Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2016., 21:11   #541
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
evo mene vec 2 dana prca mob u zdrav mozak... sinoc i danas popodne... dok trebam obavit poziv i ne mogu... veli not connected to network, a gore mi pise ime mreze...
probam data connection, radi uredno.... pokusavam nazvat frenda - not connected to network... zove on mene, dobije me najnormalnije. probam ja opet njega - not connected to network... i ni restart moba ne pomaze kod toga, moram otic i rucno odabrat network da se odblesira.... sad bas stigo doma, upalio bio gps jer smo morali vozit obilazno, bila neka prometna... i sad ugasim gps a gore mi na vrhu ekrana i dalje upaljena ikona za gps... u dropdown meniju ugasen... iritiraju me takve stvari...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 21:59   #542
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Mhm, na RN2 mi se to isto događalo, a čitam po forumima svako malo i za druge modele. Malo mi već ide na živce to tvoje pričanje napamet.
Znam bar 5 ljudi koji imaju note 3 modele i dvoje kolega ima mi5 i nitko takvih problema.
Tvoj model je pun problema na forumima.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2016., 23:17   #543
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Kako to da onda kada googlam naletim na 20 različitih tema o random rebootovima na Mi4, Mi5, Mi3, Mi4C, RN2, R2, Mi4i? I to su samo modeli sa prve stranice pretraživanja.

Što se tiče nemogućnosti fotkanja i snimanja videa po noći, koje sam bila spomenula neki dan, skinula sam Open Cameru i tamo sve normalno radi. Znači da ga stock Camera app zeza.

Na Not connected to network i zbugganu GPS ikonu do sad nisam naletila, ali ja sam na (zadnjem) dev ROMu.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 00:07   #544
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Kako to da onda kada googlam naletim na 20 različitih tema o random rebootovima na Mi4, Mi5, Mi3, Mi4C, RN2, R2, Mi4i? I to su samo modeli sa prve stranice pretraživanja.
To ces naci za apsolutno svakog proizvodjaca i model kojeg ukucas, ne znaci da cijela serija pati od tog problema. Ja nisam imao nijedan random reboot.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 07:29   #545
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Kako to da onda kada googlam naletim na 20 različitih tema o random rebootovima na Mi4, Mi5, Mi3, Mi4C, RN2, R2, Mi4i? I to su samo modeli sa prve stranice pretraživanja.

Što se tiče nemogućnosti fotkanja i snimanja videa po noći, koje sam bila spomenula neki dan, skinula sam Open Cameru i tamo sve normalno radi. Znači da ga stock Camera app zeza.

Na Not connected to network i zbugganu GPS ikonu do sad nisam naletila, ali ja sam na (zadnjem) dev ROMu.

Sent from my Redmi 3S
Sada sam u mrklom mraku napravio par fotki i sve ok, čak nisu loše ispale Imam Redmi 3s prime i zadnji eu dev. Pokušaj u twrp/advance wipe sve izbrisati osim internal i sd card, pa instalirati novi rom na čisto. Ja sam na Redmi 2 u početku instalirao ažuriranja preko ota, pa sam dobio zbrku jer se izgleda stari fajlovi nisu brisali. To je mnogo bolje riješeno na cyanogen nightly romovima, ali i tamo sa vremena na vrijeme zašteka (a i pretjeraju ga sa ažuriranjima) i potrebna je čista instalacija. Ne znam što bi drugo moglo bit, meni se za sada ne čini da se radi o lošem hardveru, a android kao android uvjek ima te neke sitne bugove, nisu ni drugi imuni. Kod miuia je problem što se ne pozabave odmah detaljno sa stabilnim romom, nego to naprave naknadno iz razvoja dev. roma.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 07:38   #546
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Vidim da je cijena Mi 5S sada 390$ na presaleu. Šta nije bila nekih 260$? 390$ + pdv = 487$. Dodam li tome i razne poštanske troškove, dolazim na 500$. To mi je već malo previše. Da se razumijemo, on sigurno toliko i vrijedi obzirom na hardver koji ima, ali meni je to ipak 2much za sekundarni mobitel.
Inače, 4/128Gb verzija je 468$
http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...er-372727.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 28.09.2016. u 07:58.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 08:32   #547
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Pozdrav

Malo pitanjce,
Imam RN2 i koristim trenuto MIUI Weekly ROM 6.9.8. (sa Xiaomi.eu)
S vremena na vrijeme downloadam noviji developer ROM i preko TWRP-a ga instaliram.
Ako bih želio instalirati njihov STABLE ROM MIUIv7 ili MIUIv8, da li je postupak isti (dakle download i uTWRPu instal) i da li se što gubi i briše sa moba, recimo ako se vraća na MIUI 7

Hvala

Poz
florjan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 08:48   #548
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
ako misliš na multi stable, onda ga instaliraš kroz TWRP ali full wipe je obavezan
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 09:15   #549
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, ne sjećam se kad su cijene na tržištu bile istovjetne obznanjenima. Ja računam na bar 400€ za slabiji model, a 550€ za jači.
Ovaj model od 5.15 incha bi mogao biti i manje od 400 dolara kako se šuška....

