Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2012., 13:27   #1
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Asus P4S8X-X se ne pali

Pozdrav.

Stigla mi ploča iz naslova i odmah problemi sa njom. Pišem ovu temu iz razloga da mi možda nešto nije izmaklo.

Dakle,

Gola ploča na stolu, bez ičega uključenog u nju čak i bez procesora, samo svjetli zelena diodica na njoj a ona ni da mrdne. Napajanje se isto ne pali.
Pokušao sam sa još 2 napajanja rezultat je isti.
Isto se ponaša i kada je bilo šta uključeno u nju i sa 3 različita celerona u potpunosti je isto. Ni da mrdne. Da napomenem, jedan od ta 3 celerona je radio na istoj takvoj ploči (nekad sam imao takvu istu)

Dali mi je šta promaklo? Mislio sam da je jumper od clear biosa jer ta ploča neće da upali dok je taj jumper na položaju za reset.

I ne, nisam zaboravio uštekati drugi kabel od napajanja

Napuhanih kapacitora nema, niti je vizualno bilo šta oštećeno.

Eto ako ima tko kakvu ideju, dobro bi mi došla...
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 13:56   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Kao prvo, bez proca i memorije nema paljenja, koliko ja znam. Ako nema integriranu grafičku, ni bez nje.

Drugo, spoji si zvučnik pa vidi da li daje beepove, koliko i slično. Ovako možemo pogađat do prekosutra.

Pomozi si s ovim:
http://support.asus.com/Troubleshoot...n/a&os=&no=978
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2012., 14:02   #3
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Kao prvo, bez proca i memorije nema paljenja, koliko ja znam. Ako nema integriranu grafičku, ni bez nje...
...Drugo, spoji si zvučnik pa vidi da li daje beepove, koliko i slično.


Bez proca i memorije nema paljenja, to si u pravu ali moraju zavrtiti ventilatori najprije onaj na napajanju.
Već sam i napisao da sam probavao i sa procesorom i memorijom i grafičkom itd.
A povrh svega, kakvi beepovi ako ploča neće ni da zucne?

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ovako možemo pogađat do prekosutra.
Da si malo bolje pročitao, možda bi pogodio prije prekosutra.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:06   #4
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Ako ne spojiš zvučnik, ne budeš ni saznao zašto ne zucne. Zna ona beepati i za BIOS error.

Koliko si siguran da nisi ubo krivi 4-pinski jack? Ako se dobro sjećam, bila su po 2 na tim napajanjima, a samo jedan je radio ono šta ti želiš.

P.S.: Manje se opterećuj s time kako ja čitam, a više s time gdje ti možda griješiš, barem dok ti pokušavam pomoći.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:14   #5
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ako ne spojiš zvučnik, ne budeš ni saznao zašto ne zucne. Zna ona beepati i za BIOS error.
Nema beepova

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Koliko si siguran da nisi ubo krivi 4-pinski jack? Ako se dobro sjećam, bila su po 2 na tim napajanjima, a samo jedan je radio ono šta ti želiš.
100%

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
P.S.: Manje se opterećuj s time kako ja čitam, a više s time gdje ti možda griješiš, barem dok ti pokušavam pomoći.
ok!
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:26   #6
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Da li si siguran u ispravnost grafičke, memorije i HDD-a? Za proc si napisao da si za jedan siguran, pa probaj uvijek s njim, da oko njega nema dileme.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:34   #7
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Da li si siguran u ispravnost grafičke, memorije i HDD-a? Za proc si napisao da si za jedan siguran, pa probaj uvijek s njim, da oko njega nema dileme.
Siguran sam za grafičku jer je izvadjena iz kompa koji radi. Memorije imam ko dreka i sve rade a neke su isto izvadjene iz kompa koji radi.
Čak sam i za procesore siguran da rade.

Hdd je ispravan ali on barem nema veze što se ploča ne pali.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:36   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ploca sa procesorom mora paliti. sistemac ne mora biti spojen, moze biti, svejedno. no ako ploca ne daje nikakve znakove zivota osim zelene ledice, sistemac nema sanse da ce pustiti bilo kakav zvuk, stoga je i to sasvim svejedno.

nego, imam i ja jednu asusicu, pocetak 775 socketa, koja se isto ovako ponasa. vizualno je 100% prekrasna, nigdje naznake problema, ali nece se upaliti. isto mi je znalo biti i sa 478 nekim plocama, ledica svijetli i to je to.


inace, bilo bi lijepo kada bi se doznalo zasto se ploce ovako ponasaju, no mislim da je ploca - mrtva. to sto dioda svijetli kada je spojeno napajanje na nju je skroz nevazan podatak, jer ATX napajanje je cijelo vrijeme pod naponom, tj +5VSB signal upravo za paljenje. logicno je da su kod asusa ledicu upravo zbog toga staviti kao singalku, jer svijetli cim spojis napajanje koje je ispravno i spojeno na gradsku mrezu.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:47   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ah koliko sam se ja takvih asusica nagledo na socketu 478. Komp radi i radi ... i odjednom samo krepa. Mjenja se napajanje sve ostalo .... ploča mrtva. Ali u tim konfiguracijama (kojih je valjda 8/10 već krepalo, sve su bile iste) mahom su rikavala napajanja, tako da je moja pretpostavka da napajanje nešto povuče na ploči .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2012., 14:49   #10
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Znam da HDD nema veze, spomenuo sam ga jer je mene jednom izgnjavio, bio je zbrikan pa ploča nije palila dok on nije završio u smeću.

Još jedan banalizam, ali nije naodmet pitati: jesi siguran da brikaš dobre pinove za paljenje?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2012., 14:55   #11
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ploca sa procesorom mora paliti. sistemac ne mora biti spojen, moze biti, svejedno. no ako ploca ne daje nikakve znakove zivota osim zelene ledice, sistemac nema sanse da ce pustiti bilo kakav zvuk, stoga je i to sasvim svejedno.

nego, imam i ja jednu asusicu, pocetak 775 socketa, koja se isto ovako ponasa. vizualno je 100% prekrasna, nigdje naznake problema, ali nece se upaliti. isto mi je znalo biti i sa 478 nekim plocama, ledica svijetli i to je to.


inace, bilo bi lijepo kada bi se doznalo zasto se ploce ovako ponasaju, no mislim da je ploca - mrtva. to sto dioda svijetli kada je spojeno napajanje na nju je skroz nevazan podatak, jer ATX napajanje je cijelo vrijeme pod naponom, tj +5VSB signal upravo za paljenje. logicno je da su kod asusa ledicu upravo zbog toga staviti kao singalku, jer svijetli cim spojis napajanje koje je ispravno i spojeno na gradsku mrezu.
Takav odgovor sam na kraju i očekivao. Neznam koji je uzrok ali nadam se da ću saznati jedanputa. Možda i je neka glupost ali zbilja neznam odakle bih počeo tražiti kvar.

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Još jedan banalizam, ali nije naodmet pitati: jesi siguran da brikaš dobre pinove za paljenje?
Vjeko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na