Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2010., 19:55   #1
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Projekt fuš; low budget vodeno

Neda meni vrag mira pa i ja odlučio malo u mokre preći. Pošto nemam neki komp koji isijava previše topline a pošto pare nisu problem jer ih nema, ovo će bit fuš projekt.

Konfiguracije je iz siga, kućište je Chiefetec Dragon DX1, uglavnom ovakvo



unutrašnjost je pofarbana u crno od prošlog sređivanja




djelovi vodenog zasad:

- radijator iz TT LCS
- CPU blok iz TT LCS
- NB blok: Zalman ZM-NWB1
- GPU blok: Zalman ZM-GWB3








Moram to sad sve premjerit kad mi se bude dalo pa vidjet s kojim ću promjerom cijevi ići, najuže grlo je radijator al ovo je fuš Rad ću stavit sa zadnje strane na kućište jer ga nezelim unakazit previše a želim opet da bude sve kompletno Radit će se kad se bude imalo vremena, tako da će potrajat malo.


Ako netko ima komad pleksija viška, 10x15cm, 5mm debljine nek se javi vamo il na PM
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.12.2010. u 14:41.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 20:06   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ajde da i to vidimo kako će ispasti
Btw. imam ti jedan komadić pleksija ali ne znam ako će ti pasati jer ne znam za što ti treba, debljina 5mm, dimenzije 8.5x14.7cm, baš sam sad izmjerio
Inače to mi je nekad pokrivalo dva otvora za ROM-ove na kućištu i bilo tako uglavljeno i sad mi ne treba.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2010., 20:12   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ajde da i to vidimo kako će ispasti
Btw. imam ti jedan komadić pleksija ali ne znam ako će ti pasati jer ne znam za što ti treba, debljina 5mm, dimenzije 8.5x14.7cm, baš sam sad izmjerio
Inače to mi je nekad pokrivalo dva otvora za ROM-ove na kućištu i bilo tako uglavljeno i sad mi ne treba.

Pa taman ta veličina mi treba
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 23:24   #4
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Si dobio uz radiator one konvertere na 3/8 ?
Jel ces busiti neke rupe za kablove i sl ?
Radiator ces preko venta zaserafiti na zadnju stranu kucista ili ?
Jel ce ti rad smetat izlazima ( grafi i ostalim karticama )?
Nadam se da ce biti nesto od toga
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 09:28   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Si dobio uz radiator one konvertere na 3/8 ?
Jel ces busiti neke rupe za kablove i sl ?
Radiator ces preko venta zaserafiti na zadnju stranu kucista ili ?
Jel ce ti rad smetat izlazima ( grafi i ostalim karticama )?
Nadam se da ce biti nesto od toga

Dolazi protočna pumpa, EHEIM 1048

Nisam dobio nikakve konvertere sa radijatorom, al može se nabit cijev na izvode i šelna na to i gotovo, neću sad komplicirat, a što se tiče izlaza, na knap je sa naponskim i dvi kablom al stane. Odstojanje će biti s ventom il ću dat istokarit tunel da mi ovaj vent koji je u kućištu piri preko radijatora.


Sad se dvoumim što se tiče rezervara, dal ga uopće stavljat il ne, nešto sam čitao da je bolje bez njega, a i ako napravim kao na ovoj prvoj soluciji, mislim da će mi bit zrak problem, tako da će vjerojatno bit ova druga solucija.



