Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2008., 01:54   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Gdje kupiti telefonski splitter (microfilter)?

Situacija slijedeća: jedna telefonska linija, 4 telefona/telefonske utičnice i stiže ADSL. Kako sam otprije upoznat, ADSL splitter mora bit postavljen prije svih telefona. Pošto mi se prvo riješenje baš i ne sviđa (stavljanje ADSL splittera prije razvodnice na tavanu - trebao bih rezat neke žice - krimpat s kliještima kojih nemam) zanima me gdje kupit ove obične telefonske splittere/mikrofiltere (koji je hrvatski naziv) i otprilike koliko koštaju?

Zahvaljujem
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 02:39   #2
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Modano :P.

Spliter kao za DSL imas u hgspotu ali nije za dsl kakav dobijes od t-coma ili vec od koga (tako mi je receno kada sam mislio da mi je odapeo spliter).

Imam ja doma jedan spliter a neznam dali radi (trebao bi) pa ako ti kaj znaci. Ja ga mogu danas isprobati dali radi sve.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2008., 03:14   #3
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
imao sam slicni problem ko ti,isto sam stavio njihov spliter prije svega u kuci,i onda u njega 1-muski-3zenska telefonski spliter i to sve spokrimpo itd.mislim da sam ga platio nekih 30-ak kuna u trgovini s el materijalom EL-zap.eto da pokucam sve radi ko svicarski sat ^^
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 03:25   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Da, ali upravo to želim izbjeći (zrezat žice od linije prije razdjelnice za te 4 telefonske negdje na tavanu, na to mjesto puknut ADSL splitter i onda od tog splittera vuć telefonski kabel do DSL modema odnosno routera). Želio bih kupit te male filtere ako nisu skupi i puknut to na te tri preostale utičnice. Tu se nešto priča o tome ali nisam htio bumpat staru temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47376
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 03:40   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 28.07.2008. u 03:58.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 08:27   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da, ali upravo to želim izbjeći (zrezat žice od linije prije razdjelnice za te 4 telefonske negdje na tavanu, na to mjesto puknut ADSL splitter i onda od tog splittera vuć telefonski kabel do DSL modema odnosno routera). Želio bih kupit te male filtere ako nisu skupi i puknut to na te tri preostale utičnice. Tu se nešto priča o tome ali nisam htio bumpat staru temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47376
I ja sam imao sličan problem, stavio sam tri splittera (svaki prije telefona) i sve radi za 5, nikakva pucanja ADSL linka ili šum u telefonu. Jedan sam kupio u Formelu (isti kao što daje T-Com, ali neki drugi proizvođač), a drugi ovdje na tržnici (onaj od T-Coma). Ako znaš nekog tehničara u T-Comu neka ti da dva-tri splittera, imaju ih na kamione.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 21:01   #7
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Odlično, znači radit će i ovi što se dobiju uz maxADSL modeme. To si ne slažem doma, nego jednoj kolegici. Jedan splitter imam i ja viška, jedan su dobili uz "samoinstalacijski" paket, još dva nabavim negdje.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 21:23   #8
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
Spliteri koje koristi T-com su anex B dok naprimjer Optima koristi anex A.
Filter i spliter su praktički ista stvar samo što filter nema modem izlaz koji nije ništa drugo do paralelni spoj sa line ulazom. Za router/modem ti ne treba spliter nego samo za telefon.
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2008., 23:02   #9
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor bojler
Spliteri koje koristi T-com su anex B dok naprimjer Optima koristi anex A.
nema veze, dsl je dsl. meni optimin modem uredno radi na 3 i po godine starom t-comovom splitteru.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 07:16   #10
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ima veze iako radi to ne znači da nema veze, a ima veze jer je frekvencijski opseg Annex-a i Annex-b protokola malo različiti i "iskorištenje" tonova na progrešnom splitteru je lošije, međutim kako se dobar dio opsega preklapaju na dobroj liniji i malim brzinama (u smislu toga kolko posto od maksimuma žice tj linije koristiš) nećeš primjetiti ali kad mjeriš margine budeš vidio razliku vrlo lako...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2008., 07:17   #11
bojler
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 191
@sasuke

Ne čitaš dobro. Za modem NE moraš imati spliter. Spliter ti služi da ukloni šum na tel. liniji.

