Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2011., 20:07   #511
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
i da je stvarno velika razlika opet bi rekao da je to prodavanje muda pod bubrege, jer ne postoji razlog da jedna gtx295 nemože iscrtati tih 5 6 sjena više ili neznam šta još, a gtx460 kao sporija/lošija/gora/jeftinija grafička kartica, može... eto
Ovo je postao stvarno ogroman OT (isprike moderatoru).

Zadnje izmijenjeno od: Verbum. 26.03.2011. u 03:11.
Verbum je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 20:13   #512
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
da, gtx295 je snažnija i jača grafička kartica od gtx460, i također isprike na OT ali morao sam odgovoriti na ove nebuloze
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 20:19   #513
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
460-tica je sporija, ali nije lošija. Što se tiče dx11, to je naprednije okruženje, ali nekima to smeta ili ga ne žele koristiti i zato ga igra ne podržava trenutno. Ako je sve izvedivo u dx9, zašto onda ne bi bilo i u 8, 7, 6....? Get my point?
Po tome je isto tako nepotreban novi engine, kad svašta možeš i u starom.
Ne ću uopće ulazit u "dx11 vs ostali" raspravu, ali igra mi je bezveze. Ne tako davno, isto su napravili i sa rf2. Idiotski je pretvarat igru u linearnu nakon tolikog uspjeha prethodnika. Priča je i tamo bila linearna, ali si mogao birat kako ćeš što i s koje strane napraviti. Ovo me podsjeća na mohaa. Al odem u OT previše.

Edit: pretekao me u odgovoru dok sam pisao .
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 01:52   #514
roflcopter000
Registered User
 
roflcopter000's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Vukovar
Postovi: 54
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
meni je igra sranje, malo sam igrao, i opće mi se neda..opće nemam osjećaj ničeg..ja neznam šta je s igrama ali sve nove igre su u ku*** (fala konzolama)..texture su napravljene katastrofalno (zmuljanje) isto kao i zvuk, osjećaj pucanja nemam.

kad odem s crysis 2 na bc2 preporodim se
implicirajuci da bc2 nije port sa dodanim dx10/11

"odvratna" grafika(very high) podsjeca me na super maria u nanoodjelu


__________________
Small words from a small mind. The even now your demons think of nothing but how best to cook you when you have outlived your usefulness. You are a fool among untold numbers of fools. The Imperium will show you no mercy, only death Heretic.

roflcopter000 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:59   #515
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Upravo isprobao igru. 0 bodova.

Ne znam cemu sav taj hype oko ove igre, jos jedna pucacina u niz za plejku i xbox.

Pojmovi poput 'posljednji krik tehnologije' i 'game & graphics benchmark' koji su se vezali za prvi cry su strunili samim time sto je ova igra dx9, i sav bloom ovog svijeta nece tu cinjenicu promijeniti.
Zapravo, igra bi se trebala zvati bloom 2.

Kolege sto pljuju po necemu o cemu ne znaju bas puno i pokusavaju si opravdati ulaganje 3-4 kile kn u graficku koja sada ne vrijedi upola toliko necu uopce komentirati.
Cisti primjer vam je na prodaji gdje kolega pokusava izvuci 3600kn za 5970. LOL
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 15:16   #516
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Crysis 2 Advanced Graphics Options Utility v1.5

http://www.gamershell.com/download_71814.shtml

evo screenshot:
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 15:26   #517
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
katastrofa da ovo nema implementirano u igru.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 18:13   #518
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Presao igru, da nema Crysis ime, proslo bi nezapazeno. U prvom djelu totalna sloboda, idi di oces, razbijaj sta hoces. Ovje linearno ko tunel zatrpan sa jedne strane. Dodjes na raskrsce a suit ti kaze, 1 flank, 2 stealth, 3 pobi ih sve.....

Prvi je crysis imao plave aliene, sad dobijemo crvene totalno drugog izgleda. U prvom djelu su slali signal negdje u svemir par svjetlosnih godina dalje, A sad se skrivaju ispod zemlje. Aj ok.

Civile nemozes ubit, pucanje u njih ne radi nsita, ko da su duhovi. Stavis barelu i dignes je u zrak...nista. Interaktivan okolis vidim.

Oruzja nemaju uopce osjecaja da nesto rade, toliko o dmgu i customizanju. A glavno da mogu stavit, a ovo je presedan, prigusivac na sacmarku....

Dijalozi...kad me jos i suit pocne jebavat sa get up marine, ass in gear marine, no permission to die marine....i kurac-palac marine...doslo mi je da preskacem svaki razgovor.
Zalosno da ima replay faktor 0. Kad sam upgradeao max stealth, vise mi se nije dalo ni borit sa njima, samo dalje i dalje.

