Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2011., 13:43   #1
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
monitor hood

Jel ima netko da je kupio hood za monitor? Dakle, to je nesto slicno OVOME - sto EIZO nudi uz svoje ColorEdge monitore. Zanima me takvo nesto, nekakav dodatak da zavjesim na svog Della...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 15:01   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
.



Promasio si dekadu, jer solo okviri su prestali biti interesantni krajem 90-tih. Slabo su prodavani i veca imena su ih jos i tada pocela izbacivati. Tipa 3M ili Polaroid.

Neki od najstarijih, i to zahvali arhivi i mojim bookmarcima su bili ovi igraci :

1) Varihood Computer Monitor and Display Hoods
2) Vertiflex

Cak i tada po datumu, kao sto vidis, vec su se poceli oprastati od istog asortimana.

Drugi problem je sto 30" nije bas zahvalan za univerzalne modele jer izgleda jako napuhano. Pojedini univerzalci koji se sire za sve modele su jednostavno nalik zaljepljenim kartonima. Tako da zaboravi na pronalazak skladnog izricaja kao na originalnom modelu Eizo/Nec/Quato.

Ali od recimo (neki su opet buftle) malog broja prezivljelih :

1) PcHoodPro je uvijek bio najskladniji, jedino sto ne moze povuci gabaritima do tvog modela.

2) eRGO

3) Photodon ima najvecu ponudu raznih modela.

Ostalo su manje vise fukare s kraja 90-tih koji izgledaju kao kartonske kutije. Jedino sto ima promet su modeli za laptope i fotografe na terenu.

Imas i nekoliko vlastitih aranzmana ali osim ako ti je šuštava trenirka radno odijelo i ne smetaju te "plemeniti" materijali tipa jev'tini vinil/ABS/PVC, onda se mozda skrasis s ovakvom ljepoticom




Garantirano ti svjetlo nece smetati! Jedino, mislim da ces se ti morati sakriti iza monitora, na mjesto gdje ti sada stoji kuciste. Pa biraj

Australci prodaju i pojedinacno, ali te i fino globe, no opet ti ostaje improvizacija.

PcHoodPro kojeg sam gore spomenuo je bas ime i radi ga firma koja od pocetka radi pokrove. Jedino sto kao i ostali, ne prelazi 27" modele. Mala potraznja i nemaju interesa.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2011., 15:43   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Uff, hvala na detaljnijem infou, iako bas i nije dobar za moju zelju...

A nis, malo mozganja, gledanja ovih postojecih rjesenja i pametnom dosta da odustane od hooda

Sve mi se cini da ce mi ostat lakse navuc rolete kad me smeta sunce na prokletim krovnim prozorima.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 07:35   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Uff, hvala na detaljnijem infou, iako bas i nije dobar za moju zelju...
Nije skroz crno. Photodome, koje sam ti vec spomenuo ima upravo model za tebe. Prodaju ih nazivno za Appe, ali kao sto vidis, na slici je upravo LG-eva 30"-ica na koju su stavili.

Za dodatnu malu cifru, moze po ukusu i skratiti dubinu. Uglavnom, ovo ti je najbolji kandidat. Buduci da imas jedan monitor na stolu, cak ni originalni nije uzasno dubok. Osim ugode oku, racunaj i na produzenje zivota lampi - posebno u svom 30" slucaju. Jer s njim ces neminovno imati spustenije postavke nego trenutacno desjtvovane




_______________________________


oVo je najbolji samostalni uradak kojeg sam vidio :

I got creative yesterday and made a monitor hood for my 2209WA from a piece of matte black foam core art board. Total cost: $8 USD. Cheesy, but effective. I even built in a little door for the calibrator puck.



Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 11:52   #5
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
baš sam htio napisati za homemade ,šta ti nebi bilo bolje da daš napravit od pleksija recimo?nabaviš mjere ,a nebi te možda toliko puno izašlo ,a "skoro isti" drek
http://www.novaforma.hr/home/
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 16:09   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor BSA Pregled postova
napravit od pleksija recimo?[/URL]
Reflektivni fleksi jedino ako bi ga presvukao u nesto mat. Inace ne bi imalo svrhe.

Korak po korak...

Ne znam, i za vece gluposti bacamo novce pa bi radije kupio PChoodPro. Zavrsna izrada me deprimira kad vidim krajnji rezultat samostalnih uradaka



Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na