Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2020., 10:41   #2551
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Imate neki trik kako ocistiti Markusov naslon za glavu od masne kose itd? Kupio polovnog pa gledam da ga ocistim koliko mogu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 14:28   #2552
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
CORONA nas je sve zadesila.
Tako sada više nego ikada delamo od doma, čak i mi koji to nikada nismo, a posao je takav da se može od doma obavljati. To je stvorilo neke probleme koji se vide tek kad počnete sjediti više od 4h u komadu (priroda posla) bez mrdanja na stolcu koji nije adekvatan.
Tako da sam se odlučio na kupnju kvalitetnog stolca koji odgovara na sve moj zahtjeve i odluka je pala na Steelcase Leap V2.
Nakon puno traganja bespućima interspleta, reviewova, i isprobavanja, došao sam u firmu Delight (nikakva reklama, oni su zastupnik za Steelcase kod nas) i isprobao više Steelcase stolaca ali mi je Leap bio daleko najprihvatljiviji za moju strukturu (150kg žive vage ).
Tako da sam od jučer ponosni vlasnik istog.
Pišem ovo sve jer znam da je uvijek oko takvih proizvoda (koji su skupi i nigdje ne piše cijena), nekakva enigma oko svega, počev od toga gdje nabaviti, koliko koštaju, kakav je postupak, koje su opcije...
Cijena varira i ovisi o pregovaračkim sposobnostima, ali evo moj primjer je da sam uspio dobiti ponudu (za moju specifikaciju stolca) sa čak 9% rabata, što je na iznos od skoro 1000€ sa PDVom, lijep popust.
Kod odabira, ima stvarno hrpa opcija, od boje tkanine (koja je uključena u cijenu) do boje postolja i materijala istog, do materijala okvira, rukohvata, naslona za glavu, kotača...
Moj savjet je da ako ste zainteresirani, nazovete, dogovorite sastanaka, isprobate stolce i dogovorite specifikacije pa možda i ponuda bude dovoljno dobra.
Stolac je dostavljen u stan, čeka se cca 5 tjedana, i tako je i bilo, došlo je nakon 4 tjedna i 2 dana. Svaki stolac se naručuje jer nitijedan nije isti zbog gore navedenih opcija.
Ako koga zanima konkretan kontakt prodajnog savjetnika, rado ću mu proslijediti br. telefona i email preko PM-a jer ponavljam, ne reklamiram nego pokušavam pomoći ako nekoga zanima.
Još ću naknadno naručiti i naslon za glavu (kojeg također dođu oni dostaviti i montirati, sve uključeno u cijenu).
Jamstvo je

SEATING
Steelcase: AmiaTM, B-Free, Buoy®, BrodyTM**, cobiTM, GestureTM*, i2iTM, LeapTM*,
NodeTM, QiViTM, ReplyTM, Steelcase Series 1, SILQTM, UmamiTM, and ThinkTM
Coalesse: Hosu®, Lagunitas, Massaud, Millbrae, LessThanFiveTM, Montara650,
Lifetime Warranty
Frame (except Coalesse), seat shell, outerback, arm frame structure, base, stool
12 Year Warranty
Mechanisms, pneumatic cylinders/gas lifts, arm caps, foam, casters and glides,
and Node personal worksurface; Coalesse lounge wood, bent-ply or steel frames




I na kraju par fotki stolca.

https://photos.app.goo.gl/7P1yyWhAoaUgjh1F6
https://photos.app.goo.gl/HaeTidf2BScKznzT6
https://photos.app.goo.gl/YjPVAkdU2KpJ9ryT7

__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 14:38   #2553
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam ostao sokiran kad sam procitao tekst, cijenu i onda vidio slike. Da nisi krive slike stavio?

Vjerujem da je cvrst i dugotrajan, za te novce a i warranty garantiraju to. Ali naoko mi ne izgleda da bi u njemu mogao sjediti 8 sati ili vise.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 17:45   #2554
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Mozda te razocaram, i ja imam taj Steelcase Leap kao drugi stolac (na poslu), po kvaliteti izrade nije predaleko od Aerona (koji je doma). Doduse, Aeron je klasu iznad, ali i cjenovno isto

Ali za Leap mogu rec da je prilicno otporan na habanje (2g+ ga raubam po 8h na dan, ni traga ofucanoj tkanini, skripanju, nis - sve ko novo.