EHEIM 1048
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.12.2010. u 14:42.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 09:58   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Bas me zanim akako ce ovo na kraju ispast, imam ti ja plexya 10mm debljine par ploča, ako zatreba, javi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 10:52   #7
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ako budes radio drugu soluciju, brzo ces shvatiti da ti ne treba rezervar, nego samo jedna cijev za nadopunjavat sistem
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 11:18   #8
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Sviđa mi se ideja. Samo, već si na 720 kn, a jel se ne može nać neko vodeno već za 750?
I kakvo je to kupovno u odnosu na ovo?
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 11:21   #9
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Sviđa mi se ideja. Samo, već si na 720 kn, a jel se ne može nać neko vodeno već za 750?
I kakvo je to kupovno u odnosu na ovo?
Mislim da tesko moze naći vodeno za 750 kn i da hladi proc/grafu/nb.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 11:22   #10
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Sviđa mi se ideja. Samo, već si na 720 kn, a jel se ne može nać neko vodeno već za 750?
I kakvo je to kupovno u odnosu na ovo?
Može se nać i za 603kn ali to pokriva samo proc i anyway tko može platiti to zadovoljstvo i neizvjesnost slaganja sustava iz ničega
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2010., 11:29   #11
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
... tko može platiti to zadovoljstvo i neizvjesnost slaganja sustava iz ničega
Ovo stoji.
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 11:53   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Danas sam kupio po 2m Gardeninih crijeva, 8x1,5mm i 10x2mm cijevi, ovo od 8 malo teže nailazi na zalmane al mislim da ću ga ostaviti jer mi je i tako usko grlo radijator pa nema smisla forsirat veće crijevo. Zasad sam na radijator nabio 2 tanja crijeva i fiksirao ih s vezicama, mislim da će tako i ostat. Dobra stvar je što tanje i deblje ulaze na knap jedno u drugo tako da štukanje i nekakve egzibicije neće biti problem dok sve nesložim kako hoću pa možda kupim nova crijeva da bude sve iz komada.

Bili smo danas Razer i ja u Baumaxu, ima svašta na vodoinstalaterskom djelu, da se složit svašta ali su cijene prevelike, pogotovo za moj projekt di nastojim ušparat.

Recimo T krom nastavci sa maticama za prihvat gumenog crijeva su oko 55kn. Izgleda predobro, al cijena je problem. Za koljena i T komade ću se poslužit koliko mi bude trebalo bakrenim od centralnog. Iako mislim da će bit jedan T komad i eventualno 1, max 2 koljena u sistemu.

Još moram vidjet kojim ću redosljedom stavljat vodeno, jer sumnjam da ću pravit razvode da hladna voda ide na tri djela istovremeno.

pumpa -> radijator -> NB -> CPU -> GPU il da stavim nekako drugačije?

Bacam neke kalkulacije, i ovako pošto je na NB najeći promjer rupa, a posebno što se on najmanje grije, mislim da prvo na njega ide voda iz radijatora. Nekak mi glupo stavljat ga poslije procesora u lanac, pa da mi topla/vruća voda s procesora cirkulira preko čipseta koji se dosta manje grije. A što se tiče grafe, morat će trpit malo tople vode s procesora. Jedino ako temperature budu prevelike, ići ću s Y račvom na 2 kanala, jedan NB-GPU i jedan samo CPU, al to mi je zadnja opcija.



Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Bas me zanim akako ce ovo na kraju ispast, imam ti ja plexya 10mm debljine par ploča, ako zatreba, javi.
budem, budi siguran

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ako budes radio drugu soluciju, brzo ces shvatiti da ti ne treba rezervar, nego samo jedna cijev za nadopunjavat sistem

Bit će ta druga solucija 99%, a za rezervar ću vidjeti, možda ga ubacim kasnije u 2x5,25 ak uspijem napraviti kako sam zamislio.


Idem danas tražit relej po gradu i par prekidača. Valjda će me lik skužit što mi treba


@Booger Hoću probat složit kompletno vodeno za što manje para iako vidim, da to baš i neide, jer sam prešao 700kn već a fale još neke stvari.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 28.09.2010. u 17:58.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 19:02   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Radilo se malo, nabavio sam relej koji će mi palit 220V pumpu kad se upali komp.



Zasad je običan utikač na kraju al odrezat ću ga i izvest ću kabal iz napajanja koji će biti spojen poslije sklopke i na njega stavit neki konektor (vjerojatno iz auta tak da nitko nedođe u napast spojit nešto iz kompa u taj konektor) tako da kad prebacim sklopku na napajanju da mi i pumpa ostane bez napona i obrnuto.


