Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2022., 14:42   #571
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Mislim da sam skužio što me zeza. Android box (H96Pro+ koji radi na CoreELEC-u). Kada njegov HDMI isključim, sve radi kako treba. Kada je on uključen, dolazi do problema i do neprepoznavanja HDMI portova i na TV-u i na soundbaru. Restart Android boxa popravi situaciju, ali ne zauvijek. Pratit ću, očito je implementacija za taj box loša.
Inače, imam i dalje to kašnjenje zvuka kada MaxTV uštekam u TV pa preko ARC u soundbar.
Ako MaxTV prijamnik uštekam u soundbar, tada nema kašnjenja.
Zaključujem da mi je problem u mom Philps 65PUS7803 TV-u gdje se optereti procesor kada se uključi audio izlaz na DD+ pa onda dolazi do kašnjenja od cca. 200ms.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Ja sam ti tako imao kasnjenja sa philips soundbarom i philips tv-om, bilo usb film, ps5 ili obican tv signal, nakon pola sata krene kasnjenje i jedino reboot soundbara pomogne

Sad imam lg soundbar, postavke su iste kao sto su bile i dok sam philips imao i sad nemam nikakvih problem, radi sve bez greske

Digital out format: multichannel bypass
Digital out delay: bypass

Pa si vidi sa tim opcijama hoce ti pomoci
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 18:43   #572
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.


Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 19:14   #573
G20Titan
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sesvete
Postovi: 45
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.

Trebalo bi pod format digitalnog izlaza pisati višekanalno (premošćenje) pa provjeri još jednom
G20Titan je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 21:23   #574
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova
Nažalost, čini mi se da Philips TV nema audio passthrough opciju. Šteta.

Trebalo bi pod format digitalnog izlaza pisati višekanalno (premošćenje) pa provjeri još jednom
Imam to, da, ali mi daje u potpunosti drugačiji i lošiji zvuk nego kada je izlaz namješten na DD+ (za Atmos).
Probam namjestiti na tu opciju i pustiti nativni Atmos da testiram.

EDIT: ne ide. Nema promjene, odnosno kada namjestim taj kao passthrough, zvuk je lošiji nego kada je opcija izlaza na DD+, a ne mogu niti playati file s nativnim Atomosom.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?

Zadnje izmijenjeno od: Warrior. 03.12.2022. u 23:02.
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:46   #575
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ne možeš jer ti TV nema eARC nego ARC
Kad uključiš passthrough TV ne proslijedi TrueHD prema soundbaru nego ili 2.0 ili AC3 (DD) zapis (ako postoje)
Kad uključiš na TV-u DD+ on, pretpostavljam, radi transcoding, zvuk je bolji nego 2.0 ili AC3 ali ti dolazi do kašnjenja jer mu izgleda preoptereti procesor (ili samo nije softwerski dobro riješeno)

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 11:03   #576
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ne možeš jer ti TV nema eARC nego ARC

Kad uključiš passthrough TV ne proslijedi TrueHD prema soundbaru nego ili 2.0 ili AC3 (DD) zapis (ako postoje)

Kad uključiš na TV-u DD+ on, pretpostavljam, radi transcoding, zvuk je bolji nego 2.0 ili AC3 ali ti dolazi do kašnjenja jer mu izgleda preoptereti procesor (ili samo nije softwerski dobro riješeno)



Upravo to i pišem gore. Da, u pravu si. Na kraju ispada problem u TV procesoru, zapravo.
Ali i dalje mi ne neobjašnjivo kada već postoje opcije pomaka zvuka i na TV-u i na soundbaru, da obje opciju idu samo u +, a ne i u - pa da riješim problem.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 00:38   #577
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Koji Philips tv? Sad sam pogledao i u postavkama pod napredno pa format digitalnog izlaza vidim opciju "višekanalno" i "višekanalno (premošćenje)".

Btw., došao sam na temu zbog druge stvari, nisam planirao dodat soundbar (kabeli su ukopanom kanalu u zidu), ali mi posljednje vrijeme iskaču reklame (najčešće emmezeta) philipsovih soundbara po nekim simboličnim cijenama, 400-500kn ili 800-900kn.