EDIT: nažalost više ne mogu naći link
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 09:18   #550
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Pogledaj 3 posta poviše. I to je presale cijena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2016., 09:30   #551
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj 3 posta poviše. I to je presale cijena.
Vidim sad. Ha čuj, nadamo se padu cijena kao što je bilo sa MI5.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 11:23   #552
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
ako misliš na multi stable, onda ga instaliraš kroz TWRP ali full wipe je obavezan
Znači prvo u TWRP Wipe i Swipe to Factory Reset ili u Advance Wipe ili Format Data

I to bez obzira da li dižem Stable Miui8 ili Stable Miui7

I da li prije takvog brisanja, ako napravim backup u TWRP mogu dignuti ponovo
trenutno stanje ako nisam zadovoljan sa Satble ROM-om

Nisam baš dom tu sa tim ROM-ovima pa da ne zbrickam mob.

Hvala
florjan je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 11:44   #553
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Swipe to Factory Reset + wipe-Advance-clear cache+dalvik
backup u TWRP napravi pa ga vratiš ako nisi zadovoljan sa novim ROM-om
nakon vraćanja backup-a, wipe-Advance-clear cache+dalvik
ako formatiraš system/data onda brišeš eventualni backup napravljen u TWRP-u pa vraćanje nije moguće
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 11:52   #554
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
U advanced wipe se ide ako ne želiš brisati internal storage tj. označi se sve osim internal storage i micro sd, a nije potrebno niti usb otg. Prije svega backup.
PS. isprike na upadu,@ Masva je sve napisao samo da dodam da se u postavkama backupa može odabrati spremanje na sd., meni se to pokazalo sigurnije.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 28.09.2016. u 12:06.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 12:05   #555
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Hvala dečki

Napravit ću prvo backup pa onda brisati i instalirati novi ROM

Lp
florjan je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 17:50   #556
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
kak iskljucim automatsko apdejtanje? upalio wifi i pocelo mi skidat apdejt i kolko vidim hoce mi apdejtat miui sa sedmice na osmicu.... Rjeseno!

btw. imam u zadnje vrijeme jako velikih problema sa "preferred network"... salta mi izmedju 4g, 3g, 2g... nekad ga ni ne moze spojit nego moram rucno, onda to vuce za sobom i data connection... lud sam vec malo...

ako stavim prefer 3g, onda mi stalno na edgeu radi, ako stavim prefer 4g onda mi stalno baca no service na choose automatically (a prije je najnormalnije radilo). ak je na manual onda isto svako tolko moram opet rucno odabirat network, poludis s vremenom... pogotovo dok ti je nekaj hitno.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 30.09.2016. u 18:19.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 18:59   #557
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
kak iskljucim automatsko apdejtanje? upalio wifi i pocelo mi skidat apdejt i kolko vidim hoce mi apdejtat miui sa sedmice na osmicu.... Rjeseno!

btw. imam u zadnje vrijeme jako velikih problema sa "preferred network"... salta mi izmedju 4g, 3g, 2g... nekad ga ni ne moze spojit nego moram rucno, onda to vuce za sobom i data connection... lud sam vec malo...

ako stavim prefer 3g, onda mi stalno na edgeu radi, ako stavim prefer 4g onda mi stalno baca no service na choose automatically (a prije je najnormalnije radilo). ak je na manual onda isto svako tolko moram opet rucno odabirat network, poludis s vremenom... pogotovo dok ti je nekaj hitno.
Ovo s mrezama je dosta ruzan problem koji dosta korisnika ima, i rijesenje je - koristiti dual sim, odnosno piknuti i u drugi utor karticu. Zasto to popravlja stvari, tko to zna, ali preporucam da probas.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 19:23   #558
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
probaj stavit ovako u enginnering modu umjesto prefered..
https://drive.google.com/file/d/0BzO...w?usp=drivesdk
stavio bi normalno sliku ali ovaj ludi Leagoo mi neda..

