Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2003., 00:38   #1
mara
Premium
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 64
KT400 ili NF2

Da li mijenjati gigabyte MB GA-7VA (KT 400, 8AGp, FSb 333...) za neku Nforce2 ploću.

problem sa ovom koju imam je to što nemogu mijenjati množitelj, pa me zanima da li bi Nforsica radila brže od ove;

1700@2400+ (FSB 11*177) sa naponom 1.60, sada radi relativno stabilno, smrzne se svakih par dana

u 3Dmarku 2001 SE imam 9100-9200

savjet? Promjena ili ne ????????
__________________
1700@(10*210)2100 MHz
Epox 8RDA3
2x512 kingmax 4000
ATI Sapphire 9800PRO 430/760MHz
mara je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 01:51   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: KT400 ili NF2

Citiraj:
Originally posted by mara
Da li mijenjati gigabyte MB GA-7VA (KT 400, 8AGp, FSb 333...) za neku Nforce2 ploću.

problem sa ovom koju imam je to što nemogu mijenjati množitelj, pa me zanima da li bi Nforsica radila brže od ove;

1700@2400+ (FSB 11*177) sa naponom 1.60, sada radi relativno stabilno, smrzne se svakih par dana

u 3Dmarku 2001 SE imam 9100-9200

savjet? Promjena ili ne ????????
ako si zadovoljan nemoj mjenjati..za ovu ces dobiti malo para(ja sam jedva prodo kx7-333 za 450kn a bila je stara ni 6mj a platio ju 1100kn)...ako ti pare nisu nikakav problem onda promjeni...

ja sam stavio sebi ovako visok clock samo yato st ocesto capturiram s telke a nov sam pa isprobavam sve moguce bolesne varijante...dobro dodje ekstra megaherz u generalsima...za druge igre nisam bio ni previse zainteresiran (igrao ut i ut2k3 i nije mi do izrazaja dosao proc..sto je i logicno)

mozda radje digni jos napon na 1.65 pa vidi koliko je stabilno onda...

ponavljam ak si zadovoljan s ovim nemoj mjenjati...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 24.04.2003., 08:34   #3
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Slažem se sa kolegom. Za MB bi dobio koliko koša cola i sandwich, daklem pušiona. Ja jeltem prodajem nf2 ploču, ali nije Epox i jebiga, nemreš za svo zlato orijenta

Voltaža od 1,6 baš i nije velika - 1.65 - 1,7 V i peri-deri.

Bolje bi prošao sa mijenjanjem grafulje, 8500LE - malko ju je vrijeme pregazilo ( Nemojte flaim vi koji imate TNT 2 isl. da kod vas sve LETI - LOL. Ako radi UT 640*480 bez detalja s 16 bit colour, to nije sve leti, to je natjeravanje kockica )
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 15:59   #4
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
da paske ali ako si pro player unreala onda ces naravno igrati u 800x600 sa svim mogucim ugasenim detaljima koje nisu dostupni u samoj igri.zasto?zato da lakse oucis protivnika i jos puuno drugih stvari..ja osobno ozbiljnije igram quake 3 na internetu i znam da su vazni samo frejmovi a ne detalji....eto
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 16:12   #5
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ja mislim, da ako želiš overclockati i bolje performanse, da bi ti bilo bolje uzeti nf2 ploču, no isto tako ovisi šta želiš.

Jer koja je fora samo clockati mašinu?! Valjda ju clockaš za nešto, ako su igre u pitanju, onda bih isto primjetio da ti grafulja i nije nešto što se može mjeriti s ostatkom...