Ali... da, izgleda "meh" na prvu, naizgled slican hrpetini 500-1000 kn slicnih stolica, dok ne probas materijale. Jedina mana zapravo mu je ta spuzva ispod guzice, kevlar mreza od Aerona je neunistiva i gotovo nepoderiva, dok ovo definitivno nije
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 18:02   #2555
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Baš je herclih stolček.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:18   #2556
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ja imam SteelCase Gesture evo 6ta godina, nista se nije pokidalo, ohabalo, spuzva i dalje drzi tj. nije spljostena. Koristi se 8-12h dnevno pa i vikendima.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:35   #2557
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ja imam SteelCase Gesture evo 6ta godina, nista se nije pokidalo, ohabalo, spuzva i dalje drzi tj. nije spljostena. Koristi se 8-12h dnevno pa i vikendima.
Takodjer korisnik gesturea, imamo ga na poslu, na kraju prelomio i odlucio se njega i kupio i za doma, preporuke.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 20:50   #2558
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
kevlar mreza od Aerona je neunistiva i gotovo nepoderiva, dok ovo definitivno nije
Kak je na tome sjediti, jel to dobro za visesatno sjedenje? To je mreza nema spuzve, kako je to za guzicu?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 17:29   #2559
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
https://www.emmezeta.hr/duke-uredska...ja-626441.html


Ima li netko ovo možda? Trenutno koristim istu onakvu kakvu je netko linkao na prethodnoj stranici iz kauflanda i ubi me koliko je neudobna, doduše i stara je preko 5 godina pa je sva rasklimana i vrijeme je za zamjenu. Čitam da je dosta ljudi zadovoljno s Markusom koji je sada 1000 kn + dostava u Os, pa me izađe dosta to. Ako nema ništa pametno do 1000 kn strpim se do BF pa uzmem Markusa iako mi ne djeluje puno kvalitetnije od ove Kaufland koju imam, iako nisam vidio uživo stolicu nikada pa je teško ocijeniti. Uglavnom tražim nešto ispod 1000 kn a da je iole kvalitetno i da se može sjediti par sati dnevno.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 17:42   #2560
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Markus je barem tri puta teži od ove iz Kauflanda tako da izgled vara
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 17:59   #2561
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Ma u to ne sumnjam, vjerujem ja da je ona odlična jer ne bi ju svi toliko hvalili, ali me dizajnom podsjeća na ovu što imam, najviše zbog tog mreža naslona koji mi je ružan. Iako izgled mi nije bitan ako je stolica udobna i kvalitetna, tako da ako ne dobijem neku preporuku za nešto ljepše u tom cjenovnom rangu pričekam neki sale da Markus bude 700 kn kao što je netko spomenuo da je bila već, i kupim.

Zadnje izmijenjeno od: slavonac90. 11.09.2020. u 18:10.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 18:48   #2562
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kak je na tome sjediti, jel to dobro za visesatno sjedenje? To je mreza nema spuzve, kako je to za guzicu?
Udobno, prozracno, mos prdit i ne stvara mocvarno dupe. Jedina mana je sto ti zimi ne grije dupe. Ali za to imas grijanje. To mi je daily driver na kompu doma vec 8-9? godina i jednom kad ga uspijem slomit - kupit cu opet identican takav 1-2g star

Sto se tice Markusa - to je definitivno best buy stolac do 1000 kn. Ali nije udoban ko Aeron ili Leap, nije tolko kvalitetan, spuzva je okej za te pare ali Leapova je puno bolja. Ali jedan kosta 8-10x vise, drugi 5-6x vise od Markusa
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 22:22   #2563
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imate neki trik kako ocistiti Markusov naslon za glavu od masne kose itd? Kupio polovnog pa gledam da ga ocistim koliko mogu
Da odgovorim sam sebi - čista spužvica, čim više pjene od čarlija s čim manje vode, izribati par puta i između toga prebrisati naslon suhom krpom. Ako je sloj masnoće jači, slobodno koristiti zelenu grublju stranu spužvice. Čisto ko suza, a nema nikakav čudan miris poslije, ni čarlijev ni nešto smrdljivo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 08:28   #2564
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
https://www.hcl.hr/vijest/ikea-krece...y33yltIpa3L3yY

Ekipa pripremite se za Markusa sa RGB-om
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2020., 10:37   #2565
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
https://www.hcl.hr/vijest/ikea-krece...y33yltIpa3L3yY

Ekipa pripremite se za Markusa sa RGB-om



I force feedback opcijom
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2020., 22:28   #