Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.08.2012., 00:51   #1
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Samsung Galaxy SIII dilema

pozz

ovak, ćaća od moje djevojke je našao na autocesti u subotu dragocjeni Samsung Galaxy SIII. nekome turistu ispao iz auta. ima dosta ostecenja makar je u futroli bio. boje se to imati doma pa su ga dali meni da radim s njim kaj ocu. e, sad, ja bih ga najradije odnio na policiju, ALI ako ne nađu vlasnika pa si ga neki pandur prisvoji - to mi se ne sviđa. da li moram ostaviti mobitel na policiji ili mogu samo doći sa IMEI-em i pitati dal je prijavljen nestanak (ili jos gore - krađa) - makar je malo sumnjivo tak ispitivati za prijavu krađe, zar ne? da li se moze mobitel locirati putem IMEI-a?

hvala...

EDIT: zaboravih, mislim da su bacili karticu koja je bila unutra. mobitel je na češkom (barem mislim), pa je bio vjerojatno u vlasniku čeha...
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 09:36   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
ništa ne nosi policiji, jer oni ti ga neće vraćati preko granice. Ako imaš telefonskih brojeva u mobitelu, nazovi. što se policije tiče, možeš reći da si pronašao mobitel češkog menija, NE GOVORI imei broj policiji i ne davaj mobitel policiji. Oni će ti reći da ga doneseš, ti im samo reci da ti se javi vlasnik, da ćeš ti čuvati mobitel (govorim iz osobnog iskustva, jer to je sve pomahnitala pohlepna gamad). Ako se njima netko javi, IMEI ti je garancija da nije policajac promijenio državljanstvo i zaboravio da je izgubio mobitel.

Ali ukratko, čestitam, imaš novi mobitel, jer šanse su minimalne da će doći do svoga vlasnika.


EDIT: Zanemari coconutov post, nikakve "mob dobiješ nakon x mjeseci" i te sheme. Finders keepers. Tvoja je dobra volja što ga želiš vratiti, a ako ćeš ga ostaviti policiji, pročitaj ovo gore ponovno.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"

Zadnje izmijenjeno od: Ivo_Strojnica. 13.08.2012. u 09:43.
Ivo_Strojnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2012., 09:36   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mob se može locirati pomoću IMEI-ja. Sumnjivo je što kartica nije bila unutra pa ne vjerujem da je ispao. Raspitaj se postoji li neka mogućnost da mob dobiješ x mjeseci nakon prijave ako nitko nije zatražio njegov povrat tj. prijavio gubitak.
Ima danas u Novom listu neki članak o tome jer su razgovarali s nekim iz Ureda za izgubljene/nađene stvari u MUP-u.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.08.2012., 10:16   #4
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
da se ispravim, kartica je bila unutra. bacio ju je tata od moje djevojke. bilo je propustenih poziva, ali nije im se javljao. i sad ga je prpa da mu policija ne kuca na vrata. uglavnom, zao mu je sto odmah ga nije netko upitao za mob i da pokupi barem 100kn nagrade nego sto je zadrzao mob...
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 10:21   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
nikad nije kasno.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 13.08.2012., 10:39   #6
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
e, zaboravih te pitat, je li stvarno moguce ne dati im mobitel nego ga sam cuvati? frend koji radi u policiji mi je rekao da ce ga najvjerojatnije uzeti. i kaj ako zahtjevaju da im dam mobitel?
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 10:51   #7
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Oni nemaj apsolutno nikakvo pravo uzeti tebi mobitel. Nikakvo. Pitaj frenda slobodno nek ti kaže po kojem to zakonu oni tebi uzimaju mobitel.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 13.08.2012., 10:51   #8
Tomba_NZXT
Premium
Moj komp
 
Tomba_NZXT's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Daleko, daleko ...
Postovi: 54
sta ima policija s izgubljenim stvarima (osim ako netko nije bazooku izgubio).
Ako zelis biti posten posalji sms/email nekom od kontakata u mobu da si nasao telefon. Vjerojatno mozes negdje iskopati koji je bio originalni broj telefona (u info, u sms porukama) ... a ako ne zelis - naruci novu masku s neta i imas novi mob
ali policija tu nema sta traziti ...
Tomba_NZXT je offline  
Staro 13.08.2012., 11:06   #9
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
ma kad bih se barem mogo snac. brojevi imaju po 20 znamenki, lista poziva duga kilometar... u rijecima samo čćszy...
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 11:21   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
1. radi lakšeg snalaženja u izbornicima, prebaci na hrvatski (ako ima) ili na engleski
2. kod mog SGS2, u Imeniku je na vrhu uvijek vlasnik (ja). Možda je tako i kod SGS3. Tamo bi našao bar njegov email.
3. u Postavkama (Settings) imaš stavku Računi i sinkronizacija. I tamo imaš vjerojatno email vlasnika koji se sinkronizira sa Googleom, Skype name i sl.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2012., 11:36   #11
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
da hoćeš bit pošten i vratit, potrudio bi se već, promjeniš jezik, vidiš s kojim se brojem najcesce cuje, posaljes poruku mobitel je tu i tu, dodjite po njega...
ako ćeš zadržat mobitel kupio novu masku, promjena jezika, reset na tvorničke postavke i amen.
timmy je offline  
Staro 13.08.2012., 11:55   #12
apex13
Premium
Moj komp
 