Fucking ocaj. Malo tweaka sa progyem, al sve med + texture na high. 50ak fps prosjecno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 19:48   #519
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Nakon prvog krajsisa zdrav razum bi ocekivao napredak u grafici, naravno i u igrivosti ali boze moj Ali da danas nakon mnogo vremena oni nemogu (citaj nezele, nesmiju) ubaciti teselaciju u nastavak vrlo prodavane igre, onda sve k vragu... usput, onaj tko nekuzi razliku izmedju dx 9 i 11 neka odigra gothic 4, recimo i neka udje u random pecinu. To jeste i mora biti buducnost oblikovanja bilo kojeg objekta. No ps3 je jos cca 5 godina sa nama tako da... I ne, ovo nije pokusaj flejma, ovo je brutalna istina.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 20:29   #520
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Presao igru,....
Svaka čast, treba imat živaca...

Dobro kažeš, da se ne zove Crysis, ne bi se skoro nitko ni osvrnuo. Neinventivno, dosadno, predvidljivo, mrzim kad mi se igra obraća ko idiotu, leveli su viši nego širi, itd. Umjesto da nastavak bude poboljšanje ili bar na istoj razini sa prethodnikom, oni su uredno odrezali najbolje dijelove (uništavanje okoliša, sloboda kretanja, pa čak i priča).
Anyway, gadan fail u odnosu na ono s čim je Crytek krenuo, s time da Far cry u početku nije niti trebao biti igra, nego je iznikao iz tehnološkog dema. Najžalosnije od svega je što bi ovo trebao biti vrh recentne podukcije.
Ne bih se bunio da je igra ispala iz kutije kornfleksa, ali koliko para traže za nju je uvreda. Štoviše, šteta bandwitha za samo skinut.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 21:29   #521
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Šta vam nije jasno? Igra je rađena za lijene debele amerikance kojima motorika dopušta korištenje samo dva palca na gamepadu odjednom, kakvi veliki prostori i sloboda kretanja, da nema instrukcija o svemu izgubili bi se po šumi, rage quittali, razbili disk o zid te tražili money-back.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 21:32   #522
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Ma gledam oruzja, dobijem Gauss na kraju, nisam ga ni stigao upotrijebit da valja. Onaj x43 Mike il whatever, koji je ono k od oruzja. Combat sacmarka je na repetiranje kao da je obicna. Jos mi da colecting sranja, da nisam nasao sve emailove i suvenire, jebo me pas ako sam ih i trazio.

Opalim nekog sniperom sa ohoho daljine, odma se okrenu i znaju odakle pucam, a DSG1 sa prigusivacem. I te nebuloze. Nekada ih sve pobijem kad stoje metar jedan od drugoga, a nekada me otkriju iako sam ubio onoga kilometar daleko od svih.

I zaboravio sam, jebali ih minigamei da ih jebali. Pritisni SPACE da upalis defiblirator jer si mrtav. Ako sam mrtav kurac cu pritisnit a ne 2-3-4 puta sam sebe defiblirirat. I za puzanje, Mouse 1, pa Mouse 2, pa 1 pa 2 pa 1 pa 2, pa W pa space.
Jel ovo God of War il jebeni crysis, jesu mogli vise usrat old school shooter. Sad ni nemas health bar, sta ce ti to...ovo je kao COD sa pricom koja ima veze sa crysisom po suitu..i to je sve. Prvi je abr bio demonstracija enginea, ovaj nema ni to da pokaze.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 23:40   #523
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
nekužim sta kenjate. tj skroz kužim. tehnologija je danas napredovala toliko da od jednog "cryteka" ocekujemo grafiku bf3. to je istina. al i sa dx9 ova igra danas izgleda najbolje sto je jedna igra na pcu ponudila. 99% je da velika vecina ljudi nema pojma o razlici izmedju dx9 i 11. puno puno je veca razlika izmedju dx9 i 8 (7) nego 11 i 9.

da se razumijemo crysis 2 mi nije nista posebno, tek osrednja igra za ubit par sati, al da ne izgleda dobro, nemožete rec. igra u svakom frejmu sadrži toliko detalja da to nije moguce (procucavao sam jer i sam trenutno popunjavam 3d prostore slicnim materijalom). ovo je trenutno najbolje izgledajuca igra na pcu pa sta god bi pricali.

