Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2020., 11:18   #1141
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Nemam ništa protiv Moore's Law is Dead ali većinu vremena priča bajke.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:20   #1142
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pitanjce, vidim dosta rasprava dal čekat aib ili kupit fe, no nisu li ove godine nvidia kartice zapravo same po sebi aib? negdje sam na yt uhvatio da po prvi puta nvidia radi aib svojih kartica, baš kao asus, giga, evga, itd..
Ako možeš kupiti FE direktno od Nvidia-je to je najeftinije, 700€ u DE.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:22   #1143
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Taman mislio staviti, obavezno štivo za early-adoptere.

Dobro je rekao, zbog ovoga ide na Nvidia shit list

Da, neizbježno će završit na listi

Ma samo strpljenja treba. Kako sa igrama, tako i sa hardware-om. Čekati da HWU, GN i ostali dokazani tech tuberi puste teardown/review brojke van, eventualno pričekati odgovor AMD-a. Zbilja ne kužim taj hype oko onog famoznog "Fear of missing out". Previše je to novaca da se ne pričeka od tjedan do mjesec i pol da vidimo što je zapravo i koliko bolje, dok ne istreseš prosječnu HR plaću na komad hardware-a. Ako ne i 2

Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Nemam ništa protiv Moore's Law is Dead ali većinu vremena priča bajke.
ne bih se baš složio za Moore. Veliku većinu informacija koje je izbacio do sada, unazad godinu dana su se pokazale jaaaako blizu ili točne. Štoviše, kontakti su mu se pokazali jako pouzdani.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."

Zadnje izmijenjeno od: B0ss. 12.09.2020. u 11:27.
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:32   #1144
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
NVIDIA in a GeForce community forums post by staff member, announced that reviews of the GeForce RTX 3080 Founders Edition have been delayed to September 16, with the review NDA lifting at 6:00 AM Pacific Time. This NDA was originally slated to be lifted on September 14. According to Reddit post by an NVIDIA representative "NV-Tim," the delay was in response to certain reviewers requesting more time from NVIDIA as COVID-19 impacted their sampling logistics.
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:34   #1145
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor B0ss Pregled postova
Da, neizbježno će završit na listi

Ma samo strpljenja treba. Kako sa igrama, tako i sa hardware-om. Čekati da HWU, GN i ostali dokazani tech tuberi puste teardown/review brojke van, eventualno pričekati odgovor AMD-a. Zbilja ne kužim taj hype oko onog famoznog "Fear of missing out". Previše je to novaca da se ne pričeka od tjedan do mjesec i pol da vidimo što je zapravo i koliko bolje, dok ne istreseš prosječnu HR plaću na komad hardware-a. Ako ne i 2



ne bih se baš složio za Moore. Veliku većinu informacija koje je izbacio do sada, unazad godinu dana su se pokazale jaaaako blizu ili točne. Štoviše, kontakti su mu se pokazali jako pouzdani.
Da da, pogledao tj poslušao taj video jutros. Ima tu nečega u tome što priča i drži vodu. Vidjet ćemo za cca 3-4 mjeseca što i kako.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:43   #1146
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Ko da se prića o novoj vrsti čokolade pa on neće se moći kupiti jer eto bude po 40kn, e al ovdje se fakat radi o komadu hardvera po cijeni od 700-1100€. Zar to svarno ekipi tako mali novac?
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:44   #1147
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Realno je da nećemo vidjeti MSRP cijene, ništa tu nije čudno. Novost je eventualno da namjerno rade male zalihe da napucaju cijenu, a onda tek puste velike količine.

Bitno je da first day recenzije imaju odlične coolere (koje ne misle prodavati uopće ili barem ne po tim cijenam), te zaključke bazirane na cijenama koje nećete vidjeti (a cijena itakako utječe na overall mišljenje), a te first day recenzije zauvijek ostanu na bespućima interneta
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:50   #1148
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ne možeš ništa izgubiti ako kupiš 3080 FE.
Izaći će review prije kartice. A i ako kupiš preko neta, imaš 14 dana da se predomisliš. Ako ti se ne sviđa - vrati.
  Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:50   #1149
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Realno je da nećemo vidjeti MSRP cijene, ništa tu nije čudno. Novost je eventualno da namjerno rade male zalihe da napucaju cijenu, a onda tek puste velike količine.