Da li ima svrhe to kupovati tj. da li se dobije išta bolje od standardnih tv zvučnika?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 14:44   #578
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Koji Philips tv? Sad sam pogledao i u postavkama pod napredno pa format digitalnog izlaza vidim opciju "višekanalno" i "višekanalno (premošćenje)".
Ma sve je to jasno, a opet istovremeno ništa više ne kužim.
Znači, ako za TV izlaz stavim opciju višekanalno i višekanalno (premošćenje), nema razlike u zvuku. Ako stavim izlaz Dolby Digital Plus, onda je zvuk nekako drugačiji i uz 200ms kašnjenja. Pod drugačiji, mislim nekako bolji, puniji, više basa (izvor zvuka nije DD+ niti Atmos).
Ali kada na TV-u pustim Atmos izvor (ne nekomprimirani TrueHD jer ga ARC ne može prenijeti, nego Atmos komprimirani upakirani u DD+), soundbar mi prikaže na svom displayu da je ulaz Atmos bez obzira stavio ja TV/ARC izlaz na višekanalno, višekanalno (premošćenje) ili Dolby Digitay Plus. Pa kako sada to? Ne bi li Atmos trebao biti prenošen preko ARC-a samo kada je izlaz na DD+?
Sve mi to čudno smrdi...
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 08:52   #579
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Trebala bi mi dva zvučnika za sobu od 10 kvadrata. Stavio bi ih u kutove. Trebaju mi za glazbu i filmove. Imate preporuku što kupiti? Je li bolje kupiti dva zvučnika i staviti u kut ili jedan soundbar koji bi stavio na sredinu zida na visinu od dva metra?
Trenutno imam Creative Peeble na zidu. Spajam zvučnike na laptop.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 08:57   #580
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 09:05   #581
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Djeluju super. Šalju ti shopovi u hr? Ništa ne kužim njemački.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 13:41   #582
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Uzeo sam preko amazon-a. Šalju u hrvatsku. Ono što me zanima, nisam platio, a poslali su mi sljedeći mail:

Thanks for your order. We’ll let you know once your item(s) have dispatched. Your estimated delivery date is indicated below. You can view the status of your order or make changes to it by visiting Your Orders on Amazon.de.

Zanima me, hoću li platiti prije nego pošalju, kako to ide?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 14:15   #583
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Vjerojatno su ti vec skinuli pare, ali da, ako nisu, budu prije slanja. Ne brini
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 14:41   #584
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Neki put Amazon skine tek kada preuzmeš.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 14:52   #585
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Jedno tehničko pitanje.
Koliki je problem i gubim li što na kvaliteti zvuka ukoliko subwoofer postavim u vodoravnom položaju, a ne kako je predviđeno okomito?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 22:28   #586
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Koliko treba otprilike pošiljci da stigne s Amazon standard shippingom? Kakva su iskustva?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2022., 23:01   #587
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Nema pravila. Ako nije pisao neki rok isporuke prilikom placanja, tesko je reci. Po novome cesto znaju napisati da ces rok za isporuku dobiti mailom nakon placanja itd... Prije su uvijek za standard shipping davali neki rok, afaik.

Ako salju ATPostom - dostavlja Overseas. Ako salju ACRPI - dostavlja HP.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 09:15   #588
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,080
Evo javili, dolazi izmedu 19 i 23.12. Super, taman prije Božića i nove godine
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 11:48   #589
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Nakon malo proučavanja subwoofer ipak ide okomito.
E sad... Vidim da je manje više na svim slikama subwoofer na podu.
Ja ga mogu postaviti u ravnini sa TVom.
Gubim li i time na kvaliteti zvuka?
Trenutno ne mogu izvesti nikako da ide na pod tj. tamo gdje bi i eventualno mogao ići smeta stol za PC u odnosu na mjesto slušanja.
To je sve situacija kad bi subwoofer bio ispred.
Iza ima mjesta za na pod.
Ima smisla da ide iza?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 12:26   #590
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Najbolje da isprobaš, ne može ti nitko reći hoće li tebi dobro zvučati.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 13:51   #591
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Ako je subwoofer bezican mozes ga slobodno probati staviti drugdje, cak i u kut sobe, ili sl. Ne mora biti ispred tebe, to je subwoofer, za njega vrijede druga pravila. Moras probati i procjeniti odgovara li ti uhu ili ne.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 14:24   #592
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Sub drži na podu, to je najbolje..a za ostalo probaj, možda te iznenadi.
Igraj se sa smještajem suba, dok ne dobiješ najbolji položaj u odnosu na mjesto s kojeg najviše slušaš, sjediš, gledaš TV.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 15:34   #593
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Moj je na podu ispred mene i pored TV-a (4m ispred) i dosta tutnji, udara, trese, hehe...
I onda se slučajno ustanem usred pjesme i kod ulaza u radnu sobu taj isti bas tako udara da mi je skoro unutarnje organe razvalio.
Sad me to kopka da ga malo premjestim iako sada kako je, ne vidi se žica za struju. Hmmmm...

