Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2015., 09:46   #2011
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
mozda gađam krivu temu,ali da li je netko kupovao s gearbest.com .. mk808b plus uz kupon ispadne 25 eur. za te pare mi se cini fino sobno rijesenje
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 10:06   #2012
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja ga imam i prilicno sam zadovoljan. Budem danas sutra objavio malu recenziju pa si procitas... ☺
myroman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2015., 10:15   #2013
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
mozda gađam krivu temu,ali da li je netko kupovao s gearbest.com .. mk808b plus uz kupon ispadne 25 eur. za te pare mi se cini fino sobno rijesenje
Gearbest.com TREBA ZAOBILAZITI U NAJVECEM LUKU!!!!!!!!!!!!

Isprva sam htio Pipa kupiti kod njih jer sam ubo kupon.
Patio, sve 5, ali lova im nije sjedala na konto ni nakon 5 dana.
To mi je bilo malo sumnjivo, pa krenem istrazivti i imam sta vidjeti

https://www.trustpilot.com/review/gearbest.com

Kontaktiram PP, kazu nije do njih, ali kao vec su imali problema sa tim sajtom i da se javim maticnom izdavatelju kartice.
Kako je bio vikend (subota), morao sam cekati ponedjeljak da ih nazovem, ali u medjuvremenu, u nedjelju mi sjedne lova nazad na devizni ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 21.01.2015. u 10:38.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 10:16   #2014
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Geatbest.com TREBA ZAOBILAZITI U NAJVECEM LUKU!!!!!!!!!!!!

https://www.trustpilot.com/review/gearbest.com

Isprva sam htio Pipa kupiti kod njih, platio, sve 5, ali lova im nije sjedala na konto ni nakon 5 dana.
To mi je bilo malo sumnjivo, kontaktiram PP, kazu nije do njih, ali kao vec su imali problema sa tim sajtom i da se javim maticnom izdavatelju kartice. Kako je bio vikend (subota), morao sam cekati ponedjeljak, alu u medjuvremenu, u nedjelju mi sjedne lova nazad na devizni.
Hvala kolega na upozorenju
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 10:18   #2015
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Uh, ja sam za Pipo X7 vagao izmedju gearbesta i geekbuyinga. Ipak je prevagnulo to sto sa geekom imam samo dobra iskustva. Fijuu... 😛
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 11:08   #2016
zee
Premium
 
zee's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 61
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
mozda gađam krivu temu,ali da li je netko kupovao s gearbest.com .. mk808b plus uz kupon ispadne 25 eur. za te pare mi se cini fino sobno rijesenje
Ja sam uzeo kod njih taj MK808B,izašao me 28$.Plaćeno 12.01. poslano 15. preko swisspost unregistered.
Inače to mi je druga kupovina kod njih,s prvom nisam imao problema.
Javim ako bude problema.
zee je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 11:58   #2017
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
MK808B Plus TV stick - recenzija

Ovo je moj prvi pokušaj pisanja recenzije za neki od gadgeta koje sam imao u ruci ili koje koristim.
Radi se o Android TV sticku MK808B Plus koji je kupljen s namjerom da zamjeni moj stari WD TV Live Media Player. I odmah na početku mogu reći da je u Android stick u tome uspio. Tim više što se radi o uređaju koji me koštao 36 USD na www.geekbuying.com shopu. Za tako male novce dobiti tako snažan uređaj koji uspješno hardverski dekodira i najnoviju H.265 kompresiju, stvarno sam zadovoljan.

1. Specifikacije
Uređaj je baziran na quad-core Amlogic M805 chipsetu sa Mali-450 grafičkim procesorom. Dolazi sa 1GB DDR3 RAMa te 8GB ROMa koji se može proširiti sa micro SD karticom do 32GB. Što se povezivosti tiče, uređaj podržava Bluetooth 4.0 te WIFI 802.11 b/g/n. Fiksni mrežni priključak (LAN) nije podržan što nije previše čudno jer u tako malom kučištu za njega niti ne bi bilo mjesta. S obzirom da se radi o sticku važno je napomenuti da tu postoji i neizostavni mini HDMI port za spajanje na LCD TV.
OS je Android KitKat 4.4 sa nadogradnjom u vidu MediaBox launchera koji je savršeno prilagođen za korištenje na velikim ekranima televizora.