Stavio sam radijator za probu na zadnju stranu kućišta, taman će biti. Zasad je samo pričvršćeno vezicama, moram do trgovine kupit navojnu šipku da to fiksiram kako treba.
Cijevi i kablove sam provukao kroz zadnju rupu za kartice, cijevi taman prolaze.




Sutra treba pumpa doći, pa bi konačno trebao složit sve a onda dolazi uljepšavanje kako budem skupio novce. Imam još dosta planova ali fali para.

Crijeva će biti 8mm promjera, nema smisla stavljat veća pošto su kroz radijator cijevi dosta tanke. Zasad su ventovi gore kakve sam našao u stanu. Moram vidjet što ću stavit gore, vjerojatno Xilence il eventualno AC. Ak kupim još jednog Enera, poskupit će mi vodeno za duplo
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.12.2010. u 14:42.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 22:07   #14
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Od kud ce 1. i 3. vent vuc zrak, to ces probusit rupe ili ?
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 22:23   #15
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Ajde svaka cast, samo udri

Kučište sam imao, i fakat mi je bilo perfektno. Problem je jedino ovaj dio ispod kaveza za hdd-ove, to mi je popilo živaca.
Što se tiče cijevi, mislim da bi se pomladio(a i ja) da nabaviš cijevi(sa ebay-a tipa) sa tanjom stijenkom.

Trenutno imam u kompu razštukano vodeno iz Atomic 3870x2, živi užas je sa cijevima sa debelom stijenkom, kroz par dana planiram naručiti(ili provozati se po baumax/haus/etc.) i uzeti prave gibljive cijevi.

U svakom slučaju, samo naprijed.

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
@halos - pazi sa gibljivim cijevima, imaju dosta manji radijus okretanja... da ti se ne bi slucajno koljeno napravilo
Istina, treba paziti sa njima, brzo se saviju, i 0 od protoka. THX

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 06.10.2010. u 19:56.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 07:59   #16
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
@halos - pazi sa gibljivim cijevima, imaju dosta manji radijus okretanja... da ti se ne bi slucajno koljeno napravilo
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2010., 10:13   #17
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
lijepo izgleda svaka čast,gledao sam neki projekat na forumu i ventovi na vanjski dio postaviti jel može u tebe tako mislim da bi bolje izgledalo
Trozic je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 14:19   #18
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Stigla je napokon i pristojna pumpa; EHEIM 1048




Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Od kud ce 1. i 3. vent vuc zrak, to ces probusit rupe ili ?

Napravit ću odstojanje od kompa pomoću jednog ili dva kućišta od venta i sve ću prišarafit na rupe di je predviđeno na kućištu mjesto za 12cm vent, tako da će mi taj srednji vent sa radijatora ujedino vući i zrak iz kućišta



Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Ajde svaka cast, samo udri

Kučište sam imao, i fakat mi je bilo perfektno. Problem je jedino ovaj dio ispod kaveza za hdd-ove, to mi je popilo živaca.
Što se tiče cijevi, mislim da bi se pomladio(a i ja) da nabaviš cijevi(sa ebay-a tipa) sa tanjom stijenkom.

Trenutno imam u kompu razštukano vodeno iz Atomic 3870x2, živi užas je sa cijevima sa debelom stijenkom, kroz par dana planiram naručiti(ili provozati se po baumax/haus/etc.) i uzeti prave gibljive cijevi.

U svakom slučaju, samo naprijed.



Istina, treba paziti sa njima, brzo se saviju, i 0 od protoka. THX

Ma meni će taj dio ispod HDDa taman dobro doći, tu ću pumpu stavit

Ventovi će biti vjerojatno AC F12 PWM, 120mm, 300-1350, cijena je super, imaju PWM iako ga neću koristiti. Naime, našao sam u ormaru crni CM Cooldrive 4 preko kojeg ću regulirat ventove u kućištu a ujedino i pratit temperature sistema te držat disk malo hladijim.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 12.10.2010. u 14:29.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 19:55   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Stigao djed mraz xD

EK-FC88 GT




Stvarno mi se ukazala povolja prilika za uzeti full cover blok i nisam mogao nekupit.






