Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2019., 08:27   #2761
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Tako je.
Svaka prijenosna klima, tj. bar ove novije što se trenutno nude, imaju automatski prekid rada kada se napune vodom i nije ju moguće ponovno pokrenuti prije nego li se spremnik za vodu isprazni.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 11:02   #2762
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Da li netko ima preporuku za montažu vivax klime (navodno treba biti netko ovlašten od njih da bi garancija vrijedila) područje Zagreba?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 12:32   #2763
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel netko u neko zadnje vrijeme čistio unutranju jedinicu i ako je moze neka preporuka za firmu koja ce to kvalitetno napravit. Jbga, nisam se sjetio to napravit prije, tako da cu to prebacit za jesen, odnosno kad prođu guzve.
Znači trebam kvalitetno i deljatljo čišćenje unutranje jedinice, znači sve skinut, očistit isparivac, ventilator, kadu, provjerit odvod i sve vratit nazad. Ne trebam ono čišćenje za 49 kn gdje se operu filteri i isparivac nasprica plivaseptom.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:12   #2764
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
u ovlašteni servis nemam povjerenja jer su jednom za 350kn oprali filtere (samo one standardne), našpricali i upalili... e da, i dali nove baterije za daljinski jer se oni "brinu za svoje klijente". također su mi stavili neku mutavu tabletu koju sam jedva izvadio, i koja mi je zaštopala odvod kad se raspala. mulci!!!
nakon toga svoju Tošibicu servisiram sam.... ono što mogu, jel. koristim usisavač, vlažne maramice, vodu, kist. skinem plastičnu masku, ali vent je teže za izvaditi. na Beko i sličnim klimama mi se čini dostupniji, ali ok... kist i sl i deri. nije 100%, ali ja zadovoljan. od kemije koristim Klimasept koji je u Bauhausu mislim oko 90kn, a u Ferotermu 140kn.. pola litre.
klima je u godinama, ali jako dobro hladi i tiha je.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:19   #2765
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Što se Mitsubishi klima uređaja tiče, postoje Mitsubishi Heavy Industries i Mitsubishi Electric. Prijatelj koji radi s klimama kaže da ove "heavy Industries" treba izbjegavati, nisam pitao zašto. Uglavnom, da znate.
U mene su Toshibe 2,jedna 14g.mislim,druga 5. Nikad problema. Ova prva je znala ljeti 24 sata hladiti skoro cijelo ljeto. (potkrovlje, stara kamena kuća, pakao)
shanta je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:51   #2766
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor sale001 Pregled postova
u ovlašteni servis nemam povjerenja jer su jednom za 350kn oprali filtere (samo one standardne), našpricali i upalili... e da, i dali nove baterije za daljinski jer se oni "brinu za svoje klijente". također su mi stavili neku mutavu tabletu koju sam jedva izvadio, i koja mi je zaštopala odvod kad se raspala. mulci!!!
nakon toga svoju Tošibicu servisiram sam.... ono što mogu, jel. koristim usisavač, vlažne maramice, vodu, kist. skinem plastičnu masku, ali vent je teže za izvaditi. na Beko i sličnim klimama mi se čini dostupniji, ali ok... kist i sl i deri. nije 100%, ali ja zadovoljan. od kemije koristim Klimasept koji je u Bauhausu mislim oko 90kn, a u Ferotermu 140kn.. pola litre.
klima je u godinama, ali jako dobro hladi i tiha je.



Upravo, čišćenje koje mogu i sam odradit mi nema smisla plaćat ista, a opet bi volio da to napravi netko tko zna sta radi i da se sve napravi po ps-u.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:19   #2767
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Pa to "bezvezno" čišćenje gledajte kao uvjet ostvarivanja garancije - jer tako i je.