2. Paket
U samom paketu nalazi se sve što vam treba za povezivanje TVa i ove male zvijerke:
- MK808B Plus stick
- mini USB OTG kabel
- mini HDMI kabel
- mini USB kabel za napajanje
- EU adapter za struju
- kratke upute na engleskom


3. Vanjski izgled, portovi
Uređaj izgleda kao malo jače nabildani USB stick pravilnih linija oblika kvadra. E fakat, neznam kako bih ga drugačije opisao.
Površina uređaja odaje nekakav gumenasti osjećaj koji se meni osobno jako sviđa. Definitivno se ovdje ne radi o nikakavoj jeftinoj plastici već materijal izrade daje uređaju jedan pravi premium osjećaj. Na gornjoj i donjoj površini nalaze se izrezani otvori koji očito služe hlađenju procesora i popratnih komponenti. Kako tijekom rada (a igram se njime već dva tjedna) nisam primjetio neko veće zagrijavanje očito je da ovi izrezi služe svrsi kojoj su namijenjeni.
Uređaj je vrlo lagan (30 gr) tako da nema straha da bi moglo biti problema sa silom težom kad bude visio na kratkom HDMI kablu na poleđini TVa.
Da popišem sve portove odnosno otvore koje ovaj uređaj posjeduje (a nije ih malo):
- mini HDM port – za povezivanje sa TVom preko pridruženog mini HDMI kabla. Na žalost kabel koji dolazi u paketu poprilično je kratak tako da će uređaj neizbježno visjeti sa stražnje strane TVa (ili gdje se već HDMI port nalazi). To možda i nije tako velik problem je se stražnja strana TV rijetko gleda pa eventualni gosti neće imati priliku uživati u gumenastoj kockici koja izgleda kao pauk kad se na njega spoje svi kablovi (vidi sliku).

Ja sam ovom problemu doskočio tako da sam kupio klasičan 1.5 m HDMI kabel i mini HDMI to HDMI adapter (kupljen u Linksu za 29 kuna) pa mi je uređaj uvijek nadohvat ruke.

- micro SD card utor
- mini USB OTG utor
- drugi mini USB utor za potrebe napajanja
- klasičan USB 2.0 utor
- dvije male rupice: jedna je plava LEDica koja svijetli kad je uređaj uključen a druga je služi za resetiranje i flashanje firmwarea
Uređaj nema na sebi nikakve tipke za paljenje/gašenje tako da je uređaj u biti stalno uključen od kad se ušteka u utičnicu. Istina da bi power on/off funkcija dobro došla ali i ovako nije neka greda. Ja ga ostavljam uključenog preko dana, dođem doma, uključim TV prebacim na HDMI i voila. Uređaj je spreman a rad. Provjerio sam grijanje kod takvog kvazi-standbya, uređaj je lagano topli, nešto između mlačno i toplo, definitivno nije vruć, tako da nema nikakvog straha od pregrijavanja ili sl.

4. Interface, aplikacije
Kao što sam rekao, operativni sustav je Android KitKat 4.4 sa nadogradnjom u vidu MediaBox launchera koji je savršeno prilagođen za korištenje na velikim ekranima televizora. MediaBox launcher je ono što sam već duže vrijeme tražio za svoj drugi Android TV Box (CS918 RK3188, 2GB/GB) ali još nisam skužio kako ga prebaciti na drugi uređaj. Ako netko zna nek se javi.