Bitno je da first day recenzije imaju odlične coolere (koje ne misle prodavati uopće ili barem ne po tim cijenam), te zaključke bazirane na cijenama koje nećete vidjeti (a cijena itakako utječe na overall mišljenje), a te first day recenzije zauvijek ostanu na bespućima interneta
Imaš FE po MSRP cijeni ako Nvidia prodaje u tvojoj zemlji i zalihe su uvijek na početku ograničene, tako je bilo uvijek.
Iskreno ne vidim zašto bi Nvidia ograničavala količine kada znaju da će prodati ionako sve grafičke koje stave u prodaju.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:56   #1150
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa da dignu maržu po gpu

Nije glavni cilj prodati sve što se napravi, nego zaraditi više po kartici
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 11:58   #1151
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Imam sličan proc i pratim situaciju. Trenutna je situacija da s mojom grafom (praktički ista tvoja po performansama) nema bottlenecka, ali to je maksimum. Kod bottlenecka je stvar da se ne pojavljuje u svakoj igri. Po Hardware unboxed i Gamers Nexus videima oko 50% igara neće imati bottleneck, 50% hoće, i u budućnosti će biti gore. Znači nije da nema skroz smisla i da neće funkcionirati, hoće i u dosta naslova poboljšanja će biti, ali dugoročno je jedan dio tog novca bačen. Ja sam odlučio čekati upgrade cijele konfe jer je balansirana. Iako love trenutno imam i svrbi me upgradetitis, pošto mi gotovo sve što sam pokrenuo radi na 1080/60 na ultra, odlučio sam čekati generaciju iza, kad dođe ddr5. Jer ako uzmem zadnju generaciju ddr4, onda gubim upgrade path u budućnosti.

A da mi se mijenja matična koju sam kupio 2013 (!), jedva čekam, ali osim ega nema smisla za ovaj monitor i rezoluciju. Radije ću izraubati ovo do kraja, a lovu čuvati ako nešto slučajno odapne, to je isto realna opcija s ovako starim komponentama .
Mislim da si u zabludi kolega. Imao sam ( još imam ko backup 4670k koji nema threadove kao i7 ali nije neka razlika u igrama a bio je poprilično i stabili oc-an) uglavnom prelazak na ovo što sad imam je otkrio da je bilo uskog grla u apsolutno svemu. Svemu. A imam 1080 obićnu što je skoro ista stvar ko 1070ti. Igre rade drastično bolje.


__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:00   #1152
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Imaš FE po MSRP cijeni ako Nvidia prodaje u tvojoj zemlji i zalihe su uvijek na početku ograničene, tako je bilo uvijek.
Iskreno ne vidim zašto bi Nvidia ograničavala količine kada znaju da će prodati ionako sve grafičke koje stave u prodaju.
Pogledaj video, priča o maržama, ovako ispadaš naivan, nhf...
sti je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:02   #1153
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pa da dignu maržu po gpu

Nije glavni cilj prodati sve što se napravi, nego zaraditi više po kartici
Ali isto tako prodati 500.000 kartica po malo višoj cijeni ili 1.000.000 po malo nižoj i možda povečati udio na tržištu prije nego AMD najavi novi Navi.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:12   #1154
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
U samom videu je čovjek objasnio kako žele imati što bolje finacijske rezultate do kraja finacijskog perioda (31.10.2020).