apex13's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Finland
Postovi: 130
kao sto ti drugi preporucaju, probaj kontaktirati nekoga iz imenika i vratiti mob.
ja osobno nebih nosio mob na policiju zbog toga se ce ga najvjerojatnije oni zadrzati.
takdojer imaj na umu da se mobitel moze lako locirati i cak unistiti ak je to vlasniku i njegovom provajderu u interesu.
naime nadavno je frendu "nestao" mob, radi se o nokia lumia 800.
otisao je kod provajdera i imao je 2 opcije:
1. unistiti mob tako da provajder stavi Imei na trajnu blacklistu (worldwide) i nemoze se vratiti cak i ako je mob pronadjen (citaj trajno unisten uredjaj)
2. ostavi provajderu mogucnost da cekaju da se uredjaj upali i lociraju ga pomocu imei-a, te ako se mob "pojavi" bilo gdje da ga pokusaju nac.

koliko sam upucen ti se zakoni odnose na sve drzave u EU (sto se provajdera tice)
sad sve ovisi o vlasniku, jel ce ga pokusati locirati il ce ga "iskljuciti" il mozda nece nis napraviti pa imas uredja.
__________________
apex13 je offline  
Staro 13.08.2012., 14:44   #13
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. radi lakšeg snalaženja u izbornicima, prebaci na hrvatski (ako ima) ili na engleski
2. kod mog SGS2, u Imeniku je na vrhu uvijek vlasnik (ja). Možda je tako i kod SGS3. Tamo bi našao bar njegov email.
3. u Postavkama (Settings) imaš stavku Računi i sinkronizacija. I tamo imaš vjerojatno email vlasnika koji se sinkronizira sa Googleom, Skype name i sl.
dakle, prebacio sam na hrv i u mobitelu pod kontaktima je samo "ME", ali nikakvih informacija ili broj telefona. nema gmail, google+ account niti ikakav mail. poslao sam poruku na zadnji broj među propustenima da sam pronasao mobitel i da mi se jave. poruka jos nije stigla, a stavio sam predbroj +48 - cijeli broj kako je pisao u propustenom...

bio sam i na policiji, ali rekli su mi isto sto i vi ovdje... pitao sam ih koji je postupak pri nalazenju mobitela i objesnio sam kako sam ga nasao. rekli su mi da ga mogu donijeti. imei im nisam govorio...

najradije bih zadrzao mobitel (vjerojatno se dalo i zakljuciti po recenicama iznad) iako me moj desire vec pomalo nervira, ali kad malo bolje razmislim, imao bih ga samo za kur**** a riskiram da me nađu i optuze za utaju ili "krađu". a mozda dobijem neku nagradu - pare mi jako trebaju trenutno...

Zadnje izmijenjeno od: Zagorhac. 13.08.2012. u 15:05.
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 14:48   #14
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
ne znam što da ti kažem osim: prodaj ga meni.
Em ćeš dobiti pare koje ti trebaju, a i nemaš više problem sa rizikom.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 13.08.2012., 15:20   #15
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Znači, našli skup mobitel, izvadili mu karticu, skužili da vam se svejedno može ući u trag preko IMEIa ako vlasnik prijavi pa se sad ide učiniti "prava stvar".
Nosi na policiju mobitel i gotova priča. Ove fantazije sa "ne mogu kontaktirati vlasnika" su prestale kad ste "slučajno" bacili karticu dotičnog kaj je bila u mobu!
 