Korisničko sučelje MediaBox launchera mene pomalo podsjeća na Windows 8.1. pločice i vrlo je intuitivno i lagano za korištenje. Ovakvo sučelje idealno je za osnovne korisnike koji nisu previše upoznati sa pozadinom i tehnikalijama vezanim uz OS Android. Sve osnovne aplikacije i grupe aplikacija su smještene u svoje logičke cjeline. Isto tako, postavke uređaja su srezane na osnovne funkcije koje prosječni korisnik svakodnevno koristi (mreža, display i sl.). Naravno postoji opcija i uključivanja detaljnih postavki za "one koji žele znati više".
Zaboravio sam napomenuti da za navigaciju po sučelju koristim prastari Logitech Revolution MXnešto bežični miš. Miš je proradio čim sam uštekao dongle u USB utor. Naravno, za što lakši radi dobro bi došla i tipkovnica premda se i pomoću miša može dosta brzo tipkati. Klasnični remote u ovom slučaju ne dolazi u obzir jer uređaj nema IR port. A ionako korištenje klasičnog remotea na TV BOXevima je samo za mazohiste.
Od aplikacija koje su došle s uređajem tu je sve što nam treba da odmah možemo sa radom. Od Gmaila, Google Playa, XBMC-a i sl. Činjenica da se gore nalazi i SuperSu aplikacija govori nam da je uređaj došao rootan. Pa ako to nekom nešto znači, nek se znade.
Jedna od aplikacija koju bi bilo dobro instalirati a vezana je uz nedostatak power tipke je Shutdown (autor: Stefan Simroth) pomoću koje možemo stick baciti u nekakav duboki sleep prije nego ga fizički isključimo iz utičnice.
XBMC koji je došao sa uređajem sam deinstalirao i instalirao najnoviji Kodi. Tu nije bilo nikakvih problema i sve radi OK. Od reprodukcija koje sam isprobao nije bilo nikakvih trzanja. Nisam baš imao previše vremena gledati filmove ali ono što sam isprobavao radi OK. Štoviše ovaj Amlogic M805 procesor u praksi i na papiru ima puno bolje performanse od konkurentskog RK3188. Na mom CS918 TV Boxu sam se malo namučio dok nisam našao SPMC verziju XBMCa na Playstoreu koja je radila bez trzanja. Na MK808B Plus sve radi glatko i bez problema.


5. Performanse, wifi povezivost
O performansama mogao bih pisati nadugačko i naširoko. Antutu score ako nekoga zanima može naći na netu nekoliko testova. Ja nikad nisam previše gledao te testove. Meni je bitnije kako uređaj diše u stvarnom, svakodnevnom radu.
OS se prilikom uključenja digne za kojih 30-ak sekundi i odmah je spreman za rad. Sučelje,iako je nadogradnja na čisti Android, je fluidno i bez trzanja. Igrice nisam isprobavao, to ću pokušati u narednim danima. Nisam neki gejmer pa mi to nije bitno. Meni najvažnije aplikacije, Youtube, Kodi, Dolphin browser, IPTV rade bez ikakvih problema ili trzanja.
Kad nabavim video samplove različitih rezolucije pustit ću ih kroz MX player i Kodi pa ću nadopuniti recenziju. Ono što sam pustio sa svojeg sticka i stremanjem s neta je radilo fluidno bez trzanja (osim kad sam testirao wifi signal preko dva zida ).
Wifi povezivost:
Kako što sam rekao, uređaj nema Ethernet priključak. Moguće je spajanje na mrežu samo preko wifi-a. Kod mene je router u istoj sobi na dva metra i tu nema nikakvih problema ili usporenja u prijenosu. ja sam si još pomogao sa 1.5m HDMI kabelom tako da uređaj nije skriven iza TVa.
Za potrebe testa sam ruter premjestio na drugu lokaciju, dva debela zida udaljenu sobu.E tu je došlo do malo jačih problema u vidu isprekidane reprodukcije na Youtubeu i Kodiju. Takva situacija i ne čudi previše s obzirom da se radi o uređaju koji nema vanjske antene. Surfajući netom našao sam neke trikove kako tome doskočiti. nisam ih još isprobao jer bi to zahtjevalo otvaranje sticka i posao s lemilicom.
Doduše ovakva situacija može se premostiti i preko wifi repeatera ili flashanjem posebne verzije ROMa (Finles ROM sa Freaktaba) koja podržava LAN USB dongle. Na taj bi način dobili fiksni priključak koji ne bi ovisio o debljini zidova između sticka i routera.

6. Zaključak
Ja osobno mogu zaključiti da za ove novce trenutno nema bolje alternative u svijetu TV boxeva i dongleova. Ovdje se radi o nadograđenoj verziji nekadašnjeg bestsellera MK808 koji je bio dual core. Uređaj sam naručio kao dodatni uređaj za drugi TV ali je na kraju završio kod brata koji ga "troši" svakodnevno i nema zamjerki za rad.
Inače na ovu recenziju me ponukala činjenica da sam se već umorio od objašnjavanja svojim prijateljima i znancima o čemu se tu radi. Posebice kad su čuli koliko košta mogao sam ga prodati više nego jednom. To dovoljno govori da se ovdje radi o novom bestselleru koji vrijedi svake lipe.
Amlogic M805 procesor radi svoj posao i više nego dobro. Ostale specke su u rangu sa sličnim uređajima istog tipa ili set top boxevima. S priključivanjem dodatne periferije nema nekih problema, sve što sam isprobao je proradilo od prve. 2.5" USB disk radi bez dodatnog napajanja, stickove je prepoznao od prve. Doduše svi su FAT32 tako da za NTFS nisam siguran.
Ako imate kakva pitanja slobodno pitajte.