time rečeno da, žele prodati do tada po što većoj cijeni da brojke na papiru budu ponovno iznad nekih njihovih prosjeka i isčekivanja.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:20   #1155
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Imam sličan proc i pratim situaciju. Trenutna je situacija da s mojom grafom (praktički ista tvoja po performansama) nema bottlenecka, ali to je maksimum. Kod bottlenecka je stvar da se ne pojavljuje u svakoj igri. Po Hardware unboxed i Gamers Nexus videima oko 50% igara neće imati bottleneck, 50% hoće, i u budućnosti će biti gore. Znači nije da nema skroz smisla i da neće funkcionirati, hoće i u dosta naslova poboljšanja će biti, ali dugoročno je jedan dio tog novca bačen. Ja sam odlučio čekati upgrade cijele konfe jer je balansirana. Iako love trenutno imam i svrbi me upgradetitis, pošto mi gotovo sve što sam pokrenuo radi na 1080/60 na ultra, odlučio sam čekati generaciju iza, kad dođe ddr5. Jer ako uzmem zadnju generaciju ddr4, onda gubim upgrade path u budućnosti.



A da mi se mijenja matična koju sam kupio 2013 (!), jedva čekam, ali osim ega nema smisla za ovaj monitor i rezoluciju. Radije ću izraubati ovo do kraja, a lovu čuvati ako nešto slučajno odapne, to je isto realna opcija s ovako starim komponentama .
Ma kod mene je situacija drugačija iz aspekta da štedim za druge stvari. Planiram kupit stan, tak da za komp uložim onda kad se nađe, a to je posljednjih godina rijetko 😅 Ova aktualna konfa me jako dobro služi, pa nisam imao ni potrebe uložit. Jedini upgrade koji sam napravio bila je grafa, koju sam dobio.

Ali nastavi li se ovaj trend cjenovno prihvatljivih grafičkih kartica dobrih performansi, možda uložim u novu konfu u dogledno vrijeme.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:30   #1156
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Nevidija vec sad drži veoma dobar dio tržišta. Cilj je zgarbit što više para.

Sa Samsungom imaju ugovorenu kolicinu cipova, a Nevidija sama dozira tj odlucuje njihovu kolicinu i dostupnost koju ce plasirat na tržište.

Pretpostavljam da Samsungu nije problem proizvest određenu kolicinu chipova nego Nevidija namjerno održava scarcity.



Da ne pricamo o tome kako imaju najvecu maržu poslije Apple -a OFC.

Nvidia surpasses Intel as largest U.S. chip maker by market cap
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 12.09.2020. u 12:36.
Blue Spirit je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 14:13   #1157
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Uglavnom, ne treba se čuditi ničemu, jer nismo jednom raspravljali o tome da je nVidia posebno zajebana firma, do te mjere da druge zajebane firme (Apple, Intel i sl.) ne žele imati problema s nVidijom.

Sličnu stvar su napravili za vrijeme kripto ludnice, pa je kasnije bilo šok i vjeverica da "ne bi nVidia nikad tako nešto", pa na kraju ipak jesu, jer nofci su bitniji od mišljenja kupaca.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 14:14   #1158
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Mislim da si u zabludi kolega. Imao sam ( još imam ko backup 4670k koji nema threadove kao i7 ali nije neka razlika u igrama a bio je poprilično i stabili oc-an) uglavnom prelazak na ovo što sad imam je otkrio da je bilo uskog grla u apsolutno svemu. Svemu. A imam 1080 obićnu što je skoro ista stvar ko 1070ti. Igre rade drastično bolje.



Kako HT ne radi razliku, 4c8t su preko 20% brži u average od 4c4t, a min fps je još puno veći. Plus moj radi 4,4gHz na svim jezgrama. Mijenjao sam 4670 za 1000kn nadoplate za ovog prije 4g i to se pokazao kao odličan potez jer sam mogao upgradeati gpu bez bottlenecka. Evo pogledaj: https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY&t=912s

Ne dižem proc kao nešto posebno, naravno da danas nije, ali dobijem 1080/60 lock (zapravo 1200/60) na ultra na svemu što pokrenem (npr. Metro Exodus ili novi Doom je najzahtjevnija igra koju sam dosad pokrenuo).