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 15:51   #594
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Moj je na podu ispred mene i pored TV-a (4m ispred) i dosta tutnji, udara, trese, hehe...
I onda se slučajno ustanem usred pjesme i kod ulaza u radnu sobu taj isti bas tako udara da mi je skoro unutarnje organe razvalio.
Sad me to kopka da ga malo premjestim iako sada kako je, ne vidi se žica za struju. Hmmmm...

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
To je ujedno mana subova, zvuk jako ovisi o položaju suba ili slušatelja, obliku prostorije, vrsti zidova, namještaju itd. Valjda najgora kombinacija je staviti ga pod stol jer stol dvostruko pojača i izobliči bas.

Nije da se hvalim, ali meni ovi JBL Pro 2.0 zvuče skoro isto gdje god da se nalazim u sobi i nemam prevelike potrebe za subom, ali naravno najbolje zvuči kada se složi i sjedne u trokut.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 10:55   #595
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Pozdrav,
Imam problem sa zvukom na soundbaru samsung q800b. Zvuk je odlican iz svih drugih izvora osim sa A1 kutije. Kao da je zvuk sa A1 višestruko slabiji. Inace kod netfliksa, hbo, yt zvuce super vec na 15 jacini (od 100) i onda kad prebacim na A1 uopce se ne cuje dok ne pojacam na 40-50. Tv je lg c1 i do sad nisam imal sb pa mozda nesto krivo radim kod spajanja?
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 20:00   #596
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor elvis again Pregled postova
Pozdrav,

Imam problem sa zvukom na soundbaru samsung q800b. Zvuk je odlican iz svih drugih izvora osim sa A1 kutije. Kao da je zvuk sa A1 višestruko slabiji. Inace kod netfliksa, hbo, yt zvuce super vec na 15 jacini (od 100) i onda kad prebacim na A1 uopce se ne cuje dok ne pojacam na 40-50. Tv je lg c1 i do sad nisam imal sb pa mozda nesto krivo radim kod spajanja?
Pa jel stb pojačan do kraja?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:35   #597
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Valja li ovo čemu? Gledam tako nešto oko 100 eura, čisto da nije loš TV zvuk i da se može puštat neka glazba:


https://www.elipso.hr/audio__video/s...-SC_HTB150EGK/

Ima li neki best buy?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 04:45   #598
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
@9800: Probao sam sam starim upravljacem od A1 podesiti volume ali nije funkcioniralo. Vidi se da lampica blinka kod klikanja +- ali zvuk se nije stisavao niti pojacavao. Ocito bi trebalo nekako resetirati kutiju i upravljac. Stari daljinac od A1 vec dugo nisam koristio jer sam svim upravljao sa upravljacem od c1. Na kraju posudio novi A1 upravljac od frenda i proradilo. Hvala!


Inace Q800b je odlican SB za 2900kn. Imam jos doma i Edifiere 1280db i dosta mi je falio centralni segment zvuka za svakodnevno gledanje TV-a, za mjuzu su bili super za te novce. Sa Q800b dobivas sve u kompletu cak i previse. Stvarno super prednji (posebno centralni) zvuk, osjeti se i malo bocnih i upfajering zvucnika za saraound i nakraju mjuza je vrlo dobra. Ovo previse se odnosi na sub koji je prejak za moj dnevnicak od 20m2. Srecom moze se smanjit.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor

Zadnje izmijenjeno od: elvis again. 21.12.2022. u 04:55.
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 07:26   #599
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 814
Slazem se q800 b je odlican sb.Mene jedino zivcira sto mi nakon svakog paljenja/gasenja bude sub na +6 ,iako ga kristim na maksimalno +3
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 08:42   #600
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Mora li se sb gasiti? Moze li se namjestiti da je uvijek upaljen i spreman za rad? Zar se ne da nista podesiti kao default preko smartthingsa?

Pored tv-a koristio bih i media streamer na optici pa bi volio da je sb uvijek budan i spreman jer mjuzu palim/gasim sto puta na dan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na