Uređaj sam kupio ovdje: http://www.geekbuying.com/item/MK808...ck-337068.html
Prilično brza dostava, odličan support, do sad nisam imao nikakvih problema s njima.

Eto, toliko sa zad od mene. Video testovi slijede dok nađem vremena.
Ispričavam se na možebitnim jezičnim greškama. Nisam pisac nego samo geek laik!

[EDIT] Geekbuying nas je, zahvaljujući recenziji, počastio sa kuponom pa ga sad možete dobiti za 33.99 USD
coupon code:MQASSMPA
Expires: Jan 31st


Pa tko voli nek izvoli!

Zadnje izmijenjeno od: myroman. 23.01.2015. u 16:39. Razlog: Dodan kupon za popust
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 14:09   #2018
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Ovo je moj prvi pokušaj pisanja recenzije za neki od gadgeta koje sam imao u ruci ili koje koristim.
Radi se o Android TV sticku MK808B Plus koji je kupljen s namjerom da zamjeni moj stari WD TV Live Media Player. I odmah na početku mogu reći da je u Android stick u tome uspio. Tim više što se radi o uređaju koji me koštao 36 USD na www.geebuying.com shopu. Za tako male novce dobiti tako snažan uređaj koji uspješno hardverski dekodira i najnoviju H.265 kompresiju, stvarno sam zadovoljan.

1. Specifikacije
Uređaj je baziran na quad-core Amlogic M805 chipsetu sa Mali-450 grafičkim procesorom. Dolazi sa 1GB DDR3 RAMa te 8GB ROMa koji se može proširiti sa micro SD karticom do 32GB. Što se povezivosti tiče, uređaj podržava Bluetooth 4.0 te WIFI 802.11 b/g/n. Fiksni mrežni priključak (LAN) nije podržan što nije previše čudno jer u tako malom kučištu za njega niti ne bi bilo mjesta. S obzirom da se radi o sticku važno je napomenuti da tu postoji i neizostavni mini HDMI port za spajanje na LCD TV.
OS je Android KitKat 4.4 sa nadogradnjom u vidu MediaBox launchera koji je savršeno prilagođen za korištenje na velikim ekranima televizora.

2. Paket
U samom paketu nalazi se sve što vam treba za povezivanje TVa i ove male zvijerke:
- MK808B Plus stick
- mini USB OTG kabel
- mini HDMI kabel
- mini USB kabel za napajanje
- EU adapter za struju
- kratke upute na engleskom


3. Vanjski izgled, portovi
Uređaj izgleda kao malo jače nabildani USB stick pravilnih linija oblika kvadra. E fakat, neznam kako bih ga drugačije opisao.
Površina uređaja odaje nekakav gumenasti osjećaj koji se meni osobno jako sviđa. Definitivno se ovdje ne radi o nikakavoj jeftinoj plastici već materijal izrade daje uređaju jedan pravi premium osjećaj. Na gornjoj i donjoj površini nalaze se izrezani otvori koji očito služe hlađenju procesora i popratnih komponenti. Kako tijekom rada (a igram se njime već dva tjedna) nisam primjetio neko veće zagrijavanje očito je da ovi izrezi služe svrsi kojoj su namijenjeni.
Uređaj je vrlo lagan (30 gr) tako da nema straha da bi moglo biti problema sa silom težom kad bude visio na kratkom HDMI kablu na poleđini TVa.
Da popišem sve portove odnosno otvore koje ovaj uređaj posjeduje (a nije ih malo):
- mini HDM port – za povezivanje sa TVom preko pridruženog mini HDMI kabla. Na žalost kabel koji dolazi u paketu poprilično je kratak tako da će uređaj neizbježno visjeti sa stražnje strane TVa (ili gdje se već HDMI port nalazi). To možda i nije tako velik problem je se stražnja strana TV rijetko gleda pa eventualni gosti neće imati priliku uživati u gumenastoj kockici koja izgleda kao pauk kad se na njega spoje svi kablovi (vidi sliku).

Ja sam ovom problemu doskočio tako da sam kupio klasičan 1.5 m HDMI kabel i mini HDMI to HDMI adapter (kupljen u Linksu za 29 kuna) pa mi je uređaj uvijek nadohvat ruke.