Zadnje izmijenjeno od: bojler. 29.07.2008. u 07:55.
bojler je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 07:20   #12
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Za modem ti netreba spliter ako je sam uštekan, ako nije uštekan sam (tj da paralelno spojiš telefon) ne samo da ti isti neće raditi (provjereno) nego će ti biti i problemi s vezom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 16:07   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Što to znači sad? Ona ima 4 utičnice i 4 telefona te jedan modem = sve jedna linija. Znači da neću moći spojit sva 4 telefona ili što?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 17:06   #14
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ne ne znači to, možeš uzet 4 splitera i zabit ih između svakog od telefona i zida + router u bilo koji naravno, ili možeš uzet jedan spliter i zabit ga prije grananja na telefone te svakom telefonu izvuć liniju i odvojeno povuć iz drugog izlaza liniju za router ili stavit wireless router ako možeš i tako rješit to da nemoraš vuć žicu...

Imho najlakše je kupit splitere u formelu ima za kupit identičnih corelogica (bar je bilo možda više nema) kakve djeli t-com, vidio sam ih na polici kad sam zadnji put išao tamo po nešto tako da su to ziher isti spliteri, za optimu neznam ali trebalo bi biti i annex-a splitera za kupit...

Ediit:
Evo baš gledam na njihovim stranicama i izgleda da nema više istih takvih corelogica...

Ima ovaj ovo sam ja dobio sa Zyxelom kojeg sam kupio i radilo je na t-com pure mreži...
http://www.formel.hr/artikl.php?id=5460&upit=dsl
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 18:23   #15
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
T-Com je IP, ona je dobila jedan uz Thomsona, jedan ja imam Zyxelov (isto T-Com edišn) i najvjerojatnije ću nabavit još jedan od Zyxela. Ako su od T-Coma splitteri (razno-razni) ne bi trebalo bit problema ili moraju baš svi splitteri bit isti?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 20:27   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Nemoraju bit isti ni približno samo da su isti mod (mislim ni to neće ništa promjenit samo onaj koji je krivi može ne radit na ostale to nema utjecaja jer on prca samo ono kaj je na njega spojeno ako je u banani) dakle Annex-B splitter i to je to...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 22:39   #17
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
S tim da je splitter 10 kn skuplji od filtera u formela...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 00:28   #18
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
E zahvaljujem puno thopok, yedwy, bojler, susake_the_king, Dr. Beast, robert7 i Vejita svakom ponaosob.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2009., 18:49   #19
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Evo da malo osvjezim temu.

Stavio sam sliku u attach te imam slijedeći problem:
Kada se podigne slusalica na telefonu1 puca veza te je sama veza usporena dok je telefon1 uopce prikljucen u uticnicu (inace je veza oko 1.7mbit no kada je telefon ukljucen u uticnicu veza padne na 600kb).
Telefon2 i telefon3 rade normalno, ne usporavaju vezu kada su prikljuceni u uticnicu i kada se podigne slusalica ili prica na njih puca veza.

Mislio sam staviti u uticnicu kod telefona1 spliter ili microfilter...neznam sta od to dvoje... te da li bi to uopce pomoglo?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled_image.jpg‎
Views:	1051
Size:	45.4 kB
ID:	9480  
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2009., 19:11   #20
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Provjeri si kabel za tel 1 jer ja sam imao problem da kada otvorim liniju da mi pukne i nema veze prema internetu.
Jesi probao uzeti kabel od tel 2/3 pa staviti na 1 pa staviti da se nesta skida i da je veliki file pa onda otvoriti liniju.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2009., 17:27   #21
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Rijesio sam problem

Kupio sam http://www.formel.hr/artikl.php?id=2253 i prikljucio na telefon1 i sada sve radi savrseno.
Nema vise pucanja i usporavanja adsl-a kada se razgovara i dize slusalica na telefonu1.

Lijep pozdrav!
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 15:59   #22
semiRocket
Registered User
 
semiRocket's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Rijeka, Žejane
Postovi: 21
Hvala puno, pomogli ste i meni. Netko je spomenuo u drugoj temi da su modem i line konektori spojeni direktno u uređaju. Ja isto tako mislim jer između spojeva postoje samo dva kondenzatora(?) i zener dioda(?) Evo slike otvorenog T-Comovog Atech ATF108R splittera:

semiRocket je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:32   #23
Ragnarok
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Da malo osvježim s jednim pitanjem.

Ovako. Crko mi modem/router curi, pa sad sam krenuo u nabavku novog.

