Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2013., 13:47   #211
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
O kojem se kučištu radi ako nije tajna jer će opcija 4 i 5 onda pretstavljati problem pošto su na granici, pogledaj po specifikaciji na linkovima.
Ali ukoliko neželiš žešći OC onda nebi ni gledao te opcije, a i cijenom povoljniji su i odlićno će hladiti i prva 3 nabrojana, osobno bi moj izbor br. 1 bio Katana pod br. 3, a onda br. 1. pa na kraju 2 ako bi osobno kupovao.
Naravno pogledaj nevedene coolere i kupi gdje ti je jeftinije pa pogledaj na nabava.net
Naravno da nije tajna. Trenutno se dvoumim između Ovog i Ovog ovdje kućišta. Da i meni se ta katana čini zanimljivim coolerom, samo što u Linksu nisam ništa ni gledao jer u startu računam da su skuplji od webshopova. OC neću raditi jer stvarno nemam potrebe za tim. To što povremeno odigram koju igru, malo heklanja koda ili nešto slično, definitivno mi ne treba OC.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2013., 14:54   #212
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Netreba ti onda ništa bolje od te katane jer bi sve dalje bilo bacanje love kad se nenamjerava clockati, a glede kučišta nebi uzimao ništa od Thermalteka već bi bacio pozornost na Zalman case Z5 ili Z9(postoje i Z5+ i Z9+ sa plexi stranicom) puno bolja i kvalitetnije kučišta sl. cijene. Pogledaj na nabava.net stranici gdje se može kupiti jeftinije bilo što da trebaš.
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2013., 17:26   #213
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Netreba ti onda ništa bolje od te katane jer bi sve dalje bilo bacanje love kad se nenamjerava clockati, a glede kučišta nebi uzimao ništa od Thermalteka već bi bacio pozornost na Zalman case Z5 ili Z9(postoje i Z5+ i Z9+ sa plexi stranicom) puno bolja i kvalitetnije kučišta sl. cijene. Pogledaj na nabava.net stranici gdje se može kupiti jeftinije bilo što da trebaš.
Vjerojatno ću sve uzimati u edigitalu, eventualno možda ako nešto bude u Linksu na akciji. Dok bi poplačao sve dostave iz različiih webshopova, bankrotirao bih.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2013., 22:22   #214
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Isplati se kombinirati barem u 2 trgovine gdje su proizvodi jeftiniji pa na taj naćin uštediš za dostavu zato i navodim da pogledaš na nabava.net jer imaš izbora i može se uštediti i proći jeftinije pa i sam tako kupujem.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 16:19   #215
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Poz narode,
zanima me ovak informacija kako stoje stariji bolji cooleri u usporedbi sa novim jeftinima?
Gledao sam da si uzmem big typhon koji se prodaje po 100kn, ali me zanima kakav je on u usporedbi sa xilentbladeom i freezer 64 pro? I koja je vasa preporuka za takav low budžet cooler za procesor AMD a8 5600k

Hvaal unaprijed
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 17:02   #216
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Od ovih što si nabrojao, big typhoon (80-100kn) je najbolji.
Ako imaš više love idi na Thermalright Ultra 120 (150kn) ili Thermalright Ultra 120 Extreme (cca 200kn).
I to tim redosljedom.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 19:06   #217
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Moja preporuka bilo šta rabljeno s 12cm ventom ako ti stane u kučište (ne vidim koje je).

Većina tower hladnjaka je cca 160mm visine + dobro provjeri da podržavaju FM2 socket (ja osobno nisam ima novije AMD-ove pa nemam pojma razmak rupa u odnosu na npr AM3).

Na tržnajku su se prodali Xigmatek Gaia i Titan Fenrir za 150kn, ali ni TT Contac29 za 140kn nije loš http://www.njuskalo.hr/procesori/the...-oglas-8480550
- 12 cm PWM fan, ali moraš matičnu vadit vani prilokom ugradnje (ako ti ne smeta)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 19:14   #218
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Svi AMD socketi u zadnjih 7 godina, AM2(+), AM3(+), FM1 i FM2, imaju identičan razmak rupa.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 20:10   #219
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Socketi su isti kak sam sad maloprije jos malo proguglo...

A sto se tice kucista, imat cu ga tek sutra il preksutra, danas sam narucio komponente za novi komp, a kuciste ce biti coolermaster n200, po ovom sto pise podrzava visoke hladnjake, samo me zabrinjava da mi buduci hladnjak nece smetat ramovima, jer sam uzeo one sa visim headsprederima
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2013., 23:58   #220
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ovakve skice imaju većinom i ostali proizvođači pa unaprid izmiriš (na njoj je TT Contac29)

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2013., 00:01   #221
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Svi AMD socketi u zadnjih 7 godina, AM2(+), AM3(+), FM1 i FM2, imaju identičan razmak rupa.
Cool (and Quiet ), a ne ko šugavci iz Intela, 100 socketa i svaki (ili većina) različite rupe
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2013., 22:02   #222
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Nasao sam ponudu od 150kn za TT hyper 212+. Jel bolji od ovih gore navedenih? A i kak sam vidio visina mu je 156 sto mi idealno pase za kuciste
gaggo je offline   Reply With Quote