- micro SD card utor
- mini USB OTG utor
- drugi mini USB utor za potrebe napajanja
- klasičan USB 2.0 utor
- dvije male rupice: jedna je plava LEDica koja svijetli kad je uređaj uključen a druga je služi za resetiranje i flashanje firmwarea
Uređaj nema na sebi nikakve tipke za paljenje/gašenje tako da je uređaj u biti stalno uključen od kad se ušteka u utičnicu. Istina da bi power on/off funkcija dobro došla ali i ovako nije neka greda. Ja ga ostavljam uključenog preko dana, dođem doma, uključim TV prebacim na HDMI i voila. Uređaj je spreman a rad. Provjerio sam grijanje kod takvog kvazi-standbya, uređaj je lagano topli, nešto između mlačno i toplo, definitivno nije vruć, tako da nema nikakvog straha od pregrijavanja ili sl.

4. Interface, aplikacije
Kao što sam rekao, operativni sustav je Android KitKat 4.4 sa nadogradnjom u vidu MediaBox launchera koji je savršeno prilagođen za korištenje na velikim ekranima televizora. MediaBox launcher je ono što sam već duže vrijeme tražio za svoj drugi Android TV Box (CS918 RK3188, 2GB/GB) ali još nisam skužio kako ga prebaciti na drugi uređaj. Ako netko zna nek se javi.

Korisničko sučelje MediaBox launchera mene pomalo podsjeća na Windows 8.1. pločice i vrlo je intuitivno i lagano za korištenje. Ovakvo sučelje idealno je za osnovne korisnike koji nisu previše upoznati sa pozadinom i tehnikalijama vezanim uz OS Android. Sve osnovne aplikacije i grupe aplikacija su smještene u svoje logičke cjeline. Isto tako, postavke uređaja su srezane na osnovne funkcije koje prosječni korisnik svakodnevno koristi (mreža, display i sl.). Naravno postoji opcija i uključivanja detaljnih postavki za "one koji žele znati više".
Zaboravio sam napomenuti da za navigaciju po sučelju koristim prastari Logitech Revolution MXnešto bežični miš. Miš je proradio čim sam uštekao dongle u USB utor. Naravno, za što lakši radi dobro bi došla i tipkovnica premda se i pomoću miša može dosta brzo tipkati. Klasnični remote u ovom slučaju ne dolazi u obzir jer uređaj nema IR port. A ionako korištenje klasičnog remotea na TV BOXevima je samo za mazohiste.
Od aplikacija koje su došle s uređajem tu je sve što nam treba da odmah možemo sa radom. Od Gmaila, Google Playa, XBMC-a i sl. Činjenica da se gore nalazi i SuperSu aplikacija govori nam da je uređaj došao rootan. Pa ako to nekom nešto znači, nek se znade.
Jedna od aplikacija koju bi bilo dobro instalirati a vezana je uz nedostatak power tipke je Shutdown (autor: Stefan Simroth) pomoću koje možemo stick baciti u nekakav duboki sleep prije nego ga fizički isključimo iz utičnice.
XBMC koji je došao sa uređajem sam deinstalirao i instalirao najnoviji Kodi. Tu nije bilo nikakvih problema i sve radi OK. Od reprodukcija koje sam isprobao nije bilo nikakvih trzanja. Nisam baš imao previše vremena gledati filmove ali ono što sam isprobavao radi OK. Štoviše ovaj Amlogic M805 procesor u praksi i na papiru ima puno bolje performanse od konkurentskog RK3188. Na mom CS918 TV Boxu sam se malo namučio dok nisam našao SPMC verziju XBMCa na Playstoreu koja je radila bez trzanja. Na MK808B Plus sve radi glatko i bez problema.


