Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2013., 08:52   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ubuntu Edge

mi veri fakin lajkit...ne da zvuči i izgleda dobro, nego ono - to je to :

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 09:54   #2
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
hmm... ideja je odlična, ali 860 dolara je cifra koju nikako nemogu odvojiti za telefon.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2013., 09:59   #3
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
hmm... ideja je odlična, ali 860 dolara je cifra koju nikako nemogu odvojiti za telefon.
Ali ne odvajaš samo za telefon... Odvajaš za telefon + "računalo"...
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 10:22   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kakvo vražje 'računalo', kad j emobitel računalo? Koliko vidim na slikama, ti mobitel preko cradlea spajaš na monitor s mišem i tastaturom pa po tome ispada da je cradle& co. koštaju 230$ (samo mobitel 600, a sve skupa 830$). Još kad vidim kakav Android mob mogu kupiti za 300$ kod Kineza (quad core cpu@1.5GHz, 5" IPS OGD FullHD, 2Gb rama, 32Gb interne, quad core gpu,...), onda mi oduševljenje naglo splasne.
Koncept je ok, sve je to lijepo, divno i krasno na papiru, ali papir trpi svašta. Vidjet ćemo hoće li uopće uspjeti skupiti potrebnu lovu (još 29mil $) u mjesec dana. Mislim da neće ukoliko ne uleti neki veći, potkoženiji igrač.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 10:29   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ne mora biti, a trenutne cijene su takve kakve jesu - a usporedba s degeneric kinezima je ono, jača. I ovaj ima kvad kor, 4GB rama i 128 GB interne - kako to usporediti s tim kinezom? Plus, pogle zaštitu na staklu, a kinez ima kakvu ono?
I poanta je u tome da nemaš i mob i računalo, nego ovo u kompletu. I cijena je bila 600 bakssa za ograničenu seriju, 5000 komada ako se ne varam, tako da očigledno može dolje. Za tu lovu, ako stvar funkcionira kao dual-boot mob i klasično ubuntu računalo - gdje je problem? Meni osobno stvarno ne treba ništa jače od ovoga, ovakva kombinacija je i više nego dovoljna i odlična.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 11:27   #6
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Ovo je jedan predivno dizajniran mobitel sa dobrim specifikacija samo ne znam koliko će te specke biti svemirske za cirka godinu dana kad mobitel izlazi.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 11:51   #7
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
sam da bateriju neko napravi kak treba
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 12:05   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
usporedbe droida i ubuntu-a nisu na mjestu, ako bude to kvalitetno napravljen OS, radit će bolje na na 2x sporijem mobitelu (gledajte recimo ios i wp8 vs droid )
bateriju? pa baterije su relativno dobre na mobitelima ako ne siluješ.
u prosjeku dobijem 1.5-2 dana na HOX-u, a sad dok sam ga koristio ko mobitel, 5 dana izdržao
a uostalom, tražiti čuda od baterije na "prijenosnim računalima" graniči s ludošću, jer na kraju krajeva, kakva god bila baterija ako se potrudim, nemoze izdrzati preko 6 sati
domis je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 12:09   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
mi veri fakin lajkit...ne da zvuči i izgleda dobro, nego ono - to je to :

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge
Vidjeh. Malo mi je vjerojatno da će skupiti u jesec dana 31 milju.

U svakom slučaju. Mislim da failaju sa hardwareom. Da, to je to. Ali ovo nema ništa novo kaj nisu mogli staviti na neke druge flagshipove. Pogotov Zmazung pošto imaju SD kartica utor.

Anyway. Dvosjekli mač je krenuti u isto vrijeme sa Hardwareom i Softwareom. Već sam pisao o ideju one device "to rule them all" barem za većinu stvari za koje ljudima služi računalo. Jako mi se sviđa koncept, ali sve će ovisiti o samom softwareu.
  Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 12:54   #10
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Vidjeh. Malo mi je vjerojatno da će skupiti u jesec dana 31 milju.
Još jučer (ili prekjučer) su bili na 1.5 milijuna ako se dobro sjećam... pa i nije tolko nemoguće...

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
I poanta je u tome da nemaš i mob i računalo, nego ovo u kompletu. Meni osobno stvarno ne treba ništa jače od ovoga, ovakva kombinacija je i više nego dovoljna i odlična.
To je to...