Sretno, javi šta si napravio..
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 16:36   #6
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Mala digresija ne bojiš se eventualnih bedova između NF2 i tvog DDR-a? Navodno nf2 i određeni ddrovi ne rade baš kak spada. Vidio jedan primjer uživo. Nisam baš pratio tu tematiku, komentari?
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 17:05   #7
Broz
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Beograd
Postovi: 11
Naprotiv. Detalji pomazu da vidim ono sto je u setovanjima bez detalja mrlja ili fleka na ekranu. Ako iskljucim detalje recimo u 1942 spisi me snajperom ne znam odakle a kad ukljucim vidim mnooogo preciznije. Apsolutno nema nikakve logike da se bolje vidi bez detalja. Detalji i sluza da bi video igru onako kako je izgledala u mozgovima programera a igranje u 640 16bit bez detalja je nuzno zlo ako vec ne moze bolje....
Broz je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 17:57   #8
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
e da...broz probaj igrat q3 na netu sa svim detaljima pa ces vidit da je jebeno tesko..vjweruj mi znam st pricam
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 18:08   #9
Broz
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Beograd
Postovi: 11
OK. Nisam ni rekao ni pomislio da ne znas o cemu govoris. U Quake-u je vazno da vidis protivnika i da mu saspes plotun u glavu. Ja sam mislio na igranje u kucnoj atmosferi dakle klasicno igranje. Igranje na netu je druga prica ali stoji da detalji mnogo pomazu za gledanje "u daljinu" u svakoj igri...
Broz je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 19:50   #10
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Eh sad Željko znaš, razumiješ .... misam pro gamer obzirom da za kruh zarađujem na poslu, a ne igrajući

Što se detalja tiće, da se nateravam protin 10 kockica u 15 osnovnih boja u low rezi na 450 FPS-a , niti mrtav ...

Zhital sam hrpu love u comp da vidim zjenicu oka kake se sužuje liku u igri na rezi 1280*1024.

Kockice - nateravanje - hvala nebi
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2003., 19:57   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by Paske
Eh sad Željko znaš, razumiješ .... misam pro gamer obzirom da za kruh zarađujem na poslu, a ne igrajući

Što se detalja tiće, da se nateravam protin 10 kockica u 15 osnovnih boja u low rezi na 450 FPS-a , niti mrtav ...

Zhital sam hrpu love u comp da vidim zjenicu oka kake se sužuje liku u igri na rezi 1280*1024.

Kockice - nateravanje - hvala nebi
E tu si u pravu. Rjetko se igram a kad to činim želim da to izgleda što ljepše, bez kokoica Ali s druge strane jasno da "ozbiljni" igrači žele što više sličica/sek i ostalih điđa buđa pa neka im...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 22:10   #12
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
ljudi moji nemojte se uvrijedit al nemate pojma sta pricate..
paske kao prvo ja ne igram quake sa "kockicama" tako da to bude jasno i tako se ne igra quake niti bilo koja igra. onda..broz detalji u daljinu ti nece puno (citaj nikako) pomoci u multiplayeru(Drugo je singleplayer brate i to se ne usporedjuje),stovise samo ce te zbunit ta sva "rasvjeta" dinamicko osvetljenje, kastanje sjena od protivnickih likova tako da ce te nakon 1 h igranja na serveru boliti glava..onda ako igrate u fakin nabrijanim rezama (1280*1024) mozete se pozdravit sa frekvencijom osvjezivanja od ultrastabilnih 120 Hz (bez toga...ne hvala sve ti treperi hehe
I paske zaboga o kakvim kockicama ti pricas ....fak
Svi amateri tako razmisljaju vjerujte mi al kad se malo ozbiljnije "uhvate" igre shvate da sa efektima njihov skil samo pada a ne raste..eto
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 22:35   #13
mara
Premium
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zagreb
Postovi: 64
THX !!!!!

Probati ću još malo podići FSB ako uspijem na 187*11 (2600+), pa ako radi sve pet.

Ako ne možda ipak prodam ploću (u nadi da ju ipak netko hoće, a da ju plati ), pa uzmen neki NF2.

Koju neznam, ali je bitno da nema vent. na northbridgeu jer me od svega na ovoj on najviše nervira (morao sam ga ugasiti ) i da nije previše kuna. Ne treba imati ništa na sebi ..........RAID, LAN .....