5. Performanse, wifi povezivost
O performansama mogao bih pisati nadugačko i naširoko. Antutu score ako nekoga zanima može naći na netu nekoliko testova. Ja nikad nisam previše gledao te testove. Meni je bitnije kako uređaj diše u stvarnom, svakodnevnom radu.
OS se prilikom uključenja digne za kojih 30-ak sekundi i odmah je spreman za rad. Sučelje,iako je nadogradnja na čisti Android, je fluidno i bez trzanja. Igrice nisam isprobavao, to ću pokušati u narednim danima. Nisam neki gejmer pa mi to nije bitno. Meni najvažnije aplikacije, Youtube, Kodi, Dolphin browser, IPTV rade bez ikakvih problema ili trzanja.
Kad nabavim video samplove različitih rezolucije pustit ću ih kroz MX player i Kodi pa ću nadopuniti recenziju. Ono što sam pustio sa svojeg sticka i stremanjem s neta je radilo fluidno bez trzanja (osim kad sam testirao wifi signal preko dva zida ).
Wifi povezivost:
Kako što sam rekao, uređaj nema Ethernet priključak. Moguće je spajanje na mrežu samo preko wifi-a. Kod mene je router u istoj sobi na dva metra i tu nema nikakvih problema ili usporenja u prijenosu. ja sam si još pomogao sa 1.5m HDMI kabelom tako da uređaj nije skriven iza TVa.
Za potrebe testa sam ruter premjestio na drugu lokaciju, dva debela zida udaljenu sobu.E tu je došlo do malo jačih problema u vidu isprekidane reprodukcije na Youtubeu i Kodiju. Takva situacija i ne čudi previše s obzirom da se radi o uređaju koji nema vanjske antene. Surfajući netom našao sam neke trikove kako tome doskočiti. nisam ih još isprobao jer bi to zahtjevalo otvaranje sticka i posao s lemilicom.
Doduše ovakva situacija može se premostiti i preko wifi repeatera ili flashanjem posebne verzije ROMa (Finles ROM sa Freaktaba) koja podržava LAN USB dongle. Na taj bi način dobili fiksni priključak koji ne bi ovisio o debljini zidova između sticka i routera.

6. Zaključak
Ja osobno mogu zaključiti da za ove novce trenutno nema bolje alternative u svijetu TV boxeva i dongleova. Ovdje se radi o nadograđenoj verziji nekadašnjeg bestsellera MK808 koji je bio dual core. Uređaj sam naručio kao dodatni uređaj za drugi TV ali je na kraju završio kod brata koji ga "troši" svakodnevno i nema zamjerki za rad.
Inače na ovu recenziju me ponukala činjenica da sam se već umorio od objašnjavanja svojim prijateljima i znancima o čemu se tu radi. Posebice kad su čuli koliko košta mogao sam ga prodati više nego jednom. To dovoljno govori da se ovdje radi o novom bestselleru koji vrijedi svake lipe.
Amlogic M805 procesor radi svoj posao i više nego dobro. Ostale specke su u rangu sa sličnim uređajima istog tipa ili set top boxevima. S priključivanjem dodatne periferije nema nekih problema, sve što sam isprobao je proradilo od prve. 2.5" USB disk radi bez dodatnog napajanja, stickove je prepoznao od prve. Doduše svi su FAT32 tako da za NTFS nisam siguran.
Ako imate kakva pitanja slobodno pitajte.

Uređaj sam kupio ovdje: http://www.geekbuying.com/item/MK808...ck-337068.html
Prilično brza dostava, odličan support, do sad nisam imao nikakvih problema s njima.

Eto, toliko sa zad od mene. Video testovi slijede dok nađem vremena.
Ispričavam se na možebitnim jezičnim greškama. Nisam pisac nego samo geek laik!
Hvala na recenziji..Da li bi mogao isprobati kako ti rade 1080p filmovi i kako radi sa vanjskim hardom od 2,5,ali koji je u NTFS formatu?
Pitam zbog toga što moj radi odlično sa 720p, dok trzaju filmovi od 1080p. Isto tako, prepoznaje vanjski hard, ali se nakon par sekundi taj hard isključi,pa opet uključi i tako stalno...
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 14:11   #2019
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Budem pokušao danas/sutra. Moram pogledati za neke video samplove pa da sve skupa isprobam.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 18:32   #2020
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
dodana hrpa kanala, uzivajte dok traju jer ce vjerovatno kratko
Svaka ti čast... i ostalima koji editiraju listu a ne znam ih..

Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Budem pokušao danas/sutra. Moram pogledati za neke video samplove pa da sve skupa isprobam.
myroman, dali možeš isprobati CEC funkciju? Vidim da je navedena da postoji, samo na netu nigdje nema review kako radi...
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2015., 23:56   #2021
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
mene zanima da li na ovaj pipo X7 se mogu instalirati klasicn ewindows aplikacije i dodaci, konkretno me zaima d ali Microsoft silverlight se moze instalirati u browser?
ovo mi treba za SaanTV koji bez tog ane radi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 00:16   #2022
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Upravo sam ga instalirao na ekvivalentan bay trail tablet, i radi.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 00:37   #2023
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koga? saantv?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 00:51   #2024
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Silverlight.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 09:05   #2025
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja imam već godinu dana Asus Transformer T100 skoro istih karakteristika kao Pipo X7 i nije bilo nikakvih problema oko instalacije bilo kakve Windows aplikacije. Osim problema s prostorom...

Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
myroman, dali možeš isprobati CEC funkciju? Vidim da je navedena da postoji, samo na netu nigdje nema review kako radi...
E sad.... Znam za tu CEC funkciju, ima je u postavkama. Često se spominje u geek okruženju . Ali kako provjeriti da radi!? Daj mi neki hint!
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 09:07   #2026
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Dupli post, ispričavam se.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 09:32   #2027
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Da bi testirao CEC (Consumer Electronics Control) moras imati kompatibilne uredjaje. Tv, pojacalo, risiver i dr.

Znaci svi uredjaji moraju podrzavati CEC i mislim da moras imati HDMI 1.4verz. kabel koji podrzava taj standard.
Za kabel nisam siguran, ali znam da ranije verzije ispod 1.4 nisu podrzavale uparivanje uredjaja.
Uglavnom jeftiniji kabeli redovito ne podrzavaju (cast iznimkama)

Meni su recimo TV i Denon rec upareni. Kad upalim TV upali se Rec. Ako je Rec upaljen, kod pojacavanja zvuka na TV-u, pojacava se na pojacalu. Kad prebacujem izlaze na TVu istovremeno se prebacuju izlazi na risiveru.

Kakve veze s time imam CEC na MK sticku, nemam pojma.
Jedinu korist koju uopcavam, a posto stick nema on/off je da se upalji i ugasi kad i TV.
Ali posto trosi vrlo malo, cisto nebitan fjucr. Cisti marketing.
Eventualno, mozda bi mogao iskoristiti komande daljinca, ali otom-potom. Mozda u nekoj buducnosti ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.01.2015. u 09:41.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 12:26   #2028
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
CEC osim paljenja gašenja i swića na pravi hdmi ulaz, dalje ako je sve dobro podešano možeš npr koristiti daljinac od tv-a na boxu itd (ovo je praksa sa sat boxeva)...
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 12:42   #2029
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Da, na to sam mislio, kontrola XBMC-a s daljinskim od TV-a... Većina današnjih TV-a je CEC kompatibilna i imaju na daljinskom kontrole tipa play, pauza, naprijed, nazad.... i zanima me dali se taj dio može iskoristiti, kao i skrolanje po izbornicima...
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 12:51   #2030
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Tu je bilo dosta zahebancije i peglanja dok nije proradilo to kako treba na sat boxevima.
Meni ok gigablue ok radi u kombinaciji sa samsung tv dok je recimo lg nema sve funkcije.

U ovom slučaju ništa nisi mogao sam raditi nego je to slagao "proizvođač" image-a , neznam kako je to sa ovim gore spominjanim hmm..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 13:24   #2031
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Da, na to sam mislio, kontrola XBMC-a s daljinskim od TV-a... Većina današnjih TV-a je CEC kompatibilna i imaju na daljinskom kontrole tipa play, pauza, naprijed, nazad.... i zanima me dali se taj dio može iskoristiti, kao i skrolanje po izbornicima...
Moji su svi AV uredjaji CEC kompatibilni, provjerim ja kad mi stick stigne.
Mada ocekivati od TV-a i njegovog daljinca, kompatibilnost sa uredjajem tog tipa, je upitno;
s druge strane, velika vecina risivera bi mogla biti vrlo kompatibilna jer im je to u prirodi. Bar za Denona znam da je i da to vrlo lijepo sljaka.

Opet premalo je tu opcija da bi me tih par tipaka zadovoljilo. XBMC pruza puno vise, a ograniciti ga na 5 tipaka daljinca je
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 13:43   #2032
tomislav_sb
Premium
Moj komp
 
tomislav_sb's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb <=> Slavonski Brod
Postovi: 224
Meni je to odlična opcija, svakako uz tipkovnicu...

Konkretno me zanima taj MK808B Plus za spavaću sobu, za gledanje IPTV-a ili za prebacivanjem s filma na film... To mi je puno jednostavnije nego se zezati s tipkovnicom... (opet, svako ima svoju filozofiju).