Noćas sve vadim iz kućišta i slažem vodeno, noćas il sutra je proba, a do kraja tjedan bi trebalo bit sve spremno jer moram kupit još neke sitnice te pofarbat kućište di sam izgrebao prošli put kad sam slagao komponente unutra dok se farba još nije osušila.


Par slika kako izgleda, složio sam nabrzinu da vidim koliko će mi crijeva trebati između.




EK-FC88 GT
Gardena crijeva:
CM Cooldrive 4
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 19.12.2010. u 14:43.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 19:59   #20
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Ajde da i to čudo vidimo kompletirano
Suma sumarum troškova na kraju? Ili da ne pitam?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 21:24   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Moj bivši g92gt blok.

Prema fotkama se vidi da ga nisu baš čuvali. A i pitanje je kroz koliko je prstiju prošao uopće

Drago mi je da se ljudi zabavljaju
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 17:19   #22
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Danas sam konačno složio sistem u cjelinu i napunio, koje su to patnje dok sam natjerao vodu u sistem.
Pošto sam se odlučio da zasad neću imat rezervar jer nemam para za izradu, kad sam počeo sipat mješavinu antifriza i destilirane, kaos, koma i nevjerica. Jednostano je zrak bio zarobljen u sistemu a pumpa nemože pokrenut vodu jer nije tlačna kao ni jedna za ovu namjenu. Srećom na ovom EK bloku ima dosta rupa, pa sam napravio još jedan izlaz(crijevo) na kraju sistema pa sam prisilno upuhao vodu u sistem. Kada se sustav donekle napunio, počela je pumpa odrađivat svoje i više nije bilo problema. Jedno sat vremena sam imao zraka u sistemu zbog toga što je pumpa vrtila na poluprazno pa je pjenila vodu.



Curilo mi je na par mjesta ali ništa što se nije moglo rješit dotezanjem fitinga il teflon trakom.

Posljedica slaganja je da sam izgrebao dosta kućišta, tako da ću morat popravit farbanje al to će morat čekat neko vrijeme.

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Ajde da i to čudo vidimo kompletirano
Suma sumarum troškova na kraju? Ili da ne pitam?

Prešlo 1000kn, s tim da nemam još ventilatore, znači još bar +150kn na cifru. Dosta para, iako je više manje full sistem. Nemogu ni zamislit koliko bi bilo para da sam sve novo uzimao

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moj bivši g92gt blok.

Prema fotkama se vidi da ga nisu baš čuvali. A i pitanje je kroz koliko je prstiju prošao uopće

Drago mi je da se ljudi zabavljaju
Nije problem u korištenju, stvar je da boja koja je na acetalu nema dobru podlogu pa je ispucala. Kako bilo bilo, cijena je bila sportska pa nemam nikakve zamjerke.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:41   #23
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nije problem u korištenju, stvar je da boja koja je na acetalu nema dobru podlogu pa je ispucala. Kako bilo bilo, cijena je bila sportska pa nemam nikakve zamjerke.
To jedino može značiti da je čišćen abrazivnim sredstvom...

Jebiga, to je tak, kad nekom ne treba onda radi gluposti. Sva sreća da je plexi čitav

Sam tak naprijed.

Ovaj TT blok probaj s unutarnje strane ispolirat ili očistit tako da se vidi zdrava boja bakra, bolje hladi. Znam jer sam i taj sustav imao.

Sve u svemu, ako si od nikole nabavio rad i cpu blok onda je i to bilo moje

Eye candy hoćem :P
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:54   #24
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Pupo mogao si staviti komponente u kuciste i onda testirati ( ako je ovo zadnji test vodenog prije paljenja stroja ) zna se dogoditi da se cijev malo pomakne prilikom stavljanja komponenti pa curi...
TT blok je bio moj tj De5-ov.
Imas T line pa ti moze on posluziti umjesto rezervoara na neko vrijeme.

De5tr0- sa cime ocistiti i ispolirati blok ?
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 18:56   #25
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Pupo mogao si staviti komponente u kuciste i onda testirati ( ako je ovo zadnji test vodenog prije paljenja stroja ) zna se dogoditi da se cijev malo pomakne prilikom stavljanja komponenti pa curi...
TT blok je bio moj tj De5-ov.
Imas T line pa ti moze on posluziti umjesto rezervoara na neko vrijeme.