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 12.09.2020. u 14:19.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 16:09   #1159
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Samo upozorenje onima koji planiraju okusat srecu u narucivanju 3000 FE serije direktno sa Nvidia sajta. Dostava je moguca samo u EU zemlje koje posjeduju svoju stranicu na Nvidia. Dakle, nas nema. Sad probao sa UK, DE i par drugih i nije islo. Eventualno samo preko kakvog mail forwarding servisa ili prijatelja u tim zemljama. Tlaka! Izgleda da i ja cekam AMD i 2021 kad lager dode sebi.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 16:18   #1160
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Kako HT ne radi razliku, 4c8t su preko 20% brži u average od 4c4t, a min fps je još puno veći. Plus moj radi 4,4gHz na svim jezgrama. Mijenjao sam 4670 za 1000kn nadoplate za ovog prije 4g i to se pokazao kao odličan potez jer sam mogao upgradeati gpu bez bottlenecka. Evo pogledaj: https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY&t=912s

Ne dižem proc kao nešto posebno, naravno da danas nije, ali dobijem 1080/60 lock (zapravo 1200/60) na ultra na svemu što pokrenem (npr. Metro Exodus ili novi Doom je najzahtjevnija igra koju sam dosad pokrenuo).

Možda se nisam najsretnije izrazio pa nisi skužio poantu onako kako sam mislio. Kvragu bez da uživo pričamo i dalje nemogu u ovo malo teksta prenijeti potpunu misao ali ukratko ovako nekako :

Kad je 4670k bio čisti mainstream pri izlasku igre nisu profitirale toliko od ekstra threadova ( https://www.youtube.com/watch?v=KzpYOHuSfaM ) - potpuno isto u principu nema razlike, jer to nisu prave jezgre a gotovo ništa nije bilo baš optimizirano za ekstra threadove kao takve.

Dok su igre primjerice BF1 radile odlično na 4670k, BF5 je baš bio za više threadova optimiziran i tu se nije moglo recimo na 4670k igrati dok je na tvom ovom puno bolje. Ali kad čujem recimo da kažeš kako na ovom igraš "bez bottlenecka" to jednostavno nije tako. Ne vidiš toliko dok ne probaš. Ali recimo s ovog videa https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY&t=912s
usporedi razliku u fpsima između današnjih proceva i toga. Oduzmeš veći od manjeg score-a i to ti je bottleneck ugrubo. Tako da je taj bottleneck zapravo ogroman. I na 1080 gtx se već jako vidi i ponovo napominjem u to doba kad su ti procesori bili aktualni u igrama - zero razlike po meni realno.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 16:21   #1161
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Kako HT ne radi razliku, 4c8t su preko 20% brži u average od 4c4t, a min fps je još puno veći. Plus moj radi 4,4gHz na svim jezgrama. Mijenjao sam 4670 za 1000kn nadoplate za ovog prije 4g i to se pokazao kao odličan potez jer sam mogao upgradeati gpu bez bottlenecka. Evo pogledaj: https://www.youtube.com/watch?v=D6RsDyMn2gY&t=912s

Ne dižem proc kao nešto posebno, naravno da danas nije, ali dobijem 1080/60 lock (zapravo 1200/60) na ultra na svemu što pokrenem (npr. Metro Exodus ili novi Doom je najzahtjevnija igra koju sam dosad pokrenuo).
Sa i5 4/4 na i7 4/8 jeste upgrade... ali platio si previše. No to je bilo vrijeme taman prije Ryzena, pa ono... Nije da si imao izbora.

I duopol je loš. Ali jbte, kad netko ima monopol stvari brzo postanu gadne.
  Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 19:44   #1162
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Evo sad sam pogledao u poruke, zamjenu proceva sam napravio 2015, znači ima punih 6 godina od toga. Amortizirao se i to je dobro potrošen novac 4670 (non K) sam i ja kupio 2013. jer 4c4t je bilo smisleno u to doba.
Ne može se bottleneck tako jednostavno prikazati, jer ovisi o igri, rezi i detaljima, jer kad se ode na ultra što svi mi koji igramo singleplayer radimo, CPU benchmarci nisu realni pokazatelj.