E, da, još jednu stvar probaj, ako ti nije problem, dali radi preko napajanja s USB-a iz TV-a?
tomislav_sb je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 14:24   #2033
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
E, da, još jednu stvar probaj, ako ti nije problem, dali radi preko napajanja s USB-a iz TV-a?
Meni na Samsungocom TVu nije radilo, ali to vjerojatno ovisi o TVu.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 15:10   #2034
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Kao što sam obećao evo i primjera reprodukcije videa, 720p i 1080p.
Samplove sam skinuo sa:
http://www.divx.com/en/devices/profiles/video

MK808B Plus Divx HD 720p:
http://www.youtube.com/watch?v=0qkuLxfuc3Y

MK808B Plus Divx HD 1080p:
http://www.youtube.com/watch?v=PjH4V-1avsI

Da se razmemo, ovo sam snimao čučeći, sa jednom rukom na mišu, s drugom držeći mobitel. Sve skupa u malo slabijem osvjetljenju.
Ali poanta je da se pokaže kako reproducira 720p i 1080p zapise.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 15:10   #2035
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Meni na Samsungocom TVu nije radilo, ali to vjerojatno ovisi o TVu.
Što se tiče rada preko napajanja, puno ovisi o tome koliko usb izlaz na tv-u daje snage. Npr. kod mene na jednom tv-u ne radi, dok na drugome radi. Ali taj drugi ima dva usb ulaza od čega je jedan posebno naznačen kao USB HDD i taj daje više snage pa radi normalno..
sibica je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 15:33   #2036
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
šuška se da se BBTS vrati ali u obliku addona za kodi
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:46   #2037
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pipo vrti 100%, mislim da minix tek u ovoj zadnjoj neo8 inacici, nek netko potvrdi, nisam siguran.
Imas jos veceras presale za pipa, prilicno je to povoljno.
Usput dobijes i torrent masinu pod windowsima koja vrlo malo trosi.
Glede daljinca imas i par modela od tronsmart-a i rii vrijednih spomena pa googlaj.
Glede backlite slabo ih ima. Ima lenovo onaj model sto ima drsku, meni ruzan do bola.
Ima jedna kineska mini tipkusa sto s desne strane ima mali touchPad pa mi se zbog toga cini neprakticna za tipkanje jer mislim da desnim palcem nebi mogao dokuciti tipke blize sredini.
To je to sto sam ja nasao ...
Sutra jos odvagnem, al 99% da cu ici na meLe.
F10pro je najjaci model i nasao sam solidnu podrsku na xbmc forumu vezano za preslagivanje tipki sa prednje strane daljinca.
narucio ovaj F10pro pa cemo vidjeti, neka mi posluzi za osnovne kontrole u Kodiu i ja zadovoljan, da ne moram natezati tipkovnicu i misa po kaucu stalno

ja sam u nedoumici, da li uzeti ovo http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=5038#ov
imam viska jedan 64gb ssd, puknutu unutra 4gb rama i imati potpuno funkcionalan windows stroj, pa mogu i surfati normalno, instalirati sve moguce appove, ispadne me oko 1300kn sve skupa

ili pipoX7 ? recimo da mi cijena ne igra ulogu, vec krajnji rezultat

oba uredjaja moraju vrtiti Kodi, web kameru, skype, itd.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:49   #2038
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Odakle si ga narucio?
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 21:58   #2039
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
@Gabre

ja bi rađe PC
koliko dođe taj gigabyte?
Jer eto i ja sam kupio jedan android stick koji je gore @myroman napravio recenziju
I ok je to, radi, ali pitanje kada dođe kodi 15,16,17 dal če biti dovoljno jak. PC bude svakako, a ova kutija neče.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 22:06   #2040
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
@Gabre
Ako ti cijena ne igra ulogu gigabite. Mozda overkill al ono. Od viska glava ne boli. Mada ta razlika u jacini nikako ne vrijedi te pare.
Ovdje imas malu usporedbu sa slabijom verzijom atoma. Nama bi trebala biti isporucena ona brza
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Celero...el-Atom-Z3735F

@dado
Pipo x7 je PC. U biti MicroPC. Intel bay Trail Atom, win8
Po svim reviewima potpuno funkcionalan PC, al bumo vidjeli uskoro.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 22.01.2015. u 22:37.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na