Zadnje izmijenjeno od: S3arch1ng. 23.07.2013. u 13:00.
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2013., 13:21   #11
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislim da samo ovo sapphire staklo kosta $40 u velikoj nabavi, a kamoli sve ostalo.

Mob izgleda predobro. Savršeno. Pogotovo ovih racionalnih 4.5". Pledgeao bi onih $630 jer je to cijena HTC Onea, al ovih $860 je previše.

Ova priča sa Kinezima... Jednostavno glupo.

EDIT:
Uz sve ove zakon stvari, stvarno su mogli ubacit 1080p ekran...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 23.07.2013. u 13:39.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 15:07   #12
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
"As well as being a bonus for app developers and anyone with a big Android app collection, including Android on the phone means we’re able to offer full convergence at launch. On day one, you’ll be able to launch the Ubuntu desktop from within Android using our existing Ubuntu for Android app. That integration is fully functional today, as you can see from this video.
Then shortly after launch we’ll push out a free software update that adds this desktop integration to Ubuntu mobile as well. That’s the real goal we’re working towards. At that point you’ll have a leading-edge smartphone that runs Ubuntu and Android, both of which can also run a fully integrated Ubuntu desktop OS. What other phone can match that?"


Nije to baš tak divno i krasno kak ste si svi zamislili. To je i dalje chroot smeće unutar android mobitela.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 15:34   #13
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Prvo. Mobiteli su dovoljno jaki da se možeš igrati sa tim stvarima. Drugo. Poanta je u both-way integraciji. Ubuntu Smartphone koji može pokrenuti Android (kako to Windows hybrid/tableti već rade), ili jednostavno obrnuti slučaj. Android koji može pokrenuti Ubuntu Desktop. Znači možeš birati jedno ili drugo te imati skroz funkcionalni dual boot.

Uostalom. Zašto bi itko htio dualboot imati ako će power consumption biti otprilike isti na ubuntu OS-u. Launcher je glupost, a jedina stvar koja ti treba od Androida je da pokreneš aplikaciju. Not a problem.

O communityu da ne pričam.
  Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 16:28   #14
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Meni je ovo predobro. Nadam se da će uspjeti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 19:45   #15
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Teško da će im uspjeti skupiti 32 milje za mjesec dana, pitanje kolika će težina toga mobitela biti i kolka baterija? Šteta što je motorola odustala sa svojim dock rješenjima
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 20:21   #16
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Osobno ne bih dao 5k+ kn za komp/mob koji netko može samo tako popaliti sa stola ili se smrska slučajnom padom, a onda nemam nit mobitel a bome nit komp.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 20:24   #17
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ti "degeneric" kinezi odavno više nisu degenerični,
naprotiv, svojim performansama ulaze polako ali sigurno u sam TOP 5 mobitela.
Pročitajte ovaj post u ljeto 2014 kad tržište bude poplavljeno jeftinim i jakim
android kinezima koji stoje rame uz rame sa "brand braćom" tipa Samsung, HTC...
Apple će još uvijek biti priča za sebe, ali i to je pitanje, samo koliko dugo.
A ovo gore nije novo, bila je natom putu i Nokia sa N900, pa je završilo kao neisplativi fail.
  Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 20:53   #18
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Kineze treba pričekati sa MTK 8 jezgri, i 4 core na 1.7Ghz. Uskoro će kinezi prejebati sve, skužili su i oni da je potrebno čak i malo kvalitete u proizvodima
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:10   #19
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ajde please nemojte pretvarat ovu temu u raspravu o kineskim mobitelima. Šteta je to i spominjat kraj ovakve ideje uređaja.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:36   #20
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Ma istina, samo kad će netko od forumaša dati 800$ za mobitel? Nikad.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 21:41   #21
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
je možda ciljana skupina za navedeni uređaj ovaj forum? je ciljana skupina neka država poput naše?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 22:04   #22
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Istu paralelu povlačiš s autima, dali je Pagani ili Bugatiju ciljana skupina ovaj forum? Ili država poput naše? Možemo mi tu sliniti na to čudo, samo da cijena postane dostupnija onda će biti i realno sliniti.
Ali da dajem pare tolike koje bajdvej nemam, za nešto što postoji tek na papiru, i pitanje kakav je taj Ubuntu OS....
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 22:48   #23
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ti to gledaš iz svoje perspektive i kraj svijeta za tebe. Ako to tebi nije cool onda nikome nije.
Meni je ovo fenomenalno i stvarno razmišljam da sponzoriram sebi jedan telefon. Mislim da je ideja predobra i da je i izvedba po mjeri.
4,5" je prava mjerica za telefon, a podrška od 3 godine koji obećavaju je šlag. Znaš da nećeš izvisiti nakon 6 mjeseci i da će to raditi.
Da je neka lijeva firma nebi niti razmišljao, ali pošto je Canonical, razmišljam.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 00:55   #24
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Da je neka lijeva firma nebi niti razmišljao, ali pošto je Canonical, razmišljam.
Canonical otkad postoji nije praktički ništa vratio open source zajednici, samo uzima. Prvo su izbacili GNU iz imena Linux, a zatim su izbacili i sam Linux, te je ostao samo Ubuntu, i to je njihova brija.
Stoga svi koji se nadaju da će dobiti Linux na mobitelu, zaboravite. U NAJBOLJEM slučaju dobit ćemo Ubuntu koji se vrti na androidovom kernelu, no najvjerojatnije će se raditi o virtualiziranom OSu koji se pokreće prek Androida koji je već virtualka sama po sebi.
Hardveraj je dovoljno moćan za to sve, istina, no to nije uopće poanta.
Canonical ima neke druge planove, no to će vrijeme pokazati.
Priča kao što su bili Meego ili Tizen su zapravo lijep početak, i tim putem bi to otprilike trebalo ići, a ne ovim tu.
Iako mobitel je vrlo ugodan oku.