A kada gara istekne, čisti sam, nije neka znanost
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:47   #2768
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Kupio 6 daikin klima u zadnjih godinu dana, u dvije razlicite trgovine... prezadovoljan klimama, od wifi opcija do tišine unutarnje i vanjske jedinice, ali uglavnom... poceli zvat ovi iz trgovina treba “servis” radit godisnji, iako se klime uglavnom koriste za hladjenje... al jesam li ja blesav ili sta, da ima dajem godisnje 2000 kn za ciscenje filtera za 6 klima, radije cu ostat bez garancije... pa makar kupio novu kad i ako crkne koja, iako eto... nadam se da nece crknit ni jedna od tih daikina, zato i jesam uzeo daikin a ne vivaxa

Ima li itko pametan, da kaze... isplati li se odjebat te “servisere” ili pak platit i imat garanciju
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 17:55   #2769
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
uzmi ciscenje za jednu, pa kad se pokvari neka reci da je to bas ta na kojoj se radilo ciscenje

ne vjerujem da zapisuju serijske brojeve, al nisam 100%
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 21:46   #2770
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Pozdrav svima, imam klimu Korel "ksal 1 12 dceh" i imam problemcic da mi curi voda negdje u izolaciji ali s vanjske strane, pretpotstavljam da se radi o nekom zastoju izmedu cijevi, dali moze biti problem ako s vanjske strane ustekam usisavac i probam isvuc sve prema van?

Probao sam rastaviti s unutarnje strane ali nemogu nikako odvojiti masku da dodem do crijeva za izbacivanje vode.

Dali je netko mozda rastavljao ovakvu ili slicnu klimu te dali moram tri sarafa ispod lopatica isto rastaviti kako bi maska iskocila van?



https://www.klimont.hr/klimatizacija...,5-kw-detaljno

Hvala unaprijed
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:33   #2771
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Imam neku staru LG klimu i isto 2 šarafa ispod lopatica. Koliko se sjećam trebalo ih je skinuti, ali nije bio neki problem jer su te lopatice jako fleksibilne i dugački šarafciger bez beda uđe bez da išta slomiš.
Na vrhu klime imaš vjerojatno kukice koje drže masku pa pripazi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 08:10   #2772
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Kupio 6 daikin klima u zadnjih godinu dana, u dvije razlicite trgovine... prezadovoljan klimama, od wifi opcija do tišine unutarnje i vanjske jedinice, ali uglavnom... poceli zvat ovi iz trgovina treba “servis” radit godisnji, iako se klime uglavnom koriste za hladjenje... al jesam li ja blesav ili sta, da ima dajem godisnje 2000 kn za ciscenje filtera za 6 klima, radije cu ostat bez garancije... pa makar kupio novu kad i ako crkne koja, iako eto... nadam se da nece crknit ni jedna od tih daikina, zato i jesam uzeo daikin a ne vivaxa



Ima li itko pametan, da kaze... isplati li se odjebat te “servisere” ili pak platit i imat garanciju
Tvornicka garancija na Daikin je tri godine bez uvjeta odrzavanja.
To je izmisljotina trgovaca koji te zele ogulit.

Cisti filtere sam,a nakon 5-6 godina zovi servis za detaljno čišćenje.
Usput prijavi te koji te zele oderat i uvjetovat garanciju kvazi ciscenjem Daikin Hrvatska.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 11:19   #2773
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Od kud ti ta informacija? Nisam našao na stranici Daikina pa je to, ako je točno, vrlo korisno za znati.


Trenutno sam u fazi traženja klime pa me zanima preporuka što uzeti, znam kako je općenito preporuka uzet neki ulazni japanac ali i tu je vrlo šaroliko pa eto što predlažete?


Uzeo bih 3.5 kw, R32 (zato recimo Fuji 12LLCE otpada), a služila bi prevenstveno za hlađenje - fasada je sa stiroporom i pvc prozori su stavljeni.

Zadnje izmijenjeno od: Cvorovic. 18.06.2019. u 11:50.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 13:47   #2774
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Cvorovic Pregled postova
Od kud ti ta informacija? Nisam našao na stranici Daikina pa je to, ako je točno, vrlo korisno za znati.


Trenutno sam u fazi traženja klime pa me zanima preporuka što uzeti, znam kako je općenito preporuka uzet neki ulazni japanac ali i tu je vrlo šaroliko pa eto što predlažete?