Savjeti ?????
__________________
1700@(10*210)2100 MHz
Epox 8RDA3
2x512 kingmax 4000
ATI Sapphire 9800PRO 430/760MHz
mara je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 22:46   #14
Broz
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Beograd
Postovi: 11
Daleko od toga da se neko ljuti mi samo polemisemo
Znas kako Quake je igra proslosti u svakom pogledu.
Meni se igra svidi jednom u 3 meseca nisam neki igrac ali kad mi se svidi ocu da je dzibrim u 1280 sa svim detaljim nadrkanu do kraja i da uzivam u vizuelnoj komponenti dok se odmaram od svakodnevnice koja nas okruzuje. Tako ja gledam na to. Igre "ubi ili si ubijen" ne zahtevaju detalje i ne trebaju detalje tu si u pravu ali ja takve igre licno ne volim/cenim previse...
Mene odusevljavaju igre Mafia, RTCW, NOLF....

poz
Broz je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 22:50   #15
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by K82
ljudi moji nemojte se uvrijedit al nemate pojma sta pricate..
paske kao prvo ja ne igram quake sa "kockicama" tako da to bude jasno i tako se ne igra quake niti bilo koja igra. onda..broz detalji u daljinu ti nece puno (citaj nikako) pomoci u multiplayeru(Drugo je singleplayer brate i to se ne usporedjuje),stovise samo ce te zbunit ta sva "rasvjeta" dinamicko osvetljenje, kastanje sjena od protivnickih likova tako da ce te nakon 1 h igranja na serveru boliti glava..onda ako igrate u fakin nabrijanim rezama (1280*1024) mozete se pozdravit sa frekvencijom osvjezivanja od ultrastabilnih 120 Hz (bez toga...ne hvala sve ti treperi hehe
I paske zaboga o kakvim kockicama ti pricas ....fak
Svi amateri tako razmisljaju vjerujte mi al kad se malo ozbiljnije "uhvate" igre shvate da sa efektima njihov skil samo pada a ne raste..eto
Heh gledaj, UT igram od prvih dana, u klanu pAzi metAk, trenutno sam skoro godinu dana umirovljen ... tako da znam kako izgleda multiplayer. Da ne spominjem hodočašćenje po LAN-ovima.

Kockice koje spomijem je grafika kakovu koriste oni koji nemaju te sreće da mogu pokrenuti igru s detaljima ili ono kojima niti 200 FPS-a nije dovoljno

Sad za Q3 nemogu prićati, igrao ga par puta, ali nije me nikada uzbudila igra u to vrijeme nije bilo CTF-a pa ...

Sad skill nije stvar detalja, ali moj osobni gušt - je. Dali imam 20 fragova manje ili više mi nije bitno koliko mi je bitan gušt igranja s normalnom slikom.

Isto tako CTF ili bilo koji drugi mod teamski je koma igrati bez detalja, zbog težeg raspoznavanja teama i okoliša ( camper six o clock - left from base )
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 22:51   #16
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
mozda je vama quake 3 stara igra al nama quakerima ona ce bit nova jos 5 godina.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2003., 23:17   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by mara
THX !!!!!

Probati ću još malo podići FSB ako uspijem na 187*11 (2600+), pa ako radi sve pet.

Ako ne možda ipak prodam ploću (u nadi da ju ipak netko hoće, a da ju plati ), pa uzmen neki NF2.

Koju neznam, ali je bitno da nema vent. na northbridgeu jer me od svega na ovoj on najviše nervira (morao sam ga ugasiti ) i da nije previše kuna. Ne treba imati ništa na sebi ..........RAID, LAN .....

Savjeti ?????

ako uspijes prodat super...samo prvo prodaj...

drugo..preporucam epox 8rda (bez +) koja kosta 750kn u vemilu...za razliku od 8rda* nema firewire i lan ali ima 6xusb,5.1soundstorm i sve ostalo...a 8rda* je 1000kn okruglo...zasto je tolika razlika ne znam...kad sam ja kupovao razlika je bila jedva 100 kn...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na