neovisno o tom sto je meni bc2 najdraža (i "podržava" par dx-a vise). gejmplay je takav kakav je, meni se isto nista posebno ne svidja (vise mi se svidja od crysisa1, iako nije sandbox), al sto se tice grafike je (bar po meni) nesto najbolje sto je jedna igra na pcu vidjela. (osim bf3, fkors )
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 00:00   #524
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Nije stvar u tome, nego da su oni toliko hypeali taj cry 3 i na kraju dobili dx9 "only" igru i igru koja ja stupila korak nazad od predhodnika.
To da lijepo izgleda je istina i ne može se protiviti tome (naravno podrazumijeva se smanjen/siključen bloom, blur)
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 00:17   #525
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Za sve je to krivo piratstvo naravno. Piratstvom ce se opravdat i izvuc, naravno pola Amerike ce im oprostit jer mogu igrat iz kauca na plazmi..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 00:40   #526
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
samo neznam otkud ovaj danko vadi usporedbe grafike sa bf3, a bf3 smo vidli par teaser filmica i to je to..nije mi to bas za usporedit.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 00:57   #527
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor Danko86 Pregled postova
nekužim sta kenjate. tj skroz kužim
Oprosti, ali ne kuzis. IMHO najnovija igra bez teselacije nije najnovija igra.Nije stvar sto krajsis 2 izgleda uber kul inajbolje od svega dosad, nego sto nekoristi naprednu tehnologiju dx 11, neide uz korak vlasnika dx 11 kartica (koju smo masno/polumasno platili/ulozili u buducnost). Vraca se korak u nazad, kapiras? Vec vise od god dana se vrti benchmark heaven i 2 najvece firme na svijetu se kolju koja ce imati bolje teselacijske sposobnosti u tom benchu, da bi ovi na kraju napravili 2! koraka u nazad i vratili se na dx 9. (ajde brat bratu jedan korak jer razlika izmedju dx 9 i 10 je skoro nikakva)...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 00:58   #528
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Da se fakat potrude s lvl dizajnom uopce nebi bilo bitno jel dx9 ili dx11
Sve je to kompromis, ili vrhunski dx9 ili basic dx11.
Problem je sto nije ni jedno ni drugo.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 01:19   #529
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Da se fakat potrude s lvl dizajnom uopce nebi bilo bitno jel dx9 ili dx11
Sve je to kompromis, ili vrhunski dx9 ili basic dx11.
Problem je sto nije ni jedno ni drugo.
Pretpostavka. kupujes novi auto od cca 100k kuna. Model koji te zanima je "vani" godinu dana. Novi auto kupujes jednom u zivotu jer para se nema na bacanje...Nakon toga dolazi osvjezena paleta novih motora koji manje trose za istu snagu,( sto se non stop dogadja), a ovi stari se povlace iz proizvodnje...
Sta bi napravio? Uzeo staru paletu motora ili pricekao mjesec dana pa uzeo novu?
Dx 11 nam guraju pod nos vec mjesecima a sa krizom 2 lupaju samar vlasnicima skupih grafickih kartica.

...
Ali slazem se, ako igra valja nije previse bitno kakva ju tehnologija podrzava, no svejedno je bezobrazno izbaciti dx9 igru.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.

Zadnje izmijenjeno od: >>>KUKY<<<. 27.03.2011. u 01:42.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 03:03   #530
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Sto nas je natjralo da kupimo dx11 kartice?
Koji tocno naslovi?
Novi auti i motori precesto imaju konstrukcijske i proizvodne greska koje rezultiraju grozno skupim popravcima pa se to sreduje u novijim revizijma. To su one poznate "bolesti" pojedinih modela. Tako je i s novim dx i karticama (Fermi anyone)
Nova geneacija kartica, automobila, mobitela, bilocega mora proc pokoje prekrojavanje da bi se dobio vrhunski proizvod.
Novo znaci neprovjereno
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 04:45   #531
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
Kolege sto pljuju po necemu o cemu ne znaju bas puno i pokusavaju si opravdati ulaganje 3-4 kile kn u graficku koja sada ne vrijedi upola toliko necu uopce komentirati.
Cisti primjer vam je na prodaji gdje kolega pokusava izvuci 3600kn za 5970. LOL
Ovo je ocito islo meni pa.... da priupitam. Šta grafička kartica koja je prije godinu i pol dana došla 2000kn sada isto tako ne vrijedi upola manje kao i ona koja je plaćena 3000-4000kn? Ne kužim šta hoces rec... I riječ "ulaganje" u pc industriji nebi trebao niti spomenut ako imalo razumiješ neke stvari. I btw to sada "groblje" od gtx295 vrti svaku igru na highest i vrtjet ce jos barem godinu i pol dana, što se nemoze rec za danasnje dx11 grafe iz nižeg segmenta kao što je gtx460 isl. Pa neznam šta bi si to ja trebao opravdat?

OT
Slažem se sa Danko86 da je ovo danas igra sa najboljom grafikom, točka. I što je najslasnije, u "samo" directx9 izvedb