Uzeo bih 3.5 kw, R32 (zato recimo Fuji 12LLCE otpada), a služila bi prevenstveno za hlađenje - fasada je sa stiroporom i pvc prozori su stavljeni.
Zato sto uvozimo Daikina 25 godina.
Davno prije nego su ti mali leteci medvjedici uopce znali sto je Daikin.
I sad bi ti tulipani uvjetovali tvornicku garanciju ciscenjem filtera,lol.

Nista drugo nego pljackanje naivnih.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 15:04   #2775
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 15:39   #2776
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Jedno totalno noob pitanje.Jel svaka dolazi s utikacem?kak spojit direktno na struju?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 16:42   #2777
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zato sto uvozimo Daikina 25 godina.
Pretpostavljam kako onda preporučuješ Daikina ili?

U ranijim postovim sam naišao na informaciju kako svaki uređaj koji radi na R410 radi i ba R32; koliko je realno očekivat da će serviseri htjet takvo što napraviti tj napunit uređaj s R32 kad dođe vrujeme za nadopunu?

U tom slučaju i fujitsu 12 llce ulazi u obzir.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 17:16   #2778
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
410 ima u sebi R32, ali nikako nije preporučljivo da radi samo na R32. Ustvari proizvođači su koliko sam vidio veliki "do not" objavili za to.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 22:23   #2779
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
410 ima u sebi R32, ali nikako nije preporučljivo da radi samo na R32. Ustvari proizvođači su koliko sam vidio veliki "do not" objavili za to.

nije preporucljivo zato sto spada u lako zapaljive? ali opet ce ga koristiti vjerovatno posto nevjerujem da ce bas pucat klime kao bombe

u R410 ima oko 50% R32 i 50% R125
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 22:48   #2780
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
nije preporucljivo zato sto spada u lako zapaljive? ali opet ce ga koristiti vjerovatno posto nevjerujem da ce bas pucat klime kao bombe

u R410 ima oko 50% R32 i 50% R125

Kažu da ima mnogo razloga, jedan je da ima višu temperaturu rada i da će skratiti vijek trajanja kompresora...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 07:49   #2781
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
R32 ima još neku prednost osim globalnog utjecaja ?
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 08:04   #2782
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
I ja ju gledam... Opet sam u dilemama jel se isplati dati 1600kn više za Mitsubishi koji je nešto efikasniji, ali ne toliko da bi vratio te pare.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 08:17   #2783
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
R32 ima još neku prednost osim globalnog utjecaja ?
Efikasniji je.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 10:21   #2784
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Također ima prednost da će ga biti za 5-10 godina. R410 je već dosta poskupio.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 12:22   #2785
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I ja ju gledam... Opet sam u dilemama jel se isplati dati 1600kn više za Mitsubishi koji je nešto efikasniji, ali ne toliko da bi vratio te pare.
Da, to sam već otpisa.

Di ga gledaš?
I naravno, preporuka nekog ovlaštenog servisa za montažu te toshibe ili dućan gdje se to već nudi bi bilo odlično ako netko zna i želi podijeliti.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 12:43   #2786
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Pozdrav svima, imam klimu Korel "ksal 1 12 dceh" i imam problemcic da mi curi voda negdje u izolaciji ali s vanjske strane, pretpotstavljam da se radi o nekom zastoju izmedu cijevi, dali moze biti problem ako s vanjske strane ustekam usisavac i probam isvuc sve prema van?

Probao sam rastaviti s unutarnje strane ali nemogu nikako odvojiti masku da dodem do crijeva za izbacivanje vode.

Dali je netko mozda rastavljao ovakvu ili slicnu klimu te dali moram tri sarafa ispod lopatica isto rastaviti kako bi maska iskocila van?



https://www.klimont.hr/klimatizacija...,5-kw-detaljno

Hvala unaprijed
e ja sam ti ovaj vikend imao veselje baš takvo... idem klasika čišćenje i sve sredim, operem i odem malo prileć i kap-kap-kap.

zapravo prije sam imao baš curenje po zidu, a to je bila neka glupa kondenzacija, došao frend kaj se bavi sa klimama, sve počistio (klima je doslovno prek zida), nutarnju jedinicu dobrano protresao i rekao oće to tako nestat nakon što se protrese... smiješno mi bilo, ali od tada nikada više po zidu nije curila.