Radi se o OPTIMI. (Annex A i sve to)

Našao sam zgodni SIEMENS SE515. Nije skup, navodno pouzdan, našao drugi firmware za annex A.

Trenutno sam ograničen s znanjem na ovom području, pa me muči jedna stvar.

Na svom uređaju vidim da u njega ulazi veliki kabel (u LAN ulaz), pa se spaja s PC-em. To mi je jasno.
A drugi u uređaj se ukapča mali kabel, koji vidim da mi ide u 2/1 splitter u modem ulaz.
Na splitteru je još mali kabel za telefon, spaja se s telefonom, i uži dio splittera u zid malim kablom.

Sad kako sam gledao slike na netu, primjetio sam da SE515, nema ulaz za taj mali kabel.
Već ima standardne LAN ulaze (veliki kabel) i i ADSL ulaz (isto veliki kabel).


Sad moje pitanje je, što napraviti, pretpostavljam da nije kompatibilan s Optiminim splitterom jer ne mogu ugurati veliki ADSL kabel u splitter koji prima samo male kablove.

Jel trebam nabaviti neki drugi splitter (koji ima taj debeli ulaz za ADSL kabel) ili što drugo?
Molim pomoć ako netko zna.
Ragnarok je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:40   #24
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Slobodno stavi telefonski kabel od splittera do siemensa. Normalno ulazi u sredinu konektora.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:41   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,384
Jedno glupo pitanje: zašto nisi zvao Optimu i tražio drugi modem? Nisam siguran dali je tako i kod njih, ali kod tscuma i Iskona ti imaš modem u najmu tj. oni su vlasnici, pa prema tome snose i troškove zamjene istog.
Na splitteru imaš ulaz označen kao LINE, a izlaze PHONE i ADSL. ADSL ide u ADSL utor na modemu bez obzira na njegovu veličinu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 10:54   #26
Ragnarok
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Zvao sam Optimu. Fora je što je ugovor pred istekom cca 2. mjeseca, pa odugovlače.
Nešto su pričali da ako dođu srediti to će naplatiti 200 kn, ili zahtjevati potpisivanje ugovora, nisam uspio izaći na kraj, pa tražim alternativu.

A dobro, ako je bez obzira, krećem u nabavku.
Hvala na pomoći.
Ragnarok je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 11:26   #27
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,008
Citiraj:
Autor Ragnarok Pregled postova
Zvao sam Optimu. Fora je što je ugovor pred istekom cca 2. mjeseca, pa odugovlače.
Nešto su pričali da ako dođu srediti to će naplatiti 200 kn, ili zahtjevati potpisivanje ugovora, nisam uspio izaći na kraj, pa tražim alternativu.

A dobro, ako je bez obzira, krećem u nabavku.
Hvala na pomoći.
Ako nisi ti odgovoran za kvar (znači nije fizički oštećen i nije ga udario grom), a modem ti je pod garancijom (ugrađen prije manje od 2god) onda ti ga moraju zamjeniti bez ikakve naknade jer garancija pokriva kvar. Ne znam zašto bi se gnjavio sa Siemensom i flashanjem kad možeš dobiti novi modem za 0kn.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 14:29   #28
Ragnarok
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
Ma znam, jedino nisam siguran jel grom. Ako je grom (što ne znam, nisam bio u kući neko vrijeme), a kakvo je vrijeme (kiše i grmljavina), moguće je, a onda naplaćuju 200 kn bez pogovora ili moram produžiti ugovor, tako mi je rečeno, neću riskirati, a ovaj nabavim po zanemarivoj cijeni.

EDIT:
Nabavljen modem po rekordnoj cijeni, radi savršeno i nema zajezezancije s Optimom, super.

Zadnje izmijenjeno od: Ragnarok. 18.06.2011. u 01:30.
Ragnarok je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 18:52   #29
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
..pomoc

prešao na Iskon,net radi,sve 5,al skuzim da mi tel ne radi,i onda proucavam i skuzim da treba tel ici preko modema,pojma nisam imao,prije je svaki radio direkt iz uticnice..
i kako sad najlakse rijesit problem,2 tel u kuci a modem u mojoj sobi,kak sad to sredit? (prije nego me stari zatuče)
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2013., 19:13   #30
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,639
Drugi put bolje prouči opcije, mogućnosti, potrebe, ...
Nabavi bežični telefon ili razvlači žicu od modema do mjesta gdje su prije bili telefoni.
Spojiš ih u paralelu na modem.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na