mogu raditi dvije instance aplikacije u isto vrijeme sa tim podacima.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2020., 11:24   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Može raditi više usera odjednom ali ne istu firmu, ako govorimo o Synesisu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2020., 12:07   #7
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ne znamo o čemu govorimo
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2020., 19:43   #8
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Bravo Nikky ili to

I vidjeti kakvu bazu podataka koristi, možda može raditi bilo gdje, samo path do baze
Ako licenca takvo što omogućuje i ako uopće mogu raditi dvije instance aplikacije u isto vrijeme sa tim podacima.
Synesis koristi access relacijsku bazu.


Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Može raditi više usera odjednom ali ne istu firmu, ako govorimo o Synesisu.
Moze raditi vise usera istovremeno.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2020., 23:55   #9
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
je, synesis je u pitanju. imam pro verziju sinesisa koja omogućava administriranje usera u samom programu.

@nikky
hm, znači jedan user se spaja izvana na svoj user na kompu na kojem je synesis, a drugi može preko disk mappinga ili sheranog foldera sa svog kompa u mreži.
Ako to radi, onda onaj koji je u uredu, ako hoće izvana, se mora spojiti na svoj komp u uredu i isto raditi preko sheranog foldera.

Budem probao, ali to mi se čini kao jedina solucija, jer izvana se dva usera nemogu spojit istovremeno na komp koji ima program.

Isto ima u synesisu mrežni rad, pa mogu samo omogućiti drugu stanicu u instalaciji, netreba mapirat disk i slično. Barem misli, ne radim u mrežnom načinu koji dopušta synesis, pa neznam još kak funkcionira.

Ali to vec ima smisla , što kažeš, neznam kako se ja toga nisam sjetio. trebalo bi delat.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 09:14   #10
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Mrezni rad biras kod instalacije Synesisa.
Inovator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2020., 10:04   #11
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Sve radi remotedesktop i sherani disk, 2 korisnika rade u isto vrijeme u programu. Samo postoji problem. Rad preko sheranog diska je spor, odnosno rad u programu je sporo i to dosta. preko RD , rad isti kao da si na kompu. čudno ili ne? Ima tko kakvu ideju? da je mreža tolko sporija? nije! jel do programa, rada preko mapiranog diska?
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 13:03   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Mogu zezati winsi, može sam Synesis,
jesi probao ovo šta si pisao gore "omogućiti drugu stanicu u instalaciji, netreba mapirat disk", možda tako bude brže ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 13:08   #13
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mogu zezati winsi, može sam Synesis,
jesi probao ovo šta si pisao gore "omogućiti drugu stanicu u instalaciji, netreba mapirat disk", možda tako bude brže ...

nikky, tolko sam se zajebavao s time, sad radi, sve. nemrem prčkat po instalaciji. imam u uredu babe, nemam živaca neš sprčkat i onda opet njima sve riktat.

Uglavnom, još jedna misao. i RD je bio spor, za vikens clonirao disk na ssd, jer je bio stari hdd unutra. sad RD radi normalno, mreža i dalje spora.


RD mi je bitniji da radi, pa sam se razveselio što je ssd učinio svoje, ali me ovo muči, nema logike. inače rad prek sheranog i nije toliko bitan, kao RD, pa ću preživit, samo me jebe nedostatak logike u svemu tome.
Poslao mail synesisu, možda oni znaju neš.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 20:43   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Razumijem te u potpunosti, važno je "da radi".

A na "imam u uredu babe" sam se slatko nasmijao sa vizualizacijom kako te naganjaju kakvim "priručnim alatom" ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na