no ovaj konkretan problem je bio u tome što je kompletna kadica nutarnje i kauflex bio pun govana... skidaš ove šarafe, skidaš cijelu frontu i onda (bar kod mene samsung stara 12ica) imaš unit kadica-oba krilca-motor za njih-kauflex... vadiš to sve van i ribanje svega, nakon toga sam valjda 20l vode nasuo po isparivaču iz boce i to je potjeralo ostatak, pustio prek noći da radi i da se sama isuši (još je kapalo i nakon zahvata) i evo od vikenda do sada vani je puno normalnije kapanje vode, nutra ništa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2019., 08:24   #2787
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel netko u neko zadnje vrijeme čistio unutranju jedinicu i ako je moze neka preporuka za firmu koja ce to kvalitetno napravit. Jbga, nisam se sjetio to napravit prije, tako da cu to prebacit za jesen, odnosno kad prođu guzve.
Znači trebam kvalitetno i deljatljo čišćenje unutranje jedinice, znači sve skinut, očistit isparivac, ventilator, kadu, provjerit odvod i sve vratit nazad. Ne trebam ono čišćenje za 49 kn gdje se operu filteri i isparivac nasprica plivaseptom.
Ne treba ti nikakva firma za to, to što ti hoćeš je bacanje novaca. Stari mi je godinama postavljao klime dok nije otišao u drugu firmu za frižidere i to kaj ti hoćeš je 100% bespotrebno.

Otvori klimu, izvadi filtere, operi ih, pregledaj isparivač vizualno, ako vidiš da je prljav i ima neki miris kad klima radi onda kupiš neko sredstvo za čišćenje klime, našpricaš i gotovo. Vratiš filter i tjt. Nisu klime nuklearni reaktori kao neki serviseri pričaju, a o tome koliko je većina servisera kvalificirana, i to onih s certifikatima i pitaj Boga čime neću ni spominjat.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2019., 09:35   #2788
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ne treba ti nikakva firma za to, to što ti hoćeš je bacanje novaca. Stari mi je godinama postavljao klime dok nije otišao u drugu firmu za frižidere i to kaj ti hoćeš je 100% bespotrebno.

Otvori klimu, izvadi filtere, operi ih, pregledaj isparivač vizualno, ako vidiš da je prljav i ima neki miris kad klima radi onda kupiš neko sredstvo za čišćenje klime, našpricaš i gotovo. Vratiš filter i tjt. Nisu klime nuklearni reaktori kao neki serviseri pričaju, a o tome koliko je većina servisera kvalificirana, i to onih s certifikatima i pitaj Boga čime neću ni spominjat.
Zavisi od uvjeta rada.
Ponekad treba rastavit do zadnjeg vijka.
Isparivac se opere u npr. Renewzu i bude ko nov.
Bez rastavljanja takve stvari je nemoguce izvest kvalitetno.

Tako da tvoje 100% bespotrebno ne drzi vodu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2019., 09:44   #2789
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zavisi od uvjeta rada.
Ponekad treba rastavit do zadnjeg vijka.
Isparivac se opere u npr. Renewzu i bude ko nov.
Bez rastavljanja takve stvari je nemoguce izvest kvalitetno.

Tako da tvoje 100% bespotrebno ne drzi vodu.
Osim ako ne živiš u močvari ili negdje di vladaju sve moguće zaraze, teško da će ikada trebati više nego našpricati isparivač nekim antibakterijskim sredstvom izvana, a rastavljanje do zadnje vijka je traženje dlake u jajetu, ima tisuću stvari koje su daleko veći širitelji bakterija, a rjeđe ih se pere.

Možda je 100% pretjerano, ali nije daleko.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2019., 10:02   #2790
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Osim ako ne živiš u močvari ili negdje di vladaju sve moguće zaraze, teško da će ikada trebati više nego našpricati isparivač nekim antibakterijskim sredstvom izvana, a rastavljanje do zadnje vijka je traženje dlake u jajetu, ima tisuću stvari koje su daleko veći širitelji bakterija, a rjeđe ih se pere.



Možda je 100% pretjerano, ali nije daleko.
Ocito nisi vidio previse klima i kako mogu bit neciste.
Pogotovo u blizini kuhinje.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na