De5tr0- sa cime ocistiti i ispolirati blok ?
Očisti se alkoholom, ako nije dosta onda se polira purol pastom pa dobro očisti krpom i na kraju alkoholom.

NE koristiti masne paste za poliranje!!!

I paziti da pleksi ne dođe u dodir sa alkoholom!!
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 22:13   #26
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Pupo mogao si staviti komponente u kuciste i onda testirati ( ako je ovo zadnji test vodenog prije paljenja stroja ) zna se dogoditi da se cijev malo pomakne prilikom stavljanja komponenti pa curi...
TT blok je bio moj tj De5-ov.
Imas T line pa ti moze on posluziti umjesto rezervoara na neko vrijeme.

De5tr0- sa cime ocistiti i ispolirati blok ?

Stavio sam sve unutra na komponente jutros, pa izvadio van, pa napunio sistem vodom nakon jedno 2 sata, pa rastavio skoro sve jer je curilo na par mjesta, pa sve ponovno složio, napunio sistem, odzračio, pustio da radi par sati, sve povadio napolje... I onda sam počeo slagat pomalo.



Malo sam modao Cooldrive, kako je mala zujalica već prije izvađena, u sredinu mrežice sam stavio tinjalicu koja se pali zajedno s pumpom tako da znam da li rejel funkcionira kako treba.

Sistem funkcionira, komp isto, potopa zasad nema Ostaje mi još staviti ventove, složiti kablove u kućištu, pofarbat kućište iznutra nanovo i fiksirat pumpu u kućište.

Procesor je na defaultu, na radijatoru je samo jedan vent na 1100 okretaja, proc je 31 stupanj, grafu sam malo podigao, 45 stupnjeva u idleu. Sutra ću malo testirat i kloknut ako mi se bude dalo.
Moram još poslagat kablove po kućištu, al to kad dođu ventovi istek

56k warn

__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 15.10.2010. u 10:56.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 22:23   #27
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Kak ide petlja pumpa-rad-nb-cpu-gpu-pumpa ili obrnuto ?
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2010., 22:33   #28
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Kak ide petlja pumpa-rad-nb-cpu-gpu-pumpa ili obrnuto ?

Tako kako si napisao.

Inače što se tiče punjenja sistema, puno je lakše sa rezervarom kroz kojeg protiče voda. Dok sam ja istjerao zrak iz sistema, prošlo je pol dana, dok se nisam malo sredio i otvorio/stavio na GPU blok još jedno crijevo za odzračivat/punit sistem.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 23:44   #29
Child Of Bodom
Premium
Moj komp
 
Child Of Bodom's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 95
I kakve su temp u sistemu? Btw,mogu ti ja nabavit plexi pa ti dam zajedno s onim bakrom ako ces ga jos trebat.
Child Of Bodom je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 22:05   #30
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Stigli su mi ventovi, stavio sam ih na hladnjak, al sam posudio aparat pa samo ovih par slika s mobitela





Sve sam spojio u jedan vod i direkt u ploču. Ovaj PWM, to koje izmislio svaka mu dala. Stavio sam u biosu na silent komp je nečujan, bar je bio dok mi pumpa iz zbog neznam kojeg razloga nije prozujala, pa ju moram sutra vadit van

Dok surfam i tako zezam se, nečujem komp, PWM ih spusti na 800-900 okretaja. Kad grafu opteretim sa furmarkom, naraste temperatura do 50 stupnjeva.

Tu mi je malo problem jer PWM nema veze sa grafom pa nereagira na njeno grijanje, al 50 stupnjeva nije ništa.

Procesor mi je na 3,8Ghz, sa Burn testom ide do 60 stupnjeva, i komp se počne čuti, ipak onda regulacija ventove nafrlji do kraja na 1350okretaja




@Child Nabavio sam za sada pleksi koliko mi treba, al svejedno hvala, imat ću te u vidu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na