Ne dobiješ bottleneck na ovoj konfiguraciji tako da u tom videu oduzmeš veći od manjeg scorea zato što 1070ti ne može postići taj veći score.
Evo jedan video gdje se vide razlike do 3600x, praktički su zanemarive: https://www.youtube.com/watch?v=U8qMZFI6Mz0.
Kalkulator kaže 12% bottlenecka (https://pc-builds.com/calculator/Cor...H0Uulu/16/100/) i to zvuči realno, ali kad se uzme u obzir 5-6% sporija grafa i 10% veća rezolucija (1200p), dođe u statističku grešku da li mi proc bottlenecka... Nadogradnja samo GPU je svakako besmislena, mora ići cijela platforma, ali ne još.



Nego, ontopic, kaže Gamers Nexus da se ne sjeća kad je launch zadnji put bio ovako nahypan. Zašto AMD šuti? Sigurno im nije u interesu da Nvidia pokupi sve naslovnice, malo mi je to čudno. Ne moraju otkriti performanse, ali barem malo da ukradu show... Nadam se da imaju nešto za pokazati.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 20:52   #1163
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Da imaju podjelili bi to slucajno sa leak sajtovima,posta nemaju nego najvjerojatnije overpriced mid range muce.
I cekaju silnu zaradu od mikrovalni zvanih konzola.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 21:01   #1164
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Izgleda da AMD itekako ima što za pokazati, leak https://www.youtube.com/watch?v=SxtfNcm45xk

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 12.09.2020. u 21:08.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 22:06   #1165
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Izgleda da AMD itekako ima što za pokazati, leak https://www.youtube.com/watch?v=SxtfNcm45xk
Od svih papana na yt ovaj mi se doima kao da zna o čem priča, a sam taj video sam pogledao.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 22:21   #1166
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Od svih papana na yt ovaj mi se doima kao da zna o čem priča, a sam taj video sam pogledao.
U zadnjih godinu dana inf su mi bile točne. Ovo za Nvidiju što kaže je u skladu s njihovim praksama, a za AMD ako se pokaže točno da imaju kartice koje se mogu nositi sa 3070 i 3080 bit će odlično. Ako mineri ne zeznu stvar, mogla bi se ok grafička dobiti za normalne novce.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 22:54   #1167
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Samo što će i AMD nabit cijene, nakon što ih nvidia bloata. Nisu vesla sisali, paše i jednima i drugima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 06:49   #1168
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
U zadnjih godinu dana inf su mi bile točne. Ovo za Nvidiju što kaže je u skladu s njihovim praksama, a za AMD ako se pokaže točno da imaju kartice koje se mogu nositi sa 3070 i 3080 bit će odlično. Ako mineri ne zeznu stvar, mogla bi se ok grafička dobiti za normalne novce.
Više je fulao nego pogodio i kao ima informacije, ali ne može reći non stop. Kao i večina njih lupa bezveze pa nešto pogodi.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 10:44   #1169
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Više je fulao nego pogodio i kao ima informacije, ali ne može reći non stop. Kao i večina njih lupa bezveze pa nešto pogodi.
I meni se nekako cini da lik vise lupeta pa pogodi nego sto zaista barata pravim informacijama. Kao sto jedna stara poslovica kaze: "i ćorava kokoš naleti na zrno..." . Ne kazem da mozda nema svoje "informere" i "insajdere" te da ne zna zbrojit 2 i 2, no mislim da vecina tih leakova dolazi od odredjenih ljudi sa tvitera, znamo koji su... Kvalitetan analiticar moze doci do nekih tocnih zakljucaka pomocu sluzbeno dostupnih informacija i saznanja o industriji, ali previse je tu nagadjanja i puno price a malo konkretnih informacija. Previse rijeci tipa: i'm guessing, i'm betting, not quite sure, take this with a grain of salt i slicnih. Jos jaci mi je lik iz RedGamingTech-a, taj svasta zna lupetati a nike jedini naravno... Ipak, na kraju krajeva pogledam ja i jednog i drugog cisto iz znatizelje i time ostvarujem njihov cilj - sto vecu gledanost...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 10:52   #1170
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Ma meni je najjace da ljudi na TOME nabijalu lovu od klikova ljudi koji to gledaju, to im treba cestitati, genijalno su od "gov..a napravili pitu" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na