from my Leagoo M5 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 08:16   #559
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Meni je tako kad stavim na prefer 3G. Stalno me baca na edge, a ako hoću 3G, moram prebaciti na prefer LTE, ali onda me uglavnom baca na 4G što mi ždere bateriju tek tak.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 11:39   #560
trivke
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Vi koji imate probleme sa mrežom odnosno prebacivanjem na edge probajte ukucati *#*#4636#*#* pa odaberite ono prvo "Telefonske informacije1" te zatim "Postavite željenu vrstu mreže" i tamo odaberete što želite. Ja sam imao isti problem i to me je užasno živciralo, zatim sam pročitao za ovo i probao te od tada nemam problema. Odabrao sam "TD-SCDMA and WCDMA" i sada mi stalno pokazuje 3G/H/H+, jedino ako se ugasi mob pa upali treba se ponovno odabrati istim postupkom.
trivke je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 11:57   #561
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
HVALA TI TRIVKE, kapa do poda!

stavio sam na postavke koje si napisao i sad mi konacno mob radi normalno, ne puca mi data connection, cak mi i facebook lite radi normalno, bez da ga moram svaki put killnut ako hocu da mi normalno radi!



odozdo prema gore... pro ping kucni net, mobilni paket u 4g modu, mobilni paket dok me zaje... i pucao, i mobilni paket na H+ nakon slozenih postavki (kudos to Trivke )
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 01.10.2016. u 12:28.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 16:10   #562
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Radi i meni za sad, puca puni signal na H i H+, dok je prije gurao na E. Nadam se da će i dalje biti ok. Hvala!

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 16:28   #563
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Kupio kumu redmi note 3 pro prime i gore je došao developer global rom, skino updejt ali fingerprint id ne šljaka tj radi otvori mu na kratkocca sekundu i odmah zaključa mobitel. rom je miui 8 beta jel to bug ili zna u čemu kvaka? stavio bi stable ali zbog hr jezika morao developer rom staviti!
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 18:39   #564
trivke
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
eto drago mi je što sam uspio pomoći, znam kako je meni bilo... što se tiče pucanja signala dešava se i kod mene ali ja sam tele2 tako da mi je ta pojava gotovo pa normalna, ovo je treći mob na kojem puca signal tako da to nisam pripisao mobitelu, na ovom je to čak rijeđe nego na prijašnjima
trivke je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 13:59   #565
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 133
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
odakle najbolje naručiti redmi 3S Pro? Dobio sam preporuku za Top One store sa Ali Expressa+EU DHL shipping?
Bok ekipa,

također razmišljam o kupnji Redmi 3 Note i mislim se između narudžbe preko Ali-a (~1200 HRK) i Instar Informatika (~1900 HRK ali na rate).

Instar daje garanciju na 24 mjeseca.

Koje je vaše mišljenje tj što kad se nešto pokvari a kupio si preko weba?

Iako, što se dogodi ako se pokvari a daš ga Instaru - tko uopće radi Xiaomije u RH (ili u blizini)?

hvala!
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2016., 16:02   #566
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
u neutrinomobile.com su mobiteli s engleskim menijem na akciji... mislim da se isplati zavirit
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2016., 18:43   #567
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Razmisljam o nabavci jednog od ovih mobitela. U uzi krug su mi usli redmi note 2, 3 ili 4... kakve su kamere i baterije na ovim uredajima ? Vidim da je to otprilike slicno...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2016., 22:25   #568
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
naletio na jos jedan bug.... skopirao sam si na sd karticu prvu epizodu westworlda... dok otvorim u exploreru , kliknem na videos i prikazuje mi 1:68:10, a dok pokrenem video onda normalno pokazuje 1:08:10


apdejtao mi se mobitel sam od sebe na miui 8... bio se skinuo apdejt i nisam htio restartat mob jer sam zadovoljan sedmicom... jutros se probudim i pise apdejt napravljen... jbmtmtr....

i kaj sad, ne mogu revertat bez flashanja roma, ili?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 06.10.2016. u 10:28.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 00:04   #569
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jučer si je stara kupila Redmi Note 3 pa joj ja sad pokušavam malo sve posložiti. Koja je zadnja verzija softvera? Meni je 5.0.2 LRX22G (sa zakrpom od 02/2016) i piše mi da je MIUI 7 by xiaomi.eu 6.1.21 beta.........
Jel treba sa apdejtom čekati par dana il je fakat zadnji službeni apdejt bio sa zakrpom od 02/2016?
Tvrdi da nema dodatnih ažuriranja (odn. kad idem ručno ažurirati onda ko fol neš skida al se ništa ne ažurira).........
THANKS :-)
denied je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2016., 08:01   #570
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
OTA ne radi baš u zadnje vrijeme ako je xiaomi.eu ROM u pitanju
ručno možeš napraviti update ako želiš
skineš ROM na mob, ideš u updater, klik na ..., select update package i odabereš ROM
zadnja verzija je 29.09.2016
http://miuif.celogeek.com/6.9.29/xia....29_v8-5.0.zip
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na