Staro 13.08.2012., 15:39   #16
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
a slušaj, čemu onda uopće postanje tu?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 13.08.2012., 15:43   #17
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znači, našli skup mobitel, izvadili mu karticu, skužili da vam se svejedno može ući u trag preko IMEIa ako vlasnik prijavi pa se sad ide učiniti "prava stvar".
Nosi na policiju mobitel i gotova priča. Ove fantazije sa "ne mogu kontaktirati vlasnika" su prestale kad ste "slučajno" bacili karticu dotičnog kaj je bila u mobu!
karticu je cura nasla presavijenu u smecu. nazalost, tek u srijedu idem kod nje i NAZVAT cu zadnji propusteni broj (ako kartica radi). uglavnom, karticu je maknuo njezin tata, a ne ja ili ona. i to prije negoli je dosao s posla, dakle, ja nisam nikako mogao utjecati na nju (karticu). drugo, znao sam za imei. da je bilo koji drugi mobitel, odmah bih probao kontaktirati vlasnika, ali ipak je ovo galaxy SIII! da se ne moze locirati, bi li ga ti vratio? uglavnom, policiji ga ne predajem...
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 16:23   #18
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Kakve veze ima može li se ili ne locirati? Ne filozofiraj previše i odluči se sam sa sobom, svojom curom i DEFINITIVNO sa tatom tvoje djevojke kaj ćete sa mobom. Ako si našao mobitel na cesti, nisi učinio krivično djelo, keep it ili se svim silama potrudi da ga vratiš (makar i u policiju, ak želiš očistiti ruke od svega). Nemoj ovdje tražiti neka opravdanja da bi ga zadržao, Internet doesn't care about you.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 13.08.2012., 17:34   #19
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
da se ispravim, kartica je bila unutra. bacio ju je tata od moje djevojke. bilo je propustenih poziva, ali nije im se javljao. i sad ga je prpa da mu policija ne kuca na vrata. uglavnom, zao mu je sto odmah ga nije netko upitao za mob i da pokupi barem 100kn nagrade nego sto je zadrzao mob...
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
karticu je cura nasla presavijenu u smecu. nazalost, tek u srijedu idem kod nje i NAZVAT cu zadnji propusteni broj (ako kartica radi). uglavnom, karticu je maknuo njezin tata, a ne ja ili ona. i to prije negoli je dosao s posla, dakle, ja nisam nikako mogao utjecati na nju (karticu). drugo, znao sam za imei. da je bilo koji drugi mobitel, odmah bih probao kontaktirati vlasnika, ali ipak je ovo galaxy SIII! da se ne moze locirati, bi li ga ti vratio? uglavnom, policiji ga ne predajem...
khm...malo si uštimaj priču jer izgleda baš kako je kolega Mad napisao.

ili probaj locirat vlasnika ili predaj policiji

1.ili će se vratiti vlasniku
2.ili ostat u policiji.
kako god bilo, i da se "zagubi u policijskom procesu" ,ukoliko vlasnik prijavi i zablokira IMEI ..nebitno je kod koga je,uređaj je blokiran i nema nikakve koristi od njega nit papa,nit policija...
a samo sebi natovariš potencijalne probleme na leđa, ne radi se o n3310..
iako,IMHO neznam tko bi bio dovoljno lud da ne prijavi nestanak/krađu takvog uređaja.

LP
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 13.08.2012., 18:07   #20
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
ne vidim zašto bi si uštimava priču. Otac je naša mobitel, kartica je bila unutra, tata ju je izvadija, presavija i bacija u smeće. Dolazi cura i pronalazi karticu, presavijenu, u smeću.

Taj tata, neki poštenjačina

I prestanite više sa tim nekim mudrim mislima, da je čovik ukra mobitel ili ga naša bez pomisli na vraćanje, koji bi se njonjo tu javlja?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 13.08.2012., 18:41   #21
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Broj vlasnika mobitela je prvi u imeniku.. To je jako skup mob, ako se prijavi policiji da je izgubljen ili ukraden, naći ce te preko imeia, uzet ce ti mob i još ćeš platit jer si ukrao mob čovjeku. Kako misliš dokazati da si ga našao??!
Pošalji SMS prvoj osobi iz imenika i možda ti ostave mob jer su davno završili ljetovanje ovamo..
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.08.2012., 18:44   #22
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Al' vi znate komplicirati stvari
ONeill je offline  
Staro 13.08.2012., 19:27   #23
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
sad se ponavljam: u mobitelu postoji jedan jedini kontakt a to je "ME" (ja) koji je prazan. mobitel ima zadnjih 4-5 propustenih poziva sa istog broja. +48 123 456 789. uglavnom, taj broj sam prepisao i na njega sam poslao poruku da sam pronasao mobitel i neka me kontaktiraju na taj i taj broj! nisam dobio izvješće od poruke. mobitel nisam resetirao niti ista drugo, jedino promijenio jezik! broj je poljski (barem mislim), jel treba pisati pozivni kako drugacije ili sta?

Zadnje izmijenjeno od: Zagorhac. 13.08.2012. u 19:59.
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 20:17   #24
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Vjerojatno si slao na fiksni, evo probaj tražit u imeniku prema broju: http://www.ksiazka-telefoniczna.com/...o-numerze.html
flajpan je offline  
Staro 13.08.2012., 20:51   #25
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
nista od toga... nasao sam nekakav mail među porukama. cekam da mi odgovori tip...
Zagorhac je offline  
Staro 13.08.2012., 21:52   #26
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Zagorhac Pregled postova
nista od toga... nasao sam nekakav mail među porukama. cekam da mi odgovori tip...
ili ga prodaj meni za hiljadu kuna i problem rijesen
ToroRosso je offline  
Staro 15.08.2012., 20:37   #27
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
pronasao sam vlasnika, ili tocnije receno, vlasnicu!
Zagorhac je offline  
Staro 15.08.2012., 21:06   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nadajmo se da je bila velikodušna
syss je offline  
Staro 15.08.2012., 21:08   #29
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
jos nisam predao mobitel. trenutno je u splitu... nadam se i ja da ce biti velikodusna...
Zagorhac je offline  
Staro 15.08.2012., 21:09   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
LOL... tako treba
syss je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na