EDIT : Probajte na Indiegogo stranici naći da se BAR JEDNOM spomene Linux.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 24.07.2013. u 01:02.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 01:01   #25
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa svakom svoje. Meni je to cool kao alternativa nekakva, ali, iskreno rađe ću 2014. iskeširati za jeftini Nexus 4 mobač pa onda ubosti krajem godine sa novim die shrinkom, početkom 2015. nekakav hybrid ultrabook/tablet sa 4 jezge i 256 gig SSD-om.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
je možda ciljana skupina za navedeni uređaj ovaj forum? je ciljana skupina neka država poput naše?
Ciljana skupina je upravo ovaj forum.

Mislim da Canonical ima dobar pistup u kontekstu da ovo neće biti uređaj za svakoga. (govorim ako ga uspiju napraviti) Nego samo za ljude sa ovakvih foruma. Jedino na taj način si mogu priuštiti razvoj ovako nečeg, a da ne moraju prodati brutalne količine kao Apple i Samsung. Zapravo, idu stopama Applea i napadaju High-End vrh i to iznad onoga što Apple napada.

Svojevremeno sam napisao da mu budućnost leži na tome da uzme najbolje od Android iskustva jer treba iskoristiti tu ogromnu riznicu znanja. U prvom redu tu je mogućnost korištenja Android appova (Done). Na taj način ljudi koji uzmu ovaj uređaj osim da zadovolje geeka, odnosno napredne funkcije istog svejedno mogu uživati u normalnim social... aplikacijama day-to-day koje se već poliraju godinama na Androidu. Ono gdje je Nokia fejlala u startu.

Ali upravo zbog ovog pristupa druga strana medalje, koja će omogućiti da jednog dana dosegnu veliki broj korisnika bi bio dobar support za portanje dotičnog na najpopularnije Android telefone.

Što se tiče cijene. Nakon toga bi mogli probati ići preko operatera te nuditi "subvencionirano" uređaj kao alternativu kućnog kompa. Recimo paket sa mišom i tipkarušom i onda ti doma treba "samo monitor"...

U svakom slučaju, još je to daleko od obične bete, kamoli finalnog i funkcionalnog uređaja. Vidjet ćemo gdje će završiti sve to.
  Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 13:00   #26
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ponovno je dostupan telefon za 625$ / 675$ / 725$. Prijavio se pa kud puklo.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 10:44   #27
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nažalost nema teorije da skupe pare...
Ljudi jednostavno ne žele dat hrpu para i dobit/ne dobit mob godinu dana kasnije.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 11:58   #28
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

Brutalne spec i jos bolji izgled. Obavezno pogledati video.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2013., 12:05   #29
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
očito nisi pogleda prvi post
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2013., 16:44   #30
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Izgleda da neće biti ništa od toga. Ostalo je još 14 dana, a oni su skupili samo 8mil$.
http://thenextweb.com/gadgets/2013/0...social%20media
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na